Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
02.12.20 05:24

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Täika  |  Muud kuulutused  |  Teema: Kalastusring lastele
Lehed: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8   Alla
Trüki
Autor Teema: Kalastusring lastele  (Loetud 197071 korda)
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #75 postitatud 06.10.14 12:15 »

Hea inimene, kes sa armastad lapsi ja kalapüüki. Vajame ühele väikesele lastekodu poisile sõpra, kes viiks ta Tartus pühapäeviti trenni ja tooks peale seda koju Koidu tänavale tagasi. Ta on isaga kala püüdnud, kuid kahjuks see pole enam võimalik. Aga ta tahaks käia kalastamas, kuid me ei julge teda üksi linnapeale lasta, ta ei tunne Tartut. Laagris oli ta päris tubli kalamees, näha, et tunneb asja. Täpsem info minu telefonil 522 0963.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #76 postitatud 06.10.14 12:18 »

27.09 osalesime spinninguvõistlusel Saadjärve Röövik kolme meeskonnaga. Vendade Põldude meeskond tuli noortearvestuses esikohale. Olgu see innustuseks uutele saavutustele!
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #77 postitatud 05.11.14 15:51 »

Ajakirja ``Kalastaja`` sügiseses numbris ilmus 2 Anne Schotteri artiklit. Esimene räägib Oiu laagrist, teine Soomes- käigust. Saadetud fotodest tegi toimetus valiku.

12.oktoobril osalesime 5 poisiga Eesti Feederdajate Klubi korraldatud spinningupüügi võistlusel Aheru Karikas. Noortearvestuses jagasid II kohta vennad Jaskad ja III-le kohale tuli Tauri Täht.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #78 postitatud 28.11.14 16:18 »

9.novembril toimus LEKK`i korraldusel Anne kanalil Isadepäeva püük. Kuigi saak oli nigel, oleme rõõmsad rohkearvulise osavõtu üle. Meilt oli 11 last, sh. 1 tüdruk, ja 3 isa. Kõrvuti ``vanade kalakrattidega`` võistlesid alles sel sügisel meiega liitunud uued noored. VÕISTLUS ON PARIM TRENN!
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #79 postitatud 20.12.14 22:34 »

Kalakratid soovivad kõigile imelisi jõule ja sädelevat uut aastat!
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #80 postitatud 07.01.15 13:45 »

Traditsiooniliselt oleme alati kasutanud nn.hapukurgihooaega, mil kala ei võta, selleks, et harida kalakratte teoreetiliselt. Nii ka sel aastal. Soovime, et Noorte Kalameeste Klubi Kalakratid liikmed oleksid mitte ainult ägedad kalamehed, vaid ka targad loodusmehed, kes ei pea end maailma nabaks, vaid võtavad lugupidavalt mütsi peast emakese looduse ees, on keskkonnasäästlikud ja loodushoidlikud. Igal laupäeval õppisid poisid midagi juurde. Esimesel õppusel oli teemaks jääalune püük. Pavel Margulis näitas vastavasisulist filmi ja rääkis oma talvise püügi kogemustest. Teisel laupäeval olime Tartu Loodusmajas kalamehe, jahimehe, loodusmehe Vahur Sepa väga huvitaval ja südantsoojendaval esitlusel metsloomade elust-olust. Peale seda loengut oli mul lausa piinlik, et ma olen inimene - nii rumal ja väetikene loomariigi kõrval. Kolmandaks laupäevaks tuli Tallinnast vabatahtlikuna kohale ohvitser Anatoli Kravtsuk. Temal oli kaks teemat: uppuja päästmine jääaugust ja uppuja enda õige käitumine ning lõkked, nende liigid ja millal millist lõket kasutada. Mul polnud aimugi, et lõkkeid on 5 liiki, oleme harjunud koonusekujulise lõkkega teadmata, et see pole suurem asi soojaandja. Neljandaks oli Kalle Krooni loeng forellipüügist, kes juhtis tähelepanu kalavarude kaitsmise ja taastamise vajadusele ning jagas oma püügi salanippe. Viiendal nädalal kinkis klubi poistele Emajõe Lodja õppepäeva, mille alguses käidi metsloomade puuskulptuuride näitusel ja kuuldi palju huvitavat loomade kohta, seejärel meisterdati endale puust laevukesi ning päev päädis filmi vaatamise ja teejoomisega lodja romantilises trümmis. Kuues nädal on ette nähtud talviste püügivahendite korrastamiseks, et olla stardivalmis jää tulekuks.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #81 postitatud 18.02.15 15:33 »

Käesoleva aasta algusest oleme tänu jääolude paranemisele saanud jälle alustada trennidega Anne kanalil. Kuna päevad on veel lühikesed, siis saame seda teha vaid 1 kord nädalas laupäeva hommikuti. Koolist tulles on juba pime. Veebruari keskel hakkavad trennid toimuma 2 X nädalas, so. laupäeviti kell 11 ja kolmapäeviti kell 16.00. Konsultatsioonid kalastustarvete kaupluses turuhallis jooksvalt kõikidel tööpäevadel kuni k.16.00, kui pole instruktoriga teisiti kokku lepitud.

Võistlushooaeg algas Tamula Talvega 17. jaanuaril, kust võtsime osa 10 lapsega. Parim tulemus oli Art Villem Adojaanil IV ja Tauri Tähel VI koht.

31.jaanuaril käisime Võrtsjärve Karikal 7 poisi ja 2 võistkonnaga. Siin olid meie 3 paremat Renaldo Kibildas III, Sander Jaska IV ja Marcos-Ervin Helmik V koht. Üllatajaks oli algaja Rivo Prilling, kes tuli oma elu esimesel võistlusel VII kohale noorte- arvestuses. Tõsi küll,ta on kunagi varem isaga püüdmas käinud. Aga instruktori sõnul on tal annet. Loodame parimat!
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #82 postitatud 04.03.15 17:18 »

Osalesime EMV-l Võrtsjärvel. Noorteklassi tugevamad konkurendid on Kullo Klubi omad. Oled tubli, Topka! Meil on uudis- Klaara Käämre ema Kersti Kamm osales julgelt EMV-l.Minu teada see oli tema esimene võistlus üldse. Tore! Edu sulle!
Väike Rivo tegi 5 grammiga meie suurtele ära. Ennustame talle võidukat tulevikku!


Väga rõõmustav nädalavahetus oli. Klaara tuli Rõuges NAISTE arvestuses II kohale. Superüllatus! Tulevane Julia Ivanova (Eesti parim kalanaine!)
Kõik teised olid Vudilal. Osavõtt oli rohkearvuline - 2 võistkonda ja 10 individuaalvõistlejat. Noortearvestuses sai Art Villem I koha ( tubli! ), Tauri Täht V koha, mis on arvestades osavõtjate arvuga ( 32 ) väga hea tulemus. Esikümnesse mahtused veel Renaldo, Rivo ja Jaskade Pere võistkond. Erline õnnitlus Edgar Kurele, kes peab nüüd vanuse tõttu meestega rinda pistma ja kes seljatas 85 meest ( s.t tuli II kohale ) .
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #83 postitatud 07.03.15 14:23 »

Teatan, et oleme leidnud Rivole vabatahtliku, kellega ta saab kalal  käia. Tulemused juba on olemas. Ta on võistlustel tulnud keskmiselt 5. kohale. EMV-l edastas meie klubi staa¸ikat liiget 5 grammiga!
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #84 postitatud 23.03.15 16:11 »

Viimane selle hooaja võistlus oli Kasepää Kala. Nüüd on võistlustes vaheaeg, aga trennid jätkuvad endistel kellaaegadel, kui kogunemine on SADAMATEATRI juures. Kaasa käsiõng!
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #85 postitatud 12.05.15 11:12 »

Üle pika aja algas uus võistluste periood. 2.mail toimus Tamula järvel Igor Kelti organiseeritud õngitsemise võistlus Kevadkalake.Osalesime seal 5 lapsega. Renaldo Kibildas tuli suuremate poiste arvestuses I kohale, Klaara Käämer - tüdrukute seas I kohale. Nooremate poiste grupis ( 20 osavõtjat) sai Tauri Täht IV, Daniel Simon Trussov VI, ja Rivo Prilling VII koha.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #86 postitatud 28.05.15 16:08 »

23.05 toimus võistlus Saadjärve Haug, millel osalesime kahe paatkonnaga (6 poissi). Tulemuseks saime null kala! Poisid arvasid, et põhjuseks oli kalade üldine puudumine järvest. Mina arvan, et asi oli väheses treeningus või kehvas varustuses. Järgimisel korral paremini!
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #87 postitatud 03.06.15 15:52 »

30.05.2015. Suure-Jaani spinningupüügi võistlus. Võistlejaid kokku 46, neist ainult 14 sai kala, sellestki 6-el saak alla 100 grammi. Meilt oli 2 võistlejat, ka neil tulemus 0. Mis küll toimub Eesti veekogudel? Kui ainult meil oleks halvasti läinud, arvaksin, et oma viga. Aga 32 nupuga - ei saa aru. Kes on targem, lahendage mõistatus.
IP
Janno
Nupuklubi
*
Postitusi: 286« Vastus #88 postitatud 04.06.15 00:35 »

võib-olla oleks aeg poistele rääkida et iga hinna eest kala saamine ei olegi ehk esmatähtis?
IP
Heigo 'niru' Kraav
Nupuklubi
*
Postitusi: 138« Vastus #89 postitatud 09.06.15 09:58 »

Võib ju olla, et mõnes veekogus kehvade toitumis- või kudemistingimuste tõttu on mõne kalaliigi populatsioon võib-olla mõningal määral langenud, mis on täiesti normaalne protsess ka näiteks metsaelukate hulgas. Sellepärast ei tasu veel häirekella lüüa.
See, et mõnel võistlusel jäid enamus nupuks, ei pruugi kalade puhul aga tingimata seda tähendada, et kala poleks. Haugil võis olla käsil hammastevahetus näiteks. Või oli sel päeval suu lihtsalt lukus. Vähegi kogenumad kalamehed peaksid kõik teadma, et mõnel päeval lihtsalt kala ei võta ja kõik, pinguta palju tahad. Ega kala ikka vägisi sundida saa, treeni sa palju tahad.
IP
Lehed: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi