Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
25.10.20 03:08

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: Punase püük põhjarannikult
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Punase püük põhjarannikult  (Loetud 10243 korda)
ami
Kalastushuviline
*
Postitusi: 7« postitatud 27.03.07 14:15 »

Kas keegi jagaks kogemusi forelli ja lõhepüügi kohta kevadel põhjarannikult? Millised on parimad kaldalt (või kõhuni vees) püügi kohad, mis lante kasutate, millist põhj, ilma, veetemperatuuri jne. eelistab? Olen Kuulnud, et Aegna pidi hää koht olema aga sinna vist paat veel nii vara ei käi. Aprilli alul viibin paar päeva Põhja-Eestis ja siis tekkiski tahtmine proovida.
IP
moiva
Tegija
**
Postitusi: 85« Vastus #1 postitatud 28.03.07 11:43 »

Vaata läbi Kalastajas ilmunud Rein Truumetsa artiklid, seal on juttu nii kevadisest, kui sügisesest püügist, veetemperatuuridest, tuulest jne (enamus vanemaid on ka on-line's olemas, uuemad on poolikud, pead ajakirja hankima, et täismahus artiklit lugeda, viimases on Reinu artikkel lantide tuunimisest koos piltidega).
Kala peaks olema kogu põhjarannikul, eelistatumad on kivised lahesopid. Viimase ajal on muidugi probleeme mereäärde pääsemisega, igal pool ees eramaa sildid, aga õnneks veel ikka neid kohti on :-).
IP
ehitusmees
Tegija
**
Postitusi: 349« Vastus #2 postitatud 29.03.07 07:23 »

Eks need paremad kohad ole iga mehe saladus, aga väga suurt ladu kuskil niikuinii pole. Proovida tasuks igal pool, kus kivisem rannik. Kalad reeglina kivide kõrval lohkudes passivad. Parim püügiaeg päikesetõusu ja päikese loojangu ajal.
Lantidest minu lemmikud Wiggleri Viking Herringud, ca 18 g (head on ka Blue-Foxi Moresildad, Abu Tobyd). Värvidest universaalseim ja parim ikkagi hõbedane musta seljaga (veits punast lisaks), meenutab kõige rohkem kala loomulikku toidulauda. Olenevalt vee temperatuurist võib rolli mängida mõni erivärv, mida soovitaks küll kalajäägri kokkuvõtetest lugeda, nagu moivagi soovitas.

Veetemperatuur, mida kevadel peaks tabama on nii 7-10 kraadi, hetkel ca 4-5, nii et kala sügavamal, kus on soojem. Jälgima peaks, et vesi poleks sogane (nt. peale suuremat tuulisemat ilma) ega ka sillerdaks (vees sillerdavad tegelikult liivaterad, mis kala lõpuseid "lihvib" ja miskipärast see kalale ei meeldi).
Reeglina siiski mina merest kala koju ei vii, kui kala korra otsas käib, on ka sellest elamus.
Lisaks soovitus, kui püük "kõhuli vees", minna ohutuse mõttes püüdma kahekesi.
IP
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi