Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
14.08.20 08:50

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14079
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 22092

Viimati registreerus: Charlescon
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Jutupaun  |  Muud jutud  |  Teema: Nimed foorumis
Lehed: 1 [2]   Alla
Trüki
Autor Teema: Nimed foorumis  (Loetud 25627 korda)
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #15 postitatud 30.05.06 21:10 »

Võtsin kah nii ees, kui liignime maha. Kudagi jõle võõras tundus. Asemele panin oma kena molu ja kõnetraadi. Seega ei saa keski öelda, et ma anönüümselt sõna võtan ja oma möla eest ei vastuta. Nüüd saab igaüks, kellele mu jutt või miski muu värk ei meeldi vasta nina nipsutada arvuti ekraanil.
Teiseks saavad nüüd kõikvõimalikud kalanaased näha, kui ilus ponks poiss ma ikka olen :-P
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #16 postitatud 30.05.06 22:08 »

Hetkel on tõesti nimevalik vaba. Soovitan pärisnime, kes pelgab - kasutagu hüüdnime.
IP
wuudised
Tegija
**
Postitusi: 67« Vastus #17 postitatud 31.05.06 04:48 »

Tuletaks veits minevikku meelde. Sai ühes ,,ajakirjas" kunagi figureerima hakatud pärisnimega. Kas see segas lolli või puhta segast panemast? Teistpidi-tea kas sellest ongi aastakest möödas-kui sepaga kalale minna plaanides, ingliste mees veel mitu korda üle päris kas mul ongi tegelt ka selline nimi.

mind nats häirib aldo poolt mitmeid kordi korratud ,,HETKEL". Ma olen oma eluteel jõud sinna kohta, kus ma tahan näha asjade seoseid, põhjendusi ja loogikat. Olgu selleks siis riigikord või netilehe kord, põhineb see ju enamasti ikka mingil ideel. Riigikorra puhul väljendatakse seda põhiseaduses, siinsel lehel deklateeritakse seda ideed esilehel.Need siis on vundamendid millele ehitada edasi oma tegevust ja kehtivat reeglistikku. Reeglistik paneb paika vabadused, õigused, kohustused, piirid millega konkreetses ruumis opereeritakse. Need peavad olema loogilised ja põhjendatud. Vastasel korral tõsiseltvõetavus kaob. Jube raske on ,,korda" hoida kui mõnede reeglite loogika lonkab. Sellest areneb lojaalsuse ja distsipliini vähenemine. Jube raske on põhjendada , ka õigeid otsuseid, kui reeglites on loogika vead ja tänu sellele on piirid hägusad. Sellest kujunevadki, alati, välja ,,ruumi" võrdsemad ja vähem võrdsemad. Edasi läheb aga läbuks.

See nime ,,probleem" on muidugi küllalt tühine asi, kuid siiski reeglistiku 1 osa. Ja ma sooviks küll näha põhjendusi miks oleks vajalik kommijanimeks oma pärisnime panna.Sundkorras. Et mida see tegelt annab ja mida see kaasa toob.Paremuse poole siis.
Nagunii siin isiku identifitseerimist ju toimima ei saa. Seega mu nägemus on säilitada siiski satus quo-kommijanimi vabatahtlik, profiilis rangelt kohustuslik. Nagunii identifitseerima ei hakata. Nuhkima ka mitte.
Miks?
Sest, et vaba ruum ju. Kui lastakse omi arvamusi ja mõtteid, vabal mehel, siinses vabas keskonnas väljendada, siis ei näe ma põhjendusi sellisel ülepingutatud rangusel. Samas ei oleks ma vastu sellele ,,pärisnime" reeglile, kui selle taga oleks tõsiseltvõetav põhjendus. Aga ma ei näe seda.Siiani.
Point siis, mu jaoks-ilma põhjenduseta range reegel vähendab asja tõsiseltvõetavust.
IP
papsik
Vana kala
***
Postitusi: 151« Vastus #18 postitatud 31.05.06 08:30 »

Aldo Tatter- ei pelga ma oma pärisnime, ainult mitte üheski normaalses sõpruskonnas ei kutsuta inimesi ees ja perekonnanime järgi, ikka kas Altsiks, või Tatiks. Võid ju vastu vaielda, et perekonnanime pole vaja, aga on, sest ega siis Toomas26 pole ju sugugi parem nimi kui näiteks Wuudised. Targem tegu oleks vast jätta need fooruminimed rahule ja vaadata, kas saab äkki profiili panna read päris nimede tarvis. Vot siis on näha, kes julgeb sinna nime panna ja kes mitte.
IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #19 postitatud 31.05.06 14:19 »

Suht segane kommentaar sul wuudi, kuid enam-vähem jõudis sinu mõte kohale ehk sa ei pea sellest samast teemast uut postitust tegema. See reeglite kohta jahumine on suhteliselt mõttetu, sest see veebikeskkond ei ole mõeldud juristidele. Reeglid muutuvad oluliseks siis, kui mõni ei saa aru, mida ta valesti teeb. Antud hetkel näiteks, wuudi, ei saa sina aru reeglist ' see veebikeskkond on mõeldud harrastuskalastamist puudutava info edastamiseks'. Edaspidi loodan ka sinult wuudi arusaamist, et kuhu sa oled sattunud ja milline informatsioon siinseid kasutajaid huvitab.

Lootsin, et nimedega on ka asi ühelpool. Selge sõnaga on öeldud, et pärisnime ei pea avalikustama. Vajadusel me saame tegeliku isiku ka internetiaadressi järgi teada, mida pole mõtet tõlgendada nuhkimisena.

IP
wuudised
Tegija
**
Postitusi: 67« Vastus #20 postitatud 31.05.06 16:17 »

Mina saan sellest reeglist enamvähem aru küll. Ma vaid postitasin oma arvamuse juba avatud teemasse mis polnd mitte mu poolt avatud. Kui see aga siin oli siis ikka ehk võib selle ümber keerutada? Või oleks pidand antud teemas ,,harrastuslikku kalastamiset puudutavat infot " edastama?;)
Ja kommima ajendas mind , vaid ja ainult, su eilses kommis  jälle ning uuesti kasutatud sõna ,,hetkel". Teema algatuses sa seda kasutasid, vahepeal oli teine meel, ning eile lipsas jälle sõna hetkel. Mulle tundus, et peab oma arvamust avaldama, kuna jälle oli selline kõikuv olek.
IP
Lehed: 1 [2]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi