Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
07.07.20 00:34

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14076
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 21846

Viimati registreerus: georgetteqq2
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Paadid  |  Teema: Paadi toomine soomest
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Paadi toomine soomest  (Loetud 13771 korda)
Ahven5
Kalastushuviline
*
Postitusi: 5


« postitatud 15.03.08 08:42 »

kes toonud, jagage kogemusi, kust tasuks otsida,
eestisse toomine-lisamakse vist ei tule? kuidas aga ark-s soome paberitega?
IP
ulluba
Tegija
**
Postitusi: 19« Vastus #1 postitatud 15.03.08 14:43 »

Siit võib vist otsida http://www.venepalsta.com/
IP
retti
Nupuklubi
*
Postitusi: 93


« Vastus #2 postitatud 15.03.08 20:23 »

Soomes ostmisel on kõikse suurem mure see,kas paat Soomes registrisse on kantud (regamist vajavad veesõidukid (sic!?) mille mootor on rohkem kui 20 hj olenemata veesõiduki pikkusest ) ja ikkagi mitte iga paat ei ole registris.
Eelkõige ja ilmtingimata peab müüjalt saama LUOVUTUSKIRJA  kahes eksemplaris millega Pekka Per.kele  loovutab ja Otu Totakas  ostab sellise ja sellise veesõiduki ja mootori.Loomulikult mõlema osapoole ID koodid aadressid,telefoninumbrid ja tehingu sooritamise koht ja kuupäev ja et makstud on selline summa + osapoolte ja kahe tunnistaja nimed ja allkirjad.Lisaks Ostu-Müügi leping.Mõlemad paberid võivad olla vabas vormis ja käsitsi kirjutatud,aga saab ka netist http://www.venelehti.fi/files/library/attachments/kauppakirja.pdf
Nüüd see mure - see on see,et soomlane võib küll paadi müüa aga ei taha kaasa anda reg.tunnistust - Moottorivenen Registeriotet
Siin ei aita muu kui rahulik selgitus,et mingu ta ja võtku oma endine paat registrist müügipaberitega maha, reg tunnistust temalt seal enam ei nõuta.
Järgmine valus koht on Helsinki sadamas kui paati Eestisse toote.Kellegile te sellest ilmutama ei pea.Aga olge kindlad,et 95% lendab Soome piirivalve teile ise peale,kui paati näeb.Siis peab teil see loovutuskiri ja müügileping kohe võtta olema.
Minu soovitus sellel juhul- MITTE MINGIL JUHUL ÄRGE ISE NÄIDAKE REG.TUNNISTUST- kui lausa ei nõuta.Ja siis tuleb piirikale  selgeks teha,et Eestis on see reg tunnistus primaarne paadi regamiseks ARKs.Sellest Soome piirivalve ka muide hästi aru ei saa aga ARKd kui asutust aksepteerib.
IP
Meelis 'HrKala'
Vana kala
***
Postitusi: 231« Vastus #3 postitatud 15.03.08 22:03 »

Tõin eelmine sügis omale sealt aluse ja põhimõtteliselt vastab kogu retti jutt tõele ainult selle vahega, et soome piirikad võtsid teh passi ja tegid mulle sellest koopia. miski pitseri koos allkirjaga panid kah alla. Eestise jõudes ära torma ARK'i , need mehed seal on paatidest sama kaugel kui sina kuust. Mine rahulikult VTA `sse ja lase neil asi üle vaadata ja paber sellekohta väljastada. Hind sõltub paadist, aga minu mäletamist mööda oli 5m alus 180 EEKi. Siis vii südamerahuga paat koju ja jaluta selle paberiga ARK'i. Kui oskad aega õigesti valida, siis pooletunniga on paberid käes. Edu !
IP

Piisavalt noor et veel õppida
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi