Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
16.01.21 04:12

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14084
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Koos kalale  |  Teema: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy
Lehed: 1 2 [3] 4 5 6 ... 18   Alla
Trüki
Autor Teema: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy  (Loetud 262076 korda)
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #30 postitatud 18.10.06 10:33 »

Salmo multidega küll negatiivne kogemus olemas, mingi majatäis ostis kõik omale need, kõik sada prossa koolesid ka. Rapla jahikala jutu järgi ka mujal müüdud ja salmo ei müü ka neid enam, kuna miinusäri. Seenemikul nägin kasutuses mingit 6000 mõõdus rulli ja sellega pumpas ka sügavamalt, tundus toimivat väga hästi. Ise olen kasutanud tavalist 4000 mõõdus shimano rulli ijgitamiseks. Pigem soovitaks võtta ijgitamiseks mõni oma kasutatud inertsivabadest, millest kahju poleks, kui extra mingi uus osta.
See surf muidu hea näoga ja hea jutuga. Aga ega rull ju käepidemest järgi ei anna, käperdama peaks jah. Muidu ainult inertsivaba kasutamine ookeanis pole hullumeelne idee, selliseid asju ju müüakse, tase on ka seinast seina,
üks näide on siin
kus on ka ilmselt nii ühekordseid rulle, kui sõidatankigaüle mudeleid, ma seda Van Staal firmat olen vaadanud, üsna mittepurunevad näevad välja, ainuke asi, et hind ei lähe peale, Penn ka hea näo ja jutuga. Erinevate rullide võrdlusega on ju nii, et kui võtad kolm erinevat rulli, siis nende hinnad on nii erinevad, et ühe rulli hind mahub teise rulli sisse kaks korda ja kolmanda rulli hinna sisse vahest 10 korda. Alati jääb kripeldama, et kas ka kvaliteet.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #31 postitatud 18.10.06 11:28 »

Pagan, neid USA mõõtühikuid. Tamiilijämedust ei ole, on tamiili kandevõime. Krt kust ma tean mis jämedusega mida kannab sääl ja katsu sellejärgi öelda kui palju mahub 3,0 nööri rullile, mille andmed on 200 jardi 20 naelast tamiili/nööri? Ok jard on 0,9 m ja nael 0,45 kg..aga kui jäme see nende kuramuse tamiil/nöör selle juures on!
Kuradi jänkid. Nagu ka vahemaad on sääl neil tundides ja minutites, mitte miilides või kilomeetrites. Küsisin ükskord sääl teed, et palju on maade Hartfordist Bostonisee...mida vastati...hehee vastati et  tund ja 40 minutit :-)) Või kui küsisin kus asub motell nimega N, vastati et lähedal, 10 mintsi paremale :-))

Vaja oleks miskit tabulatsioonitabel leida ja panna siia ülesse. Otsin alles.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #32 postitatud 18.10.06 11:51 »

igasugu mõõtühikute teisendamiseks on selline hea veebileht: http://www.onlineconversion.com/

nööri- ja tamiilirullidel on üldjuhul peal andmed nii meetermõõdustikus kui ka inglise yhikutes. samuti rullipoolidel.

IP

wrz/vares
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #33 postitatud 18.10.06 16:52 »

Mul [piiks] ütes, et kuskil ma sellist asja olen näinud, siin http://store.tackletogo.com/monlbteschar.html link pooli mahutatavuse kohta inimestele ja jänkidele.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Nobelium
Tegija
**
Postitusi: 53« Vastus #34 postitatud 18.10.06 21:17 »

Mitut rulli sa Sepa ise omad ja kas seda multit mida sa konkreetselt reklaamid oled näppinud ka. Mis on üldse teie kiidusõnad ühe rulli juures ja mis teise rulli juures pinda käib? Mida peaks vaatama? Üks pood on praegu silmapiiril multirulliga. Sealt ma sõbrahinda saan aga kahjuks neil korraliku ritva ei ole üldse pakkuda. :( Nöörist rääkimata. Kas Eestis tõesti nööri valik nii [piiks], et peab Soome kimama!
Ükspäev käin Romadast läbi, puhun veitsa juttu. Vaatan mis ta asjast arvab ja katsun seda nööri ka. Minumäletamist järgi paar kuud tagasi laulis seal müüa nöörist mingi ca 50kg testiga.
IP

Hoia saba sirgu ja nina vastu tuult
Nobelium
Tegija
**
Postitusi: 53« Vastus #35 postitatud 18.10.06 21:26 »

http://www.lobe.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=26
äkki on sellest tolku mõõtmistel
IP

Hoia saba sirgu ja nina vastu tuult
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #36 postitatud 19.10.06 09:50 »

Mul on kolm rulli praegu. Enne esimest põhjnorra matsu soovitatti ka mulle seda okuma magda pro-d, et mehed on ostnud ja kenasti kestnud. Ostsin esimese rulli ikkagi teise, shakespeare, oli letis sellel ajal umbes 1200-1300 romadas, kahtlustan, et tingisin ka hinna paremaks. On kestnud kenasti, olen ka hooldanud. Teine rull oli see kahekäiguline okuma titus, selle lagunemisest pole mõtet rääkida, vints. Ei püüa, liiga raske ja suur. Kolmanda rulli ostsin Penni. Sain seda skjervojs näppida, firma on tuntud ookeanipügi kola tootja. Mõtlesin, et kui rendirullina kasutatakse , siis peab kestma ka. Püüdsin eelmine kevad, väga hea.
Kindlasti paljude firmade erinevaid rulle, millede omanikud on rahul oma rullidega. Oluline on ju, et omal hea tunne. Mõningaid asju võiks rulli ostu puhul ikkagi arvestada norra puhul:
1. Sobiv suurus, sobiv kaal
2. Roostevaba laagrid/ tootja reklaamib seda, kui mere või ookeanipüügi rulli
3. Rohkesti plastmassosasi ei ole hea põhikonstruktsioonis, igasugu kruvide kattekorgid jms plastist on ok.
4.Ülekanne sobiv.
5. Tugev käepide(hea, kui kinnihoidmise koht kummist, a klaarib ka plastist ära), millest mugav hoida
6. Garantii.
Üks punkt oleks veel hind aga see on ju igasuguse kalakolaga, et kallimad asjad kipuvad paremad olema üldjuhul. Sama jutt on ju rullide tootjatega, et millist tootjat eelistate, kumb on parem, kas shimano või Daiwa, lõputu vaidlus, igaüks kiidab oma. Kallima kola omanik kiidab oma kallist kola, odavama kola omanik ütleb, et milleks maksta rohkem, klaarib ka sellega ära.
Mõistlik oleks sul nobelium panna siia selle rulli täpne mark, mida vaatad, kuulad ära, mis teised arvavad, midagi ikka äkki kasu on.
Nööre erinevaid on kasutatud, kes mille kasuks on otsustanud, kes kuskilt hankinud. Üsna levinud nöör on Berkley Whiplash PRO , on kenasti vastu pidand, kulub ühtlaselt, mis ei tähenda, et mingid teised nöörid poleks head. Eestis see jama, et suurte poolide saadavus nõrga, enamus poolimahte 100m. Soomest ja netist saab osta nööri meetrihinnaga umbes 2,3 krooksu/meeter.


IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Nobelium
Tegija
**
Postitusi: 53« Vastus #37 postitatud 19.10.06 21:29 »

Täna näppisin Mikado rulle. http://www.mikado.pl/kolowrotek.php?id=23 ja http://www.mikado.pl/kolowrotek.php?id=24
Ühel mis spidokaga on ühe laagriga ja teine on 3 laagriga. Hinnad 500.- kandis. Närvidele käib see kõrin mis kallimatel rullidel puudub.
IP

Hoia saba sirgu ja nina vastu tuult
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #38 postitatud 20.10.06 12:47 »

Huvitav, mis hinnad sääl Poolamaal on? Mul varsti sinnakanti asja. Ma ei saa aru kuda saab multirull (2 otsa on ju võllil) olla 1-e laagriga?! Kas teises otsas on vaid miski puks vai?
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
otse
Tegija
**
Postitusi: 83« Vastus #39 postitatud 20.10.06 15:58 »

Ma viimaseks käiguks kütsin sellise ridva ja rulli nagu antud pildil http://www.zone.ee/otsekalalt/norra%20kaigas.jpg?2  , ritv 1,8 pikk, otsas rullik maksis ca 400, rull oli ca 900, rullil miski selline lisa veel et sai vänta regullida, teine kaigas oli shimano shcimitar 2,7 ja shimano 4000 peal. schimitariga lasin väiksemaid kalu ja teda kutsun niiöelda saidaõngeks, see vängem relv sügavamalt ja suurema kala püügiks.Miks meeldib mulle just lühem ritv? Sellepärasdt et esiteks ta kergem, teiseks ei pea mõtetaks lipuvardaga hirm pikete tõstete tegemist ja lühema ridvaga hõlpsam kala paadijuurde saada.Nööri kimasin põdrast, tahtsid vist miski 65 alguses a viskasin 50 euri ja tõmbasin uttu, nipetnäpet landid ostsin eestist, nipetnäpet sepalt ja nipetnäpet kohapealt, kasutasin põhiliselt kahte lanti.Üldiselt jah, mõnele meeldib jõulupuuga püüda mõnele mitte, seal see vahe palju igast atraktorid asju otsa lüüakse. kui on ikka kahemeetri jagu igast jura otsa keevitatud siis jah, lipuvardaga mõtekam lasta. paadis ka see asi, mida vähem kola seda parem, näiteks kui üks pardaäär püstiseisvaid ritvasi täis siis triivis püüda saab ainult ühelpoolt, seejama kuna kui parv all ,hea kohe reageerida ja ses suhtes parem kui on pohh kummast pardast triivi minna.sellised tagasihoidlikud näpunäited minupoolt. ja üksasi veel, õigekeelsus on mu teine nimi
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #40 postitatud 21.10.06 07:45 »

Vaatasin neid Mikado rulle netist, nägu on normaalne pildi peal, andmed ka, jutt on kõigil alati vägev, olenematta margist. Ma otsustaks 3 laagri kasuks, mitte tamiililoenduri. Seda kas ta kestab või mitte ja kui kaua kestab, seda ei oska keegi öelda. Mul on ka ühel rullil selline kõrin peal, mida ei saa maha võtta(ei ole see võtmise kärr ja on sihkese näoga, et peabki olema)
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
velde
Tegija
**
Postitusi: 62« Vastus #41 postitatud 31.10.06 18:48 »

öleksin ka põimõtteliselt tulija, kui veel vabu kohti on. oleksime kahekesi.
IP

kes see püüab kõigest väest, see saab ikka viinast
Arx
Nupuklubi
*
Postitusi: 303« Vastus #42 postitatud 31.10.06 19:16 »

Palju teid siis seekord sinna kevadel läheb?
Ega ma muidu küsiks aga hirmasti tahaks kededuse ussil lasta ennast veelrohkem närida.
Ise kahjuks mai kuus ei saa selle pundiga liituda kuna kuu alguses peaks miski asi mu sõitu kindlasti segama :P
Samas üritan suve keskpaigas minna, ehk selleks ajaks elu rohkem stabiilsem (ja mina puhkuse ära teeninud).
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
Arx
Nupuklubi
*
Postitusi: 303« Vastus #43 postitatud 31.10.06 19:19 »

ps. osad pildid on mul enda kolast ka tehtud aga edastada saan alles siis, kui oma kontorilaua taha pääsen.
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #44 postitatud 01.11.06 10:50 »

ARX! Teades, mis kena asi sind segab mais, siis ma ei annax küll sulle miskit lootust enne sügist. Pigem pead laskma temakese puhkusele.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
Lehed: 1 2 [3] 4 5 6 ... 18   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi