Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
21.09.20 04:56

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22219

Viimati registreerus: maxhn16
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: Paadikahva
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Paadikahva  (Loetud 12248 korda)
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« postitatud 21.06.06 16:43 »

Millist kahva eelistada, kui asi on paikselt paadis? Suurus? Materjal? Vars?
Võib ka pakkuda konkreetselt a'la selles poes on selle hinnaga
või et mul on selline ja sellel on sellised eelised või puudused.
IP
iff
Tegija
**
Postitusi: 29« Vastus #1 postitatud 21.06.06 16:57 »

Mul üks selline kummaline kogemus lähiajast uue kahvaga. Nimelt sõber ostis uue kahva, vaatas ja valis hoolega enne kui otsustas pärnust ära osta - ostis hea suure jõhvvõrgust kahva hiiglasuure kotiga, et ikka kõik kalad kindlalt kahva mahuks. Ja jõhv seepärast, et konksud võrku ei takerduks. Olime siis esimest korda selle kahvaga kalal, mul pealtnäha kilopeale haug unnaotsas ning sõber kahvaga kohe valmis. Aga oh häda, võrgusilm osutus nii suureks, et kala koos kõige täiega läbi silma jeehat pani. Eelpoolkirjutatust ka minu soovitus - kahv ei pea olema hiiglaslike mõõtmetega. Nüüd sõber ei oska selle kahvaga midagi erilist peale hakata, mõtleb, et peaks uue võrgu raalima sinna.
IP
majasikk
Tegija
**
Postitusi: 40« Vastus #2 postitatud 22.06.06 09:03 »

Silm jah ikka tihe peaks olema. Oleneb tglt ka mis kala püügiks teda vaja paadis. Endla järvel mul haugile üks kahv ja linaskile teine. Haugile siis, selline suure kotiga ja puust varrega kahv ,mille terastraadist rõnga diameetriks on umb 65-75 cm. Linaski jaoks on aga mul poest ostetud see kokkupandav kolmnurkne kahv alumiiniumist varrega. Haarade pikkuseks vast 45cm.
A teine asi, mida tähele peaks panema on see, et kuidas sa kala välja võtad. Mul on olnud kogemusi, et kala mahub ilusti kahva ja püüdja peab seda kindlalt enda omaks, kuid kahvast hoiab kinni varre kõige kaugemast otsast : ))
.... ja siis hakkatakse seda otse välja tõstma.
Tuleb kala kahva saada. Hoida ava kergelt üle veepiiri ja siis see ilusasti paadi poole tõmmata nii et kala on terve aja kahvas ega avalda mingit raskust kahvale. Alles paadi juures tõstad kala paati.
See ei ole nn õpetus sest kõik oleneb kui suur kala ja kui kaugelt on sul juba võimalus kahva kasutada. Kalu on igasuguseid ja igaüks neist võib konksuotsa jäädes käituda erinevalt. Mõni tuleb ilusasti paadi juurde ja hakkab alles siis rabelema, kuid mõni ei anna ennast üldse paadile ligi. See viimane variant ongi, et kahva pole ennem vaja kasutada kui alles paadi kõrval kui kala väsitatud : ))   ja et näpud lihtsalt ei mahu silma : ))

Muidugi need isetehtud terastraadist ja puust vartega kahvad on tugevamad ja nendega võib mitmet moodi kala välja võtta. See paadile ligemale toomise jutt ongi just mõeldud poest ostetud kahvadele.
Poe kahvad pole kehvad kui neid ka vastavalt kasutada.
IP

kuuevarblane
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #3 postitatud 24.06.06 19:25 »

Kahvarõnga läbimõõdust 2,5 korda pikem haug, tardunud sekundiks enne sukeldumist, pooleksmurdunud 18cm vobler, kahv, mis tundus ju päris suur olema, need kolm asja korraga kaadris, kauaks jäi meelde
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
spinner
Tegija
**
Postitusi: 75


« Vastus #4 postitatud 27.06.06 21:19 »

Üks mu hää tuttav hiljaaegu 2 korralikku haugi (5-6 kg) järjest ära lasi Elistvere järvel tänu liig väikesele kahvale. Lihtsalt kala oli liig suur ega vajund kahva. Ja hiljem trossid keerutamisele-tõmmetele vastu ei pidand. Endal ka eelmine sügis üks 3-4 kg haug väikse kahva tõttu plehku sai.
Ostsin haue jaoks pääle seda uue ja suurema. Õnge ja tonka püügiks endine kokkupandav gati OK. Praegune kahv siis ca 60 cm läbimõõdus, teleskoopvarrega (ca 2 m), kokku ei käi. Rõngas miskist tugevast rohelisest materjalist, tugev ja ühes tükis. Tundub üsna hää ja tugev iga kandi päält. Positiivne veel see, et konksud võrgu seest väga heaste välja tulevad ja silm paraja suurusega. Maksis Tartus Lõunakas ca 300 krooksu.
IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #5 postitatud 28.06.06 20:38 »

Sellise kahva soetasime siis Leigivist: Balzeri paadikahva. Suure rõngaga, metallist osad, pikendatav vars, võrk on punutud tamiilist. Eks siis näis kas ennast õigustab või mitte.
IP
iff
Tegija
**
Postitusi: 29« Vastus #6 postitatud 29.06.06 11:10 »

Paistab sama kahv, millest ma rääkisin, see kah oli Balzeri toodang.
IP
majasikk
Tegija
**
Postitusi: 40« Vastus #7 postitatud 29.06.06 12:33 »

see tundub küll asjalik kahv
IP

kuuevarblane
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi