Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
18.01.21 17:05

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14084
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: [1] 2 3 4 ... 8
1  Täika / Müük / Re: M: Ridaõng postitatud: 27.10.10 08:59
Vaata MaxMan, sellise kasti tegemine puidust eeldab teatud kogemust. Arvesta sellega, et tegemist pole miski köögilaualeivakastiga, vaid ikkagi kalapüügivahendiga, millel palju karmim kasutus.
2  Täika / Ost / Re: Vene kummipaadi ventiilivõti postitatud: 26.07.10 13:59
http://valvofor.ee/index.php?mact=Products,cntnt01,details,0&cntnt01hierarchyid=3&cntnt01pagelimit=10&cntnt01cd_origpage=16&cntnt01productid=263&cntnt01returnid=17
3  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Paadimatk Emajõel postitatud: 11.05.10 10:23
Olgu sul mistahes motoor seal taga, kui ikka tahad kalapüügist miskit mõnu saada, siis kahe päevaga läheb kiireks ikkagi. Käisime möödunud aastal Kavastust Võrtsuni. Hommikul läksime, ööseks tagasi. Niiet võimalik on, aga kas ka mõistlik?
4  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 09.03.10 12:03
No kulus aega, mis ta kulus, aga nüüd on ta siis mul käes. Ning lõpiks ka juriidiliselt korrektne.
From: indrek.ulla@kki.ee
To: papsik1@hotmail.com
Subject: Püügivahenditega veekogul viibimisest
Date: Tue, 9 Mar 2010 11:30:29 +0200

Lugupeetud härra Kullerkann,
 
Mõistame Teie muret seoses kalapüügialaste õigusaktide tõlgendamisega ja katsume selgitada, kuidas meie ja ka kalastajad antud teemat käsitlema ja mõistma peaksime. Teie järelepärimises on puudutatud ka püügivahendite püügivalmiduse teemat, kuid siinkohal ei ole otstarbeks hakata  kõikide püügivahendite püügivalmidust lahti sõnastama, vaid pigem on oluline seaduse ja eeskirja toimimise eesmärk.
 
Kalapüügiseaduse § 11 lõike 4 ülamärkega 1 keelab harrastuslikul kalapüügil kasutada samaaegselt rohkem kui kolme sama või eri liiki püügivahendit, välja arvatud vedelit, vähinatta ja vähimõrda, kusjuures kalapüügiseaduse § 11 lõike 19 kohaselt peavad harrastuspüügivahendid kalapüügil olema püügivahendi omaniku valve all ja nende omanikku peab olema võimalik veekogul või selle kaldal kindlaks teha. See nõue ei kehti püügil nakkevõrgu, vähimõrra ja õngejadaga, mis peavad olema käesoleva seaduse § 17 lõike 2 punkti 5 alusel tähistatud.
 
Seega kui harrastuspüüdja omab püügiõigust tõendavat dokumenti, siis tuleks järelvalveasutusel kontrollida, et püüdja ei kasutaks kalapüügil samaaegselt suuremat arvu püügivahendeid või püügivahendeid, mida eeskirjad ei kirjelda. See mitu tagavara õnge püüdjal veel lisaks kaasas on ei oma seejuures tähtsust.
 
Kalapüügiseaduse § 3 lõige 3 sätestab, et püügikorda seatud püügivahenditega veekogul või selle ranna või kalda piiranguvööndis viibimine võrdsustatakse kalapüügiga ja see säte on seadusesse sisse viidud eelkõige loata või keeluajal/kohas kalapüügi ennetamiseks ja võimaldab püügiõiguseta veekogul viibivat isikut, kes on püügikorda seatud püügivahenditega veekogul või ranna või kalda piiranguvööndis vastutusele võtta ka olukorras, kus isik väidab, et viibib seal nende püügivahenditega niisama ja kala ei püüa.
 
Eelpooltoodust tulenevalt on seadusandja andnud kaalutlusõiguse kalapüügi üle järelvalvet teostavatele inspektoritele, kes peavad järelvalve käigus kogutavatele asitõenditele tuginedes otsustama, kas tegemist oli kalapüüginõuete rikkumisega sh katsega kalapüüginõudeid rikkuda. Selleks on kontrolli teostavad inspektorid küllalt pädevad, et hinnata, kas püügikorda seatud püügivahenditega veekogul või selle ääres viibimise põhjuseks on soov kala püüda või mitte ja püügi teostamise eelduseks on ikkagi kalapüügiloa olemasolu.
 
Lugupidamisega,
 
 
Indrek Ulla
 
Keskkonnainspektsioon
Kalakaitse osakond
juhataja
Tel. +372 696 2244
Indrek.Ulla@kki.ee
5  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 03.03.10 18:54
Et siis pääle viit saabus ametlik vastus:
Keskkonnainspektsiooni ja Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna ühine selgitus on järgmine:
 
Kalapüügiseaduse § 11 lõike 4 ülamärkega 1 keelab harrastuslikul kalapüügil  kasutada samaaegselt rohkem kui kolme sama või eri liiki püügivahendit, välja arvatud vedelit, vähinatta ja vähimõrda, kusjuures kalapüügiseaduse  § 11 lõike  19 kohaselt peavad harrastuspüügivahendid kalapüügil olema püügivahendi omaniku valve all ja nende omanikku peab olema võimalik veekogul või selle kaldal kindlaks teha. See nõue ei kehti püügil nakkevõrgu, vähimõrra ja õngejadaga, mis peavad olema käesoleva seaduse § 17 lõike 2 punkti 5 alusel tähistatud.
 
Seega kui harrastuspüüdja omab püügiõigust tõendavat dokumenti, siis kontrollitakse, et ta ei kasutaks kalapüügil rohkem püügivahendeid, kui seadus seda lubab. See, mitu tagavaraõnge tal kaasas on, ei oma seejuures tähtsust.
 
Kalapüügiseaduse § 3 lõige 3 sätestab, et püügikorda seatud püügivahenditega veekogul või selle ranna või kalda piiranguvööndis viibimine võrdsustatakse kalapüügiga  ja see säte on seadusesse sisse viidud eelkõige loata kalapüügi ennetamiseks ja võimaldab püügiõiguseta (püügiloata) veekogul viibivat isikut, kes on püügikorda seatud püügivahenditega veekogul või ranna või kalda piiranguvööndis vastutusele võtta ka olukorras, kus ta väidab, et viibib seal nende püügivahenditega niisama ja kala ei püüa.
 
Antud seaduse sätte sisseviimisel sätestas seaduse eelnõuga kaasas olnud seletuskiri järgmist:
Muudetakse kalapüügiseaduse § 3 lõike 3 sõnastust (punkt 1) ja sätestatakse, et kalapüügiga võrdsustatakse püügikorda seatud püügivahenditega viibimine  veekogul või ranna ja kalda piiranguvööndis. Praegu kehtiva seaduse sõnastuse kohaselt loeti kalapüügiks püügikorda seatud püügivahenditega viibimine veekogul või veekogu kaldal. Nõue on vajalik selleks, et ennetada kalapüügiga seonduvaid rikkumisi, eelkõige loata püüki. Samuti on kontrolli teostavad inspektorid selleks küllalt pädevad, et hinnata, kas püügikorda seatud püügivahenditega veekogu ääres viibimise põhjuseks on soov kala püüda või mitte. Püügi eelduseks on kalapüügiloa olemasolu.
6  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 03.03.10 12:02
No nüüd siis sain selle kurikuulsa kantsleri arvamuse kätte ja nagu selgus, see vastus wuudi küsimisele aastast 2005 :-)). Ei hakka siia kõike seda uuesti kopima.  Ma loodan, et siin ikkagi kalle.eed linkida saab, kui ei saa, siis ehk niru aitab http://www.kalale.ee/sisu/NCw4MTk4MSwxOCwwLDE/  seal nii küsimus, kui vastus kirjas, noh ja muud juttu ka veel
7  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 03.03.10 09:59
Seekord siis asi lõppemas kalameeste kasuks. Kui KKI meile ametlikku ministeeriumi seisukohta ei edasta, saame selle ministeeriumist ja loodetavasti ka selle õiguskantsleri arvamuse.
8  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 02.03.10 21:18
Tegelikult pidasime pr. Tuulega kaks päris pikka vestlust maha, no ja seal tuli jällegi mo meelest see ametniku kvaliteet välja. Nimelt ütles Tuul. et te ikka vist reageerite üle, et varem pole sellest ju probleemi olnud. Mina, et just nimelt, et varem pole olnud, selles asi ongi. Tuul, aga et seal Valgjärvel ju kedagi ei karistatud, tehti ainult ennetavat tööd. Mina jällegi, et aga üks mees, kes konkreetselt karistada sai, meil teada. Tuul, et aga see ju ainult üks, ja tal võimalik ju edasi kaevata.
No vot sealt tulebki see ametniku karistamatus välja. Kui kestahes mitteriigiametnik teeb praaki, siis tuleb see tal oma taskust lõpuks kinni maksta, ametniku praaki, aga pead kohtuga ravima, ehk siis tegelikult aega ja raha juurde kulutama. Ametniku poole aga vibutatakse paremal juhul sõrme. See on nüüd kül ilmselt pisut üle lihtsustatud, aga nii see ju tegelikult on.
9  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 02.03.10 18:05
Et siis sellise vastuse sain....

Kommentaariks saame praegu öelda järgmist:
 
Püügitegevuse kontrollimisel lähtutakse kehtivast kalapüügieeskirjast ja kalapüügiseadusest, milles on muuhulgas ära määratud harrastuspüügil kasutatavate püüniste arv. Praegu on tõusnud küsimus kaasas olevate ja kasutatavate püügivahendite osas. Kuna seadus jätab mõningaid tõlgendamisi võimalusi, siis oleme palunud juristide poolset selgitust, samuti oleme küsinud Keskkonnaministeeriumi seisukohta. See võtab pisut aega, aga pärast seda saame anda juba ühtse seisukoha.
 
 
Parimate soovidega
 
Leili Tuul
Keskkonnainspektsiooni
avalike suhete nõunik
tel 696 2227, GSM 53 479 214
leili.tuul@kki.ee
10  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 02.03.10 16:26
Nagu tavaliselt, tahtsid kõik kõige paremat, aga välja tuli nagu tavaliselt. Ehk siis kui KKI pressiesindaja pr Leili Tuulega ennelõunat vestlesime, siis oli peaaegu kindel, et probleemi pole ja me need arvamused saame, kõik kolm. Aga kuna nüüd nagu selgub, on ka ministeeriumisse samas küsimuses järelpärimine tehtud, siis tõmbas KKI muidugist pidurid peale ja sealt miskit avaldust enne ministeeriumi oma ei saa, no ja loogiline ka, äkki seisukohad ei klapi ja on seda jama siis tarvis. Olin sellega siis loomulikult nõus ja palusin siis, et need kolm arvamust võib ju ikka saata, aga ei saa ka neid. Ja põhjuseks öeldi, et kuna nemad olid EKSLiga asja arutanud, ning leidnud, et need arvamused teevad ehk asja veel segasemaks. Proovisin küll kasvõi kuupäeva teada saada, aga ei õnnestunud miskit, proovisin seletada, et asi juba nii segamini, et enam rohkem segi minna ei saa, aga ei miskit. No ja lõpuks veel, et kui inspektor Liivi Inno ütles mulle selge sõnaga, et arvamusi oli kolm, siis praegusel hetkel enam kolmest ei räägita, ehk siis kadunud on ilmselt KKI enda arvamus. Löpuks leppisime kokku, et pr. Tuul koostab(siiski koos juristidega) miski vastuse, mille ma ikkagi loodan kätte saada ja siia ülesse panna.
Lõpuks olgu lisatud, et kõik eelnev on kokku kirjutatud telefoni vestluste põhjal ja mitte kuidagi ma selle jutu autentsust tõestada ei saa.:-)))
11  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 02.03.10 09:56
Tegelikult oli neid arvamusi, mida Valgjärvel näidati suisa kolm. Nagu ma nüüd tean, lähevad täna EKSLi inimesed KKIsse üldisele arutelule(Vähemalt üks neist Hanno Kask). Kuigi kokkusaamise päevakorda pole olemas, tuleb Ilmselt juttu ka Valgjärvest. Mulle lubati, et peale selle kohtumise toimumist saame me ka kõigi nende arvamuste koopiad, mida Valgjärvel näidati ja kui peaks täna veel miskit seisukohta peale asja arutamist võetama, siis ka selle.
12  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 01.03.10 08:34
Mis see kalaspordi liit siia puutub, saareke?
13  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 28.02.10 15:41
Eks me jõuame seda veel igalt poolt küsta. Aga kõige pealt saame ehk teada, mida otsesed kontrollijad asjast arvavad. Äkki polegi üldse miskit probleemi, sest ükski, kellel otseselt oleks miski sarnase asja pärast kamm turja löödud, pole ka siin sõna võtnud. Kroku, keda olevat ka ahistatud ei viitsinud ikkagi kirjutada miskit. Praegu on ju asi tasemel, et ma tean kedagi, kes teab kedagi...
14  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 27.02.10 10:00
Vaat selle õiguskantsleri värgiga ongi nii, et võib asjadest ainult miskit arvata. Ja mida ja mille kohta, ta miskit arvab oleks tõesti tore teada. Kui vaidluseks läheb, siis õiguse, emmale-kummale poolele, annab ainult kohus. Kuna arvamus KKIst sai küstud, siis on loogiline, et vastab sealsete juristide punt, ehk siis need inimesed, kes peavad ka inspektori teod kohtus õigeks sättima, kui keegi peaks antud asjas tehtud otsuse kohtusse kaebama. No ja mis veel õiguskantslerisse puutub, siis ta ei võta ühtegi asja uurida, kui selle kohta juba mistahes muu menetlus peaks käima. Ehk siis kui asi juba miskit pidi kohtusse antud näiteks, siis kantsler seda enam ei torgi. A sa rafionu tee see jäerelepärimine ää, see on dokumendi küsimine ja peaks oma viie päevaga ära tulema.
15  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 26.02.10 10:02
Saatsin KKI.sse kirja, vaatame, mis vastavad
Tere
Seoses sellega, et on kalapüügi talvehooaeg ja tänu sellel on sagenenud lahkarvamused kalameeste ning KKI inspektorite vahel,
palume selgitada mõnigaid seisukohti, millest Teie inpektorid lähtuvad oma reididel.
 Esiteks. Millistele tunnustele peab vastama püügikorda seatud püügivahend harrastusliku kalapüügi korral? Näiteks, et kas söödastamata
lihtkäsiõng on püügikorras, või mitte?
 Teiseks. Milline seadus reguleerib püügikorda seatud püügivahendite arvu, mis on lubatud kaasa võtta kalapüügile? Näitena siis olukord, kus jääpealt
kalastaja püüab küll samaaegselt ühe sikutiga, aga on kaasa võtnud kalakastis veel kümmekond kirptirguga rakendatud sikutit, mis on talve
oludes normaalne ja enamalt jaolt ka möödapääsmatu.
 Kuna valdav enamus kalamehi on seaduskuulekad, siis, loodame teie peatset vastust, et kalamehe ja inspektori kohtumine veekogu
ääres, oleks meeldiv kogemus mõlemale osapoolele!
Ette tänades Vambo Kullerkann, kalameeste portaali Nupuklubi.ee kasutajate nimel.
Lehed: [1] 2 3 4 ... 8

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi