Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
01.10.20 06:08

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22256

Viimati registreerus: diannepw4
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Jutupaun  |  Muud jutud  |  Teema: Huvitavad ajaleheartiklid
Lehed: 1 ... 31 32 33 [34] 35 36 37 ... 63   Alla
Trüki
Autor Teema: Huvitavad ajaleheartiklid  (Loetud 1738768 korda)
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #495 postitatud 26.10.08 20:19 »

Trahv võõrliikide loodusesse laskmise eest kümnekordistub

TALLINN, 26. oktoober, BNS - Keskkonnaministeeriumis on valmimas eelnõu, mis suurendab võõrliikide loodusesse laskmise eest ette nähtud trahvimäära kümme korda.

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi märkis riigikogu roheliste fraktsiooni kuuluva Aleksei Lotmani kirjalikule küsimusele vastates, et võõrliikide loodusesse sattumist, eriti kui see toimub inimeste teadlikul kaasabil, on praktikas väga raske tõkestada. Samas püüab ministeerium tema kinnitusel võõrliikide loodusesse sattumise vältimist mitmeti tõhustada.

Näiteks on Tamkivi sõnul ettevalmistamisel looduskaitseseadust muutev eelnõu, mis täpsustab võõrliikide, sealhulgas vähkide riiki importimise ja kasutamise sätteid ning tõstab oluliselt võõrliike puudutavate sätete rikkumise eest ette nähtud karistusmäära. Eelnõu kohaselt on juriidilisele isikule võõrliikide loodusesse laskmise eest ette nähtud trahv kuni pool miljonit senise 50.000 krooni asemel.

Lotmani kirjaliku küsimuse võõrliikide tõrje korraldamise kohta ajendas asjaolu, et hiljuti tabati ametliku vähiseire käigus Aegviidu lähedalt suur isane signaalvähk. Varem on Eesti jõevähiasurkondi ohustavaid vähi võõrliikide elusaid isendeid müüdud Eesti kauplustes.

Tamkivi selgitas, et OÜ Maxima on esitanud keskkonnainspektsioonile vähkide sissetoomise kohta käivad dokumendid, millest selgus, et ettevõte pole ise vähke Eestisse toonud ega ole seega rikkuja. Edasist uurimist teostab tema sõnul keskkonnainspektsioon.

Ministri sõnul toimub võõrliikide tõrje vastavalt riigi ohjamiskavale, mida Eestis seni leidmata võõrliikide kohta ei koostata. Seetõttu pole koostatud ohjamiskava ka signaalvähi jaoks.

Samas märkis Tamkivi, et keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonnal on koos jõevähi uurimisrühmaga kavas esitada keskkonnainvesteeringute keskusele projekt esialgsete andmete kogumiseks, et kindlaks teha võimaliku populatsiooni suurus ja elujõulisus ning selle alusel hinnata väljapüügiviise.

"Tulenevalt vähi bioloogiast on andmete kogumine võimalik ainult suvisel ajal ja edaspidised tegevused, kaasa arvatud tõrje maksumus, selguvad pärast esialgsete uuringute tegemist 2009. aasta suvel," lausus ta.

Samuti on Tamkivi sõnul ühendust võetud Inglismaa vähiuurijatega eesotsas doktor Gordon Watsoniga Portsmouthi ülikoolist, kes töötavad välja uudset meetodit signaalvähi püüdmiseks feromoonlõksudega. Kuigi see meetod pole tema sõnul veel rakendamiseks valmis, soovib ministeerium teha teadlastega signaalvähi tõrjes koostööd.

Looduskaitseseaduse järgi peab loodusesse sattunud võõrliigi isendite arvukust reguleerima Riiklik Looduskaitsekeskus.
IP
kolviku
Tegija
**
Postitusi: 173« Vastus #496 postitatud 26.10.08 21:32 »

huvitav,kuidas kavatsetakse hakata laeva ballastveega saabuvaid võõrliike.
IP
puhh
Tegija
**
Postitusi: 142« Vastus #497 postitatud 26.10.08 22:11 »

Usalda GPSi ja lõpetad järves!

IP

Internetis kala küll, nahh sinna Peipsile ronida.
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #498 postitatud 28.10.08 09:33 »

Eesti vastuseis jätab Soome lahes lõhepüügiõiguse alles

BRÜSSEL, 28. oktoober, BNS - Euroopa Komisjon loobus Eesti ja Soome vastuseisu tõttu lõhepüügi lõplikust keelamisest Soome lahes, teatas päevalehe Helsingin Sanomat veebikülg.

Soome keeldus lõhepüügi keeluga nõustumast ning samale seisukohale asus ka Eesti, teatas leht.

Kahe riigi vastasseisust tulenevalt otsustati säilitada Soome lahes 2009. aastal lõhepüügikvoot 2008. aasta tasemel, teatas Soomet kõnelustel esindanud Sirkka-Liisa Anttila.

Kvoodi suurus on 15.419 lõhet aastas.

Püügikeeldu kavandanud Euroopa Komisjon on eelkõige mures lõhe populatsiooni vähenemise pärast Eesti vetes. Anttila märkis, et selle probleemi lahendamiseks tuleks Eesti rannikuvetes piirata näiteks lõhepüügi aega.

Soome lahes on Anttila sõnul kokku umbes pool miljonit noorlõhet, millest pooled on merre lasknud Soome ning ülejäänud Eesti ja Venemaa.

Euroopa Komisjon kavatses keelata Soome lahes lõhepüügi alates 2009. aasta juulist.
IP
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #499 postitatud 28.10.08 10:17 »

PRESSITEADE: TÜ merebioloogid ja kalauurijad alustavad tööd uues laboris

Täna, 28. oktoobril kell 16 avatakse Tallinnas Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudis laboratoorium, kus asuvad tööle Eesti mereseire eest vastutavad mere- ja kalabioloogid. 

Rahvusvahelistele nõuetele vastavasse uude katselaborisse kolivad ka seni Pärnus tegutsenud keemikud. Bioloogidel varem oma laboriruume polnud.

Instituudi merebioloogia osakonna juhataja Georg Martini sõnul on samas valdkonnas tegutsevate ekspertide ühte laborisse kolimine mõistlik lahendus. “Nii Pärnus tegutsenud keemikud kui ka seni laborita olnud bioloogid täidavad valdavalt riiklikku seireprogrammi, analüüsides regulaarselt Läänemere  vee ja elustiku seisundit,“ selgitas Martin.

Laboris alustab tööd ca 25 mereinstituudi eksperti. Keemikud teevad laboris merevee toitainete analüüse, bioloogid põhjataimestiku, -loomastiku ja planktoni analüüse. Kalavarude uurijad analüüsivad regulaarselt Eesti vetes esinevate töönduslike kalade seisundit, määrates nende mõõtmeid, vanust ning füsioloogilist seisundit

Avatav merebioloogia labor on omas valdkonnas esimene Eesti akrediteerimiskeskuse poolt kompetentseks tunnistatud katselabor Eestis.

Lisainfo: TÜ Mereinstituudi merebioloogia osakonna juhataja Georg Martin, 671 8936, 5163 943 või georg.martin@ut.ee.

Tuuli Härson
TÜ avalike suhete peaspetsialist
IP
ehitusmees
Tegija
**
Postitusi: 349« Vastus #500 postitatud 03.11.08 15:22 »

Rootsi meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi (SMHI) andmetel ei ole Läänemeri kunagi nii halvas seisus olnud. Veerand merepõhjast ei näita mingit elumärki.

Uute mõõtmiste tulemused, millega kaardistati mere põhjakihi vee hapnikusisaldust, on ¨okeerivad ja halvimad alates SMHI mõõtmiste alustamisest 1960. aastal, vahendab The Local.

Mõõtmised viidi läbi 60 kohas. Paljudes kohtades oli hapnikku väga vähe või polnud seda üldse.

Uuringu järgi on 26 protsenti Gotlandi saarest läänes, idas ja põhjas asuvast merepõhjast täiesti elutu ning 46 protsenti kannatab tõsise hapnikupuuduse all.

Läänemere hapnikusisaldus on olnud väike kogu viimase kümnendi jooksul, seda muuhulgas hapnikurikka vee vähese juurdevoolu tõttu.

SMHI okeanograafiaosakonna töötaja Anna-Kerstin Thelli sõnul toimus viimane märkimisväärne hapnikurikka vee juurdevool 1993. aastal.

See paistis selgelt välja 1995. aasta mõõtmistel, kui Läänemere põhjakihtide olukord oli alates 1960. aastatest parim.
IP
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #501 postitatud 04.11.08 12:00 »

Pressiteade: Pärnu veepolitsei kontrollis ühisoperatsioonil Kihnu saare ümbrust

3. novembril toimus Pärnu veepolitsei ja Keskkonnainspektsiooni Lääne regiooni Pärnu osakonna ühisoperatsioon, mille käigus kontrolliti Kihnu saare ümbrust.

Ühisoperatsiooni käigus leiti 101 tähistamata nakkevõrku. Lisaks tähistuse puudumisele olid võrgud ka lubatust väiksema võrgusilmaga. Kontrolliti ka nelja kalapaati, kus puudus päästevarustus.

Markantse näitena olid ühes paadis sõitmas ühe pere kolm põlvkonda – poeg, isa ning vanaisa, kuid päästeveste oli jagunud vaid kahele ning perepoeg oli seega turvavarustuseta.

Pärnu veepolitsei vormistas kokku kolm väärtegu, milles oli fikseeritud päästevarustuse puudumine, teistel juhtudel piirduti hoiatamisega.
IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #502 postitatud 07.11.08 09:51 »

Kudevad lõhemammad lõpetavad röövpüünistes
Parimaks avalikuks teenuseks osutus kalapüügiõiguse mobiilimakse
Purtse jõe hüdroelektrijaam sai kalatrepi
Viljandi kalamehi on viimastel päevadel saatnud hea õnn


IP
Kroon
Kalastushuviline
*
Postitusi: 117« Vastus #503 postitatud 08.11.08 18:33 »

Kopra uputi tii är.  http://www.umaleht.ee/

IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #504 postitatud 09.11.08 20:33 »

Harrastuskalastajad kiidavad mobiilset kalastuspiletit

IP
ehitusmees
Tegija
**
Postitusi: 349« Vastus #505 postitatud 10.11.08 12:55 »

Kuressaare Rimi kaupluses maksis laupäeval roogitud lõhekala 78 krooni 90 senti kilo, roogitud haug aga 92.50 kilo. Roogitud koha kilohind oli 111.

“Me müüme haugi üsna palju, lõhet muidugi rohkem,” ütles Rimi Kuressaare kaupluse juhataja Aira Lepp Meie Maale.

Kutseline kalur Jaan Nuum selles hinnavahes midagi üllatavat ei näe, sest lõhe tuleb kasvandusest ja haug merest. “Merest püütud lõhe on tunduvalt parem, kui kasvanduse lõhe,” hindas Nuum.

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ütles, et mujal maailmas on valge kala hind juba ammu kõrgem punase kala hinnast, meil alles imestatakse, kui see nii on.
IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #506 postitatud 12.11.08 15:48 »

Galerii: Silm armastab pimedat, kuupaisteta ööd

IP
Bruno Suvi
Vana kala
***
Postitusi: 52« Vastus #507 postitatud 12.11.08 19:33 »

Hülged viisid siiauurijate kalad võrgust minema

http://www.ilmajaam.ee/?id=48436

IP

One Life? Live It!
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #508 postitatud 13.11.08 11:52 »

KKI teatas:

Inspektorid tabasid Porkuni järvel röövpüüdjad

Keskkonnakaitseinspektorid tabasid teisipäeval, 11. novembri hilisõhtul Lääne-Virumaal Porkuni järvel kaks allveepüüki teinud meest. Röövpüüdjad kasutasid püügivahendina taskulambiga varustatud harpuunpüsse.

"Kõigepealt eirasid püügilt tabatud mehed järvel kehtivat püügipiirangut," ütles Keskkonnainspektsiooni Lääne-Virumaa büroo juhataja Marit Seene. "Nimelt on Porkuni järvel 2008. aastal kalapüük harrastuspüügi vahenditega keelatud," täpsustas Seene.

Porkuni järv on varasematel aastatel mitu korda kuivanud, mille tõttu on ka järve kalavarud tugevasti kannatanud ning vajavad kaitset.

Lisaks sellele toimus püük keelatud viisil. Harpuunpüssi loetakse küll kalapüügiseaduse kohaselt harrastuslikuks püügivahendiks, kuid kalapüügieeskiri ütleb, et allveekalapüügil ei tohi kasutada kunstlikku valgustust. 

Samuti olid röövpüüdjate saagiks langenud kalad, välja arvatud üks haug, alamõõdulised. Õnneks ei olnud püütud kalade hulk suur.

Röövpüüdjateks osutusid kaks Tallinna meest, kelle suhtes inspektsioon alustas väärteomenetluse. Lisaks trahvile tuleb röövpüüdjatel hüvitada  keskkonnale tekitatud kahju.

Röövpüüdjad tabati tänu tähelepanelikule kodanikule, kes helistas teisipäeva õhtul Keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313 ning teatas Porkuni järvel toimuvast allveepüügist.
IP
talupoeg
Tegija
**
Postitusi: 173


« Vastus #509 postitatud 15.11.08 18:25 »

Porkuni järve lasti kalamaime

IP

adraga vees
Lehed: 1 ... 31 32 33 [34] 35 36 37 ... 63   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi