Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
05.12.20 17:22

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Jutupaun  |  Muud jutud  |  Teema: Aita kaasa rannarahva pärandi säilimisele!
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Aita kaasa rannarahva pärandi säilimisele!  (Loetud 5592 korda)
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« postitatud 25.03.10 12:05 »

Rannarahva Muuseum asub koostama uut näitust ja vajab selleks taas randlaste abi. Seekordse näituse nimeks saab olema “Vanad mõrrad” ja eesmärgiks on tutvustada möödunud sajandite enamlevinuma kalapüügivahendi ajalugu.

Eelmise aasta kogumisaktsiooni põhiline rõhk oli nakkevõrkudel. Kogumistöö tulemusel valmis näitus „Võrgu ilu“, mis on Rannarahva Muuseumis rahvale imetlemiseks veel aprilli lõpuni. Selle aasta kogumistöö käigus loodetakse saada erinevat tüüpi rüsasid ja mõrdasid. Eriti teretulnud on vanad puidust vitstega rüsad ja mõrrad ning erinevat tüüpi vitsmõrrad. Oodatud on igasugused mõrrad: angerja-, silmu- lõhe-, siia-, räime-, vähi- jt mõrrad. Huvi pakuvad ka mõrra juurde kuuluvad esemed nagu mõrra ankrud, mõrralinad, karjaaiad, mõrrahargid, mõrravaiad, mõrra juurde kuulunud tõkked jne. Lisaks on oodatud fotod mõrdadest ja mõrratöödest.
Kuna seekordne näitus kajastab mõrrapüüki kõikides Eesti veekogudes, on muuseumile oluline ka informatsioon mõrdade paikkondlikest eripäradest. On see siis ainult sellele piirkonnale omane püünis või püünise eripärane nimetus - kõik see informatsioon on muuseumile vajalik.

Rannarahva Muuseum kogub kõike kalandusega ja randlusega seonduvat. Kui Te mõrdade järgi ringi vaadates oma aidaalusest või pööningult leiate kalavõrke, ujukeid, paadivarustust, kaluri riideid, kalandusega seotud dokumente, fotosid või muid temaatilisi asju, siis on muuseum nendest esemetest väga huvitatud.
Igale annetajale on Rannarahva Muuseumi külastamine tasuta, lisaks kingib muuseum igale annetajale väikese raamatu randluse ajaloost.

Rannarahva Muuseumi kogumistöös kaasa aidata soovijatel palutakse ühendust võtta e-kirja teel või helistada telefonil  60 66 941.

Meiliaadress: info@rannarahvamuuseum.ee
Kodulehekülg: www.rannarahvamuuseum.ee
Aadress: Nurme tee 3, Pringi küla, Viimsi vald, Harjumaa
IP
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi