Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
18.01.21 06:50

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14084
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Koos kalale  |  Teema: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy
Lehed: 1 [2] 3 4 5 ... 18   Alla
Trüki
Autor Teema: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy  (Loetud 262260 korda)
uitaja
Tegija
**
Postitusi: 21


« Vastus #15 postitatud 06.10.06 19:37 »

Ma tulemise suhtes küll päris kindel pole . Mul nimelt üks teine projekt mai lõpus plaanis kui pundi kokku saab ja elamise bron õnnestub. Kui see ei õnnestu siis kindlalt käsi kui punti võetakse.
 See juhtoina variant mu meelest hea . Enamvähem ju ette teada palju asi maksma läheb ja palju nokki ja eurot vaja  läheb.  Sama süsteemi kasutanud aastaid ahvenamaa reisidel.
Sepa arvutustes see paadi kütuse kogus võib jääda väheks kui saab kaugel avamerel käia ja tormipäevi vahele ei tule.
IP
Nobelium
Tegija
**
Postitusi: 53« Vastus #16 postitatud 11.10.06 21:18 »

Rahaliselt reis talutav.
Selle torulandi pilti oleks kül kena näha.
Võibolla on varustuse jutt juba kuskil olnud. Aga küsimus ikkagi, millised ridvad kaasa võtate- pikkus ja test. Nagu aru saan kasutate ritvasid sikuga püüdmisel!? Ja kas peab ilmtingimata multirull olema? Riietuse pool on mul ka vist nadi, merel loksumiseks, rohkem nagu võsaralliks arvestatud.
Äkki võib proovida ka tavalist inertsivaba rulli, mingit suurematsorti? Ja mis testiga tamiil või nöör oleks soovitatav? Krt kui Norras fjordide ääreski sai lanti loobitud tahtis tuul silmamunad peast ära kuivatada, võibolla see tunne soolasest õhust tekkis. :)
Alko kulutusi mul erilisi ei tuleks, juhul kui ma kaasa tuleksin teiega. Piirdun üldiselt paari õllega. Esimene päev võibolla ka rohkem, teine päev juba vähem ja tavaliselt järgmistel päevadel ei maitse alko üldse. Nii, et kaineks autojuhiks sobin- hammas ei veritse. :)
Eks see joomine ongi võõras seltskonnas tõrge, mõni manustab koos alkoga lõvikontserve.
Teaks et kõik on arxi sugused, ütleks kohe jah.
Talvel ka plaanis mingitsorti kabedam masin soetada, tahaks Volvo V70 diislit soetada, sellega kannatab vist juba reisida ja mahutab ka juba ühtkomateist.
Millal kalareisivärk lukku pannakse?
IP

Hoia saba sirgu ja nina vastu tuult
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #17 postitatud 11.10.06 22:35 »

Nobelium, teema alguses oli see link http://www.sepikoda.ee/?5,333,0,1 , seda uurides saavad paljud asjad selgemaks. Kuna tirgud jäävad 200-350gr vahesse(püütakse ka raskematega), siis ritv peab võimaldama sellistega püüki. Võib kasutada ka inertsivaba rulli. Täna käis minu pool tommionu, kes palju norras käinud, vahetasime kogemusi, ütles, et esimesed aastad püüdis nevskajaga norras ja klaaris ära. Olen ka ise püüdnud tallinna lahel sellega. Inertsivaba saab kõva vatti seal, palju kerimist, palju pingeid, sool, aga hakkama saab. Tamiil oleks mõistlik nii jäme, et veel paha poleks püüda, kui inertsivaba kasutad, nöör on enamusel 0,2-0,3 vahel.
Riietus peab olema selline, millega on sünnis mere peal olla, tuule ja vihmakindel, vähemalt valmis peab selleks olema, kuigi oleme ka palja ülakehaga pooles aprillis olnud(ja pooles mais lumetormi saanud)
Torulandi ja muu kola pildid panen ükspäev üles, natuke kannatust.
Hetkeseisuga on bronnitud kolm maja ja kuus paati. Kaks maja on täis, kolmanda seisu ma ei tea, kamandab seal Tegija/Ago ja co. Tean, et hr.Kala sätib ühte majatäit, kuidas tal läheb, ei oska öelda. Kui sa Nobelium huviline oled, siis jälgi teemat ja usun, et siin kampalöömise võimalusi on.
Janno, sõnumi saadan.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Nobelium
Tegija
**
Postitusi: 53« Vastus #18 postitatud 11.10.06 22:59 »

Sellepärast küsingi rulli sobivust, et esimene kord püüaks ilma multirullita. Tegelikult vist ikka ühe peab soetama, sest et inertsivabagi mis on vähe suurem, on mul kehva võitu. Et siis tagavaraks inertsivaba.
Kas sain su jutust Sepa õigesti aru, et ühel rullil oleks soovitatav nööri kogus 300m?
Ja ridva pikkus jäi ikka selgusetuks! SRY, kui küsimused võivad tobedad tunduda. Midagi võib ka eelnevates juttudes kahe silma vahele jäänud olla.  Sinu kodukalt olen endale Norra reisi kohta 3 faili salvestanud. Ilutsevad desktopil. :)
Aa tuli veel meelde, et üks teadja mees oskas mulle rääkida kala toomisest, et fileele on piirang 15kg. On see tõsi?
IP

Hoia saba sirgu ja nina vastu tuult
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #19 postitatud 12.10.06 00:32 »

Inertsivaba rulli ja tavalise toekama spinnaga saab madalas ijgitada, kui pole väga kiire triiv. See on niiöelda sportlik UL variant. Madalas on ka paarikilone tursk jõuline ja käristab sidurit.
Paadist kiirema triiviga ikka raskemad landid ja toekamad riistad. Nööri kogus on jah 300m selline levinud, mis peale pannakse. See annab võimaluse püüda ka üle 100m sügavuses, kui tahtmist on. Enamus aega siiski püütakse 10-70m, kuna seal on mugav püüda. Nööri vajalikkuse point ongi tegelikult see, et raske landi ja sügava vee puhul ei saa tirgutada, liigutad ritva, tirk on paigal, kuna tamiil venib. Mitte miski ei takista madalas ainult tamiili kasutamist. Üleeelmine aasta oli kevadel parimad saagid 10-35m. eelmine kevad tundus, et pigem 60-70m, kuigi oma 17,5 tursa sain täiesti madalast.
Ridva pikkus on täiesti maitse asi. Pikema ridvaga teed pikema tõmbe tirgutades ja avaldad muljet oma kamraadidele, et vooh, kus mul on lookas, lühema ridvaga teed lühema tõmbe, kala on mugavam välja võtta veest. Kusjuures pikal või lühikesel tõmbel ridvaga pole muud vahet, kui pika lati omanikvõib lühemale öelda - mida sa siksid siin ja lühikese omanik pikale - mida sa venitad siin ahnusest.Tean, et Otse ja Rex püüdsid lühikeste hästi jäikade ritvadega eelmine kevad peale pikki ja väga kiitsid. Ise proovisin, no ei meeldi. Jään oma 2,7 juurde.
Kala toomisel on jah piirang 15kg, samamoodi minnes 1ltr kanget ja 2ltr õlut. Ma küll neid microkoguseid pole täheldand ei minnes ega tulles.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #20 postitatud 12.10.06 13:51 »

Lisasin siia http://www.sepikoda.ee/?5,333,0,1 pilte norra kola kohta. Rääkisin ka Arxiga, et ta oma panuse annaks kolapiltidesse, lubas vähemalt.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Nobelium
Tegija
**
Postitusi: 53« Vastus #21 postitatud 17.10.06 17:49 »

On teil Sepa eelmistel Norra reisudel selliseid mehi ka kaasas olnud kellega varem pole väljaspool interneti suhelnud?
IP

Hoia saba sirgu ja nina vastu tuult
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #22 postitatud 17.10.06 18:18 »

Vastan sepa eest - On küll olnud.
Netis kolamine või jutukas suhtlemine ei ole kriteeriumiks.
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #23 postitatud 17.10.06 18:45 »

Vada Nobelium, satud sihkese Aldo tüüpi Sprotiga ühte paati, asi perses, keegi pudeli ulatab sulle merel, krahmab vahelt ära, siis kiidab, et ma võtsin Nobeliumi eest.
Tegelikult on nädalane reis küllaltki pikk reis, et enne seda enda käest küsida, et kas täitsa võõraga, kellega kunagi koos pole soola söönd ikka julgeb minna. Enamus kalamehi on toredad inimesed ja ka täitsa võõrad inimesed võivad kohe paugupealt hästi klappida. Ma tean ühte juhust, kus pinged olid ja nägelemine ja teist juhust, kus paadis kaks venda ennast rihmaks kaanisid, lällasid ja virisesid ja kolmas oli püstihädas nendega.
Ise ei soovitaks küll täitsa võõraga norra minna nädalaks vaid enne ikka tuttavaks saada. pikk talv ees, asi see nüüd kokku saada korra või kalal ära käia. Ka kellegi soovitusest piisab. Meie vana punt lagunes ära, uus punt tekkis. Ma tõin meie punti sihkese mehe, keda teised ei tea, a mina nagu soovitan, et täiega hea kalakamraad, mingeid totaalseid jamasi pole temaga. Sellest piisas teistele.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Nobelium
Tegija
**
Postitusi: 53« Vastus #24 postitatud 17.10.06 19:05 »

Väga hääd vastused kohe. :)
Olen viimasel ajal päris palju juba kolanud kalapoodides, tegelt kolan niisamagi palju.
Pööran rohkem tähelepanu viimasel ajal ritavadele testiga kuni 500g ja multirullidele. Olen ühtainsat rulli näinud alla 1000.- eegu. See rull jättis näppimisel kül peale 2x kallima rulli katsumist väga negatiivse mulje. Ritvasid arvan, et peaks 2 vähemalt olema, multirulli vist jätan 1 peale koguse. Eks järgmine kord näis. :)
Esialgu panen ainult silma peale. Kust soovitate vaadata ritvasid ja rulle? Hea nööri saan (endaarust) Romadast.
Esialgu olen juba  kindel, et tahan tulla kaasa teiega. "Ei me ette tea, mis elu meil tuua võib!" :))
Kes täpsemalt orgunni on enda kanda võtnud (bronn jne.)? Millal tähtaaeg paika pannakse?
IP

Hoia saba sirgu ja nina vastu tuult
Nobelium
Tegija
**
Postitusi: 53« Vastus #25 postitatud 17.10.06 19:07 »

Oluline, et te ka veel tahate mind kaasa! ;)
IP

Hoia saba sirgu ja nina vastu tuult
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #26 postitatud 17.10.06 21:39 »

Vaevalt, et keegi Norras käinutest sulle Romada nööri soovitab, sest see ei ole piisavalt kvaliteetne.
95% tõenäosusega sa ei vaja teist ritva. 5% mahu sisse mahub see, kui istud ise ridva pooleks või kukub see sul üle paadiääre.
Eesti kaubandusvõrgus on rullide valik väga nadi, võimalusel kaalu tellimist netipoest vms
Seltskondade seis on veel suht lahtine ja pole lõplikult paigas. Hetkel kisub sinnapoole, et eestlasi maandub Skjervoys rohkem kui kunagi varem korraga.
IP
Nobelium
Tegija
**
Postitusi: 53« Vastus #27 postitatud 17.10.06 22:10 »

Netipoest oleks soov lähemalt kuulda!
Ja mis marki nööri soovitate?
IP

Hoia saba sirgu ja nina vastu tuult
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #28 postitatud 18.10.06 00:12 »

Paljud püüavad berkley whiplashpro nööriga, soomes tavaline letihind 40¤/274m aga on ka odavamalt leitud seda, kõik pasundavad, et jämedam, kui pakend ütleb, mis võib ka tõele vastata, näitajad on igal juhul veendvad pakendil. Peab hästi vastu ja kulub ühtlaselt ja aeglaselt. Ei oska öelda, mis nööri seal romadas praegu müüakse, a ma sealt sulaselget pska üks aasta ostsin, miski spet merenöör, blabla, miski 0,3, selle tõmbasime käte vahel puruks, see berkley 0,24 tuleb mootoriga puru tõmmata kohati.
Kõige odavam rull, mis ma tean, et on väga hästi kestnud, seenemikul vist 3-4 aastat ilma probleemita, on siin http://egtt.ee/?m1=9&scat=32&prod=236 Arvan, et kui neid rullitahtjaid on rohkem, kui üks, siis saab selle rulli hinna paremaks rääkida. Saaks sind rohkem aidata Nobelium, kui sa ütled, et millise hinnaga rulli sa otsid või mis sulle oluline on. Igal juhul, kui sulle miski rull hakkab meeldima, siis ära enne osta, lätutame ikka siin sellest, saad igasugu nõuandeid.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #29 postitatud 18.10.06 09:43 »

Sepa kuule! Sain aru, et ka tugevamat sorti statsrulliga on sääl ühte-teist teha. Plaan endale orgunnida komplekt mõttega, et ka eestis hiljem temaga miskit teha oleks. Kokku selline värk: ritv 2,7 - 3,0 kaaluga kuni 200g. ja rull Salmo Elite Surf,  extra mere oma suure pooliga ja madala ülekandega. http://www.salmo.ee/?action=showPage&name=ketad_elite
On keegi seda rulli näppinud? Tundub tugev olema. Milline on olnud senine kogemus statside kasutamisel?
Kangutamise komplekti (LOE: räme roigas+multirull) loodan kuskilt laenata.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
Lehed: 1 [2] 3 4 5 ... 18   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi