Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
26.11.20 03:39

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Nupuklubi  |  Üritused  |  Teema: Teeme Ära 2008
Lehed: [1] 2   Alla
Trüki
Autor Teema: Teeme Ära 2008  (Loetud 29768 korda)
raivo
Tegija
**
Postitusi: 34


« postitatud 15.12.07 18:18 »

Kodanikualgatus, mille eesmärgiks on Eestimaa puhtaks koristada : "Eestimaa on meie kõigi kodu ja selle puhtus on oluline meie kõigi jaoks. Ootame koostööpartneriteks kõiki inimesi ja organisatsioone, kes on juba ammu soovinud selles küsimuses midagi ära teha." http://www.teeme2008.ee/index.html
Mida arvate? Kas on kaasalööjaid?
IP
Janno
Nupuklubi
*
Postitusi: 286



« Vastus #1 postitatud 15.12.07 19:33 »

ma kirjutasin selle ürituse organiseerijale ja küsisin, et kas Nupuklubi igakevadised koristustalgud Suursoos sobiksid ka nende süsteemi - ent jäi mulje, seal ollakse suuresti reklaamitrummi tagumise peal väljas. sestap majandame ikka omasoodu edasi.
IP
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565



« Vastus #2 postitatud 15.12.07 21:49 »


 Janno- ära nüüd kõike korraga ühesugusekaigaga lahmi!

Kui neil äk¨en- kirjutatud projektiraames plekitakse paadi besiinid, õlid, prügikotid ja kindad kinni- vabalt võiks ju ühineda.
IP

tsuks nigu ma olen
Janno
Nupuklubi
*
Postitusi: 286



« Vastus #3 postitatud 15.12.07 23:33 »

nende põhimure näis see, et prügihunnikuid saaks kaardile kanda. aga koristus - ikka vabatahtlike jõu ja ressursiga. sestap ära looda sealt abi.
IP
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565



« Vastus #4 postitatud 16.12.07 19:00 »


 Oot- et üleskutse netti- pliis minge ja tehke?
IP

tsuks nigu ma olen
nagel
Vana kala
***
Postitusi: 186


« Vastus #5 postitatud 17.12.07 15:15 »

Mul tuli meelde.et sel teemal oleme juba jahunud
IP
suli
Kalastushuviline
*
Postitusi: 2


« Vastus #6 postitatud 19.12.07 14:01 »

Tere

Teeme Ära 2008 on kindlasti hea üritus, kuid vaevalt, et nad oma tegemistega vetepääle jõuavad. Neil on idee korraldada talgud, kuid teevad nad seda tasuta talguliste tööga ja riigi, KOV ja muude rahaannetajate rahaga.

Jäätmeseaduse § 128
(1) Jäätmete keskkonda viimisega ja jäätmetest põhjustatud saastusega seonduva kahju, sealhulgas jäätmete käitlemisega ja jäätmetest põhjustatud saastuse likvideerimisega seotud kulud hüvitab jäätmete keskkonda viinud isik (edaspidi saastaja).

(2) Ebaseaduslikult keskkonda viidud jäätmeid käitleb ja nendest põhjustatud saastuse likvideerimise korraldab saastaja oma kulul.

(3) Vajaduse korral teeb käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud kohustuse täitmiseks ettekirjutuse keskkonnajärelevalve asutus või kohaliku omavalitsuse üksus või kohaliku omavalitsuse asutus. Kui saastaja ettekirjutust ei täida, võib ettekirjutuse teinud keskkonnajärelevalve asutus või kohaliku omavalitsuse üksus või kohaliku omavalitsuse asutus ettekirjutuse täitmise tagamiseks rakendada sunnivahendeid asendustäitmise ja sunniraha seaduses sätestatud korras.

(4) Kui saastajat ei ole kindlaks tehtud ühe aasta jooksul jäätmete keskkonda viimise asjas süüteomenetluse alustamisest arvates, samuti juhul, kui jäätmete ja saastuse likvideerimisega ei ole võimalik keskkonnakaitselistest kaalutlustest lähtuvalt viivitada, korraldab jäätmete käitlemise ja saastuse likvideerimise keskkonnajärelevalve asutuse või kohaliku omavalitsuse üksuse või kohaliku omavalitsuse asutuse ettekirjutuse alusel maa omanik, kellele kuuluval maal jäätmed või saastus asub. Ettekirjutuse täitmise tagamiseks võib ettekirjutuse teinud isik rakendada sunnivahendeid asendustäitmise ja sunniraha seaduses sätestatud korras.

(5) Käesoleva paragrahvi lõikes 4 nimetatud juhul on maareformi seaduse § 31 lõikes 2 nimetatud maa suhtes enne selle kooskõlas maareformi seadusega riigi omandisse jätmist, munitsipaalomandisse andmist, tagastamist või erastamist jäätmete käitlemise ja saastuse likvideerimise korraldamise kohustus keskkonnateenistusel.

(6) Kui kohaliku omavalitsuse üksus ei ole korraldanud oma haldusterritooriumil korraldatud jäätmevedu, kuigi tal oli vastav kohustus, ja sellest tulenevalt on tekkinud keskkonnasaastus, kannab jäätmete ning nendest põhjustatud saastuse likvideerimise kuludest poole kohaliku omavalitsuse üksus.

Veeseaduse § 23. Veekaitsealased kohustused

(1) Kõik isikud on kohustatud vältima vee reostamist ja liigvähendamist ning veekogude ja kaevude risustamist ning vee- elustiku kahjustamist.

(2) Isik on kohustatud vee kasutamisel rakendama tootmistehnoloogilisi, maaparanduslikke, agrotehnilisi, hüdrotehnilisi ning sanitaarmeetmeid vee kaitsmiseks reostamise ja liigvähendamise või veekogu risustamise eest.

(3) Avalikuks kasutamiseks määratud veekogu omanik on kohustatud tegema hooldustöid veekogu risustamise ja kaldaerosiooni vältimiseks.

Ülalloetletust on järgmised võimalused:
1. kaardistada jäätmete ladestamise kohad ning anda infot Teeme Ära 2008 meeskonnale lootuses, et nad organiseerivad jäätmete koristuse;
2. anda reostuskohtadest teada esmalt kohalikule omavalitsusele ja kui ei aita, siis Keskkonnainspektsioonile, kes siis selgitavad välja kas õiguserikkuja või teevad maaomanikule ettekirjutuse jäätmete koristamiseks (olgu siis maismaal või veekogus).
IP
Janno
Nupuklubi
*
Postitusi: 286



« Vastus #7 postitatud 19.12.07 16:11 »

umbes nii ka ma sest aru sain. et Nupuklubi regulaarsetel Suursoo talgutel ei ole selle üritusega küll suuremat pistmist.
alltsiteeritud võimalused 1. kui 2. teeme ju omal jõul niikuinii.

Ülalloetletust on järgmised võimalused:
1. kaardistada jäätmete ladestamise kohad ning anda infot Teeme Ära 2008 meeskonnale lootuses, et nad organiseerivad jäätmete koristuse;
2. anda reostuskohtadest teada esmalt kohalikule omavalitsusele ja kui ei aita, siis Keskkonnainspektsioonile, kes siis selgitavad välja kas õiguserikkuja või teevad maaomanikule ettekirjutuse jäätmete koristamiseks (olgu siis maismaal või veekogus).
IP
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589



« Vastus #8 postitatud 19.12.07 16:19 »

Laseme me ikka omamoodi edasi. Meil oma kena sissetöötaud süsteem olemas ja rahvas harjunud kevadel talgutama.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565



« Vastus #9 postitatud 19.12.07 20:14 »

 Tu Suli: seadused on olemas kuid pole seaduse rakenduseseadust!

 Lihtne näide- heameelega kuulutaks terve Haaslava valla üheks suureks linna prügimäeks- ja seda nii sennelisena, jahimehena ja kalamehena ringi kõmpides.
Arvan, et gepsu mälukohad saavad ennem otsa, kui ainult ühe valla prügihunnikud kaardistatud saavad!
Seega keskkonnaministeeriumi kavaga sundkorras kõik maja/suvila -üleüldse elamuga seotud omaniku kohustuslik prügiveolepingu sõlmimine on teretulnud igatepidi!
Miks?
A seks- kui sa niiehkni pead prügikonteineri renti ja tühjendust plekkima- pole sul mõtet (vähemalt kõike) prügi metsalla viia!
Ja kui keski julgeb väita, et tal ei tekki prügi või et põletab ahjus ära- ütlen - Valetab!

Ühelgi omavalitsusel ei jätkuks raha isegi 10% reostusest maksumaksjarahaeest  e. vallaeelarvest looduset puhastada- tänapäeva hindadega!
1313- ärge ajage naerma- teie- teoreetikud- ei tulda isegi otsest röövpüüki kontrollima- mis siis metsaaluseid- neile niigi teada prügimägesi seirama!
Nad ei saa ullemategi asjadega akkama- mehi vähe ja tööd ülepeakaela, a kui keski ei usu- tulge- teeme proovi- tunnistajate juuresolekul- ma siiralt tahan näha mingisugustki  tulemust.
Heal juhul mõnekuupärast tekkib ettekirjutus paberil.

 Teemeära.2008 mentaliteet on kardinaalselt vale- üleskutse peab kõlama: Tulge ja teeme! Meil on raha, transpott, kindad, söök- ja raudselt asi akkab susisema!
IP

tsuks nigu ma olen
raivo
Tegija
**
Postitusi: 34


« Vastus #10 postitatud 20.12.07 12:01 »

Tere nuputajad.
Eks igaühel on ta enda tõde, kuid kas Teeme Ära mentaliteet on ikka kardinaalselt vale?
Eks häda ju selles ongi, et riik ei suuda tagada rahuldavat keskkonnapoliitikat – seepärast ongi too kodanikualgatus ellu kutsutud. Raha vähe ja prioriteedid teised – triibulist autot põõsas teame küll aga kes meist on näinud keskkonnainspektorit? Tahame ju kõik, et me ei elaks prügimäel. Ja eks selle ürituse algatajad ajavad  o m a  rida ja üritavad  o m a  asja ajada-seepärast ka muud koristustalgud neile vähem korda lähevad. Kuigi eesmärk ju paljuski ühine. Küsimus vaid selles, kas lüüa kaasa. Et võimalused ja soovid erinevad, siis ehk võiks sellest ka lähtuda. Kes korjab oma jõekalda puhtaks, kes ringi kolades teeb mõne pildi ja paneb koha kirja, kes lööks käed külge kui kulud kaetaks ja suppi saaks. Ega peagi  kõik ühe mõõdupuuga- oluline on ju puhas loodus.

„Mis paganama klubi see Nupuklubi siis ikkagi on?
Elurõõmsate loodusesõprade ühendus, kui väga lühidalt kokku võtta.”

IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629



« Vastus #11 postitatud 20.12.07 12:45 »

Raivo> Nupuklubi ongi viimastel aastel kevadeti koostöös Emajõe-Suursoo MKA Kantsi külastuskeskusega Emajõe kaldaid risust puhastanud. Seega on niikuinii ilma "Teeme ära 2008" projektitagi selge, et ka järgmisel kevadel vastavad talgud tehakse.

Aga nüüd teema juurde - nagu mina eelnevatest postitustest aru saan, siis "Teeme ära 2008" kaardistab prügi looduses, mitte ei organiseeri koristustalguid. Võibolla on tegu esimese etapiga suures koristusprojektis, kuid sellisel juhul - milline on ajakava? Kas ma olen asjast valesti aru saanud?
IP
Janno
Nupuklubi
*
Postitusi: 286



« Vastus #12 postitatud 20.12.07 13:10 »

ma ju eespool kirjutin, et olin TÄ korraldajatega ühenduses. ent meie üritus on teise formaadiga ja ei sobi nende taustsüsteemi. kus seda lugeda on et lausa valeks tembeldatud nende püha üritus? pigem on lähenemine asjale segane - et paneme aga kaardile - ent kes ja kuidas koristama hakab ning milliste ressursside arvelt, pole teada.
ei ole õige ENK talguid ja TÄ vastandada. erinevad ettevõtmised, sama eesmärk.

Tere nuputajad.
Eks igaühel on ta enda tõde, kuid kas Teeme Ära mentaliteet on ikka kardinaalselt vale?
IP
raivo
Tegija
**
Postitusi: 34


« Vastus #13 postitatud 20.12.07 13:45 »

Janno, ma ei vastanda üht teisele ja eesmärk ju ühine.
 ...postitatud eile kell 20:14 .."Teemeära.2008 mentaliteet on kardinaalselt vale- ....!" -vaid sellele seadsin küsimärgi alla.
 Ja ei pea asi kõigile ühtemoodi sobima - igaüks oma tunde ja võimaluste järgi ikka. Otsisin vähe infot ka lisaks - Riikliku Looduskaitse kodulehel asjast täpsemalt: http://www.lk.ee/index.php?main=216&newsID=156 ; st abiks saab mitmeti olla ja koristuspäev 3.mai 2008 ja registreerimine alates 21. märts.2008
IP
suli
Kalastushuviline
*
Postitusi: 2


« Vastus #14 postitatud 15.01.08 15:04 »

TO: Aldo Tatter

"Aga nüüd teema juurde - nagu mina eelnevatest postitustest aru saan, siis "Teeme ära 2008" kaardistab prügi looduses, mitte ei organiseeri koristustalguid. Võibolla on tegu esimese etapiga suures koristusprojektis, kuid sellisel juhul - milline on ajakava? Kas ma olen asjast valesti aru saanud?"

Org.meeskond "Teeme ära2008" organiseerib ka koristusmeeskonnad. Eks nad praegu kaardistavad jäätmete ladestamise kohti, siis toimub vabatahtlike registreerimine ja siis planeeritakse meeskonnad. Lisaks on neil vaja võrrelda olemasolevat finantsi, sest korjatud jäätmed peab ka äravedama ja ladustamise eest küsitakse ka raha. Ise nad arvavad, et talgutest võtab osa tuhandeid vabatahtlikke ja üle Eesti. Kogu show lõpeb kontsertitega Tartus ja Tallinnas.

See show tuleb ja läheb, aga kui keegi teab, et x kohas on ladestatud jäätmeid informeerige sellest KOV-st. KOV peab võtma tarvitusele meetmed, et need jäätmed sealt ära saaksid viidud.
IP
Lehed: [1] 2   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi