Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
19.09.20 18:01

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22214

Viimati registreerus: BlakeCarre
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Elektroonika  |  Teema: GPS-idest, ühe ja teise nurga pealt
Lehed: 1 ... 5 6 7 [8] 9   Alla
Trüki
Autor Teema: GPS-idest, ühe ja teise nurga pealt  (Loetud 169976 korda)
mattheas
Tegija
**
Postitusi: 8« Vastus #105 postitatud 03.03.08 16:53 »

tere.loodan et juba omate infot et see päev on saabunud ja eesti omab navigeerivat kaarti Garmini mudelite näol . kel vana aparaat olemas siis kaardi ost 550,- ,uutel  ostjatel kaart hinna sees juba.   Mul nii heameel et suunurgad lõikavad vaikselt juba kõrvu...
IP
pomo
Tegija
**
Postitusi: 112« Vastus #106 postitatud 03.03.08 17:36 »

aga kuidas siis selle eomapi omaga lood on?
On see kusagil või ei?
kumb parem on? Mis eomap maksab?
IP

Üritan ka kala saada
anta
Kalastushuviline
*
Postitusi: 7


« Vastus #107 postitatud 03.03.08 20:57 »

Eomapil on ka esialgne e. niinimetatud beta-versioon valmis, mida lubati neile kel mittenavigeeriv kaart olemas märtsikuuks tasuta kasutamiseks. Lähen otsin endale ka lähipäevil ära, et proovida, millega on tegu. Täpsemat infot võib küsida otse eomapist, kui huvi ,  järgmistel e-mailidelt margus.varton@eomap.ee (Tartu) või tonu.kraut@eomap.ee (Tallinn) või tel. 5162501

IP
Rain
Tegija
**
Postitusi: 34


« Vastus #108 postitatud 14.03.08 09:22 »

kasutan ise garmin etrex legend cx. Koos uue detailse eesti kaartiga täiesti normaalne seade. Olen pidanud ka erinevate riikide militaargepse kasutama, aga see pisike seade ei tööta sugugi halvemini, mõnes olukorras isegi eksimus väiksem. Enne ostu olin valiku ees kas äkki osta mõni kallim seade. Kallimatel seadmetel lihtsalt vilesid ja kellasid rohkem küljes. Ise maksin antud seadme eest pool aastat tagasi natuke alla 200 taala. Aru ei saa miks eesti kaupmehed asju poole kallimalt müüvad.
IP
pomo
Tegija
**
Postitusi: 112« Vastus #109 postitatud 16.03.08 22:25 »

mulle tuli nüüd see Map Update 2008 City Navigator Europe NT postiga koju ära.
Installis mitu tundi ja tulemuseks oli see, mida oleks pidanud ka kartma. Euroopakaarti ei ole enam üldse sees... Või vähemalt ei näita seal, kus enne sai linnukese panna, kas kasutab eesti regiot või euroopa NTd.
Tundub et võib riistaga lutsu vist visata.
IP

Üritan ka kala saada
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #110 postitatud 20.05.08 12:07 »

üks lühike, aga paljulubav uudis jakari lehelt:

Nüüd müügil Eesti siseveekogude kaart.

kuidagi jubesalaja on see tulnud, ei ole kuskil kõrva jäänudki enne...
kas keegi on juba omale soetanud ja oskab öelda, mida ja mis tasemel see kaart siis sisaldab? peipsi? võrts? emajõgi? sügavusjooned, kivid, jms?

IP

wrz/vares
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #111 postitatud 21.05.08 15:17 »

nii, tänaseks on kirjeldust natuke täpsustatud: "Nüüd müügil Eesti siseveekogude kaart. Suur-Emajõgi, Peipsi, Lämmijärv."
ja hind on kah tõusnud 650-lt 850-le :p
IP

wrz/vares
prt
Tegija
**
Postitusi: 26


« Vastus #112 postitatud 21.05.08 17:47 »

garmin.ee sama asi 850 eek.
IP
Mikk
Kalastushuviline
*
Postitusi: 3


« Vastus #113 postitatud 27.05.08 07:27 »

Arvestama peab, et nii Garminile tehtud Regio navigeeritavat kaarti kui ka Eesti siseveekoogude kaarti ei ole võimalik kasutada Mapsource'ga. Pakutakse ainult SD kaardil versiooni. Ehk arvutis eelnev teekonna planeerimine pole võimalik.
IP
prt
Tegija
**
Postitusi: 26


« Vastus #114 postitatud 27.05.08 11:08 »

SD kaardilt enda arvutisse kopeerimine on Autoriõiguse seaduse p.19 alusel lubatud kui sa kasutad seda informatiivse materjalina juba eelnevalt omandatud või vabavaralises utiliidis.
IP
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #115 postitatud 27.05.08 11:12 »

sd kaartilt oma arvutisse kopeerimine ei tee veel võimalikuks seda mapsources kasutada. aga omale arvutisse kopeerimine peaks tegelikult suht moistlik tegu olema, kuna minuarust oli garmini lehel kirjas et nad hävinud/riknenud sd kaarte ringi ei vaheta.
IP

wrz/vares
Ago
Tegija
**
Postitusi: 83


« Vastus #116 postitatud 27.05.08 21:27 »

Navionics on teinud uue kaardi venemaa!! järvedest Kaart 36XG sisaldab (Peipsi-järven, Äänisen, Laatokan, Svir-joen, Belomorsko-Baltiyskiy kanavan, Rybinskoe vesialueen, Volga-joen, Moscow-kanavan, Kama-joen, Belaya-joen, Volgo-Donskoy kanavan, Mustan Meren, Asovin Meren ja Kaspian Meren.)osaline tõlge siit http://www.multimarine.fi/content/view/20/1/

IP
talupoeg
Tegija
**
Postitusi: 173


« Vastus #117 postitatud 27.05.08 23:41 »

peipsi ette on ju märgitud ka viron(pildi järgi pakub kogu eesti rannikut
IP

adraga vees
puhh
Tegija
**
Postitusi: 142« Vastus #118 postitatud 04.07.08 11:17 »

Soetasin Regio kaardi enam vähem kohe samal nädalal kui see välja tuli. Kuna polnud enne kasutanud siis natuke pusimist ja üldsiselt selge. Navigeerimisel probleeme ei tekkinud, välja arvatud üksikud kohad kus ta millegipäerast teed ei näita keset Tallinna linna. Näiteks tahab ta Kadaka pst-l sõites Pärnu poole vägisi suunata kõigist vasakule prn.mnteele minevatele teedele, tundub et see Veskimöldre/Pärnu mnt-Kadaka pst rist on kuidagi korralikult tegemata. Kesklinnast Muugale sõites valides lühema tee,  viis aga kahjuks Lasnamäe kvartalite ja majade vahele hoovidest läbi. Aga selle viimase ma paneksin tegelikult enda settingute arvele. Loogilisem on kasutada marsruudi valikul märksõna kiirem teekond. Aga seda teavad vanad navigeerijad juba ammu, ma alles tudeerin seda teadust. Olen selle kaardiga sõites erinevaid punkte paika pannud ja probleeme pole. On ilusti kohale juhatanud ka “põllule”
Eile ja täna sain kasutada Eomapi navigeeritavat kaarti. Pean tunnistama et välimuselt ja info poolest megailus. Talude nimed, majad külades jne…..Eile selle kaardiga sõites näitas paremal ja vasakul päris palju väikesi “lombikesi” millest mul polnud aimugi.
Panin asja tiksuma oma ma ja eest õismäel. Sihtkoht Vargamäe (punkt eelmisel korral salvestatud regio kaardiga). Juhatas ilusti Tammsaare teele aga kuna seal oli mega ummik, eirasin käsku ja sõitsin läbi Männiku ringteele. Kuna koguaeg sõitsin, siis see talle ilmselt ei meeldi. Displeil oli kogu aeg kiri “arvutan”. Ühel hetkel avastasin et ta on kusklt võtnud veel ühe Vargamäe, ja pakub mulle kahte marsruuti- ühte Pärnu juurde ja teine siis minu oma. Tegin restardi. Selleks hetkeks oli tegelikult juba ringeel. Nüüd kui pika arvutamise peale leidis, siis suunas ilusti Tartu mnt-le. Oma õuduseks avastasin et saabumise kellaaeg 19.10!!! Teater pidi algama 19.00…..
Tartu mnt kõik ok, kuni otsustasin jälle eirata tema käsku ja pöörasin Kosele, et läbi harjumuspärase Alavere kaudu minna (seal rahulik sõita, ning arvestasin ka sellega et pean kiirust ületama). Pikalt näitas et sõidan tema poolt pakutud teest kõrval. Umbes…km. Siis alles hakkas arvutama. Häiresignaali polnud. Ühesõnaga kahtlesin nendes punktides ja otsisin välja asukoha Albu, mille kõrval (ca 4km eemal) Vargamäe asub. Saabumise kellaaeg muutus koheselt 18.45-ks. Ja seda mitte tänu kiirusele. Sellisel pakutud kellaajal olin tegelikult juba Vargamäel.
Tagasitee läks enam vähem samuti, natuke väiksemate viperustega, kuna keeldusin ainult kaks korda Paunküla poole minevatele kruusateedele minemast. Kohale jõudes Õismäele avastasin, et ma polegi kohal! Täpselt maja ees paika pandud punkt oli nihkunud kõvasti kaugemale! Ma kui aus olla ei näinudki kas ma maja ees sõites üldse kohale jõudsin! Maja eest võtsin ämma peale ja viisin ta teisele poole õismäed koju. Geps töötas ja otsis samal ajal koguaeg minu maja. Kuna õismäe on üks suur teede rägastik, siis kogu selle tee näitas ta mulle rõõmsalt –“arvutan”
Mis veel meelde tuli, et ta ei taha hoida soovitud kõrgust. Mul on paika pandud kaardile 120m. Kui ta siis maanteel mingit risti tahab näidata jäi mitmeid kordi pärast seda kaardile ja seda kõrgusega 30km….
Tänahommikust linnakatsetust ma siia kribama ei hakka. Õismäe-Leete marsruudi kiirema pani millegipärast läbi Paldiski mnt ja Taksopargi. Kuigi kiirem oleks Tammsaare-Järvevana. Aga see selleks. Enne Taksopargi risti näitas et mine Tehnika tänavale miski 650m pärast. Kuidas ületada Takso ristmik- polnud tal aimugi.Kordagi ei näidanud. Üks pikk sirge tee.
Üldkokkuvõttes- jube uimane. Regio töötab palju kiiremini. Eomapi hoiatused on hilinemisega. Regio arvutab marsruudi kordades kiiremini ringi.
Miskit on nihu selle eomapiga. Võimalik et minu kogenematus veel gepsuga liiklemisel, kuid Regioga analoogsituatsioonides pole probleeme olnud.
IP

Internetis kala küll, nahh sinna Peipsile ronida.
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #119 postitatud 04.07.08 18:36 »

Sama siin, kaks päeva olen nüüd eomapi järgi navigeerind, keskeltläbi näitab mu asukohta 100-300m taga mu reaalsest asukohast, kaardilehti vahetab aeglaselt, vahepeal mõnikord 5-6 sekundit pole midagi gepsu ekraanil, navigeerib muidu ok, kõige lühemat teed rehkendab ainult, settingute muutmine best road jms ei mõika. Tegemist on beta versiooniga, võibla pärast parem saab. Infi kaardil oluliselt rohkem, kui regiol, majad, elektriliinid jms.
Praegu regio tagasi gepsu, eomap välja.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Lehed: 1 ... 5 6 7 [8] 9   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi