Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
16.01.21 04:18

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14084
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Tee ise  |  Teema: kylmkast mida soovitaksin
Lehed: [1] 2   Alla
Trüki
Autor Teema: kylmkast mida soovitaksin  (Loetud 30747 korda)
tarzan99
Kalastushuviline
*
Postitusi: 7


« postitatud 19.12.07 20:35 »

teinud kaks kylmkasti üks 75 teine 90 l- välis seinad vähemalt 10mm vineer põhi rohkem sisse põranda 50mm peno vahed makroga kokku ; kala kotid sai igaks juhuks korra pandud 200l koti sisse teine kord ilma !! koju jõudes ei olnud ühtegi vee piiska sees ja ruumi võtsid vähem kui poest ostes 24l 
IP
greenhorn
Tegija
**
Postitusi: 60« Vastus #1 postitatud 20.12.07 08:36 »

tõlget paluks!
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #2 postitatud 20.12.07 09:38 »

Roostevabast vähemalt seespoolt tundub mõistlikum variant.
http://www.saunalahti.fi/rlans/Rakentelu/boxi.htm
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Toivo Voit
Nupuklubi
*
Postitusi: 83


« Vastus #3 postitatud 30.12.07 21:33 »

Teema algataja ilmselt mures Norrast tulemise pärast, vaevalt et jutt Nupujõest või Ähijärvest käib. Mul peakeses olnud selline teoreetiline mõte (praktikas pole proovinud, aga enne maikuust Norrat proovin katsega ära: üks 90 l must plastikust segukast teise sisse ja kui väheks jääb, siis veel kolmanda sisse. Vahele jääb igalt poolt õhk nagu enamustel igapäeva külmaboksidel, pole neil ka mingit vahtu seal vahel. Ikka lihtsam kui vineeri ja makrofleksiga toimetada. Penoplastist kaas kleepsuga peale ja valmis.

Või mis?
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #4 postitatud 31.12.07 08:11 »

üks väga mõistlik külmakast 4-5m paadis eesti oludes on selline

IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
enni
Tegija
**
Postitusi: 127


« Vastus #5 postitatud 31.12.07 09:22 »

üks väga mõistlik külmakast 4-5m paadis eesti oludes on selline
Head vana lõppu ja  paremat uut !
Külmakasti on mingi vale asi sattunud, pole kala moodi ja joogiks vist lahjavõitu.
IP

Parem suur kõht kui väike küür.
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #6 postitatud 31.12.07 09:50 »

Kusjuures vaga mõistlik on külmakasti paar paariliitrist veega täidetud ja külmutatud pudelit panna. Eriti, kui on mitmeks päevaks kalaleminek. Algul toimib külmaelemendina, hiljem võid joogiveeks voi toidutegemiseks kasutada
IP

wrz/vares
puhh
Tegija
**
Postitusi: 142« Vastus #7 postitatud 02.02.08 12:58 »

Vaatan kõigil lihtsalt isoleeritud külmakastid. Kas keegi elektri toitega ei kasuta? Mul endal selline http://www.euronics.ee/ee/eshop?product=KB2921
Töötab autoakult ja ka 220v. Enne tarvitamist saab näiteks paar tundi enne seda kasti juba külmaks "kütta"
Reziime on kaks- külmutamine ja soojendamine
Tark on loomulikult ka siin külmaelemente kasutada veel lisaks.
Mõõtude suhtes meeldikas mulle, et ta oleks lapik nagu sepaonu pildil, mitte püstine. Aga see siiani ainus miinus.
Kaane saab lukku panna, kui sanga mitte ette ei too vaid taha liigutad.
IP

Internetis kala küll, nahh sinna Peipsile ronida.
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #8 postitatud 02.02.08 14:03 »

Kuna eesti oludes kestab sõit kalale max 2,5h, siis korralike külmaelementidega, mis kestavad 24-36h mitte midagi ei juhtu. Seega esimene sõit kalale autotoitega juurde külmutamine tundub mittevajalik. Kohale jõudes läheb külmakast paati või jääb autosse, olenevalt olukorrast. Kui auto seisab ja külmakast töötab ainult aku pealt, siis on see võimalus, et autot ei saa käima pärast. Sellise autokülmiku eelis on muidugi see, et niikui toidet saab, kohe ka hakkab tööle ja külmutama, olenematta, kas külmaelemente on või mis olukorras nad on. Sihke külmakast, nagu puhhil, on oma mahu poolest vast sobilik ühele inimesele 1-2 päevasele matkale, oleneb asjaoludest. Rikneva toidukraami vajaduse vast klaarib ära, õllekesi võib ju järjest juurde külmutada.
Külmakasti suurus ja kuju peaksid sobima vajaduste, auto ja paadiga.
Ma ise selle oma külmakastiga väga rahul. Kõige rohkem on mul meeldinud need korrad, kui olen käinud kellegiga, kellel samasugune kast, milledest üks jääb siis autosse, kus on kogu söögitagavara ja seda avatakse läbimõeldult ja nii vähe kui võimalik söögi võtmiseks, teine kast tuleb paati kaasa, kus kaasavõetud söök ja õllekesed tasapisi vahetuvad kalaga, kui vahetuvad. On tulnud ette ka manöövreid kastide sisu ümberkorraldamises ja vahetuses ja külmaelementide arvu muutmises nii ühes kui teises. Kahele mehele kaks sellist kasti, kui kala ka võetakse reede õhtust pühapäeva õhtuni ei ole palju.
Pööraks veel tähelepanu sellele, et külmaelementide maht ja kasti maht peaksid olema sobilikud vastavalt ilmale ja vajatavale ajale. Külmaelementide aeglasemaks sulamiseks võib seda külmamahtu suurendada kaasavõetava joogivee külmutamisega, nagu vares juba mainis. Külmaelemendiks võib kasutada ka ainult vett. Tüüpiline olukord on selline, et külmakasti pannakse paar pisikest poest ostetud elementi ja siis järsku avastatakse, et suur cocapudel külmutatud vett ``teeb ära`` külmaelementidele. Võrrelge mahtusi.
See mögin, mis külmaelementide sees on, on erinev ja erinevate külma salvestamise ja eraldamise omadustega. Marketites müüdavat laiatarbe ehk rahva elementi ei kannata võrrelda tööstuses, meditsiinis  ja mujal kasutavaga. Öö ja päev. Peale külmasalvestuse ja eraldamise erinevuste on ka pakendites erinevus. Osad on pakendatud kõvasse plastkesta, osad õhemasse või paksemasse kilesse, osad vedelamad, osad geelimad, osad hoopis nagu immutatud kivivill.
Kevadepoole võibolla teen foorumisse teema heade külmaelementide ühishankeks.

IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
kolviku
Tegija
**
Postitusi: 173« Vastus #9 postitatud 02.02.08 14:43 »

famar-desis head kastid odavalt,Me panime peipsiääres olles külmaelemendid olereksi bensukasse,jäätisekülmikusse.(ööseks).3elementi  hoiab ilusti 20 kg ahvenat õhtuni
IP
puhh
Tegija
**
Postitusi: 142« Vastus #10 postitatud 02.02.08 14:45 »

Linnakorteris ei ole mul ruumi kuhu paigutada sügavkülma kirst. See on üks esimesi asju mille soetan kohe kui sobiva maja olen leidnud. Aga praegune olukord tähendab seda et tavakülmkapi sügavkülmas ei ole mul marjade, kalade, liha ja viina vahele kuidagi võimalik mahutada enam mõistlikke külmapatareisid. Need poes müüdavad lapikud sinised on tõesti pask. Seda cocacola nippi teadsin, aga ei saa rakendada. Seega oli minu jaoks oluline et ma saan külma juurde toota. Sõidu ajal. Või siis halvasti varustatud kämpingus kus samuti külmikut sees pole (sel suvel näiteks Räpo turismitalus) Muu pere jaoks vajaliku kõrvale mahub minu omasse ka paar õlu. Kämpas tõin ta lihtsalt tuppa ja ühendasin 220-ga. Aga autosse ja ei tohi tööle jätta. Kui oli teada et tuleb 2-3 tunnine rabamatk siis tõmbasin ka 12v tagant ära. igaks juhuks. Selle kahe tunniga midagi olulist temperatuuri muutust ei toimunud.
Hoidsin teda ka maasturi pagasiruumis katte all, päikse käest ära. Auto pargid ka suvel nagunii võimaluse korral varju.
Suvel kasaril ka kasutasin. Tavaliselt ennetan ja panen ta varem külma tootma 220 pealt ja siis asjad sisse. Patarei ka toeks. Hommikul väljasõit ja lõunapausi ajal keset suve sai sealt korralikku külma jooki võetud.
Sinu kirjeldatud situatsioonis muidugi see Sinu kast oluliselt parem. Ja 1 päevasel tretil kui oled valmistunud külmaelementidega korralikult siis samuti. Iseasi kui kaatris on samuti 12v võimalus. Ja suurem võiks ta olla.
Ideaalkirst oleks siis kokkuvõtlikult minu arust nagu sepa oma aga elektri võimalusega.
IP

Internetis kala küll, nahh sinna Peipsile ronida.
kolviku
Tegija
**
Postitusi: 173« Vastus #11 postitatud 02.02.08 15:24 »

miks arvad et need sinised lapikud pask on.Kas mingid muud variandid paremad?
IP
puhh
Tegija
**
Postitusi: 142« Vastus #12 postitatud 02.02.08 15:36 »

Sepa juba kirjutas. Neid on erinevaid. Osadel lihtsalt vesi sees. Osadel mingi geel või spets aine. Pole spetsialist ja külmapatareide hingeelu uurinud. Need minu omad soetasin koduekstrast mingi 20 raha eest 2tk. Suht ruttu sulavad üles.
Olen enne ka kuulnud et neid on kvaliteetseid ka.
IP

Internetis kala küll, nahh sinna Peipsile ronida.
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #13 postitatud 02.02.08 17:51 »

Ja suurem võiks ta olla.
Ideaalkirst oleks siis kokkuvõtlikult minu arust nagu sepa oma aga elektri võimalusega.
Eks need suuremad on kallid ka.
Elektrilisel nn autokülmikul on omad plussid . Tuleb meelde, et käisime ahvenamaal eelmine kevad, iil oli kaks sellist kaasa orgunnitud. Möikis oli ainult tavaline külmutuskapp imeväikse sügavkülma sahtliga. Sai siis aegapidi kala ette külmutatud seal ja 220 peal autokastis säilitatud, kambapeale sai ikka natuke kala kokkuvõttes kaasa võtta .
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
puhh
Tegija
**
Postitusi: 142« Vastus #14 postitatud 02.02.08 18:39 »

Ostad ühe ja korraliku on investeering aastateks.
Aga eks nii ole enamus asjadega.
IP

Internetis kala küll, nahh sinna Peipsile ronida.
Lehed: [1] 2   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi