Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
14.12.19 16:04

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14060
Teemasid : 1468
Kasutajaid : 16529

Viimati registreerus: felixxp4
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Nupuklubi  |  Üritused  |  Teema: Kiri Tallinna abilinnapeale
Lehed: [1] 2   Alla
Trüki
Autor Teema: Kiri Tallinna abilinnapeale  (Loetud 24992 korda)
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« postitatud 14.11.06 10:46 »

nagel on koostanud alljärgneva kirja:


Hr. Kalev Kallo
Abilinnapea
Tallinna Linnavalitsus                                                                   13.11.06


Tere!

 Olen rahuldusega jälginud Tallinna Linnavalitsuse ja linnaosade valitsuste pingutusi, et korrastada Tallinna rannajoon ja luua paremaid puhkevõimalusi. Üldiselt rohkenevate võimaluste kõrval on siiski üks linnakodanike grupp jäänud seni vaeslapse ossa.
 Nimelt on Tallinna Autoregistris registreeritud ligi 2600 väikelaeva ehk kaatrit ja paati. Raske on hinnata skuutrite ja purjelaudade arvu. Koos jõukuse kasvuga lisandub ka paatide arv ning üsna loomulik oleks, et oma veesõidukit ka kodu lähedal kasutada saaks, eriti kui meri on praktiliselt koduukse ees olemas. Paraku ei ole terves linnas ÜHTEGI  AVALIKKU kohta, kus veesõiduvahendit oleks võimalik merre lasta treileri pealt. Jutt käib siis korralikust slipist. Iseenesest oleks tegemist lihtsa rajatisega, mis kujutab endast kõva kattega juurdepääsu veejoonele, ümberpööramiseks piisava suurusega platsi ja betoonist kaldteed, mille pealt oleks võimalik treiler ratastega vette lasta. Läheduses peaks olema võimalus autot ja treilerit parkida. Õigesti rajatud slipp ei vaja hooldust ning püsib kaua.
 Slipi rajamiseks sobib rand, kus vesi läheb suhteliselt ruttu kuni meetri sügavuseks, asukoht võiks olla tuulte ja lainete eest veidi varjatud. Oleme asja arutanud sõprade seas harrastuskalastajate kodulehekülgedel www.kalale.ee ja www.Nupuklubi.ee. Sobivateks kohtadeks võiks olla olemasolevate kaide ümbrus, kus juurdepääs on olemas, mis ei asu eramaal ja kus manööverdamine teisi rannamõnude  nautijaid ei sega.

Pakuks välja järgmised kohad:

- Katariina kai lõunakülg. Linnavalitsuse poolt arendatava uue supelranna naabruses hästi juurdepääsetav koht.
- Kopli lahes Meeruse sadama kõrval, aadressil Kopliranna 29 asuva hoone taga. Reaalselt on seal slipp olemas, kuid vajab kohendamist. Juurdepääs on praegu tõkestatud omaloomingulise tõkkepuuga.
- Merivälja muuli lõuna- või põhjakülg. Allasõit on olemas, vajab kindlustamist ja korrastamist.
- Pirita jõe läänekallas, velotreki taga paadilaenutuse vastas. Juurdepääs Pirita Selveri juurest läbi metsa olemas, vajab kaldakindlustustöid.

Kõige lihtsamini rajatavad ja vähim vastuväiteid tekitavad oleks neist kaks esimest, Katariina kai ja Kopli lahe variandid. Tõenäoliselt esialgu ka piisaks sellest, et luua võimaluste paljusust ja pakkuda meremõnude hindajatele kas või mingisugust võimalust oma harrastustega tegeleda kodulinna piires.

Lugupidamisega ja edu soovides

Peeter Raudnagel, linnakodanik
IP

wrz/vares
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #1 postitatud 14.11.06 10:50 »

Minu meelest väga hea algatus nageli poolt. Slippe oleks ju igale poole vaja, rannikujoont nagu oleks ikka eestil. See muidugi eriti naeruväärne, et tlnas ja selle ümbruses pole.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
papsik
Vana kala
***
Postitusi: 151« Vastus #2 postitatud 14.11.06 11:07 »

Keskerakonda pead sa nagel ennem astuma, kui sellise kirjaga välja tuled. Veel parem, kui kõik ujuvvahendite omanikud seda teeksid.
IP
Arx
Nupuklubi
*
Postitusi: 303« Vastus #3 postitatud 14.11.06 11:10 »

Linnahalli taga ju miski moodustis on, mille korrastamiseks palju teha polekski vaja, iseasi kauaks seda oleks. Arendajad selle varsti niikuinii ära plokeerivad.
Muidu tubli algatus, edu !
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
taat
Vana kala
***
Postitusi: 28« Vastus #4 postitatud 14.11.06 11:24 »

Kas saatsid juba ära?
võibolla peaks märkima et slipide tegemine pole linnale väga kulukas ning kui mõni muu paik välja pakutakse ning ehitama hakatakse võiks sellest teada anda näiteks mtü Nupuklubi-le
IP

igas maailma sadamas on vähemalt üks eestlane
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #5 postitatud 14.11.06 11:26 »

Ettepanek kirja teksti suhtes:

Olen rahuldusega jälginud Tallinna Linnavalitsuse ja linnaosade valitsuste pingutusi, et korrastada Tallinna rannajoon ja luua paremaid puhkevõimalusi. Üldiselt rohkenevate võimaluste kõrval on siiski üks linnakodanike grupp - paadiomanikud - jäänud seni vaeslapse ossa.

Eesti Riikliku Autoregistrikeskuse andmetel on liiklusregistrisse kantud Harjumaal 4000 väikelaeva, millest 2600 asukoht on Tallinn.  Neile lisanduvad veel skuutrid, jetid, purjelauad ja muud veesõidukid. Koos jõukuse kasvuga on lähiaastatel oodata väikelaevade arvu hüppelist suurenemist. Kuna Tallinn on mereäärne linn, siis on iseenesest mõistetav, et peab saama oma veesõidukit ka kodu lähedal kasutada. Paraku ei ole terves linnas ühtegi avalikku kohta, kus veesõiduvahendit oleks võimalik turvaliselt merre lasta treileri pealt. Hetkel on võimalik kasutada Tallinna piires ainult ühte tasulist slippi Pirital, kuid slippide puudumise tõttu on paadijuhid sunnitud oma paate veeskama ka ebamugavates ja keelatud kohtades. Tihtipeale tekitatakse suvalises kohas paati vette lastes kahju loodusele - kannatada saab kaldaäär - või lõhutakse paate.

Vaja on mitut korralikku slippi, mis kujutavad endast kõva kattega juurdepääsu veejoonele, ümberpööramiseks piisava suurusega platsi ja betoonist kaldteed, mille pealt oleks võimalik treiler ratastega vette lasta. Õigesti rajatud slipp ei vaja hooldust ning püsib kaua ning selle rajamine ei ole kulukas. Lisaks on vajalik läheduses võimalus autot ja treilerit parkida. Slipi rajamiseks sobib rand, kus vesi läheb suhteliselt ruttu kuni meetri sügavuseks, asukoht võiks olla tuulte ja lainete eest veidi kaitstud.

Oleme asja arutanud sõprade seas harrastuskalastajate kodulehekülgedel www.kalale.ee ja www.Nupuklubi.ee. Lisaks harrastuskalameestele huvituvad korralikust slipist ka need, kes sisustavad oma vaba aega purjejahtide ja kaatritega lõbusõite tehes (www.kipper.ee). Sobivateks kohtadeks võiks olla olemasolevate kaide ümbrus, kus juurdepääs on olemas, mis ei asu eramaal ja kus manööverdamine teisi rannamõnude  nautijaid ei sega. Pakuks välja järgmised kohad:

- Katariina kai lõunakülg. Linnavalitsuse poolt arendatava uue supelranna naabruses hästi juurdepääsetav koht.
- Kopli lahes Meeruse sadama kõrval, aadressil Kopliranna 29 asuva hoone taga. Reaalselt on seal slipp olemas, kuid vajab kohendamist. Juurdepääs on praegu tõkestatud omaloomingulise tõkkepuuga.
- Merivälja muuli lõuna- või põhjakülg. Allasõit on olemas, vajab kindlustamist ja korrastamist.
- Pirita jõe läänekallas, velotreki taga paadilaenutuse vastas. Juurdepääs Pirita Selveri juurest läbi metsa olemas, vajab kaldakindlustustöid.

Kõige lihtsamini rajatavad ja vähim vastuväiteid tekitavad oleks neist kaks esimest, Katariina kai ja Kopli lahe variandid. Tõenäoliselt esialgu ka piisaks sellest, et luua võimaluste paljusust ja pakkuda meremõnude hindajatele kas või mingisugust võimalust oma harrastustega tegeleda kodulinna piires.
IP
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565« Vastus #6 postitatud 14.11.06 19:24 »

  Iga asi tuleb õigel ajal või natuke hiljem.
IP

tsuks nigu ma olen
kolekala2
Kalastushuviline
*
Postitusi: 6« Vastus #7 postitatud 14.11.06 23:07 »

tuleb sealt vastust ka  või mitte,aga üriama ikka peab ja miks mitte keskad ei tahaks sellise suht odava teoga kalameeste hääli püüda.   et mis me kõik tegime ja tulge kõik kalastama tallinna või siis kopli lahele  jne.   kevadel valimised ju.

aga see enne vist maardu järvele tehakse.kallawere,maardu,lasnamäe   mmmmmm
IP
Rexhunt
Tegija
**
Postitusi: 16« Vastus #8 postitatud 28.12.06 14:12 »

samas nad peaksid  ikka vastama igale kirjale,aga seda jahh et ega  kui ei küsi siis ei saa :-)
IP

kivi kotti
henriico
Tegija
**
Postitusi: 21« Vastus #9 postitatud 29.12.06 09:21 »

ametlik tähtaeg on 30-ne päeva jooksul mil nad PEAVAD vastama
IP
priit
Tegija
**
Postitusi: 62


« Vastus #10 postitatud 29.12.06 10:29 »

Seda kirja võib tõlgendada kui informatiivset allikat,kirjas ju konkreetset küsimust ei ole nii,et
nad ei pruugi ültse vastata.Ehk tuleks kiri ümber formuleerida ja uuesti üritada.
Nt.avalikkiri,arupärimine või midagi muud samalaadset.
Sammuti peaks olema ära märgitud koht kuhu vastus saata.see minu arvamus asjast.Mina olen küll viimane inimene igasuguseid ametlike kirju kirjutama,aga lihtsalt need väikesed nüansid jäid
silma.
Kas linnavalitsus arvestab elektroonilisi kirju?
Igatahes algatus tänuväärne,kui sealt ka midagi tuleks,lootus sureb viimasena.
IP

Kirjavead on kohustuslikud.
nagel
Vana kala
***
Postitusi: 186


« Vastus #11 postitatud 16.01.07 19:46 »

Nojah, esimene katse läks untsu, O-tähelepanu. Parvetasin uuesti, vihjasin et ootan vastust ka.
IP
Olavi
Tegija
**
Postitusi: 26


« Vastus #12 postitatud 17.01.07 13:58 »

Äkki tasuks lähenevaid valimisi silmas pidades läheneda veidi agressiivsemalt. Tean mitut juhtumit, kus eri kommunaalteemadega on inimesed pöördunud just ka valimistele viidates, ning väga kähku on asjaomased kohe tegutsenud - lootes siis ilmselt häältele... Selleks siis peaks viitama ka adressaatide erakondlusele, et "kuidas teie partei ikka seda ja seda huvirühma, kes ju teie potentsiaalsed valijad, kavatseb rahuldada". Teine hea nipp on adresseerida kiri mitte ühele-kahele isikule-ametnikule, vaid ka nende ülemustele ja nende ülemuste ülemustele, ka see võib rattad kiiremini käima panna.
IP
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565« Vastus #13 postitatud 17.01.07 17:01 »


 Herr Nagel.
Vastates Teie Pretensioonikale pretesioonile-
juhin tähelepanu Teie ebakorrektsekirjastiilile.

 Tundub, et  O-stiil on popp küll.
Ei ole Up.
Kuid aastaid jälgides Teie tegevust Ahjajõel- O-tegevus ikkagi miskitmoodi toitis.
Kui OO- siis tähendab- sai Jurakas ka mittemiskit.
OOO-общество с огр...jne
Pane OOOOOOOOOO ette 1- tuleb 1 OOOOOOOOh
Nagel- kasuta 0- ja kui 00000 ja ainult üks 1...
IP

tsuks nigu ma olen
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #14 postitatud 16.11.08 23:21 »

Mutli: Tallinn peaks väikelaevasadamaga rikkaid turiste meelitama

Tallinna merekomisjoni koosolekul arutati Linnahalli ja Patarei sadama vahelisele alale väikelaevasadama ehk Tallinna Linnasadama rajamise perspektiivikust, teatas Raepress.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul puudub pealinnal korralik ja vilka liiklusega väikelaevasadam, mis on enesestmõistetav teiste Põhja- ja Lääne-Euroopa merilinnade juures. "Teiste Balti riikide merelinnades sellise kaliibriga väikelaevasadam puudub, nii et selle rajamine Tallinnasse looks meile kindla konkurentsieelise," selgitas Mutli. "Linnasadamal oleks umbes 1200 sildumiskohta, mis tooks linna aastas ca 150 000 turisti juurde. Väga oluline asja juures on see, et nimetatud väikelaevasadam tõstaks Tallinna maailma purjetamise kaardile."


Mutli sõnul ei varja linnavalitsus soovi maailma purjetamise koorekiht tänu väikelaevasadamatele Tallinnasse meelitada. "Oluline on meeles pidada, et jahiga Tallinnasse saabuv mereturist kulutab keskmiselt enam, sest tegemist on jõukamate inimestega, mis tähendab ka suuremaid tulusid linnamajandusele. Linnasadama lähikonda on planeeritud rannapromenaad ja uus Raehoone. Samuti on plaanis Linnahalli renoveerimine. Linnasadam oleks nendele projektidele ideaalseks täienduseks, nii et piirkond saaks täiesti uue hingamise."

Räägiti ka meretakso teenusest seoses kavandatava Linnasadamaga. "Väikelaevasadam sobiks suurepäraselt meie eesmärgiga avada linn merele. Linnasadamas leiaks kauaoodatud meretakso oma koha. Ehituslikud eeldused sellise sadama rajamiseks on väga head," lausus Mutli. "Tallinna väikelaevasadam elavdaks nii sise- kui ka välismereturismi. Kindlasti muutuks Tallinna laht märksa aktiivsema mereliiklusega kohaks kui ta on seda praegu."

Merekomisjon teeb vastava ettepaneku linnavalitsusele.

Arutati Lennusadama detailplaneeringu eskiisi, kus nähakse ette, et Lennusadam hakkaks tulevikus teenindama ka lähilaevaliine.

Komisjoni liikmed on teiste seas linnavolikogu esimees Toomas Vitsut, abilinnapead Deniss Borodits ja Taavi Aas ning Kalev Kallo, Viktor Palmet, Enn Rohula. Merekomisjoni juhib Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli.
IP
Lehed: [1] 2   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi