Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
04.06.20 21:33

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14070
Teemasid : 1471
Kasutajaid : 21422

Viimati registreerus: mpavxoe
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Püügivarustus  |  Teema: Multirull, aga milline?
Lehed: 1 2 3 [4]   Alla
Trüki
Autor Teema: Multirull, aga milline?  (Loetud 62324 korda)
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #45 postitatud 27.02.07 18:28 »

JAN, norras küll poogen, seal mingit viskamist ei toimu, lased pardast vette siku.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
mattheas
Tegija
**
Postitusi: 8« Vastus #46 postitatud 25.04.07 09:42 »

kas härrased on enda uued multirullid selgeks saanud?kas visked juba ülipikad?  ise olen kasutanud  4-5 aastat multikat(shimano calcutta 251) merel  minu arvates ülimalt hea ,mõnus püüda.kui rulli ostsin siis 10 esimese heite kohta läks 3*100m tamiili. Peale esimest aastat sain teada et kui rull lahti võtta seal sees 6 väikest junni ka pidurdavad hoogu,nendest  kuuest nüüd ainult kahte kasutan ja viske pikkus veel omakorda suurem (magnet piduritega rullidel vist neid enam pole)aga nüüd enam vähem kõik pidurid maha keeratud ja täiega rahul viske pikkusega, Kehvem on siis kui tuul vastu on. Magnet piduriga rulli 1 eelis et saad viske hetkel anda heite algkiirenduse tunduvalt jõulisema(tunde küsimus) ja kontrollib kogu heite vältel  pooli pöörlemist(kes pöidlaga pole harjunud).Endal kogemust pole aga Juraka väidetel on tunduvalt parem,magnet piduriga rullid.Tundub et tuleb ka hakata sinnapoole vaatama. Ja kui kedagi huvitab siis rullil calcuttal pole selle aja jooksul ühtegi viga esinenud välja arvatud minu oma lollused määrimisel(tuleb kasutada väga vedelaid määrdeid) ,milles pole rull süüdi... arvan et kestab samakaua veel.
IP
hyljes
Tegija
**
Postitusi: 10


« Vastus #47 postitatud 02.05.07 21:28 »

Juraka soovitusel nüüd Daiwa Zillioni õnnelik omanik (USA-st sõbra toodud, seal hind 250 USD). Samuti Juraka juhendusel Mustamäe tee Küti Ärist ridvad - 2.4 ja 3 m Abu Conolon. Nööriks 0.14 Spiderwire stealth. 3 korda olen proovinud. Visked tõepoolest pikemad, kui millegi muuga kunagi saavutanud olen. 3 m paraboolse aktsiooniga ridvaga saab lant muidugi pöörase kiirenduse isegi väga rahulikel visetel; viskamisel lähedalolevatest puudest tuleb väga konkreetselt eemale hoida - väike riivamine ja lant läinud. Ja sasisid on ka ette tulnud, vaatamata sellele, et Abu Ambassadeur C3-ga mullu viskamise omaarust üsna selgeks said. Aga tean omast käest, et see kõik on õpitav. Kokkuvõttes - rull nagu muusika. Ei jõua ära oodata, millal jälle jõe äärde saan. Palju tänu kõigile siinsetele kommentaatoritele ja Jurakale eelkõige - nõuannetest oli väga abi.
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #48 postitatud 02.05.07 22:49 »

Ostsin sihkese , tuli nelja päevaga kohale. Lisavidinatest teise pooli ja korgist käepidemed. Pean tunnistama, et osade stalt lendavate lantide viskamine ei suju üldse, husky näiteks, plekk lendab hästi muidugi. Landivahetuse järgi kah sasid kipuvad tulema. Pillun poolist täitsa vabat ja magnetpidur maas rulli. Õpin. Tunne on hea. Ju ta millalgi paremini hakkab minema. Enne seda pildusin 5600 mörrumit ja mingil määral 6000 ambat.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
ants ookean
Kalastushuviline
*
Postitusi: 6« Vastus #49 postitatud 03.05.07 00:59 »

kes millist nööri/monofiili multikal kasutab ja miks?

tervisi,
IP
hyljes
Tegija
**
Postitusi: 10


« Vastus #50 postitatud 21.06.07 22:35 »

Tsitaat
kes millist nööri/monofiili multikal kasutab ja miks?

Landivedamiseks 0.21 (22?) Whiplash pro Abu Amb. C3-l. Kannatab paadiga otsas rippuda. Ja isegi visata raskemat kraami täiesti normaalselt. Uuel Daiwal alustasin Spiderwire stealth 0.14-ga. Rulli tundmaõppimise käigus loopisin selle nööri paraku õige kiiresti juppideks. Tundub, et on liiga peenike ja libe, st sõi ennast väga kergesti keerdude sisse; tulemuseks sasi viske alguses ja landi äralendamine (eriti kerge oli 3 m. ridvaga tekkima sihuke olukord). Siis võtsin aja maha ja panin peale 0.28 Salmo grand victory tamiili. Väga tugev ja sõlmepidav ja lant lendas väga hästi, kuid tekkisid mäluprobleemid. St., viske alguses polnud enam kunagi miskeid muresid, aga viske lõpus, kui tahtsin maksimaalselt venitada ja ei raatsinud täie rauaga pidurdada siis kerkisid nii mõnedki head keerud üles. Landikao probleem muidugi kadus. Kuna nüüd vaja koha püüda, siis ostsin uueks nööriks 0.1 mm Whiplash pro. Too on ilmselt küll jämedam kui 0.14 Spiderwire ja vähem libe. Täna sai mitu tundi paadist loobitud 2.4 m ridvaga ja jäin väga rahule. Kui 3 m ridva hiigelkiirendused ka välja kannatab, siis vist jäängi selle juurde.
IP
thewill
Kalastushuviline
*
Postitusi: 9


« Vastus #51 postitatud 26.06.07 00:10 »

Tere

kas keegi oskab rääkida midagi asjaliku selle rulli kohta :

üritasin küll lugeda aga ei jäänud silma, kas multirulliga on jöepeal väga ebamugav püüda?
IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #52 postitatud 26.06.07 00:22 »

See rull ei ole kindlasti mitte mõeldud jõe pealt püügiks. Teoorias võiks küll sellise rulliga teha mõne ebaleva heite, kuid mõeldud on see rull ikkagi püügiks paadist ookeanil - kas siis tirgutades või trollides.

Kuna ise multirulliga castingut ei harrasta, siis ei hakka sobiliku rulli teemal sõna võtma. Las räägivad need, kellel kogemused ja ülevaade olemas.
IP
tirija
Kalastushuviline
*
Postitusi: 9« Vastus #53 postitatud 26.11.07 21:29 »

Multirulliga kogemus juba ca 7a. Kasutan kõikjal, nii jões, järvel ,meres. Landiga, elussöödaga, järel vedamisel, tonkatamiseks. Kasutan 5500KC3 2002/2001a mudelit, mis nüüdseks läks kaotsi mererannas.. Suurtematest 6500CS Rocket, 6600C4. Väga rahul. Olen proovinud nööre antud rullidel, 0.17 - 0.32mm, erinevaid kaubamärke. Landiloopimisel 3m pika ridva ja 20+g landiga kippusid landid otsast lendama, kuna nöörikeerud soonisid teineteise alla jne, toimus õkkpidurdus ning nöör katkes. Järel vedamiseks on nöör parim st trollinguks. Nüüd kasutan ainult tamille, mõõdus 0.32 - 0.40, väga hea, pole sasisid, ega landikadu, kõik pidurid olen maha keeranud, ainsaks reguleerijaks on enda pöial. Toimib ja hästi, visketäpsused on ülimad, heited pikad, ei jää üldse alla inertsivabadele rullidele, isegi pikemad. Nüüd proovin inertsivabade rullidega kohaneda, et nööriga landipüüki teha, niisama julmalt loopida ok, kuid täpsust viskel keeruline teha st pidurdust, lennu pidurdust, nimetissõrm pärast päevast loopimist ca 20+g landiga on küllalt hell ja paistes:). Endiselt multirulli fänn. Kuigi nüüd ostan ühe 3m lati, suurte rõngastega lati ning toeka inertsrulli ( ala 4000 booliga ) ja need kindlasti ABU valikust, kuigi, latte suht napp valik Küti Ärais, see eest inertsrulli leiab. Valisin välja C804 mudeli, kaalun veel. Ritva ilmselt Abu valikust hetkel eestist ei leia, nii 3m pikk ja 15-50, 15-40, 20-50g testiga ja suure rõngaga.
Katsetan ja uurin edasi.
IP
Lehed: 1 2 3 [4]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi