Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
29.10.20 03:48

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: paadi tõrvamine.
Lehed: 1 [2]   Alla
Trüki
Autor Teema: paadi tõrvamine.  (Loetud 25881 korda)
jass
Tegija
**
Postitusi: 9« Vastus #15 postitatud 26.02.08 11:17 »

Esimene paat oli mul vana paadimeistri tehtud keda enam ammu ei ole. Paadi tõrvamiseks andis ta mulle kaasa pütsiku männi vaiku. Tema tegi väikseid paate jõele. Kahjuks väike hooletus ja see pütsik sai jalad alla ja kadus. Kuna aega oli vähe sain töö juurest vedeleva vana pigi kamaka ja see ajas väga hästi asja ära. Ise tõrva ajamisest tean niipalju, et  võib saada vankri ratta määret ehk tökatit  ja kaks meest kunagi telekas rääkisid, ajavad tõrva. Aga see tõrv on väga hea, kallis ja defitsiit.  Kurat nüüd on pigi, tõrvatakk ja nöör kõik defitsiidid. Ühte tahan nendele öelda kes tahavad paati ehitada, pragu ei ole paadiehituse juures pahe eriti kui tahad teha küna moodi. On olemas silikoon ja kõik see muu värk. Häda on selles kui kedagi kogemustega õpetamas pole siis ei oska puu paisumist arvestada. Ise jätsin põhjal praod väikesed ja paisudes lükkab laua servad ülesse nagu katuse harja ja hakkabki paadil servast vett sisse laskma. Siiani oli kõik ok. sai tihendatud ja paat pidas. Aga näe neljandal aastal laskis juba 5 tunniga pange vett sisse. Ühel teisel mehel ol ka sama viga. Päris paadimoodi puupaati ei tasu enam ise ehitada selleks on vaja häid laudu ja kogemusi. Kes soovib võib lameda põhjaga paadi ise teha ja selleks ei kulu palju aega. Edasi läheb ta ka hästi.

Tahtsin natuke selgitada. Paadi tõrvamine ja immutamine on kaks ise asja . Ma mõtlen nagu katustki tõrvatakse. Miks ei võiks katuse bituumen olla ka paadi tõrvamiseks. Immutus vahendeid on küllaga ja see peaks väga hea paat olema mida immutada ja pärast lakkida. Tõrvamine on häda olukord ja see asi on juba ammu ajast ja arust, seepärast see asi on nüüd keeruline, et pigi ei vedele iga ehitusplatsi nurgas. Kanalisatsooni torud käivad kummi tihenditega ja ei temmita enam tõrvatakuga, ventiilid ei vaja ka enam rasvanööri.
IP
jass
Tegija
**
Postitusi: 9« Vastus #16 postitatud 05.03.08 19:38 »

Saingi kamaka pigi. Tuleb sisse panna  õli või midagi muud muidu  praguneb nagu klaas. Ootan parajat ilma. Märtsi lõpus käib paat järve ja spinning hakkab tööle.OLgugi õiget latti pole veel leidnud ,sest suve kaubad alles tulematta. Ah et keeluaeg, Mind see ei loksuta. Olen olnud kuulekas mees aga see aasta enam pole. Lugesin vana kala raamatut, seal algas püük hoopis varem. Miks ma pean neid lolle eeskirju järgima. Kliima soojeneb aga kalakaitsjate pea pehmeneb. Uue paadi ajan järve õigeks ajaks . Võin arvata vana paadiga saagikus 20 korda suurem kui uue paadiga seaduslikul ajal.  Katsun teises järves mitte vahele jääda aga kui jäängi siis kuu aega tikagi ei võta. Ainuke mure mida otsa panna. Paistab silikon haugile liiga tuttav, 800g tuleb nagu muda ainult üks väike viga ei anna mõõtu välja.
IP
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #17 postitatud 05.03.08 20:01 »

Ah et keeluaeg, Mind see ei loksuta.... Miks ma pean neid lolle eeskirju järgima. Kliima soojeneb aga kalakaitsjate pea pehmeneb.  Katsun teises järves mitte vahele jääda aga kui jäängi siis kuu aega tikagi ei võta. . Paistab silikon haugile liiga tuttav, 800g tuleb nagu muda ainult üks väike viga ei anna mõõtu välja.
Einoh kui see on aprillinali, siis 12 punkti, aga kui tõsi, siis oled küll valel saidil. Kui sul ikka tõsi taga, siis vahi peeglisse ja mõtle mida sääl näed.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
jass
Tegija
**
Postitusi: 9« Vastus #18 postitatud 06.03.08 19:43 »

Olen ikka korrektne kalamees ja ei lähe keeluajal haugi püüdma.  Lihtsalt selle kamaka pigi liigud läksid natuke liiale kuna olin lootuse kaotanud õigel ajal pigi saada siis rõõm oli suur. Vabandan kõigi ees  keda see minu üllitis häiris. . Mis puutub nendesse 800g haugidesse siis tõesti möödunul hooajal nad muudkui otsa ronisid ja muidugi viskasin nad tagasi.  Ikkagi arvan haugi tuleks lubada püüda natuke varem kuna loodus on muutunud soojemaks ja  ega haug kuupäeva järgi koe.
IP
Lehed: 1 [2]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi