Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
29.10.20 03:40

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: Punane meri
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Punane meri  (Loetud 11897 korda)
Ustus
Külaline
« postitatud 30.11.07 21:02 »

Kas on kellelgi kogemust püügil Punasest merest. Kas sinna tasub oma varustus kaasa võtta või on targem riistad kohalikelt laenutada? Mis raha selle eest seal küsitakse, jne.?  Kõik info väga teretulnud.
IP
camino
Kalastushuviline
*
Postitusi: 2


« Vastus #1 postitatud 05.02.08 13:04 »

2007 novembris sai sukeldumissafari ajal kala püütud. Kuna olin ise ka võhik, siis igaks juhuks ostsin selverist suvalise spinningu kmpl. kaasa, mis koosnes 2 m ridvast, pisikesest rullist ja väikestest lantidest ja jigidest.. Kohapeal osutus see suht mõttetuks. Rull ei vedand välja ja jigid ei pakkunud kaladele huvi.. Hästi peaks sobima Norra variant- klotsi peale keritud tamiil, mille otsa siis võib panna mida iganes- tirgud, konksud jne. Kohalikud kasutasid konksude söödastamiseks kalmaari tükke. Kalmaaride endi püüdmiseks vajalik spetsiaalne lant.(uskumatu,et need kalmaarid nii kiiresti  liiguvad). Kohalikud lasid tamiili lihtsalt käevahelt vette..
Suurim kala, mille kätte saime oli umbes 10 kg tuun, väiksemaid 1-2 kg kohasi tuli robinal. Söödavateks liigitasid kohalikud millegipärast just punast värvi kalu. Muud lendasid üle parda tagasi.
IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #2 postitatud 05.02.08 14:06 »

Ma lähen ka märtsis Punasesse merre sukelduma. Mõtlesin korra uurida kalastamisvõimalusi, kuid vist ei jää nii palju aega. Pigem imetlen veealust ilu ning üritan seda ka fotoaparaadi sisse püüda. Niipalju aega püüan siiski leida, et kohalike püügiriistade ja oludega ennast vähemalt kurssi viia kui mõni teine kord tuleb mõte sinna kalastama minna.
IP
prt
Tegija
**
Postitusi: 26


« Vastus #3 postitatud 05.02.08 14:36 »

tuttav horvaat, kes vana kalamees, ütles, et söödav on ainult hõbedane kala, kõik muu võib mürgine olla. need väikesed punased on head praadida. kalmaari hooaega ei mäleta, püütakse sellise pikliku jullaga, kidad küljes, hea kui helendab. rannas kivide vahel võib krabisid taga ajada taskulambiga, head õllega. öösel võib valgusega kaheksajalga püüda ja harpuunida. barrakuuda pidi vist talvel mürgine olema aga mingi hetk tulevad punasesse merre makrelliparved sisse, neid hea tõmmata. tuulehaug elab seal meres aga on tark, huvitav püüda (liha küll suurem asi pole). kalapede elu punases meres on lill. kõvemad mehed püüavad suure konksu ja nööriga põhjast raisid. 25 kg rai kaalub isegi paltuse üles, tirib nagu traktor.   
IP
anta
Kalastushuviline
*
Postitusi: 7


« Vastus #4 postitatud 06.02.08 21:59 »

Sai proovitud jaanuari lõpus punasel merel kalastamist. Sai osa ühe kohapeal elava eestlase poolt organiseeritud üritusest "Päev merel" mille jooksul jäi pisut aega ka kalapüügiks. Püügivahendid sai kohalikelt laevameestelt, milleks oli tamiil tina ja konksuga kerituna vineeritükile. Söödaks olid kalmaaritükid ja edaspidi kinnipüütud kala tükid. Et kalapüügiks jääv aeg oliüsna üürike, siis tulemused olid nigelad kuid paar korraliku ahvena suurust kala sai ka pannile. Huvitav on sealsel püügil see, et madalamas vees (kuni 10m) on paadist näha, mis vee all toimub. Korra sai proovitud ka snorgeldame ajal püüda. Ujud ringi, vaatad kus kala on ja sokutad sööda nina alla. Huvitav oli see, et suured kala nii silma järgi 2-3 kilosed (nime ei tea)  enne sööta ei puudutanud kui lasid selle põhja peale kukkuda. Siis läksid seda kohe uudistama ja üritasid ära süüa. Kahjuks ükski haakimine ei andnud tulemust sest konks oli liiga väike ja libises alati suust välja.
IP
Ustus
Külaline
« Vastus #5 postitatud 26.02.08 11:10 »

Käidud. Käisime ka nö "päev merel" raames. Püügiks kasutasime laevas olevaid vahendeid - ~0,5 mm tamiil, millel tina ja konks rakendatud ning söödaks kalatükid. Kapten sai mõned "värvilised" kilosed, teised jäid tühjade kätega. Püüdsime u. 14 m sügavuselt. Väidetavalt pidid püütud kalad söödavad olema, sest üks kohalik tassis omale need koju.
Kindlasti tuleks sinna kalale minnes leppida kohalikega ainult kalastamine kokku, sest muidu jääb püügi aeg väga lühikeseks (muud tilulilud võtavad tublisti aega).
Ise ilmselt kulutan edaspidi aega rohkem veealuse maailmaga tutvumiseks sukeldudes, sest kala saab ka siin püüda, aga sellist pilti ja vahetut kontakti siin kogeda ei saa.
IP
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi