Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
13.08.20 09:02

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14079
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 22091

Viimati registreerus: 159343352
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Elektroonika  |  Teema: navigaator/kajalood Lowrance LCX27C GPS
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: navigaator/kajalood Lowrance LCX27C GPS  (Loetud 10335 korda)
Peeter
Kalastushuviline
*
Postitusi: 5


« postitatud 10.02.09 08:19 »

Asja uba,
ostsin Lowrance LCX27C GPS (opetuse CD, eraldi veel väike  aku paadist eemal töötamiseks kaasas) ja lisaks veel Navionics Gold XL9 SD, Navionics Gold 44XG SD Itämeri, Suomen ja Ruotsin järvet.  Ja nagu soovitatud lisaks marsruutide koostamiseks ning arvutis navigeerimiseks   Navionics NavPlanner .

Aga olen vist ise jobu, jäin hätta juba navigaatoril simulaatoriga teekonna koostamisel. ei saa kuidagi pihta kuidas see asi siis ikkagi peks käima ?
Kas on keegi kes oskaks selle asja mone lausega lahti seletada, ei voi ju olla et see yle moistuse keeruline oleks ?

Järgmine asi on see NavPlanner, sellega kaasas vaid yks leht väga yldist teksti. Kas keegi on sellega kokku puutunud ? Oskaks anda opetust ?
Tänud
ja
Edu
peeter
IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #1 postitatud 10.02.09 09:20 »

Purjeka peal kasutan navigeerimisel kaardiplotterit Garmin GPSMap 182C ning reisi planeerimise teen eranditult alati arvutis (põhiline ettevalmistus juba kodus). Arvuti ekraan võimaldab mugavalt ohutuid kursse ja pöördekohti planeerida. Kuna sülearvuti on alati kajutis kaasas, siis teen laevas isegi kursimuutused arvutis ning tõmban uue kursi kaabliga plotterisse. Seega ma seadme enda sees olevaid planeerimisvahendeid mugavuse tõttu ei kasutagi.

Lowrance plotteriga kogemused puuduvad aga Navionicsi NavPlanner on küll mugav tööriist. Kui muidu hakkama ei saa, siis netist saad vast kasutamiseks abi (manualid on ilmselt muidugi ingliskeelsed). Ega seal tõesti midagi eriti keerulist ei tohiks olla - Route planneriga kaart ette ning kaardi suumimise ja liigutamisega otsid õiged kohad ning märgid vajalikud pöördepunktid kaardile. Ise pead jälgima, et kahe pöördepunkti vaheline kurss oleks ohutu ehk ei lõikaks maad ega madalikke jms. Aga mis see simulaator asjasse puutus, sellest ma küll aru ei saanud.
IP
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi