Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
26.09.20 04:22

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22237

Viimati registreerus: Epw087228
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Püügivarustus  |  Teema: Ridva pikkus, kas 2.1m või 2.4m?
Lehed: 1 [2]   Alla
Trüki
Autor Teema: Ridva pikkus, kas 2.1m või 2.4m?  (Loetud 47051 korda)
Arx
Nupuklubi
*
Postitusi: 303« Vastus #15 postitatud 20.06.07 22:19 »

Ostsin endale Alivio 4000....
just nimelt nööri jaoks, et oleks hea trollida ja lahel donkatada (nöör teadupärast ei veni ja kannab võtud kohe pitsile)
Hinna ja kvaliteedi suhe paigas ja natuke kvaliteeti pealegi.
Loopinud sellega ise suht vähe, kuigi juhuse sunnil laenasin seda RexHunt-ile ja ta sellega päris sinapeale sai kui kurekala lantimas käisime.
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
Maert
Kalastushuviline
*
Postitusi: 17


« Vastus #16 postitatud 20.06.07 23:37 »

Ma pole nüüd ka just eriline spinninguspets aga seda julgeks küll soovitada, et esimeseks 15-40 g testiga ritva pole mõtet võtta, proovi pigem 10-30 g vmt leida. Olgu ta siis kasvõi pisut lühem. Vähemalt mul ei tule just tihti ette, et üle 30 grammiseid lante kasutaks, küll aga üsna sageli suhteliselt kergeid lante, mida raske ridvaga visata on ikka üsna vaevaline.
IP
hyljes
Tegija
**
Postitusi: 10


« Vastus #17 postitatud 21.06.07 22:14 »

Tartus ongi ridvandusega (nagu ka palju muu spinninguvarustusega) äärmiselt nutune. Kui vähegi kannatab, otsi Tallinnast.
IP
Juss
Kalastushuviline
*
Postitusi: 14


« Vastus #18 postitatud 30.06.07 20:00 »

Peale pikki ja lõputuna näivad teekonda teemal "millist ritva ja rulli valida"  ning millele järgnes Tartus asuvate kalastutarvetega tegelevate poodide külastamine otsin alljärgnevad asjad:

Ritv - Salmo Taifun 40 landikaaluga 10-40g, 
...pikkuseks jäi 210 kuna sama aga 2.40 klaaskiust ritv oli natuke liiga jäme ning kohmakas.
Hind 165EEK miinus 15% ...et siis miks selline ost?

Plaanisin kulutada ridva peale ca 500-600EEK kuid selle raha eest korralikku koposiitritva EI SAA, st pole olemas - vähemalt mitte Tartus! Soov oli 2.10-2.40 pikkusega  ja landikaal 10-30g ...tee või tina ei ole, kõik vähegi viisakamad asjad on süsinikust ja algajana ei tahtnud kallist asja osta sest ma suhtkoht veendund, et ega ma ikka väga õieti visata ei oska.
Tean, et Salmo pole kes teab mis "tegija" firma aga kuna see ritv lihtsalt nii odav (nu ostsin ühe pea samakalli Rapala rohuvaba landi ka juurde ) et isegi siis kui see tulevikus millekski ei kõlba siis pole kahju ka minema visata aga esialgu arvan et sellest ostust on rõõmu küll ja küll :-)

Millalgi kui juba tean kuidas ja mida ma ridvalt tahan ostan parema, seni kui ei tea seda käib see küll, vähemalt on see klaaskiust ja peaks kenasti kohmakale ringikäimisele vastu pidama. 


Rull -  Shimano Alivio 2500FA

Tahtsin Shimano Catana 2500RA aga paraku müüdi viimane isend paar tundi enne minu poodi (http://www.trapper.ee/) jõudmist ära :-(  Peale seda tahtsin saada Okuma Zeon ZR30 aga ka see oli OÜ EG Tackle Trade poest otsas ja ei teatud millal juurde tuleb...

Kuna rulli päris hiinlast  ei tahtnud siis jäi valikuks Shimano Alivio 2500FA ... samalugu, kui tean miks oluliselt kallim rull parem on siis ostan selle, senikaua aga õpin tulevast kallimat rulli väärtustama :-)

Parimatega,
Juss @ üsna rahul :-)
IP

Parimatega, Juss
spinner
Tegija
**
Postitusi: 75


« Vastus #19 postitatud 01.07.07 14:33 »

Oleneb, kus ja mis kalu püüda tahad. Koha- ja hauepüügiks silikooniga peaks ridva test olema 15-40 gr. 10-30 gr jääb minu arvates kiire haakimise jaoks liiga pehmeks. Ise kasutan Shimano Nexave 2.4 m, 15-40 gr. Hiljaaegu otsisin sõbra perele sarnast varustust, ja vajalikku Nexavet ei leidnud. Jõhvi kaubamajast Ardis Spordi poest leidsin väga hea valiku minu jaoks uusi Yoshino G-specialist ritvasid (seal ka märked peal nagu medium fast, fast ja extra fast. Ostsin Yoshino G-specialist 2.4m, 15-45 gr extra fast ridvad, ja paar tükki prooviks endale ka. Ridvad on saand tuleristsed nii Emajõel kui Ahvenamaal, ja on end vaid parimast küljest näidanud. Lisaks sai soetatud ka paar Shimano Force Master 2.4m, 15-40 gr MH ritva.
Need on kõik kiire toimega, kerged ja jäigemapoolsed ridvad, millega hea kiiresti haakida näiteks nööriga püügil. Ka näiteks peipsil silikooniga ahvenapüügiks väga head. Kuna püüan paadist, siis pikkusest piisab igati - päris paras toimetada, ja pole liiga pikk- seega murdmise oht paadis sõidu ajal väiksem. Saab päris hästi ka lanti vedada.

Trollinguks kasutan pikemaid (2.7m) ja veidi võimsamaid (20-50 gr), aga natuke pehmema toimega ritvu.

Väikeste ja kergete lantidega ahvenapüügiks ja rohus sudimiseks suht pehmeid ja lühikesi ritvu (ka paadis), kuna nendega hea täpseid viskeid teha ka väikeste lantidega. Ridvad reeglina siis 1.8m, testiga mis jääb vahemikku 2-15 gr. Endal kasutusel Shimano Sedona, Salmo Diamond, Berkeley, Shimano Alivio ridvad.

Rullidest kasutan järjest rohkem Okumat. Epix Pro kestab hästi, on normaalse hinnaga, kaasas kokku 3 pooli (saab panna nööri+jämedama monofiili+peenema monofiili) ja 2 erinevat vänta, mis minu arust oluline. Kasutusel nii 20 kui 30 suurusega rullid. Sai soetatud ka 1 uus Alumina rull, mis samuti väga hea tundub esimeste muljete põhjal.


 
IP
Juss
Kalastushuviline
*
Postitusi: 14


« Vastus #20 postitatud 27.06.10 21:04 »

Tere taas.

Kuna hobidel on kalduvus süveneda ja sai proovitud nii Shimano Techniumi kui Shimano Speed Masterit ning saades aru, millise tundetu kaikaga ma siiani olen püüdnud siis nüüdseks omal kindel plaan ka korralikum ritv osta.

Oskate ehk soovitada midagi analoogset nagu need 2 aga veidi odavamas hinnaklassis? Testi võiks ca 10-30g kandis olla, ma enamasti väikeste pöörlevatega püüan, vahel sekka mõni 20-25g plekklant ka kui trollida. Shimano tundub veidi ülehinnatud olevat, sellelele kes aastaringselt püüab ilmselt hea valik kuid ma jätkuvalt selline hobikalamees.

Ülalmainitud ritvade puhul meeldis just nende tundlikkus, iga krdi kivi oli läbi ridva tunda kui sai lanti mööda järvepõhja lohistatud :-) ..ja see oli paganama hea tunne.

Parimatega,
Juss @ edasijõudnud kalamees :-)
IP

Parimatega, Juss
puhh
Tegija
**
Postitusi: 142« Vastus #21 postitatud 28.06.10 12:41 »

nendest grammi võrra odavam on shimano beastmasteri ritv
aga proovi vahe etapina shimano catanat, see on juba klassi võrra odavam aga tean mitut meest kes sellega järjekindlalt püüavad.
kui eelmisega midagi juhtunud, siis ostavad samasuguse juurde.
aga mõtle ka selle peale, et omale technium soetada.
IP

Internetis kala küll, nahh sinna Peipsile ronida.
Johannes *jurss* Kiik
Tegija
**
Postitusi: 113« Vastus #22 postitatud 05.07.10 12:22 »

Minu subjektiivne arvamus: Bercley valikus sama raha eest mis Shimano eestis maksab üldjuhul "head-ritva" rohkem. Kütis vahelduva eduga valikut saab näppida.
IP

Ära hakka mõõtma, mul on niikuinii suurem:)...kala
Juss
Kalastushuviline
*
Postitusi: 14


« Vastus #23 postitatud 05.07.10 21:39 »

Mõtlesin asja üle -  kuna eelmine kord sai esimene ritv igaks juhuks veidi tagasihoidlikum ostetud siis teeks seekord teisiti.

Käisin poes ja vaatasin nii Techniumi kui ka Speedmasterit. Kumba eelistada kui raha poleks probleem?
Plaanin seda ritva peamiselt haugipüügiks osta (st loodan haugi saada aga ilmselt püüan sellega mis otsa jääb). Sõltumata sellest mis otsa võib jääda, püüan ma enamasti kergemate lantidega, st ca 10-20grammiste (vahel harva max 30grammisetega), enamasti siiski pöörlevatega, sekka  kergemad plekklandid.

Hiljem on plaanis eraldi ahvenapüügi ritv osta, st tundlikum ning see praegu ostetav jääks nö põhiridvaks.

Tuttav kalamees soovitas mulle selliseks tummisemaks haugiridvaks ikkagi ca 14-40g testiga ritva aga ma tõesti ei plaani raskeid lante loopida ja siit küsimus kas 10-30 vahemiku ritv oleks tuntavalt nõrgem või miskit muud moodi halvem näiteks suurema haugi välja tõmbamiseks?

Netist lugedes olen aru saanud, et kui võrrelda Tehniumi ja Speedmasterit siisTechnium peaks vastupidavam igasugu ekstreemsematele oludele olema, kuid kas neil kahel ridval on tõesti see vahe nii suur et peaks Tehcniumit eelistama

Mulle omale meeldis poes katsudes Speedmaster :-)

Hetkel on olemas D.A.M firma üllatavalt korralik süsinikust teleskoopritv DevilStick Tele40 2,70 m
http://www.jahipaun.ee/?leht=3&mod=epood&kategooria=16,82&toode=2246
..ning sellega sai käidud oma landivalikut loopimas ja ega midagi ette heita küll ei saanud, väiksemad ehk lendasid kehvemalt :-) Tele sai selleks ostetud et las olla autos nii igaksjuhuks, mine tea kuhu sattuda võin ja hea kaasa võtta igalepoole.

Kui selle D.A.M test oli 15-40g siis äkki õigem valik ikkagi Speedmaster ja vaatamata sellele, t et püüan kergemate lantidega võiks igaks juhuks siiski Speedmasteri  siiski 14-40g testiga võtta, et nagu tugevam siiski? või ikka 10-30g testiga, pikkus ikka 2,7 :-)

Mida härrased kalamehed arvavad?
IP

Parimatega, Juss
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #24 postitatud 06.07.10 07:48 »

Mulle on technium parim kohakaigas, mul 2,7 ja 15-45 testiga, püüan raskuspeadega 18-28gr, tehnium üle kere jäik, miskid teised ridvad olen valind 20-50 testiga. Katkendliku kerimise puhul voolus mida jäigem, seda tundlikum, see on nii, pole pehmendavat ridva pitsi paindumist, mis summutab jigi põhjavajumisest nööri vabanemise toksu, jäiga ridvaga on kõik tunda, pole vaja pitsi vahtida. Koha tahab ka head tugevat haakelööki saada, et konks korralikult haagiks. Paadi juures, kui suurem kala keeldub üles tulemast, siis mõnusalt keskpaindeline, kogu ritv töötab. Viskamine techniumiga mulle teisejärguline, rasked ja kompaktsed lendavad niigi hästi ja enamasti visked max kolmveerand jõkke, sest ma ei taha teispoolt jõge astme pealt haugi, eesmärk koha, seestpoolt ranti püüan.Jäigast tugevast ridvast on abi ka põhja ja ranti kinnijäänud lantide lahtirapsimisel. Sellest kohatokist pean niipalju lugu, et teine samasugune on ridvakotis varuks, kui miskit juhtub, siis ei lepi sekunditki miski muu tagavaravariandiga.
Mul omal speedi pole, käes olen hoidnud ja mõned visked teinud, kohakaigas see kindlasti pole minu jaoks. Arvan, et kui speedi valid, siis viskamisest tunned rohkem rõõmu ja kergem lantide valik lendab paremini.
Haugi ja koha erinevus on mu meelest selline, et koha juhitakse suht jõuga, tegelik võitlus kõib paadi juures, rulli sidur suht kinni, töö ridvaga, haug teine kala, rabeleb ja kargab ja teeb sööste, tuleb pinnale tihti suht kaugel, jõuga ei hoita, sidur lõdvem, ühesõnaga sõidutamiskala. Ridva testi osas pead ise mõtlema, mis sulle parim oleks. Kui 8 kümnest soovitab sulle mingit testi, see midagi ei loe, sa ei pruugi enamuse arvamusega nõustuda.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Juss
Kalastushuviline
*
Postitusi: 14


« Vastus #25 postitatud 11.07.10 11:46 »

Sai seekord vanemaid ja kogenemaid kuulda võetud ja  ostsin 2,7m ning 14-40 testiga Shimano Techniumi :-)

Tean, et vanematel versioonid müüdi koos jäiiga tuutuga siis nüüd tuleb transpordi tuutu ise osta.
Pole probleemi - mõtlesin, aga võta näpust, tuutu pikkused on kas 120cm või 150cm, 140cm pikkusi vähemalt Tartus pole, Salmol on üks 140cm pikkune aga seda päris ei tahaks osta Käisin kõik Tartu poed läbi (Ok, Trofees on viimane võimalus), mida pole seda pole :-(

Pean laskma vist kellegil Tallinnast saata.

Igatahes, tänud kõigile kes oma arvamust avaldasid ja mind lõpuks õigele teele suunasid :-)
IP

Parimatega, Juss
Lehed: 1 [2]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi