Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
05.12.20 17:14

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Täika  |  Muud kuulutused  |  Teema: Kalastusring lastele
Lehed: 1 ... 4 5 6 [7] 8   Alla
Trüki
Autor Teema: Kalastusring lastele  (Loetud 197334 korda)
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565« Vastus #90 postitatud 13.06.15 18:23 »

 Kui just saamisepeale minna...

Nupuklubi propageerib kalastamist- mitte 100 prossu kala saamist!

 Tere!

 Emajõgi ei ole ilmaasjata oma nimesaanud.
Ei ole ta Tarujõgi ega Viljandijõgi...

Ja toidab- aasatega on tõestatud- et olenematta ilmaoludest ja kuupäevast ,
 on mingi paaritunnise kalapüüdmise üritusel ainult üksikud jäänud ilma kalata!

Ja seda kesklinnas.

Ostke kalapulki- tuleb odavam!

 Vabandage et tigetsesin- kuid kui kala saamine on eesmärk omaette- merekooli ja traalima!


tsuks

IP

tsuks nigu ma olen
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #91 postitatud 12.07.15 20:40 »

Anne kiri Heade Võtete Jõel käinutele:
Tere!

Seekord tegite mulle heade tulemustega rõõmu. Võistkondlikult tuli I kohale Laur Tammeoru, Art-Villem Adojaani ja Madis Mähari meeskond 7,435 kiloga. II kohale tuli võistkond koosseisus Raul Kokassaar, Edgar Kure, Renaldo Kibildas ja Klaara Käämer 2.945 kiloga. III koha andsime ära, aga IV koht kuulus jälle meile, so.Marcos-Ervin Helmiku, Daniel-Simon Trussovi, Helena ja Erlend Varjase võistkonnale  2,220 kiloga. Kokku osales 8 võistkonda, nii et igati tubli saavutus. Simmo ja Egert Põld ning Tauri Täht otsustasid võistelda individuaalselt ning tulid 19 individuaalvõistleja seas umbes keskele, mis pole paha, sest eraldi   noortearvestust ei olnud ja tuli rinda pista vanade kalameestega.

Aitäh kõigile, kes arvestasid vajadusega kohale tulla ja end meie rahastaja Tartu linna ees tõestada. Tagasiside publikult: lapsed punastes dressides olid ilusti reas ja paistsid kaugele silma. Seegi on väga oluline, et teadvustada Kalakrattide klubi olemolu.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #92 postitatud 27.07.15 20:59 »

12. - 19. juulini toimus Kirikumäel Noorte Kalameeste Klubi laager. Laagrit toetas Eesti Noorsootöö Keskus ja Tartu linn. Kuna saime Tartu LV kultuuriosakonna noorsooteenistuselt 2014.aasta hea töö eest korraliku saavutustoetuse, siis saime poole võrra vähendada lastevanemate poolt makstavat summat. Sel aastal oli pandud kalastamise kõrval suurt rõhku loodusõppele. Neljal päeval viibisid laagris koolitajad, kes sisustasid seda aega väga huvitavate ja professionaalsel tasemel läbiviidud tegevustega. Liblikauurija Janek Nüüd rääkis Eestis elavatest suurliblikatest ning näitas oma rikkalikku kollektsiooni. Vahur Sepp (OÜ Kanarbik) viis läbi loodusmatka ning rääkis loodushoiust, metsloomadest, nende elukorraldusest ja inimeste rollist asurkonna reguleerimisel. Ohvitser  Anatoli Kravtsuk (MTÜ Juunior Kompanii) viis läbi õpetliku orienteerumisürituse, mille põhirõhk oli sellel, kuidas metsas teed leida ja rasketes tingimustes ellu jääda. Kristel Kund ja Anneli Huik Võrumaa keskkonnainspektsioonist tutvustasid oma asutuse tööd ja seaduskuulekuse printsiipe.

18.juulil käidi Oiul kalstusvõistlusel, kus meie poiss Sander Jaska tuli II kohale.
 
Laagri lõpupäeval käidi MTÜ Forellisõprade kutsel Onga jõel koelmuid tegemas. Tassiti kruusa jõkke ja valmistati forellimaimukestele ``sünnitusmaju``. Väga õpetlik tegevus, mille käigus rohkem saajate rollis harjunud olema lapsed said nüüd anda oma panuse kalavarude taastamisse, täites seekord andjate rolli.

Ei saa jätta mainimata, et meie päevi sisustanud koostööpartnerid tegid seda vabatahtlikkuse korras, mille eest neile kõige suuremad tänud!
IP
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565« Vastus #93 postitatud 22.08.15 22:14 »


 Kena.

 Samas vaimus edasi!
IP

tsuks nigu ma olen
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #94 postitatud 14.10.15 10:56 »

Osalus Saadjärve Röövikul ühe paatkonnaga. Tulemus ei ole see, mida lootsime. Ootan ettepanekuid, kuidas klubi saavutusvõimekust tõsta. Ehk on vaja abitreenerit? Andke teada, kui on vabatahtlikke karismaatilisi kalahulle, kes ei pea paljuks lapsi inspireerimast ja neile oma nippide õpetamist! Mob.5220963.


26.septembril toimunud Kärevere Karikal võitis noortearvestuses ja sai karika uus kalastusringi liige Märt Sikk. Suurepärane algus! Tuult tiibadesse!


Ajakirja ``Kalastaja`` sügisnumbris (77) ilmus Anne Schotteri artikkel suvisest kalastus- ja loodusõppelaagrist. Vt. lk.102-103.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #95 postitatud 05.11.15 14:29 »

Oktoobris on toimunud lastevanemate koosolek, kus planeerisime juba järgmise suve laagrit ning instrueerisime lastevanemaid, kuidas kinnitada laste osalus huviringis, mida nõuab Tartu linnavalitsus.

Noorte Kalameeste Klubisse KALAKRATID võeti vastu aasta jooksul tublilt trennides ja võistlustel käinud Daniel-Simon Trussov.

18.X osalesime Aheru Karikal. Marcos-Ervin Helmik võitis I koha, Tauri Täht II ja Märt Sikk III koha.

YOUTUBEs on üles pandud Hendriku koostatud video ``Kalakrattide seiklused``, mis on lühiülevaade viimaste aastate püükidest.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #96 postitatud 05.11.15 14:29 »

Oktoobris kuulutasime välja kalastusteemalise luulevõistluse põhikooliealistele lastele. Saatsime kõikide koolide huvijuhtidele teate selle kohta. Kahjuks leidis aset mingi infosulg ja osa võtsid ainult Forseliuse kooli 4.B klassi õpilased. I koha võitis Rasmus Kaup. Tema luuletuses hindasime eriti asjatundlikkust. Ta tundis püügivahendeid ja ka riimil polnud viga. Oli näha, et tegemist on kalamehega. Ja nii oligi. Selgus, et ta on kalal käinud nii kaua, kui end mäletab. II koha vääriliseks hindasime Sander Rattase luuletuse, kust oli näha, et poiss teab erinevaid kalaliike ja ka riimiga võis rahule jääda. III koha sai Steven Rattas. Tema luuletus oli hea riimiga ja latika püügist.  Teistel lastel ei klappinud luuletus eriti teemaga. Kalapüügi asemel oli kirjutatud kalakesest. Küll oli neis väga huvitavaid kujundeid ja head riimi.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #97 postitatud 19.11.15 12:17 »

Tänasel Isadepäeva kalapüügivõistlusel ei saanud keegi kala ja Paveli sõnul kogu võistlejate jõugust vaid kolmel mehel õnnestus püüda 1 kala, üks neist päris maimuke.

Nagu igal aastal, nii ka seekord tahan trennid asendada õppepäevadega ja erinevate üritustega. Ma ei hakka enne läbirääkimisi pidama, kui olete teinud ettepanekuid, mida sooviksite hapukurgihooajal teha. Ootan teie ettepanekuid nädal aega.
IP
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565« Vastus #98 postitatud 21.11.15 23:25 »


 0 kala joonistagu!
 Tegevuses

 Kuidas nad ei saanuid kala+ ala
kummik oli vale ja vesi on märg ja uss ei ole
 kasvataja
IP

tsuks nigu ma olen
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #99 postitatud 30.12.15 14:38 »

Kalastamiseks ebasobiva aja kasutasime ära üritusteks. Kõige olulisem oli ehk see, et MM tasemel kalastussportlane Denis Manov tutvustas lastele põhjalikult spinningupüügi vahendeid. Lubas edaspidi ka praktilise õppuse läbi viia.Üldhariduslikus mõttes käisime Tartu Observatooriumis e.Tähetornis. On ju tähedki osa loodusest.

Aasta lõpetasime Lodjaseltsi Jõekohvikus. Esitasin aruande 2015. aasta tööst, mille maht oli tähelepanuväärne:trennid 2 korda nädalas, osaletud 15 võistlusel, saadud 6 esikohta, 5 teist kohta, 2 kolmandat kohta, 11 loodusõppekoolitust,suvelaager,4-l ülelinnalisel üritusel näidispüügi või telgiga, 2 lastevanemate koosolekut, forellikoelmute tegemine forellisõpradega, kalastusvõistluse korraldamine Tartu koolide õpilastele. Iga kalastusringi liige sai lipiku oma isiklike saavutuste kohta 2015.aastal. Maiustused, kingitused ja lõpuks sidusime kesklinna pargis pärnade ümber  mustad leinalindid tekstiga R.I.P. (st. rest in piece). Kutsume siinkohal kõiki linnakodanikke protesteerima loodushävitusliku linnaplaneeringu vastu!
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #100 postitatud 30.12.15 14:39 »

Kivi kotti-kala potti!
Tulgu ikka rohkelt jääd,
et saan käia selle pääl!
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #101 postitatud 10.02.16 17:34 »

Aasta 2016 algas rõõmsalt. Meil on nüüd uus treener eelmise taliliiga võitja ja Eesti meister spinningupüügis Denis Manov, kes viis juba lastele läbi talviste  püügivahendte õppepäeva. Võtsime osa Tamula Talvest, Paunküla Karikast I, Võrtsjärve Karikast I, Tõrva Tirgust, tõime koju 1 medali (Renaldo Kibildas)ja 2 karikat (Renaldo ja Edgar Kure). Nüüd kahjuks jääolud ei võimalda talipüüki teha, vaatame, mis veebruaris edasi saab.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #102 postitatud 09.03.16 18:55 »

Veebruarikuu oli ilmastiku poolest kapriisne. Siiski õnnestus osaleda Paunküla Karikal II ja talipüügi EM-l Erastvere järvel.Jäälemineku võimaluse puudumise korral viisime läbi 2 üritust - talipüügi õppepäeva siseruumis koos püügivahendite korrastamisega ning ringsõidu jääoludega tutvumiseks Tartu maakonnas. Leidsime hea spinningupüügi koha Puhja lähedal Rekul.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #103 postitatud 12.04.16 12:23 »

Märtsis saime jätkata talipüügiga.
5.märtsil toimus Paunküla Karikas III, kus osalesid Renaldo. Tauri, Marcos-Ervin ja Robin. Renaldo tuli noortearvestuses IV kohale.
9.märtsil oli Anne kanalil trenn Robin oli koos isaga. Alati teeb koostöö lastevanematega suurt rõõmu.
12.märtsil Olime Kaiavere Karikal. o kala.
19.märtsil Tartus Anne Karikalt tõi Renaldo Kibildas koju I koha karika.
26.märtsil jälle Renaldol esikoht, seekord Saadjärve Tinakalal. Uhke tunne oli, kui meie poiss tuli noortes esikohale ja meie treener Denis Manov meeste arvestuses esikohale. Tubli tandem!
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #104 postitatud 21.05.16 10:58 »

Aprilli- ja maikuu möödusid heategevuslike ürituste tähe all. Algas kalameeste initsiatiivil toimunud koristustöödega ``Kaldad puhtaks!``, seejärel võeti osa Tartu LV korraldatud talgupäevast, kus likvideerisime loodusvaenulike kodanike poolt Emajõe äärde tekitatud prügimäge ning lõpuks aitasime MTÜ-l Forellisõbrad Onga jõele koelmuid rajada. Vahepeal toimus rida spinningupüügi trenne ning võistlusi. Laste kalapüügivõistluselt Võrus tõi Renaldo Kibildas II koha ning Street Fishingul Pärnus tuli ÜLDarvestuses V kohale. Renaldo hakkab treenerile kandadele astuma!
Maikuu lõpetame Suure-Jaani Spinninguga.
IP
Lehed: 1 ... 4 5 6 [7] 8   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi