Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
29.10.20 03:55

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: Moootorid - seaduste tõlgendamine
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Moootorid - seaduste tõlgendamine  (Loetud 11844 korda)
Ustus
Külaline
« postitatud 14.03.08 20:36 »

Plaan omale osta pisike paat. Oma idee oli et osta elektrimootor - sellega saaks kõikjale peale minna. Meremessil aga räägiti, et mootor on mootor, seadus ei tee vahet elektri- ega sisepõlemismootoril. Kas keegi oskab seda tõlgendada või on omi kogemusi?
Samas ka ootaks mõtteid: mida eelistada elektri või sisepõlemismootorit!
IP
Olavi
Tegija
**
Postitusi: 26


« Vastus #1 postitatud 14.03.08 21:49 »

Kumba eelistada, sõltub kasutusest: kus, kui kaua, kui pikkadel otsadel, mis kiirustel on vaja paati kasutada. Elektrimootor ei ole just kiire ning aku ei pea väga kaua vastu. Aga sõudmise asendajana on täiesti sobiv. Vaikne ja puhas, sõbralik looduse ja teiste inimeste vastu.

Soome paadiajakirjas Kippari testiti hiljuti kõiki meie kandis levinumaid elektrimootoreid ja eelmisel või üle-eelmisel aastal ka väikseid bensiinimootoreid, need testid on väikese summa eest saadaval www.kipparilehti.fi (tellijatele on arhiiv tasuta). 2,5HJ bensukatest vist tunnistas too test kõige etemaks Suzuki, kui mäletan õigesti.

Huvitav elektrimootori mudel - ja ka neis ajakirjatestides kiita saanud - on Torqeedo, millel on mootori küljes aku, mis käib ära nagu mobiili küljest, st ei ole vaja juhtmetega kaugemale suurt akut panna. Mootor on ka ise kokkupandav, st jalg käib pooleks, eraldi kandekott on ka kaasas. Ilus ka. Hind, tõsi, on kallim, aga tundub, et riist on seda väärt. Eestis peaks müüma Alter.

Seaduse järgi on nii meil vist jah, et kui mootor keelatud, siis ka elektrimootor. Mul pole olnud küll võimalust seda seadust rikkuda, aga teeksin seda ise küll põhimõtteliselt, sest ma tõesti ei saa aru, kuidas saab elektrimootor teha järvele rohkem kahju kui aerulabad sõudes või ujuja jalad kroolides. Seepärast ostaksin ise elektrimootori ning sõidaksin sellega ja vahele jäämise korral maksaksin trahvi ning seletaks trahvijale, mis ma arvan. (Kui keegi targem seletab mulle ära, mis halba teeb elektrimootor, võin oma seisukohta muuta.)

IP
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565« Vastus #2 postitatud 15.03.08 23:44 »


 Parem karta- kui kahetseda.
Elektrimootoril- paratamatult- on aku- ja mitte väike- kaasas. Paadis.
Piiksu kardetakse.
Ja arvan, et esialgu õieti tehtakse.
IP

tsuks nigu ma olen
Olavi
Tegija
**
Postitusi: 26


« Vastus #3 postitatud 15.03.08 23:49 »

Mis see aku halba teeb, ei saanud ma aru?

Nt selle Torqeedo aku on küll ka üsna pisike. Ning elektrimootorit võib ju toita ka päikesepatareilt, näiteks Terhi Saimanil selline mudel.

Lisaks on paadis mobiiltelefoni, gps-seadme, fotoaparaadi jms akud. Ja seadus keelab ju mootori, mitte aku - sa võid aerutada paadis, mida valgustavad kaasavõetud akudelt toidet saavad lambid, näituseks.

IP
priit1980
Tegija
**
Postitusi: 44« Vastus #4 postitatud 16.03.08 17:43 »

väikesel järvel saab ilusti aerudega ja suuremal veel või jõel jääb elektri oma lahjaks
IP
vallavanem
Kalastushuviline
*
Postitusi: 1« Vastus #5 postitatud 17.03.08 13:26 »

Said messilt õiget infot, mootor on mootor ning elektri ja sisepõlemismootoril vahet ei tehta. Olen selle küsimusega juba keskkonnainspektsiooni poole pöördunud ja sama vastuse ka saanud. Miks on keelatud el mootor kah, ei oska ka nemda öelda, seda peab küsima seaduseandjalt, mida ta sellega mõtles. Täna aga seadus räägib mootorist ja ükski § ei tee erandeid el mootorile. Minu andmetel on Pühajärvel üks kodanik ka selle eest juba trahvi saanud.
IP
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi