Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
06.06.20 00:15

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14070
Teemasid : 1471
Kasutajaid : 21439

Viimati registreerus: louellaum11
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Jutupaun  |  Muud jutud  |  Teema: Huvitavad ajaleheartiklid
Lehed: 1 ... 15 16 17 [18] 19 20 21 ... 63   Alla
Trüki
Autor Teema: Huvitavad ajaleheartiklid  (Loetud 1672701 korda)
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #255 postitatud 13.02.08 18:08 »

Riik üritab sadamaregistris korda luua

13. veebruar - Majandusministeerium püüab veeteede ameti riiklikus sadamaregistris korda looma hakata, sest praegu ei täida osad sadamad seadusest tulenevat kohustust omada sadamateenuste osutamiseks sadamapassi.

Majandusministeeriumi pressiesindaja Allan Kasesalu vastas BNS-i küsimusele kui palju on sadamapassita tegutsevaid sadamaid, et riik saab öelda vaid palju on sadamaregistris sadamaid ja palju on neid, kellele on eraldatud akvatoorium.

Vastavalt sadamaseadusele on sadama kasutamine sadamateenuste osutamiseks ilma sadamapassita keelatud. Sadama valdaja peab pärast seda kui valitsus on kinnitatud sadama akvatooriumi koostama sadamapassi, mille kinnitab majandusministeerium.

Ministeerium saatis kolmapäeval kooskõlastusringile Ruhnu Ringsu sadama ja Saaremaa Kärsa sadama sadamapassi kinnitamise eelnõud. Kasesalu sõnul püüab riik sadamate osas selgust luua.

Ringsu sadama sadamapassi kinnitamist taotleb valdaja AS Saarte Liinid.
IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #256 postitatud 14.02.08 10:59 »

Üllatus-ülatus, uudistes on jällegi Folkboati tüli: Paaditehas käib käest kätte
IP
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #257 postitatud 14.02.08 17:36 »

Ida-Viru kalaärimees on maksusüüdistusega kohtu all

KOHTLA-JÄRVE, 14. veebruar - Peipsi põhjaranniku suurima ettevõtte Peipsi Grupp suuromanik ja kauaaegne tegevjuht Paul Kärberg on kohtus süüdistatavana maksude tasumata jätmises ligikaudu 4,5 miljoni krooni ulatuses, kirjutab Põhjarannik.

Kärberg ütles kolmapäeval kohtuistungil, et esitatud süüdistuse sisu on talle arusaamatu ja ta ei tunnista end süüdi.

Viru ringkonnaprokurör Rita Hlebnikova süüdistab Kärbergi selles, et osaühingu Peipsi Grupp juhatuse ainuliikmena esitas ta 2000. aasta juulist 2002. aasta märtsini Ida-Viru maksuametile oma firma kohta maksudeklaratsioonides tahtlikult valeandmeid.

Süüdistuse kohaselt kajastusid Peipsi Grupi raamatupidamises fiktiivsed arved, firma tegi väljamakseid tuvastamata äriühingutele ja eraisikutele. Selle tagajärjel jäi riigil saamata üle kahe miljoni krooni käibemaksu ja üle 2,4 miljoni krooni tulumaksu. Väidetavad fiktiivsed tehingud hõlmasid nii kala kui mitmesuguseid teenuseid, märgib leht.

Kaitsjad, vandeadvokaadid Andrus Lillo ja Olev Kuklase esitasid kohtule taotluse kohaldada Kärbergi kriminaalasjas aegumist, kuna kriminaalasja uurimiseks seadusega ettenähtud aeg on nende hinnangul ületatud. Prokurör Hlebnikova hinnangul on aga aegumise kohaldamine põhjendamatu ning temaga nõustus ka kohtunik.

Ligemale 80 tunnistaja kuulamine on kavandatud veebruari teise poolde.

Peipsi Grupp on Ida-Virumaa lõunapoolse osa üks suuremaid ettevõtteid, mis tegeleb peamiselt kala töötlemise ja müügiga ning põllu- ja metsamajandusega. 2006. aastal oli ettevõtte käive 45,7 miljonit krooni ja kahjum ligemale 2,3 miljonit. Pärast kahjumi mahaarvamist oli jaotamata kasumit 8,1 miljonit krooni.
IP
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #258 postitatud 15.02.08 10:35 »

Ida-Viru kalaärimees on maksusüüdistusega kohtu all

Tea kas teda ajendas nälg või saamahimu, aga paljudel on reaalne oht poolnälga jääda küll. Loe: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=18199132.

IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #259 postitatud 15.02.08 12:36 »

Mängukann: suurärimeeste suured laevad

IP
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #260 postitatud 18.02.08 18:00 »

Tamkivi arutab Brüsselis kalavarude majandamise kontrolli

18. veebruar - Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi arutab esmaspäeval Euroopa Liidu (EL) kalanduse valdkonna eest vastutavate ministrite mitteametlikul kohtumisel Brüsselis kalavarude majandamise kontrolli tõhustamise küsimusi.

"Ministrite kohtumise ajendiks on EL-i Audiitorite Koja raport, mis on andnud halva hinnangu liikmesriikide kalavarude majandamise kontrolli, järelevalve ja karistuste ühtsele rakendamisele," ütles keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

"Kontroll on erinevate määruste vahel killustatud ning pole piisavalt tõhus; vähe tähelepanu on osutatud sellistele olulistele aspektidele nagu turg, püük kolmandate riikide vetes ning toetusskeemid. Ilma tõhusa kontrollita ei anna aga kalavarude pikaajalised majandamiskavad oodatud tulemusi," märkis minister.

Keskkonnaministeeriumi teatel arutavad ministrid kohtumisel, kuidas tugevdada kalavarude kaitse-eeskirjade kontrolli ja järelevalvet ning sanktsioone. EL-i Audiitorite Koda soovitab näiteks parandada kalapüügiandmete kogumist, analüüsi ja andmete ristkontrolli. Rohkem tähelepanu tahetakse pöörata koostööle erinevate ametkondade vahel ning kala päritolule.

Samuti tuleks kehtestada rikkumiste eest nii mõjusad sanktsioonid, et need välistaksid järgmisi rikkumisi. Ka tuleks ühtlustada kontrollistandardid ja laiendada ühenduse kalanduskontrolli agentuuri volitusi.

Audiitorite Koja raporti ja ministrite kohtumise põhjal hakkab Euroopa Komisjon ette valmistama ettepanekuid uue kontrollimääruse eelnõu jaoks. Uus määrus peaks plaanide kohaselt jõustuma aastaks 2010.
IP
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #261 postitatud 20.02.08 15:28 »

Homme räägib Tamkivi valitsusliikmetele Eesti seisukohtadest määruse osas, millega luuakse EL-i süsteem ebaseadusliku, teatamata ja reguleerimata kalapüügi vältimiseks, ärahoidmiseks ja lõpetamiseks.

Äkki isegi on seal miskit huvitavat, praegu rohkem infot pole võimalik anda.
IP
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #262 postitatud 21.02.08 11:23 »

Eesti seisukohad on siis kontrolli osas:

Täna, 21. veebruaril kiitis Vabariigi Valitsus heaks Eesti poolt Euroopa Nõukogule esitatavad seisukohad ebaseadusliku kalapüügi vältimiseks, ärahoidmiseks ja lõpetamiseks.

Euroopa Nõukogu valmistab ette määrust, mille eesmärk on tõhustada võitlust ebaseadusliku kalapüügiga. “Teadlaste hinnangul püütakse väga suur osa maailma kalavarudest ebaseaduslikult, ilma piiranguid ja teaduspõhimõtteid järgimata,” ütles Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Ain Soome. “Ebaseaduslik kalapüük ohustab nii kalavarusid kui ka merekeskkonna mitmekesisust ning selle vältimiseks tuleb rakendada senisest karmimaid abinõusid.”

Ettevalmistatava määruse eelnõu lähtub põhimõttest, et võitlus ebaseadusliku kalapüügiga peab olema laiahaardeline ja hõlmama kõiki sellega seonduvaid aspekte ehk kogu tarneahelat. “Eesti ja kogu Euroopa Liidu jaoks tähendab see ennekõike vajadust tugevdada kontrolli kolmandate riikide kalalaevade tegevuse üle,” tõi Soome näite.

Näiteks tahetakse kolmandate riikide kalalaevade lossimine lubada vaid ühenduse määratud sadamates ja lossimise seire tõhustamiseks kehtestatakse sadamatesse sissesõidule ja ümberlaadimisele uued tingimused. Ka peavad kõik ühendusse imporditavad kalatooted olema varustatud lipuriigi sertifikaadiga, mis tõendab, et kala on püütud seaduslikult. Kalatoodete import läbi mingi teise riigi territooriumi võib toimuda juhul, kui on tõendatud, et kalatooted on valmistatud üksnes sertifikaadil märgitud toodetest. Tõenditena peab püügisertifikaadile lisama veodokumendi või reekspordisertifikaadi või pädeva ametiasutuse väljastatud tõendi riigilt, kus kala ümber töödeldi või laaditi.

Kui riik ei rakenda meetmeid ebaseadusliku kalapüügi vältimiseks, ärahoidmiseks ja lõpetamiseks, kantakse ta koostööd mittetegevate riikide nimekirja ja keelatakse sellisest riigist pärit kalatoodete import ühenduse territooriumile. Samuti on keelatud ühenduse kalalaevade ümberregistreerimine nende riikide lipu alla ning ühenduse ettevõtetel ja kodanikel nende riikide lipu all sõitvate laevade ostmine, rentimine jne.

Laevad, mis tegelevad ebaseadusliku kalapüügiga, kantakse samuti vastavasse nimekirja ja nad võivad siseneda üksnes kodusadamasse.
Kolmanda riigi laevad võivad ühenduse sadamasse siseneda üksnes vääramatu jõu korral. Keelatud on selliste laevade abistamine ja varustamine sadamas kütuse ning teemoonaga. Lisaks on keelatud eelnimetatud nimekirjadesse kantud laevadelt pärit kalatoodete import ühenduse territooriumile.

Eestis teevad ebaseadusliku kalapüügi vastu võitlemisel koostööd Põllumajandusministeerium, Veterinaar- ja Toiduamet, Maksu- ja Tolliamet, Piirivalveamet, Keskkonnainspektsioon ja Keskkonnaministeerium.
IP
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #263 postitatud 21.02.08 11:24 »

PRESSITEADE: Inspektorid avastasid Pärnu lahel hulgaliselt ebaseaduslikke püügivõrke

Keskkonnakaitseinspektorid avastasid möödunud nädalal Pärnu lahel toimunud kahepäevase reidi käigus ligi sada lubatust väiksema silmasuurusega ja nõuetekohaselt tähistamata nakkevõrku.

Ebaseaduslikud püügivõrgud avastati Munalaiu ja Manija saare vahel suhteliselt väikesel, umbes 3,5 km2 suurusel alal.

Nõuetekohaselt tähistamata võrgujadasid oli 12 ja vastavalt seadusele tuli need püügilt eemaldada.

“Kokku kõrvaldasid reidil osalenud Pärnu- ja Läänemaa osakondade inspektorid püügilt 85 selgusetu kuuluvusega nakkevõrku ehk nn hiinlast,” täpsustas Pärnumaa osakonna vaneminspektor Andres Kutsar.

Ebaseaduslike püügivahendite omanike tuvastamiseks alustatati menetlus.

Nakkevõrkudesse takerdunud eluvõimeline kala päästeti võrkudest ja lasti vette tagasi. Eluvõimetu kala, mida oli kokku 61 kg, eemaldati võrkudest ja realiseeriti ning saadud tulu kanti riigituludesse.

Ühte püügil olnud kutselist kalurit, kelle võrgud olid samuti nõuetekohaselt tähistamata, karistati 900 krooni suuruse rahatrahviga. 

Andres Kutsari sõnul peaksid kalurid ise väga täpselt püüginõuetest kinni pidama, sest püük lubatust väiksema silmasuurusega võrkudega kahjustab kalavarusid ja selle tõttu vähenevad tulevikus nende endi sissetulekud.

„Kahjuks on kutseliste kalurite seas ka neid, kes ostavad röövpüügiga tegelevatelt isikutelt kala, märkides selle oma rannapüügipäevikusse ning esitavad hiljem kalakogused omaenda väljapüügina Põllumajandusministeeriumile. Sellist tegevust käsitletakse valeandmete esitamisena ja see on seadusega karistatav,“ ütles Kutsar.

Kutsari arvates võiksid kalurid julgemalt ka nende avastatud ebaseaduslikest nakkevõrkudest teada anda, helistades Keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313.
IP
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #264 postitatud 21.02.08 11:26 »

Eestimaa Looduse Fondi (ELF) Pressiteade:

21. veebruar 2008

ELF on alustamas uut siseveekogude taastamise projekti.

Täna (21. veebruaril) alustab ELF avakoosolekuga Pärnu maakonnas asuva Männiku oja ökoloogiliste tingimuste parandamisele pühendatud projekti. Koosoleku eesmärgiks on selgitada erinevate huvigruppide koostöövõimalusi tagamaks jõe loodusliku seisundi
säilimine.

Männiku oja kuulub oluliste lõhilaste kudejõgede nimestikku vastavalt Keskkonnaministri määrusele nr. 73 15. juunist 2004. a. Oja on oluline meriforelli, jõesilmu ja jõevähi elupaik. Tagamaks oja funktsioneerimist täisväärtusliku ökosüsteemi osana ning oja
anadroomsete kalade taastootmisvõimet algab Eestimaa Looduse Fondil
2008. aastal projekt "Männiku oja ökoloogiliste tingimuste taastamine". Projekti eesmärgiks on taastada jõesängis ökoloogiliste tingimuste mitmekesisus ning parandada jõeelustiku elutingimusi.

Peatähelepanu on meriforelli ja jõesilmu ning jõevähi elu- ja  sigimistingimuste parandamisel taastades jõe kärestikulisi lõike ning kudepadjandeid. Projekti toetab Rootsi-WWF Rootsis toimunud vabatahtliku annetuse teel kogutud vahenditest.

Kuna Männiku oja on maaparandussüsteemide eesvool, siis on ta suuremas osas süvendatud ja sirgendatud. Oma veed saab oja (valdavalt) metsanduslikest maa­parandus­süsteemidest. RMK Edela regiooni Audru metskond alustas 2007. aasta suvel Männiku oja vasakkalda metsa kuivendussüsteemi taastamisega. Tööde läbiviimisega
kaasneb oluline settekoormuse tõus ning veere¸iimi muutus, mis on otseseks ohuks kogu jõe ökosüsteemile.
IP
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #265 postitatud 21.02.08 15:11 »

Norras oli kõva maakera väristamine. Loodan, et mais Skjervoj kandis rahulik on.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=18252173

IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #266 postitatud 26.02.08 09:01 »

PRESSITEADE: Põllumajandusminister arutab Peipsi kalandusprobleeme

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder on  täna, 26. veebruaril,  Ida-Virumaal ja Jõgevamaal,et arutada sealsete ettevõtjatega Peipsi kalandusega seonduvat temaatikat. 

Käsitlemist leiavad nii rannaäärsete piirkondade arendamise võimalused kui ka kalapüügi korraldusega seonduvad küsimused. Oma visiidil külastab minister OÜ Peipsi Gruppi, OÜ Omedu Randa, AS Peipus Fish'i ning AS Peipsi Kalameest, kohtub Ida-Viru maavanema  Riho Breiveliga ja  Jõgeva maavanema Aivar Kokaga.
IP
vallikas
Tegija
**
Postitusi: 224« Vastus #267 postitatud 26.02.08 16:18 »

Seeder: Peipsi-äärne tootmisvõimsus ei vasta kalavarudele

26. veebruar - Põllumajandusministri Helir-Valdor Seederi sõnul pole Peipsi-äärsete kalatööstuste võimsusse sel aastatuhandel tehtud investeeringud reaalsete kalavarudega vastavuses.

Teisipäeval Peipsi järve ääres kalandusteemalisel visiidil viibiv Seeder rääkis BNS-ile, et märkimisväärne osa püütud kalast läheb mujale ja seda ei realiseerita Peipsi-äärsetes tööstustes. Ministri hinnangul on ka ettevõtete tootmisvõimsused oluliselt suuremad kui püügivõimalused.

"Need ettevõtted on võib-olla paremate aegade ootuses veidi üledimensioneeritud ja unistused on olnud suuremad kui reaalsus. Põhjendamatult ilmselt on neisse tööstustesse investeeritud ja liigsuured tootmisvõimsused rajatud. Alakoormusel töötamine on siin peamine probleem," rääkis Seeder.

"Need kalatööstused on rajatud siia [alates] 2000. aastast ja [sellest ajast] edasi, nii et nad pole sugugi vanad nõukogudeaegsed seadmed. Need on suhteliselt uuema aja investeeringud, mis siin osalise koormusega töötavad," märkis minister.

Viimastel aastatel on kalurite arv vähenenud. Eelmise ja selle aasta talv on olnud soe ning pole võimaldanud kaluritel jääl kala püüda. Kalavarude vähenemise üheks peamiseks põhjuseks pidas ka minister kliimat.

Seederi sõnul puudub Eestil samuti ülevaade piiriveekogu tegelikust väljapüügist Vene Föderatsiooni poolele jäävates vetes. "Vene poole väljapüügi ja röövpüügi kontrolli osas meil täielik ülevaade puudub. Kokkulepped küll saavutatakse, kuid neil ei jää kokkulepitud väljapüügist kunagi kilogrammigi üle ega ka puudu," märkis Seeder.

Küsimusele, kas tootmist aitaks taastada suurte kunstlike kalakasvatuste rajamine, vastas minister, et ei tasuks Eestis väga utoopilisi plaane seada, sest Rootsi ja Norraga võistlemiseks pole meil vastavaid tingimusi.

Põllumajandusminister kohtub teisipäeval Ida-Viru ja Jõgeva maavanematega ning külastab OÜ-d Peipsi Grupp, OÜ-d Omedu Rand, AS-i Peipus Fish ja AS-i Peipsi Kalamees.
IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #268 postitatud 27.02.08 08:26 »

Võrke kontrollinud kalamees uppus

IP
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #269 postitatud 27.02.08 16:14 »

Võrtsjärve jääle minek keelatud
IP

wrz/vares
Lehed: 1 ... 15 16 17 [18] 19 20 21 ... 63   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi