Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
21.10.20 04:57

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Koos kalale  |  Teema: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy
Lehed: 1 ... 12 13 14 [15] 16 17 18   Alla
Trüki
Autor Teema: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy  (Loetud 248210 korda)
Arx
Nupuklubi
*
Postitusi: 303« Vastus #210 postitatud 15.05.07 20:45 »

Jaajahh... ma ju hoitasin!
Kui ei taha sõltuvust, siis parem ära esimest korda mine :p
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #211 postitatud 16.05.07 22:31 »

Ma kah kodus ja mõnus väsimus kontides.

Kala tuli kenasti, kuigi heitlikult. Saida "saabus" 2 päeva enne meie äratulekut. Samas kes ikka püüdis - see ka oma kastid kena kala täis sai. kassi tuli kõigil, paltust saadi ohtralt (kõige suuremad muidugi ujusid lihtsalt landile või saakkalale järgi). Viimasel päeval sai sepaonu paatkond väga kena seeria suurt mereturska.

Eks varsti hakkame pilte ja videosid üles panema!
IP
Nobelium
Tegija
**
Postitusi: 53« Vastus #212 postitatud 16.05.07 23:55 »

Nii. Kah tagasi kodus õnnelikult. Laevas, Eesti poole loksudes jõudis isegi tülpimus sõidust tekkida. Skjervoy´st tagasisõit võttis 18h aega nagu ka sinna sõit. Tagasitulles nägi väga palju põhjapõtru tee peal. Mitu korda tuli pea täielikult seisma jääda ja ühes kohas ka tavalised põdrad sattusid täpselt teepeale ette.
Reisiga vägagi rahul ja hr. Seppale suured tänud!
Kala sortiment oli päris korralik. Suurused ehk pole just eriti kiita aga peaasi, et ise megarahul.
Kõige rohkem keda kätte lootsin saada oli kasskala ja mille skoor kujuneski lõpuks tosinaks. Suurim kass teisel päeval "Ellist" 6,1kg. Suurimad tursad jäid 4-5 kg kanti. Neljandal päeval üks ca 4kg paltus. Soliidne kogus ussi, millest suurim viimasel ööl 3,3kg. Sain isegi ühe kobeda lestakala kätte. Suurel kolmnurgal konksu ots ilusasti suhu võetud. Täpiturska ja saidat tilkus ka, mis sai kõik tagasi lastud. Nulkuks jäin meriahvenaga, mida ei saa Velde ja Meelise kohta öelda, kes olid minuga ühes paadis. Suurim meriahven oli vist 1,6kg.
 Paltus käis 2x pinnal ulpivaid tursalapsi nokkimas. Üks paltus tuli sealsamas landile järgi, välja kerides. Hetkeks vaatasin kõrvale ja kui hakkasin jälle vaatama, kaugel kerimisega olen, hakkas lant juba pinnale lähenema, mida jälitas mingi tume kogu. Mis tuli täitsa pinda välja ja lõi veel sabaga kerge laksu mööda vett- nagu kobras.  Kõik käis nii kiiresti, et ehmatusest võttis korraks põlved nõrgaks. Paistis kuni 5kg paltus olevat. Viimasel ööl tulid ka pringlid meid saatma sadama poole sõites. Üks pringlitest näitas korraks selga 1,5m paadist. Edasi saime neid jälgida kaugemalt.
Oli mitmeid ära minekuid ja nagu alati ikka suuremad läksid ära. :) Sai sikutada ka ca 15 kg kivi põhjast üles ja üks meeletult pikk ja raske jäme nöör. Millel otrossi jupp isgi küljes ja teine ots millegi raske otsas põhjas. See nööri projekt kestis vähemalt pool tundi ja pidi seda teostama kolmekesi, kuna ühe jõud ei käinud üle. Pärast lõikasime nööri läbi ja viisime ca 3m sügavusse vette.
Soomest tellitud rulli kinnitused purunesid ca 3kg turska venitades. Hea oli , et Agolt sai uue soetada ja merel sai Velde tagavararulli ekspluateerida. Tagasitulles sai Neste tanklat sponsoreerida. Sisestasin 200 NOK`i (automaadil oli kirjas, et saab kasutada niia NOK`e ja EUR`osid). Sõi NOK´id ära nii, et silm ka ei pilkunud. EUR´id sobisid rohkem, need fikseeriti ära ja sai isegi kütust. :).  Pilte ca 230, millest enamus maastikust ja loojangutest.
Tahaks tagasi!
IP

Hoia saba sirgu ja nina vastu tuult
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #213 postitatud 17.05.07 18:38 »

Mina seekord tegin ainult mõne pildi, mille panin     siia , paar otse pilti ja vast mõne päeva pärast saab ka susi pildid sinna.
Mina olen reisiga rahul, ilm oli ok(ma tõin kaks kurge tagasi, mis on muidugi heade tavade järgi ränk kuritegu), püüda kannatas, mingeid totaalseid jamasi pold. Ühtegi uut rekordit ei saanud seekord. Parimad hetked olid UL-ga saadud kaks kassi ja viimase päeva heas kaalus tursaseeria. Ilusad võitlused.
Minu meelest klaarisid kõik ennast kenasti ära, ka esimese korra kollanokad olid esimese püügipäeva lõpuks vanad tursapead.
Selle reisi norraässaks kuulutame ühehäälselt Otsekalalt, kes ahnitses kaks ilusat kala (oli kohe vastik vaadata ja kadedus närib)
Arx muidugi veel norra minemas mitu korda ja mõned veel vast, eks neid rekordeid ja ilusaid kalu võib veel näha .

Ma omale kaks maja bronnin homme ära 20-27mai.2008
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Lone
Tegija
**
Postitusi: 38« Vastus #214 postitatud 17.05.07 23:26 »

Sepa> ole hää alusta uue teemaga järgmise kevade tursaralli kohta. Mul ei jää miskit muud üle, kui samasse kohta tagasi minna ja... nagu juba enne jutuks olnud, pere maha ei jää. nii et 3 kohta järgmise aasta mais. samad kuupäevad panen sobima.
Pole muidugi kindel, kas perekond nii kaua kannatab oodata, nõutakse ka suve lõpus minekut, kuid kevadine kindlasti plaani võetud.
Niisiis - Lone& Co kirja.
IP
antinyyd
Tegija
**
Postitusi: 21« Vastus #215 postitatud 18.05.07 01:09 »

Tänusõnu tahaks muidugi kõigile öelda aga esmajoones lähevad need ikka Sepaonule, kes oli kõige suurema vaeva nägija ja kogu seltskonna reisi õnnestumisele alusepanija.SUURED TÄNUD...!!!
Lollikestena sinna läksime, kaasas suured ootused ja eks midagi ka õppisime aga lisaks kalapüügile sai ka metsikul määral emotsioone mis mõneks ajaks maailmas ja isiklikes asjades toimuda võiva ära klaarivad.
Esimesest reisijärgsest tööpäevastki sai loobutud sest vaja ju aklimatiseeruda ja rahuneda toimunust.
Tänud ka sulle Hr.Kala ehk meie pundi SUUR VALGE JUHT,oli tore sõita nädal aega valge vanniga,mis gaasi lisamisel ütles:MINGE M....I,MINA PASSIN....
Yhesõnaga lõpetuseks-tohutult tore üritus ,mida tahaks veelkord läbi elada sest ka ahnus ju kasvab.....(pisikese paltuse vend ju kasvab edasi ja 10 kg kass ei ole Google järgi veel yldse suur) 
IP

nõutu
Meelis 'HrKala'
Vana kala
***
Postitusi: 231« Vastus #216 postitatud 18.05.07 10:01 »

No nii, minagi nüüd reaalsuses tagasi ja juba ka tööpostil.
Võib öelda et esimene Norra trett läks igati edukalt. Isiklikuks rekordiks jäi 11kg " tursaplönn"
Igatahes nüüd palju targem ja järgmiseks aastaks oskame ennast paremini ettevalmistada.
Tänud Sepaonule orgunni eest ja teistele ,paljude õpetussõnade ja hea seltskonna eest.
Sepa, võid ka meile järgmise aasta maisse koha kinni panna.
IP

Piisavalt noor et veel õppida
gorba
Tegija
**
Postitusi: 23« Vastus #217 postitatud 18.05.07 13:33 »

Suured tänud ka minu poolt Sepale.Olen ka reisiga rahul ja seltskond viimasepeal.Tervitused ka Alla-le ,tänu kellele tõid ka meie seltskond poole alkost tagasi.Natuke kade on küll suurte ja ilusate kalade üle,kahjuks ei jõdnud meie majas seeaasta keegi kümneste klubisse kuid aasta pärast tuleb uuesti proovida.UL-ga oli hea püüda aga kahjuks ei pidanud see lõpuni vastu.Nädalavahetusel siis kala suitsetama ja Norrast tagasitoodud õlut limpsima.Loodan ,et Jahikala pronnib omale kohad järgmiseks aastaks igatahes mina olen tulija.
IP
otse
Tegija
**
Postitusi: 83« Vastus #218 postitatud 18.05.07 16:52 »

Nojah, et norraäss, täname tunnustuse eest:) elukala hangumise eest suured tänud rexile, oligi mulle ühe suurekala hangumise võlgu.Paltuse hangumise tänud seenemikule.Ilm hea, kaader hea, nagu alati.Niipalju veel ,et seekord oli sealmail selle kala võtuga natuke teisiti kui varasematel käikudel on old, päris mütsiga lüüa ei saand, tuli meelitada ja otsida ja igast trikke teha.Samas vast huvitavam ongi tagantjärgi mõeldes.Järgmine aasta igaljuhul tagasi ja eks seal käimine hakkabgi vast kergelt traditsiooniks kujunema.Suurima tursa ja paltuse kättesaamis hetked on unustamatud, kuidagi väga väga timm tunne oli sees ja nägu vägisi naerule kiskus.Kes käind need teavad mis emotsioonid seal tekivad.Lõpetuseks niipalju, et 15 kilone paltus ja 20 tursk tuleb ülepüüda :)
IP
Arx
Nupuklubi
*
Postitusi: 303« Vastus #219 postitatud 18.05.07 21:13 »

ma vast järgmine mineja.     sinna..       
ega see kerge ülesanne ei saa mul olema aga eks ma üritan..        et..   
et oleks jälle mida üle püüda :D
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #220 postitatud 19.05.07 01:07 »

Käisin-nägin-kangutasin minagi turska-kassi. Trofeekala ei saand, aga ega see lusti ei vähendanud ja saaki polnd teps vähe. Õnneks ei saand ka ei merehaigust ega pohmelli külge, mis oleks südamele hakanud nagu sääl üks mulk pidevalt hädaldas :-))  Igatahes vinge on kimada alumiinmolliga mööda skääre ja kaeda kuda ookeani elukad vee all elavad ja mõned ka (pringlid) vee pääl vahest kulgevad. Loodan järgmine aasta korrata tretti kui joppab.

Tegelt on mul küss vanadele kärssadele: kuda teha tervet kassi suupäraseks. On plaan linnavurlesid väheke selle peletisega (terve tükk koos pääga)  ehmatada praeliua pääl. Selle ootan huviga, kuda keski on kassi tervelt teinud ja mis on välja tulnud. Usun, et ka mõnelgi teisel esmakäijal on huvi.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #221 postitatud 19.05.07 01:17 »

Ma olen kassi suitsutanud, maitses nagu suitsukass. Grillind olen ka. Ise kasutan kala valmistamisel ainult soola ja tilli, mulle meeldib kala maitse, maitseaineid ei kasuta.
Arvan, et kõike sama võid teha, mis teeksid koha või haugiga.
Kes veel mõtleb, et mida teha, see võiks ussi keeta, väga maitsev ka keedetult.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Arx
Nupuklubi
*
Postitusi: 303« Vastus #222 postitatud 19.05.07 10:35 »

Kindel muidugi pole aga katseta täidetud kõhuga ahjus teha
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
gorba
Tegija
**
Postitusi: 23« Vastus #223 postitatud 21.05.07 09:36 »

Suitsetasin nädalavahetusel kassi.Ei liialdanud maitseainetega,piisab soolast ja tillist.Võib lisada ka rohelist sibulat.Maitselt sai väga hea.Soolaga ainult ei tasu koonerdada.Mul sai esimene sats üsna mage.
IP
ehitusmees
Tegija
**
Postitusi: 349« Vastus #224 postitatud 21.05.07 12:40 »

Mina ka tagasi elusalt ja tervelt. Kogemus kokkuvõttes väga positiivne. Väsitav oli pikk sõit (pole suuteline autos magama), järgmine kord tasub kaaluda võimalust pool teed rongiga minna. Kuuldavasti juba maju järgmiseks aastaks broneeritakse, kardetavasti tuleb ka mul see järgmine kord.
Kalade püügi osas 1 paltusekonn (3 kg), turska (suurim 9 kg), täpiturska, üksikud saidad, kasskala (merihunt) (suurim ca 4 kg), ussi (meriluts) (suurim 3,5 kg), 1 lange (2 kg). Kulinaarselt suurepärased praetud tursk, suitsutatud tursk (2 x parem kui suitsutatud täpitursk), kassi praetud põsed, mida sai kohapeal tehtud. Kodus tegin ahjus kassi, polnud suurem asi. Praetult teine lugu. Praetud lange väga hea, taignas tehtud uss suurepärane.
Ridvast sain viimase püügi lõpus lahti, rullil kustus pidur, rakendusi jäi põhja 5-7 kmpl, nööri on ca 100 m vähem.
Järgmine kord minekul pilt ees, hoopis teine, mis algul räägitust sai kokku pandud. Tasub ära käia, ja siis uuesti ...
Eritänud sepaonule hea kongitsa eest!
IP
Lehed: 1 ... 12 13 14 [15] 16 17 18   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi