Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
12.08.20 23:55

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14079
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 22091

Viimati registreerus: 159343352
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Jutupaun  |  Muud jutud  |  Teema: Pärnu aastaringse kalapüügikeeluala probleem
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Pärnu aastaringse kalapüügikeeluala probleem  (Loetud 16675 korda)
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« postitatud 15.12.06 10:30 »

Tsiteerin: sepaonu
Sellest pärnu keelualast.
Minu meelest sai sellest alast miski pilt ju isegi tehtud kahasse. Pildi või kaardi pealt vaadates asi selge, merel ei saa gepsuta aru miskit. Teadmatus ei vabanda kohtus ka. Kas saab nõuda, et ala on märgistamatta, vaata ise, kuidas sa sinna ei satu ? Ilmselt ikka saab. Jõe suudmes keeluala 1000m, mingit märki ju väljas pole, mõõda mõõdulindiga või gepsuga.

Minu kiri KKMin-i

Probleemi sisu: Kalapüügieeskirja §37 punktid 5 ja 6 määratlevad Pärnu lahes aastaringsed kalapüügikeeluajad. Samas ei ole kellegil selget arusaamist, et kus keeluala täpselt asub ja kui suur see keeluala on. Eriti imelik oli, kui KKI inspektor seal lähistel vastava küsimuse peale käega näitas, et "...kuskil seal ranna ääres peaks jah keeluala olema". Siis ta pakkus veel keeluala tähiseks suvalist jahtklubi poolt merre pandud poid, mis ilmselgelt tundus olema keeluala sees. Sooviks selle keelualaga ikkagi selgust majja ja sooviks kindlat keeluala kaarti (mitte tundmatus formaadis koordinaate).

Pikemas perspektiivis tasuks vastav keeluala lahes ka üheseltmõistetavate poidega tähistada. Minu versioonid vastavast keelualast on:
 * variant 1
 * variant 2

§37. Kalapüügi keeluajad ja -alad meres
1) Meres on keelatud:
...
5) aastaringselt kalapüük Pärnu lahes Pärnu jõe parempoolsest muulist (vaadatuna allavoolu) läände jääval 500 m laiusel alal, mida piirab põhjast kaldajoon, idast muul, lõunast mõtteline joon, mis kulgeb muuli otsast kuni punktini koordinaatidega 58°22,1 ' N, 24°27,3' E ja läänest mõtteline joon, mis läbib punkte koordinaatidega 58°22,1' N, 24°27,3' E; 58°22,4' N, 24°27,7' E ja 58°22,7' N, 24°28,1' E;
6) aastaringselt kalapüük Pärnu lahes alal, mis on piiratud Pärnu jõe vasakpoolse muuliga (vaadatuna allavoolu), rannajoonega ja Side tänava mõtteliseks pikenduseks oleva liiniga, mis läbib punkte koordinaatidega 58°22,3 ' N, 24°30,3' E ja 58°21,6' N, 24°29,7' E ning viimasega punktis koordinaatidega 58°21,6' N, 24°29,7' E ristuva ja muuli otsa läbiva liiniga, välja arvatud tindipüük mõrdadega 1. märtsist kuni jääkatte lagunemiseni;
...

IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #1 postitatud 15.12.06 11:02 »


 Samas ei ole kellegil selget arusaamist, et kus keeluala täpselt asub ja kui suur see keeluala on.
Seaduses on selgelt öeldud, milliste punktide vahele see ala jääb.
Neli nurgapoid igale alale oleks muidugi mugavam ja asi selgem, aga vaevalt et keegi neid järgmine suvi paneb(keeld on muidugi aastaringne aga vaevalt, et keegi on kunagi talvel seal puurimehi kimbutand) Gepsuomanikel lihtsam, nurgapunktid sisse. Kellel gepsu pole, ei tea, hinnaku silma järgi või ostku geps, kui kange tahtmine nii piiri peal püüda. Lahe peal olles kui juba pabereid täidetakse sihke jutt, et krdi kohast ma pean teadma, pange poid välja, ei kõlba ilmselt.
A selle näite põhjal, et inspektor midagi ei teadnud võib ju püüda, ta ei tule selle peale, et keelualas või jääb selle nurgapunkti määramisega hädasse. Kui saab määratud, siis võib proovida hämada ja nõuda, et GPS oleks taadeldud.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #2 postitatud 15.12.06 11:33 »

seaduses on öeldud. tahtsime visuaalset pilti. pilt sai tehtud. lausa 2 erinevat. ja just seal see konks oligi, et välja tuli kah 2 erinevat... kuigi tehtud samade, seaduses öeldud koordinaatide jargi.
olenes kaartist, mille peale see joonistatud oli. ja jarelpärimine läks kkmini milline neist see õige on. kui yldse.
IP

wrz/vares
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #3 postitatud 15.12.06 12:08 »

Ma võin VTA asemel vastata - lähtuda tuleb koordinaatidest.
Nendel kahel näitel on üks maa ja teine merekaart, samalaadseid leiab veelgi, kõigil võivad väiksed erinevused olla. Merekaardi puhul keskendutakse ühele asjale, maakaardi puhul teisele.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #4 postitatud 15.12.06 12:43 »

kui sa nii kõva vastaja oled, siis palun joonista see kaardile.
ma tahan VISUAALSET pilti, kus see keeluala paikneb.
seaduses on nii koordinaadid kui maamärgid. ja mingeid "väikesi erinevusi" ei tohi olla, kaart on kaart, ythse koordinaatsysteemi puhul asub punkti mõlemal kaardil samas kohas. ainult keskerakonna kaartitel on erinevas kohas, vastaval vajadusele.
IP

wrz/vares
aerutaja
Tegija
**
Postitusi: 68« Vastus #5 postitatud 15.12.06 12:58 »

Mis see joonistatud kaart sulle niiväga annab? Arvutist hea vahtida küll a merepeal loksudes suht vähe tolku mu meelest sellest visuaalsest pildist.
IP

aErutamine teeb meistriks
otse
Tegija
**
Postitusi: 83« Vastus #6 postitatud 15.12.06 13:29 »

oh issand jummal, vaatan nendelt kaartidelt et vanamuuli valgerannapoolne külg ka keeluala. krt ma olen terve lapsepõlve siis keelualas püüdnud.
IP
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #7 postitatud 15.12.06 15:47 »

mida annab? oluliselt rohkem annab, kui mingi seaduses yles loetud pikk mula. mina kui Pärnut Põlgav Persoon ;) ei tea neist tänavatest ega majamärkidest seal kottigi.
ja merepeal hea yleõla visata 'nojah, sa tropp ju keelualast need kohad pyydsid' neile, kel rohkem kala
IP

wrz/vares
aerutaja
Tegija
**
Postitusi: 68« Vastus #8 postitatud 15.12.06 16:37 »

Ega need tänavad ja maamärgid mulle kui Pärnut Niivägamitte Põlgavale inimesele kah suurt midagi ei ütle. Silmavaade suurest loksumisest nagunii teab mis selge pole ja merel olles võib see kujuteldav keeluala tegelikkusest suht erineda. Mul kui GPS'i vabal inimesel kõikseparema ülevaate keelualast uulu-raekülapoolsesse otsa miski poi  panemine annaks.
IP

aErutamine teeb meistriks
Bruno Suvi
Vana kala
***
Postitusi: 52« Vastus #9 postitatud 15.12.06 19:06 »

kõige naljakam oleks siis kui Sepaonu on paadiga näiteks seal muuli tipu juures (oletame et keelualast väljas- gpsiga orienteerub) ja samal ajal tuleb KKI paat pardasse, kelle gps näitab et ollakse keelualas sees.. :) . vanemad gpsid võivad eksida vabalt 50m, kuigi merel pole see eriti tõenäoline.
ma uuriks heameelega eesti vete kaarti kus oleks peal looduskaitsealad, keelualad, mitteavalikud veekogud, pühalehm jms juba seepärast et sinna kogemata mitte sattuda. kunagi oli mõte selline kaart koostada aga siis jäi asi kaardipõhja taha...
IP

One Life? Live It!
retti
Nupuklubi
*
Postitusi: 93


« Vastus #10 postitatud 15.12.06 19:24 »

Krt - poisid, ma ei saa aru...
kui riik kehtestab keeluala,on see riigi kohus see tähistada.Parkimiskeelualasid ju tähistatakse ??? Sellega ju asi üheselt selge. Ja kui ei ole märki- siis ei ole!!!
Riigipiiri ju riik tähistab - Peipsil kasvõi kuusenärakatega.
Ka kõige paadunum advokaaditopis suudab EU kohtus tõestada,et tavakodanik ei ole kohustatud GPS omama ja seda kasutada oskama.
See on riigi asi,et inimene igalpool kodanikuna käituda saaks ja oskaks.
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #11 postitatud 15.12.06 19:45 »

kui sa nii kõva vastaja oled, siis palun joonista see kaardile.
ma tahan VISUAALSET pilti, kus see keeluala paikneb.
seaduses on nii koordinaadid kui maamärgid. ja mingeid "väikesi erinevusi" ei tohi olla, kaart on kaart, ythse koordinaatsysteemi puhul asub punkti mõlemal kaardil samas kohas. ainult keskerakonna kaartitel on erinevas kohas, vastaval vajadusele.

olenes kaartist, mille peale see joonistatud oli. ja jarelpärimine läks kkmini milline neist see õige on. kui yldse.
Selles, et erinevate kaartide peal on koordinaat erinevas kohas, pole  koordinaat süüdi. Kui kaartidel on miski tänavapikendus vms erinevates kohtades, siis on kaardid erinevad.
Oleks pidand küsima seal kirjas, et mis kaardi peal see seadus tänavapikenduste jms kokku läheb.
Ühelgi merekaardil mingit side tänavat pole loomulikult.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #12 postitatud 15.12.06 21:38 »

peale pikemat lamisemist joudsidki siis algusesse :)
seda saigi kysitud, et milline see keeluala siis kaardil valja naeb.

mingit merekaarti voi maakaarti ei ole seaduses defineeritud. on koordinaatsysteem (L-EST 92, kui ma oigesti maletan) ja selle põhjal defineeritud keeluala. kuna nemad PEAVAD selle teemaga kursis olema, siis saigi selgitust kysitud.

IP

wrz/vares
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi