Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
01.10.20 07:57

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22256

Viimati registreerus: diannepw4
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: Eetiline punasepüüdmine (oli: Rutja jõgi)
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Eetiline punasepüüdmine (oli: Rutja jõgi)  (Loetud 16195 korda)
berta
Tegija
**
Postitusi: 94« postitatud 27.09.07 13:08 »

See juba igivana arutelu! Ma küsiks, millal on siis eetiline merepunast Eesti vetest püüda? Sama loogika järgi on ebaeetiline merepunase püüdmine ka merest , karidevahelt (sügiseti)! Samal põhjusel on juba sõna ´võrk´ kasutamine merepunase püüdmisel edaeetiline. Olen seda meelt, kui merekala sügiseti rannikule jõuab on ta juba asunud kuderändele ning igasugune väide, et merest püük on eetilisem  on naeruväärne. Lihtsalt see on kalaliik, keda saabki ainult kuderändel püüda, meite rannikul.
IP
Johannes *jurss* Kiik
Tegija
**
Postitusi: 113« Vastus #1 postitatud 27.09.07 16:42 »

No saab ikka kevadel, soojal talvel ja ka külmal suvel heade tuultega(mitte kuderändel kala). Kaugemale mõtlevates riikides kudeaja püük ikka keelatud. Arutelu sedasorti teemal tõesti liigne.
Narva meil ainus koht, kus nagu vahet pole.
Naeruväärne pigem vastupidist väita.
IP

Ära hakka mõõtma, mul on niikuinii suurem:)...kala
berta
Tegija
**
Postitusi: 94« Vastus #2 postitatud 27.09.07 17:26 »

Lambist võib alati plõksida. Keegi ei väidagi, et talvel- kevadel- suvel kala rändel on. Sa jurss võid  südamerahuga keset suve lõhet karide vahelt püüda, ujujate/päivitajatega seltsis. Aga sügisel on siiski tegemist kalade rändega kudekohtadesse ning minuarust mingit vahet pole, kuidas kudemata (aga marjast/niisast pungis) kala välja võetakse. Muideks see nn ´pesakala´on tegelikult juba kudend kala, mille normaalne inimene vette tagasi laseb, et talvepüüdjatel, mingit rõõmu valmistada, merrelaskund rääbakate püügil.
IP
Johannes *jurss* Kiik
Tegija
**
Postitusi: 113« Vastus #3 postitatud 28.09.07 18:00 »

berta, loe nüüd uuesti oma esimese kommi viimast lauset. Väidan,et  merest kala saamiseks on kahtlemata parim aeg kevad. Teiseks väidań ma, et  merest saad hõbedast ja kulinaarse väärtusega kala, kudevärvidega kala saamine pigem haruldane.
IP

Ära hakka mõõtma, mul on niikuinii suurem:)...kala
berta
Tegija
**
Postitusi: 94« Vastus #4 postitatud 28.09.07 18:55 »

jurss võiks kalendrisse vaadata ning mõtiskleda millest jutt käib. Jätkuvalt seda meelt, et kuderändel kala püüdmisel pole vahet, kas merest või jõest. See nn hõbelõhe on frigiidne kala ning ei kuulu kudekala katekooriasse. Veel vähem lõhe kategooriasse. Ärme aja antud teemas püstitatud hüpoteesi suure tõestustahtega segamini. Jätkuvalt, seda kala püütakse merest  kuderändel, kui kala on madalas ning otsib magedat vett. Jõevett. Muidugi võib jurss erand olla ning 10kg lõhesid kevadeti/suviti rannarahva vahelt püüda.
IP
Johannes *jurss* Kiik
Tegija
**
Postitusi: 113« Vastus #5 postitatud 29.09.07 01:35 »

Berta, loed sa kuskilt minu KIRJUTATUD kommidest välja,et ma suvitajate vahelt püüdlikult üritan lõhet püüda? Ära pane mulle sõna suhu.
Öelda tahan, et  merest kudevävi kala harva saad. Nüüd sellepeale võid muidugi kohe öelda, et pole veel lihtsalt jõkke jõudnud ja kudevärvi peale ajand, kuid siiski see, et ju ikka kala kohe-kohe oli jõkke tõusmas on spekulatsioon. Sügisestest kaladest mäletan mina vaid hõbedasi frigiidseid kalu.Vähe käinud. Või siis ausalt öelda ei ole ma niivõinaa sügiseti meres tihe käija. Ei ole sügisesse püüki usku. Ju ei oska lihtsalt.
Samas, sügisel jõest püüdes pole kahtlustki, et kala mida püüad on kudekala. Kevadel püüdes jälle pole sellist sitta tunnet nagu sügiseti, et veel viimasel momendil saad jaole ja võtad kala välja.
Võiks ka arutleda selle üle, et kui palju on merest tõeliselt suuri kalu kätte saadud ja palju neid iga aasta jõgedest saadakse...

Norras näitena lõhejõgedesspinninguga püük keelatud. Lennukaga lubatud. Ja spinningu püük keelatud kohalike inspektorite jutu järgi seetõttu, et ei toimuks(ka  juhuslikku) tragimist.

Äkki siis nüüd sai selgitatud seisukohti.
IP

Ära hakka mõõtma, mul on niikuinii suurem:)...kala
berta
Tegija
**
Postitusi: 94« Vastus #6 postitatud 29.09.07 06:48 »

Jumal tänatud! Lõpuks saad isegi aru, et seda kala saab ainult kudeajal/rändel püüda. Nagu Narvas või Ahvenakosel ja nii edasi .  Ülimalt rumal on tuua mingeid Norra või misiganes maa näiteid. Siin lubatakse, seal mitte. Nii võibki jääda targutama. Ma olen näitks ERA lehest lugenud , et mõnel kärestikul ei tohi landil üle 1 kolmiku olla, järelikult tuleb vobleril üks ära võtta. Kas nüüd peab Eesti järgi ahvima kõik lollused. Ää küll rohkem ei viitsi enam vaielda.
IP
Johannes *jurss* Kiik
Tegija
**
Postitusi: 113« Vastus #7 postitatud 29.09.07 10:09 »

Uskumatu mees oled küll!
Kuda siis aprillis-mais-juuni alguses(parim aeg või nii) kala kuderändel on???
A sa ikka ei rapsid vastu.On ikka viitsimine. Püsivuse medali võiks anda.
IP

Ära hakka mõõtma, mul on niikuinii suurem:)...kala
berta
Tegija
**
Postitusi: 94« Vastus #8 postitatud 29.09.07 19:54 »

sa jurss oled sama ... , kui su ´sõbra kalaga ´! Lootusetu juhtum!
IP
Johannes *jurss* Kiik
Tegija
**
Postitusi: 113« Vastus #9 postitatud 01.10.07 13:58 »

Vägev värk. Ma küll mõtlesin,et ei kirjuta rohkem. A lihtsalt sinu meeleheaks otsustasin  veel kribada: Loodan, et  need aastad mulle sama raskelt ei mõju kui sulle.
IP

Ära hakka mõõtma, mul on niikuinii suurem:)...kala
ulluba
Tegija
**
Postitusi: 19« Vastus #10 postitatud 02.10.07 08:10 »

Film mis tekitab palju küsimusi mis on üldse etiline.

http://video.google.com/videoplay?docid=-5385262562200813379EI SOOVITA LASTELE JA NÕRGANÄRVILISTELE.
IP
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #11 postitatud 02.10.07 08:49 »

Eetika (vanakreeka keeles ēthikē technē 'kommete ja tavade teadus', sõnast ēthos 'komme, tava, iseloom, eluviis, tuttav paik') on filosoofia haru, mis tegeleb inimeste ühiskondliku ja isikliku elukorralduse viiside seletamise ja põhjendamisega. Eetika kuulub filosoofia valdkonnana aksioloogia ehk väärtusõpetuse alla. (allikas: vikipeedia)

Nagu näha on eetika eelkõige ühiskondlik kokkulepe. Nii haige- või tervena kui on ühiskonda, nii tuleb ka eetikat võtta. Maakeeli lihtsalt maitse asi kui keegi oma naist kolgib....tõsi see oli eetiliselt aktsepteeritav viimati vast Tammsaare ajal,
Ja nii edasi. Võib ju diskuteerida vähkide keetmise teemal või elussöödaga püüdmise üle. Kas on eetiline. Noh mina ei tea. Naist on ebaeetiline kolkida küll, ikkagi 21. sajand juba, aga muuga on nagu ta on.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
vertuska
Tegija
**
Postitusi: 29« Vastus #12 postitatud 02.10.07 18:41 »

Selle ullluba filmi järgi oleks eetiline kui terve inimkond  taimetoitlasteks hakkaks.
Aga karta on et see ei päästaks ka midagi. Paari aastaga oleks igasugu taimne toit maamunalt otsas ja nunnud jänkud ja notsud sureks lihtsalt nälga.
IP

Töö teeb vabaks!
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi