Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
12.08.20 01:09

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14079
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 22086

Viimati registreerus: cliftonhi3
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Püügivarustus  |  Teema: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Lehed: [1] 2 3   Alla
Trüki
Autor Teema: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009  (Loetud 44856 korda)
tony
Kalastushuviline
*
Postitusi: 22


« postitatud 25.11.08 07:58 »

Tervist.
Väike abipalve teadjatele.Paltusele soovitate harpuuni aga kust seda saada?Oskab keegi soovitada.Ise meistrimees pole,seega jääb üle ost.
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #1 postitatud 25.11.08 09:41 »

Ehitusmehega priva, see on just sihkesest kohast tellimas kalamudru, kus on 55 jurtsu + saatmine harpuuni hinnaks.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
millimeeter
Tegija
**
Postitusi: 56


« Vastus #2 postitatud 25.11.08 15:38 »

Tony,
Kui mingigi ettekujutus rauatööst olemas ja/või on mõni tuttav kellel olemas käi, keevitus, vana suusakepp ja jupp ümarat rauda siis võid meisterdada harpuuni millise meie tiim eelmisel sügisel kaasa haaras ja mis kohe ka kasutust leidis. Vaata: http://toru.ee/view/70dfa6ee8a83

IP
Ago
Tegija
**
Postitusi: 83


« Vastus #3 postitatud 25.11.08 21:39 »

Harpuuni ja muud norra staffi saab tellida siit.  saadavad ka eestisse, väga viisakas teenindamine.Kambaga tellimuste puhul teevad ka allahindlust ja soodsamad saatmiskulud.
IP
ehitusmees
Tegija
**
Postitusi: 349« Vastus #4 postitatud 26.11.08 08:38 »

Ma samast kohast 4 korda tellind ja ka seekord koos sõprade-tuttavatega tellimas. Teenindus on jah euroopalikult viisakas. Tähtis, et kaup kohale jõuab. Vahel mõni asi tellimusest maha jäänud, aga siis eurod ilusti ümbrikusse kaasa pandud. Vbl Ago sealt suuremaid koguseid võtnud, kuid minu kogemusel ühe korra on tehtud tasuta transport tingimusel, et tellimus on üle 1000 euri. Samas, kui mõni tellimus üle 1000 euri on tulnud ikka transpordi kuluga - muidugi tühised 10 euri.
Ühe korra on tehtud ka 3 % allahindlust, aga väidetavalt kellegi eksimuse tõttu: Normal we have no skonto in our Internet-Shop
(We only have sometimes skonto 3 % in our retailer shop in Germany for cash payment). Ma pole ümbrikus sularaha pakkunud:).
Pole muidugi Saksamaa mõistes teab mis suuri koguseid võtnud ka. Ma pigem eelarveliselt arvestaks selle hinnaga, mis seal väljas on - mõned hinnad  seal juba 40-50% all, aga võib alati juurde küsida :).
Pigem oluline, et oleks valikut. Meil poeletid puudulikud  või kirved norrakola (ka meievete kola) osas. Kokkuvõttes ikkagi soovitav üle vaadata, pusida veits saksa keelt. Igast huvitavaid väikseid vidinaid seal rakenduste tegemiseks. Kui keegi saksa keelest aru ei saa, olen paarile sõpsile meilile saatnudmeilile huvitavamate asjade väljavõtted - landikastid, rakenduste taskud, paltuse-espetsjellid jms. Huvi korral võite meilida, võin panna listi vastu ntx, olen selle lehe üpris läbi töötanud..
Aga vaadake ikka mõistusega, mida tellida ja mida vaja on ja kust saab odavamalt. Mitmed asjad ntx sepaonu lehel www.sepikoda.ee odavamad. Alternatiiviks ka põhjanaabrite poed.
IP
Ago
Tegija
**
Postitusi: 83


« Vastus #5 postitatud 26.11.08 09:57 »

Ma sealt miki 20 korda tellind.Ja kogused erinevad.Listi ja selgituste saatmine ju tore aga soovitada võiks kah midagi oma kogemustest millist varustust kasutada. Sest mitte kõik eiole norras korduvalt käinud ja kogemustevahetamise korras võiks jägada oma teadmisi ka teistega.Landid ja nende värv,kaal.Ridvad,rullid,nöörid.Rakendused ja nende ehitus(millistest käebärastest materjalidest mida oleks võimalik teha)Ja kui väga palju küsimusi tekkib siis lugege need tekstid kõigepealt läbi: http://www.sepikoda.ee/sisu/NSwzMzMsMzM1LDE/Yldine-info-Norra-Ookeanipyygi-kohta/  http://www.sepikoda.ee/sisu/NSwzMzMsMzQ1LDE/norra-kola/
IP
kolviku
Tegija
**
Postitusi: 173« Vastus #6 postitatud 26.11.08 10:30 »

räiged kirved ju.Soomest sain oma downriggeri 1000 eek odavamalt
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #7 postitatud 26.11.08 11:09 »

Kuna kokkutuleku teemas läks sujuvalt arutelu varustuse peale, siis jätkaks eraldi teemas.
viimane lõpp oli sihke:
Kas keegi mode saaks kenasti enne minu mulli esinejate mulli siia kenasti panna?

sepa:
Sujuvalt on läinud kokkutuleku teema varustuse peale. Kuna see norrapedede kamp suhteliselt väike, ei oskagi öelda,kas targem oleks eraldi teema varustuse kohta teha või mitte. Mis arvate ?
Ago pandud linke mu kodukale kommiks nii, et seoses vahepealse koduka renoveerimisega enamuse piltide küljes olevad kommentaarid kadund, asi pole lõpuni viidud olnudki,sry, a nomiskit ikka.
Ma kunagi kribasin miski üldise mulli norra ookeanipüügist. Sellega on selline asi, et kõik me ju õpime ja areneme ja muutume. Ühest tõde varustuses pole. Kui ma näiteks kunagi arvasin, et rull peab olema jõhker, vastupidav , aeglase ülekandega, tõsine tugev vints, siis nüüd ma olen täitsa teist meelt, tunnen mõnu kiiremast rullist, väiksemast kaalust, nööri megamahtuvus on taandunud tagaplaanile. Samasugust suhtumise muutumist olen ka mujal märganud. Arvatavasti annavad tooni selleks igast sihkesed väljendid, nagu speed jig, shad jig jms. Otsitakse uusi sportlikumaid püügiviise, katsetatakse uusi vidinaid. Keegi kuskil miskit uut välja mõtleb, kohe kalasodi tootjad pakuvad ka.
See on üsna kindel, et kõige rohkem kala saab norras traditsioonilise sikuga või siku+rakendus kombinatsiooniga. Ometi üha enam popimaks muutub jigipüük. Niipalju, kui mina olen tuttavate norraskäijate eestlastega suhtlenud, pole kuulnud küll,et keegi oleks edukalt ja järjest suuuurt kummi ujutand ja saand. Väikse kummilutiga teine asi. Ma ise sain ristsed väikse kummiga püügil üle 10 aasta tagasi oslo fjordis ja olen seda püüki jõudumööda pasundand ja propageerind ja paljudele on see ka meeldima hakanud. Kena vaheldus suht nüridale ja raskele sikutõmbamisele ja hea püügiviis, kui ilm kuri ja ei kannata mujal olla,kui kuskilkaljuserva lähedal madalas. Ma juhiks teie kõigitähelepanu ühele asjale,nagu ka minutähelepanu sai juhitud skjervoj ässa,juhi ja õpetaja dr. Ole Petter Pedersen , et klemees, vaata, millega püütakse suuri kalu. Ma vaatasin ja soovitan teil kõigil ka vaadata, tehke lahti s e e koht, valige 2007 või 2008 aasta(teistel aastatel lihtsalt pole märgitud, et millega saadud), valige kalaliik, uurige millega need kalad püütud on. Täitsa shokk. Kummkummkummkumm praktiliselt. Püügirajooni vaadates ja madalike nimesi uurides näete, et praktiliselt meie vetes rsk käivad vargil. Kaabakad.
Ilmselt tuleb see püük omale selgeks teha katseeksitusmeetodil.
Eelmine aasta katsetasime vedamist. Tervelt 20 min vist vedasime suuri voblereid. Sittagi. Samas Kolviku vedas miskit kummi ja oli kohati edukas. Müstika.
Tegelt tahaks selle varustuse teemal ikka veel jahuda. Teen ikka extra teema.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
kolviku
Tegija
**
Postitusi: 173« Vastus #8 postitatud 26.11.08 13:42 »

kummi 100g vist sai veetud alguses sadamast paremal 500m ca.0,5h ja 5kg ja paar 2kg tursadKusjuures lood näitas 18-40 m seal
.Järgmine õhtu paltus vedamise peal otsas käis
IP
ehitusmees
Tegija
**
Postitusi: 349« Vastus #9 postitatud 28.11.08 09:31 »

Mu meelest suurem osa püüki käib ikka põhjast, üle paadi serva. Igal juhul jääb mul põhitegijateks rootevaba kolmnurk, fosfor, tinakärakad. Muu on alternatiiv. Plaanis katsetada eripudinaid selle ümber, et püüki mitmekesistada. Ntx 1 mõte katsetada tonkakulinaid landi lähedal, ideepoolest võiks ju 60 m vaikses sügavuses ärevust tekitada. Samuti on müügil valguspulgad ja isegi valguslambid, mida samuti rakendada võiks. Eks tulemused näitavad, mis õige.
Samas plaanin ka ise panna suuremat rõhku silikoonimisele. Seda nii landi loopimisel, kui põhjast püügil. Avastasin jigipead, mille kaal on 400 g, sellega peaks põhja kätte saama. Samuti saab silikooni kasutada tiluliludena peperoonide asemel, mõni rakendus mul ka juba tehtud selline.
Enne minekut plaanis kõik püütavad kalaliigid läbi töötada, äkki õnnestub eristada ühe kala püüki teisest.

P.S. sepaonu võiks oma kirjutised praeguse arengu juures ära korrigeerida. Saaks enne vaielda, pärast parastada, ümber lükata, nõustuda. Esmakordsetele on see semi-piibli eest.

IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #10 postitatud 28.11.08 10:05 »

Minul on kummipildumisega asi klaar, nagu ka paljudel teistel, kes kasvõi korra või paar proovind. Võtad 5-35m vett alla laias laastus(meie paatkonnal on olnud keskmiselt 10m paadi all vett) ja pillud midavaid, kala tuleb aga kala on suures enamuses sihkest väiksemat või keskmist mõõtu, kolle madalast ikka lajatab harva.
Minul kummiga tirgutamisega on kõike muud, kui asi klaar. Ma pean silmas suuremat sorti kumme, mis siis asendaks tirgu. Ise kogu seda kummiga püügi kättesaadavat juttu närides olen seda meelt, et jigipea ei pea olema miski 400. Mu meelest kui keskmine kolmnurga kaal on 250-300gr, siis vabalt võiks olla jigi kaaluks 250-280gr, nagu neid ka pakutakse praegu turul, sihksed raskus kohe sees või komplektis pea+raskus. Vahetades aeglase rulli kiire vastu ja nöör peenemaks ei tohiks probleemi olla põhja leidmisega. Seda Petri kummiujutamisjuttu lugedes selgub ikkagi see, et võidumees kummiga tirgutamises on see, kes ujutab aktiivselt ja kerib rohkem. Isegi tirguga püügi juures on palju juhuseid, kus kollid on pooles vees, mitte põhjas. Mul kaks eriti eredat juhust tuleb meelde. Ükskord saime seenekaga haledalt lutti rex+otse+vaints käest ellis, kollid olid lennus. Teine kord oli üks viimane päev ja üks saksmann rebis kolle ja meie ei saand sttagi, pärast kaldal imestas, et kuda te ei saand, püük käib nii, et 20 keerdu sisse, paar tõmmet , 20 keerdu sisse, paar tõmmet, simpel. vakk.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
ehitusmees
Tegija
**
Postitusi: 349« Vastus #11 postitatud 28.11.08 10:15 »

Ma seda (vt pilti) silmas pidasin. Kaalud 40, 60, 80, 100, 130, 200, 300, 400.
Sill otsa ja igatahes, põhja. Juutuubiklippides ka sellistega püüki näinud. Proovin igatahes.
IP
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #12 postitatud 28.11.08 10:26 »

Ärge hakake nüüd Norrapüügi mõnu kah ää rikkuma oma 1000+n arvu koguse varustusega. Mul on kõikse paremad saagid olnud ikka siis kui vähem kola oli. Mida rohkem igatsorti janti (LOE: moodsad "superpüüdjad") kaasas seda nirum tulem oli. Igatahes ma selle kolasoetamisega ei soovita küll lolliks minna. Põhiline on ikka kala ülesse leida...ülejäänud on juba delo tehniki....
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
ehitusmees
Tegija
**
Postitusi: 349« Vastus #13 postitatud 28.11.08 10:27 »

mõ i gavarimsja ot delo tehniki :)
IP
Andres "naaskel"
Kalastushuviline
*
Postitusi: 10


« Vastus #14 postitatud 28.11.08 10:31 »

See Giant JigHead oli Torsvaagis põhiasi, millega paltust püüti ja ka saadi. Sinna aetakse kas 20-25cm silikoon või aretatakse väike saida otsa. Ise ei saanud, kuid suurim, mida nägime, oli sakslaste 95kg. Seekord nähtud ca 15-20-st paltusest saadi enamus kummiga. Ka kevadel tehtud uus rekord (194 kg)  tuli kummiga. Püük ise lihtne ja äärmiselt igav. Lased põhja, kerid nii umbes 3-5m põhjast ja lased triivil kanda. Ja nii triivid tunde, ei mingit mängu ja ootad millas pauk pannakse. Aegajalt kontrollid sügavust. Nii soovitasid kohalikud ässad kui ka sakslased kes 95-e said.  See aasta ise ei taht aega raisata, kuid plaan ikka järgmine aasta vähemalt 1 päev molutamistriivi teha.
IP
Lehed: [1] 2 3   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi