Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
27.11.20 10:56

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Püügivarustus  |  Teema: multirull jões?!?!
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: multirull jões?!?!  (Loetud 26630 korda)
Koljat
Kalastushuviline
*
Postitusi: 7« postitatud 17.04.08 14:44 »

Küsimus siis selles, et kas on mõtekas soetada endale multirull ainult jões püüdmiseks(vahest ka järves). Hakkasin mõtlema selle soetamisele, kuna sellega on mugavam lanti loopida(minu arvates), aga nende viske kaugus on nii pikk, et ei oska arvata kas on mõtet soetada seda jões püügiks. Ehk on keegi kogenud mees kes oskab aidata?

Ette tänades Koljat
IP

[piiks] märg - mitte üks särg! =)
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565« Vastus #1 postitatud 17.04.08 21:06 »


 Esiteks, ei saa aru mis tähendab "viske kaugus on nii pikk" ?
Multirulli sab igakell regullida ja pidurdada niikuis süda soovib.
Teine asi aga- multirull eeldab vastavat ritva- mitte ainult käepideme- kuid ka rõngaste asetusepoolest.
Kolmas- tava hakklihamasinal on rull ridva all- st viba on koguaeg enamp-vähemp ühes asendis.
multirull aga on ridvapeal- paratamatult ta tahaks raskusjõumõjul keerata end ridva alla. Kui päivotsa pead niigi vehkima ja veel suurt multi käes tagasiväänama- koormus tuleb päris tore.
Kergemapoolne "seebikarp" võiks tulla kõnealla, suuremad on siiski muuks püügiks.
IP

tsuks nigu ma olen
prt
Tegija
**
Postitusi: 26


« Vastus #2 postitatud 18.04.08 07:49 »

multirulliga polegi nii kerge väga pikki viskeid teha. käepärasem on ta küll ja kompaktsem.
IP
margus leetma
Tegija
**
Postitusi: 35« Vastus #3 postitatud 18.04.08 08:47 »

Sai ka eelmine aasta tuhinaga 2 kallimapoolset Made in Jaapan seebikarpi tellitud ookeani tagant . Nyyd aasta hiljem arvan ,et mingit eelist neil siseveekogudes pole .Viskad nagu Nevskajaga ,aga ylekanne labi kaigukasti >) Voibolla pikaealisemad on ...
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #4 postitatud 18.04.08 09:01 »


Teine asi aga- multirull eeldab vastavat ritva- mitte ainult käepideme- kuid ka rõngaste asetusepoolest.
Kolmas- tava hakklihamasinal on rull ridva all- st viba on koguaeg enamp-vähemp ühes asendis.
multirull aga on ridvapeal- paratamatult ta tahaks raskusjõumõjul keerata end ridva alla. Kui päivotsa pead niigi vehkima ja veel suurt multi käes tagasiväänama- koormus tuleb päris tore.
Kergemapoolne "seebikarp" võiks tulla kõnealla, suuremad on siiski muuks püügiks.

Viskamiseks sobivad multirullid ei keera ennast kuskile. Kui võrrelda keskmist eesti oludes kasutatavat haspelrulli 3000 mõõdus ja sama tamiilimahutavusega multirulli, siis multi on gabariitidelt poole väiksem ja 100gr kergem.
Arusaamine, et multiga püütakse kuskil midagi muud, vist merikat peksavad, vist lõhejõgedel jms on väär. See, et meil multirull pole levinud, on tingitud sellest, et meil pole müüdud ega pakutud seda. Isegi praegu on kalapoodide lettidel multide saadavus suht kesine. Mujal maailmas multi väga levinud. Multirulliga võib püüda igal pool. Multirulli eelised haspli ees kehtivad samuti igal pool.
Ise arvan, et multirull pole sobilik forellitamiseks. Väga võsasees sellega raskem toimetada, kus on vaja järsu ridvapitsinõksuga kerge lant x suunas saata. Mõistlik on pilduda multiga lante alates 10gr.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Sjomm
Kalastushuviline
*
Postitusi: 6


« Vastus #5 postitatud 18.04.08 12:21 »

Olen kahevahel, millise ridva osta punasepüügiks ja kui pika. Püüan punast merest. Valikus on 3m ritv multikajaoks ja 3m, 3,2 ja 3,3 ritv haspelrulli jaoks. Hetkel kasutan 2,7m ritva haspelrulliga.
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #6 postitatud 18.04.08 13:49 »

Ridva pikkust, teste jms ei saa soovitada, kuna see on alati individuaalne.

 Ma soovitaks multirulliga püüda multirulliridvaga, ehk käepide selle nokaga.

Haspliga püüdes on käe haare ümber ridva ikkagi nii, et peopesa ja pöial moodustavad ringi ja on tegemist samasuguse haardega nagu võtad kinni viinapudelist. Vabaks jääb haspli puhul enamustel nimetissõrm, mis viske alguses on tamiili taga ja viske ajal paljud pidurdavad selle sõrmega tamiili mahajooksu poolilt.

Multirulliga on asi natuke teistmoodi.  Haarded on kindlasti väikeste erinevustega, kes hoiab rulli põsest, kes osaliselt rullist jne. Oluline erinevus võrreldes haspliga on see, et tavalist suletud ringi ja seda nn viinapudelihaaret ei ole, pöial asub pöörleva pooli peal viske ajal, kuna sellega pidurdadakse pooli. Ilmselt paljud hoiavad ka kerimise ajal pöialt poolil. Seoses sellega ongi seda nokka vaja. Pannes nimetissõrme või pika-peetri noka taha, saab mugava haarde.
See nokk on ka jerkamise juures mõnus, annab kindla haarde ja ridvaga kohe kindel tunne neid vahelööke teha.

Ma olen kahele ridvale ise teinud selle noka ja selle tegemisega saavad kõik jaantatikaverd omavad hakkama. See isetegemine annab võimaluse multiga püüki alustades kasutada vabasi hasplitokke.

Omal oli alustades kole vajadus keskpaindega või kogupaindega või kuidas seda nimetatakse, aeglasema ridva järgi. Põhjus ilmselt selles, et kui viskamine alguses suht äpu, siis kiire ridvaga laksates kippusid harakapesad tulema. Õppimist peaks alustama rahulike visetega ja mitte kohe üritada isiklikku kaugusrekordit.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
moiva
Tegija
**
Postitusi: 85« Vastus #7 postitatud 18.04.08 14:37 »

Kui hakata ise tegema haspelrullile mõeldud ridvast, kas ei peaks siis välja vahetama ka esimese rõnga? Multikale mõeldud ridval on see madalamal ja oluliselt väiksema läbimõõduga. Teiseks oli ühes varasemas teemas juttu (ei mäleta, kas siin või teises foorumis), et ritv on valmistatud töötama ühtepidi paindele ja kuiseeteistpidikeeratasiis.... Kuidas sellega on?
IP
Sjomm
Kalastushuviline
*
Postitusi: 6


« Vastus #8 postitatud 18.04.08 14:44 »

No jah. Olen seda multirulli harjutamas käinud, jerkimiseks. Probla selles, et kas hakata kasutama seda rulli ka merikapüügil või mitte. Saksin sellele 3 m ridva. Või siis, jääda haspelrulli peale ja osta 2.7 ridvale lisaks 3,3. Vees solberdades ja üle kivide loopimisel on pikemal ridval ilmselt eelis.
IP
moiva
Tegija
**
Postitusi: 85« Vastus #9 postitatud 18.04.08 15:08 »

Ma arvan, et merikapüügiks 2,7 ridval pikkust küll ja kui sul sellel juba haspelrull olemas las olla. Osta uus ritv multikale ja katseta, kumb rohkem meeldib. Ise olen merel multikat proovinud ja lennutab küll, kuna landid suht rasked ja väikese õhutakistusega. Probleeme tekkis vastutuult viskamisega, siis jääb lant vahel juba enne vette kukkumist õhus seisma ja kui siis pooli pidurdamise õige hetke maha magad on sasi kindlustatud.
IP
margus leetma
Tegija
**
Postitusi: 35« Vastus #10 postitatud 18.04.08 16:05 »

Multikaga harjub suht ruttu pyydma ,eriti kui enamus aastaid roteeriva pooliga (n.Nevski) pyytud .
Samas peab vise olema kontrollitud ja mina isiklikult vasin rutem ara , kui haspliga . Unise peaga teed vahel sellise noksu nagu haspliga ja habe olemas . Eks toostus tootab ja asi rohkem maitses . Olen ise vaga aldis igasugu uudis asju soetama  , kes soovib see proovib .
Paar eelist olen ikkagi leidnud : kompaktsus-kergus , mugav koha pyygiks (noor on napu vahel vajumise hetkel , vinklisse keeratuna-super tunnetus ) ja peaks suurema valu valja kannatama ning kestma pikalt .
IP
Koljat
Kalastushuviline
*
Postitusi: 7« Vastus #11 postitatud 18.04.08 23:35 »

Suured tänud, et kogemusi jagasite. Ma usun, et tasub ikka soetada see asjandus. Aga eks peab siis seda ridva värki kah uurima, et asi ikka tip-top oleks.
IP

[piiks] märg - mitte üks särg! =)
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565« Vastus #12 postitatud 19.04.08 14:13 »


 Vat seepse on- et normaalset ritva multile- jõel püügiks- Pärnus ja Tartus eriti polnud- Pärnus jõeääres oli 3m ühestükis(!) viba ja miski merekaigas, Taaralinnas leidsin Abu Enticer-i 2,40m testiga 10-30 gr. hind oli mõitslik ja kohapüügiks kärab küll- arjumatu veidi- aga siiski...
Havi püüaks tavainertsivaba rulliga.
Küsimus siin lihtsalt tsuksa ebanormaalsuses- nimelt spinnat lanti heites oian paremas käes- väljakerides aga vasakus ja kerin paremaga.
 Ja multiga mul see probla- et kui raske tinapääkummilutu otsas- siis enne viset pöial peab olema poolil ja vasakukäega pean vabastama stopperi! Suht ebamugav. A see on konkreetselt tsuksa mure.
IP

tsuks nigu ma olen
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi