Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
01.12.20 17:11

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Elektroonika  |  Teema: GPS-idest, ühe ja teise nurga pealt
Lehed: 1 2 [3] 4 5 6 ... 9   Alla
Trüki
Autor Teema: GPS-idest, ühe ja teise nurga pealt  (Loetud 176851 korda)
prt
Tegija
**
Postitusi: 26


« Vastus #30 postitatud 29.01.08 18:14 »

oma tagasihoidlikust kogemusest 60csx kohta :
pro:
1. veekindel
2. tundlik antenn
3. mälukaardi lisamise võimalus
4. programm MapEdit, millega kaarte muuta, cGPSMapper, millega kaarte genereerida ja viimase frontend MapMan, mis lubab ka rasterpilte digitaliseerida
5. kaardid on saadaval piraatversioonina mitteroutable kujul (vabandan admini ees, ei propageeri piraatlust, konstanteerin fakti, vajadusel näitan ette ostetud kaardid) ja müügil hea raha eest (Balti mere idarannik + saared Narvast Rügenini 1900 eek on hea hind).
6. toetab merekaarte (BlueChart standard mille taga on Navionics ja Transas .. maakeeli professionaalsed merekaardid)
7. olemas vööklamber, autoklamber ja muud vidinad, sh datakaabel üle USB
8. ekraan päikese käes loetav
9. sobivad tavalised NiMH akud (kui kasutaja viitsis manuaali lugeda ja teab kust aku settinguid muuta .. sic!)

con:
1. väike ekraan
2. ei räägi
3. ei uju
4. võrdlemisi suur
5. eestis maksab palju raha, abiks siiski sõber burgerimaal/hiinas/jaapanis või otsimootor google ja krediitkaart (usku peab ka olema)

minu 60csx tuli minu juurde burgerimaalt. leidsin ta netist ja maksin ta eest ausalt kaardiga. oli loomulik jätk eTrexile. hetkel ekisteerib edukalt koos Nüvi250'ga. Nüvi autos ja tema vööl ja paadis. Nüvi pluss on naishääl ja suur ekraan. csx pluss on veekindlus ja bluechart. regio kaart mõlemas üks. kopeerus probleemideta. routable kaardid mõlemas samad.

küsimus suurele ringile : on keegi proovinud GARMIN merekaarte, mida 1900 raha eest müüakse. kuri kahtlus on, et neid kaarte saab kopeerida ühelt mälukaardilt teisele.
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #31 postitatud 29.01.08 18:41 »

Sepaonu> Ühesõnaga näitab marsruuti samamoodi kui tomtom?
Mind need häälega juhatamised eriti ei huvita (iseenesest kui need on pole ju paha). Aga lihtsalt kaart väiksem?
Pole kunagi sellist riistapuud omanud, plaan soetada kindel. Peab ilmselt Piritale minema ja laskma neid endale esitleda.
Samas on selge et igaüks kiidab enda toodet. Pean silmas eelkõige kaupmehi.
Ja minusugune "kogenematu":) tõmmatakse hoovi ära. Kerge vaevaga.
Tahaks ühte ja korralikku.
Mul oli omal kaasas city navigator europe , seda pead eraldi küsima, kas tuleb kaasa sihke soft või tuleb extra osta ja kas kindlalt ühildub selle seadmega. See ebameeldiv naishääl polegi oluline, kuigi ma taaga juba harjund. Siiski väike piiks seadme poolt enne seda, kui sa teeotsast mööda paned on kena, mul teeb seda akutoite pealt, kui suurt mikrit pole küljes.
Ma esimese hooga ei leidnud sihkest kohta, kus oleks öeldud, mis selle tomtommi aku peab. Sellest tommist jahutakse palju viimasel ajal ja tundub, et müüakse palju, raha liigub, siis areneb ka kiiresti. A lähtuma peaks ikka vajadustest ja sellest, mis seade reaalselt teha oskab ja milleks ta hea on.
Mis tähendab mitteroutable kujul ? Seadmesse(gepsu) saad aga ei navigeeri selle järgi?
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
puhh
Tegija
**
Postitusi: 142« Vastus #32 postitatud 29.01.08 18:47 »

Kuskilt on meelde jäänud et tomtom aku 5 tundi kestab.
IP

Internetis kala küll, nahh sinna Peipsile ronida.
prt
Tegija
**
Postitusi: 26


« Vastus #33 postitatud 29.01.08 18:54 »

sepa : regio GARMIN kaart on tegelikult (see on minu arvamus) Regio kaardiatlas, mis on MapEditiga üle käidud. routable on sinu originaal city navigator, mis oskab sind juhatada punktist A punkti B (ehk tarkvaraliselt on defineeritud, et Rapla teeots pole mitte rida punkte, vaid vektor või nende kogum, midamööda liikudes jõuab Jahikala poodi ja siis Sepa juurde). täiesti hea funktsioon kui sa oled näiteks stockholmis ja sul on kibekähku vaja minna korraks lidingö peale kalale ja siis frihamnenisse laevale.
näishääl on ju ka positiivne. näiteks mina panen garmini naise hispaania keeles rääkima autos pimedas. pimedas ei näe ju kellega sa räägid. ja kole hea on temaga juttu ajada, kui pikk tee sõita.   
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #34 postitatud 29.01.08 19:11 »

**5. kaardid on saadaval piraatversioonina mitteroutable kujul (vabandan admini ees, ei propageeri piraatlust, konstanteerin fakti, vajadusel näitan ette ostetud kaardid) ja müügil hea raha eest (Balti mere idarannik + saared Narvast Rügenini 1900 eek on hea hind).**
Mis tähendab mitteroutable kujul ? Seadmesse(gepsu) saad aga ei navigeeri selle järgi?
Sa nagu hakkasid vastama, a vastuseni ei jõudnud ikka.
K a s  s a   gepsu saad oma piraadi? Või sul pole seda, räägid, et kuskil on midagi saada.


IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #35 postitatud 29.01.08 19:35 »

regio eesti kaart (nii vana kui uus versioon) EI OLE ruuditav (routable).  seega ei saa ykski naishääl selle järgi juhatada, see kaart ei ole voimeline navigeerima tee järgi, ainult offroad. ise seda muuta ei saa, regio voi jakari (kesiganes seda ka kokku ei keevitanud) ei ole ruutingut lisanud. see on kovasti lisatööd, voimalik, et ei tasu ära jännata eesti pisikese turu pärast

kui keegi väidab, et temal ruuting töötab, siis on tal seal gpsis garmini citynav või metroguide kaart. sellel on eesti osast ainult tallinn ruuditav.

ahjaa. ma pole näinud yhtegi ruuditavad merekaarti, niiet see väide jäi natuke arusaamatuks ;)

bluechart (ning ka citynav ja metroguide) kaardid on kopeeritavad, aga kasu sellest ei ole. kõik garmini kaardid  on lukustatud konkreetse gps'i id järgi. kui need niisama kopeerida teise gpsi, siis need seal tööle EI HAKKA. arvutis mapsource all need kaardid töötavad. kasvoi sajal arvutil yhe ja sama serialnumbriga.

IP

wrz/vares
prt
Tegija
**
Postitusi: 26


« Vastus #36 postitatud 29.01.08 21:17 »

sepa: varese postis on vastus. kui sa sellele lisad MapEditi+cGPSMapperi saad neid vabalt arvutist oma gepsu kopeerida ja töötavad ka (peale väikest vaeva).
vares: loe mu posti ja vaata Regio GARMINi kaardi spece, REGIO kaart on kaitsmata ja töötab kopeerituna igas GARMINIis mis mulle kätte on sattunud. ma ju ei väitnud et ta oleks routable. routable on GARMINi CityNavigator, seda ka eestis suurematel teedel ja linnades. Merekaartide teema on samas nõks huvitavam, ma pole üldsegi mitte kindel et GARMINi SD kaardil BlueChart kaarte kloonida ei saa, aga sul võin ju õigus olla. 
IP
piibu
Vana kala
***
Postitusi: 105« Vastus #37 postitatud 29.01.08 21:32 »

Tsiteerin: Johannes *jurss* Kiik
Siinkohal tahakski  küsida Piibu käest , kuidas tehnika edasi arenenud on ja kaua tänapäevasel mobiilil aku gps-i kasutades vastu peab?

Kuna kasutan mobiilist eraldiseisvat GPS moodulit, mille aku kestab 11 tundi, siis ei usu et see väga telefoni tööaega mõjutab. Mobla ju ainult töötleb GPS'i andmeid. Pigem mõjutab tel. aku kestvust see, kas proge seadetes on taustvalgus püsivalt sisse lülitatud või mitte. Eks see telefoni aku kestab ikka sama palju kui tavaliselt Bluetooth'i kasutades.
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #38 postitatud 29.01.08 22:06 »

sepa: varese postis on vastus. kui sa sellele lisad MapEditi+cGPSMapperi saad neid vabalt arvutist oma gepsu kopeerida ja töötavad ka (peale väikest vaeva).
Ma ei viitsi kolmandat korda küsida, ilmselt üks aiast, teine aiaaugust räägib.
Mul on arvuti ja geps silmini kaarte täis, igasuguseid, ei taha ei editeid ega mäppareid ega vaeva.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #39 postitatud 29.01.08 22:09 »

vares: loe mu posti ja vaata Regio GARMINi kaardi spece, REGIO kaart on kaitsmata ja töötab kopeerituna igas GARMINIis mis mulle kätte on sattunud.
ma ei vaitnudki et regio kaart on lukus. regio gps kaart on regio andmete pohjal tehtud ning cgpsmapperiga kompileeritud.  vanas versioonis sisaldus veel copyrightis jakari, uues ainult regio.

ma ju ei väitnud et ta oleks routable. routable on GARMINi CityNavigator, seda ka eestis suurematel teedel ja linnades.
ma vastasin oma postis mitmele sonumile. ei toonud nimeliselt valja koiki. ja pyydsin mone lausega kogu teemat ara seletada. ja garmini enda lehel on citynav juures selgelt kirjas 'Estonia: Detailed coverage of Tallinn'

Merekaartide teema on samas nõks huvitavam, ma pole üldsegi mitte kindel et GARMINi SD kaardil BlueChart kaarte kloonida ei saa, aga sul võin ju õigus olla. 
kloonida saad. teises seadmes kasutada ei saa.
100% kindlusega võin väita, et garmini kaardid on kaitstud ning yks kaitsealgoritmi osa on gps seadme ID.
eelmine aasta uurisin teemat paar kuud, oli kavas peipsi sygavuste kaart garminile teha. ajapuuduse tottu ei ole see teoks saanud.

niipalju veel: mitmendat korda mainid mapedit ja cgpsmapper... teadmiseks, et mapedit ei oska bluechartiga (merekaartidega, marine) mitte kõigevähematki teha.
IP

wrz/vares
prt
Tegija
**
Postitusi: 26


« Vastus #40 postitatud 30.01.08 07:30 »

jah .. aga kui sa viitsid polish formatit käsitsi kribada, saad mapperiga ära kompileerida küll. millegipärast on mul tunne, et kuskil elab oma elu ka konverter mis enamlevinud kaardiandmeid polish formatisse keerab.
IP
puhh
Tegija
**
Postitusi: 142« Vastus #41 postitatud 30.01.08 19:37 »

Oskab keegi öelda. Kumb on ametlik esindaja eestis Garmini gps maaletoojana, kas Jakari Marine või GPS Eesti?
Või toovad mõlemad teineteisest sõltumata?

IP

Internetis kala küll, nahh sinna Peipsile ronida.
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #42 postitatud 30.01.08 20:10 »

kindel ei ole, aga mulje on jaanud, et jakari. kui ma ei eksi, siis oli enne ka domeen garmin.ee nende kaes. nyyd vaatab sealt teistsugune leht vastu.
pigem on oluline, kes suudab seadmele garantiid pakkuda, kui sellega midagi peaks juhtuma.
IP

wrz/vares
puhh
Tegija
**
Postitusi: 142« Vastus #43 postitatud 30.01.08 20:47 »

Garantii on rahvusvaheline. Sellel tootel kindlasti. Kui vaja siis saab abi ka Soomes ja...LAV-s.  Või "kaua võib" :)
Nali naljaks. Nii palju olen buldooser, et jutt: "see pole minu juurest ostetud, võõras mure"  mind ei heiduta. Kui oled maaletooja, sebid ka garantii. Siin paneb seadus ja tarbijakaitse tingimused paika. Aga seda, et jama võib tulla - ma ei välista.

garmin.ee domeen võis neilt ära liikuda põhjusel, et kaubamärgi omanik eeldab probleemide välistamiseks, et kõik domeenid a la garmin.ee.ru.com.nl.de jne kuuluvad temale.
Tahtsin hiljuti enda poolt maaletoodavat brandi registreerida domeenina ja pidin selleks kaubamärgi omanikult loa saama, mida ma loomulikult ei saanud. Iseenesest loogiline.  lahendus www.rke.ee/ domeenvõi www.rke-domeen.ee  mind ei rahuldanud. Pealegi saab ühele ettevõttele kuuluda vaid üks domeen. Kui selleks ei ole just mõjuvat põhjust. Ja EENet jälgib seda väljastades pingsalt. Aga see juba teine teema.
IP

Internetis kala küll, nahh sinna Peipsile ronida.
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #44 postitatud 30.01.08 21:04 »

no ma pidasingi silmas seda, et ta ajab seda garantiiasja, kui peaks vaja olema. ja voimaldab akki asenduse garantii ajaks vms. ma hasti ei usu et tööriistamarket voi kalale.ee netipood vms koht hakkaks mingit garantiid organiseerima, vbolla aarmisel juhul ostavad seadme tagasi.
rahvusvaheline garantii kyll, aga ei pea ka jakari mone usa netipoest ostetud gpsi garantiid hakkama (tasuta) ajama.

jakari ja garmin.ee aadress on sama, voibolla siis esialgne firma kaheks löödud. garmin.ee domeeninimi viitab nagu, et voiks ametlik esindaja olla, jakari lehel väidetakse et 12 aastat juba ametlikud maaletoojad.
mine sa võta kinni.
IP

wrz/vares
Lehed: 1 2 [3] 4 5 6 ... 9   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi