Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
13.07.20 11:57

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14077
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 21938

Viimati registreerus: melisayc2
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: [1] 2 3 4
1  Jutupaun / Muud jutud / Re: Vaatad suulahti mis toimub. postitatud: 17.12.10 21:59
tee mõni pilt ja saada kuhu vaja. näiteks siia http://www.tartupostimees.ee/?r=502
2  Jutupaun / Muud jutud / Re: Eesti harrastusliku lõhepüügi küsitlus postitatud: 16.03.10 17:07
avaldasin ka oma arvamust (opinions are like assholes- everybody got one!).
tundus selline kalaturisti küsitlus rohkem... see selleks..
huvitav kus see 8kg võeti. Kirjutasin kaasa et 8kg poleks kindlasti lahendus. igasugune kaalumine on saadanast nii kala püüdjale kui kontrollijale. oluliselt lihtsam on reguleerita püüda lubatava kala pikkust. kuigi minu soovitus oleks lubada jõgedes lõhele ainult C&R püüki. ainuke mis selle vastu võib rääkida, on ausate püüdjate vähesus ja röövpüüdjate rohkus e kontrolli puudumine. ja välja võiks püüda lõhet ainult meres ja sedagi mitte kude perioodil.
3  Kalapüük / Koos kalale / Re: norra ookeanipüügi huviliste kokkutulek 2010 postitatud: 20.01.10 18:10
osaleks küll jah kui aeg vähegi sobib. kui sööbimisega siis soovitavalt kuskil veekogu lähedal- hommikust õhtuni kalapüük ja õhtul vastu ööd ookeanipüügi möla.

kuna minu veendumuse kohaselt on kala (mitte)saamise põhjuseks koha ja aja kokkusobivus, siis soovitaksin teha järgmist: kleepida kokku SUUR-Skjervoy kaart. no niipalju et enamvähem sügavusjoooned arusaadavad ja põhilise osa püügipiirkondadest ära kataks. kaart ära kiletada ja seinale seada. siis saab igaüks markeriga juurde kribada oma lemmikkohad kus, mida ja millal saanud seal ümbruses. See jutt et kuskil seal ja "oleks kaart" ei innusta. Ja samas promoks Skjevoy kui kohta,, kuigi seda vist vaja polegi.
ma võin selle kaardi tegemise enda peale võtta. tingimusel muidugi, et kaart jääb pärast mulle :D
4  Nupuklubi / Üritused / Re: Fotokonkurss "kalastusfoto 2009" hindamine postitatud: 17.12.09 18:53
18.
5  Täika / Müük / Re: Kaupmeeste vanne postitatud: 27.06.09 23:12
väga hea.
mis allikast see tekst pärit on?
6  Kalapüük / Koos kalale / Re: Põhja-Norra ookeanipüük 09 Skjervoj, Spakenes postitatud: 12.04.09 10:42
Siim helistas, kordas Sirpe inffi. Sakslased olid rääkinud et tursk ei istu põhjas, vaid vähemalt 20m põhjast lahti ja 50-100m sügavusel (klapib Kalmeri 60-90m teooriaga ;) . Suured ja neoontoonides silikoonid ruulivad. Kass normaalses mõõdus (suurimad 6-7kg), langet ja ussi mainis kah. Tursa kohta rohkem ei küsinud igaksjuhuks.
7  Kalapüük / Koos kalale / Re: Põhja-Norra ookeanipüük 09 Skjervoj, Spakenes postitatud: 11.04.09 13:30
rääkisin Siimuga, samuti seal praegu. Ütles et ilmad ilusad. Turska vähe, kohalikud väidavad et pole fjordidesse tulnud (veel?). Saksmannid vms käivad Eldoraados seda toomas. Silla alt kassi, elli otsast natuke kõike.
8  Jutupaun / Muud jutud / Re: aeg-ajalt kalal käijatele (ankeet) postitatud: 16.03.09 19:51
tehtud.
9  Kalapüük / Küsi nõu / Re: õngejada(ridakas) postitatud: 19.02.09 21:35
Kalastuskaarti ridaõnge kasutamiseks saad taotleda siit: http://kala.envir.ee/?call=fman_desc&m_id=4&m=|0|4|
Nagu lugeda võid, hakati neid taotlusi vastu võtma 1. dets 2008, seega ei pruugi Sulle enam vabu lubasi (kalastuskaarte) olla.
10  Nupuklubi / Üritused / Re: Fotokonkurss "Kalastusfoto 2008" postitatud: 15.01.09 22:36
seal oli ikka pilte rohkem kui punkti saajaid. vist.
11  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 08.12.08 23:34
Kas siin pole mitte vastuolu? Kui väikesed ka vees on, kes siis peaks kahvas olema?

ee väikesed peaks ikka kahvas, kotis ja potis olema. mõned aastad tagasi ilmus mingis soome kalastusajakirjas artikkel "Suured patta, väikesed tagasi", mida üritasin tõlkida eesti keelde. Ilmselt see ka ürituseks jäi. Aga mõte oligi see, et püük peaks olema valikuline ja nimelt suured kalad tuleks vette tagasi lasta, et ta oma geenid edasi annaks. Samuti annab suur kala tunduvalt rohkem järglasi kui samas kogukaalus väiksemad liigikaaslased.

Kaks lõiku ilmselt jõudsin ära tõlkida. Kahjuks on artikkel kadunud :(

"Suure püügikoormusega kaasneb kalade arvukuse vähenemine ja suuruse kahanemine. Kogenud kalastaja harvendab kannatlikult ja annab suurtele kaladele võimaluse jätkata kasvamist.
Algul teismelisena õpetasin vanaisale, et landiotsa jäänud haug oli sentimeetri võrra alamõõduline ja tuleks lasta tagasi kasvama. Uhkena põhimõtete üle lasin kala tagasi vette, samal ajal vangutas vanaisa pead ja mõtles kas minust kunagi kalameest saab. Paarkümend aastat hiljem jõudsid teadlased arusaamisele: haugi alammõõdul pole mõtet ja see tühistati. Nüüd on mõned arvamusel et haugile tuleks kehtestada ülemmõõt, et liigi vanade isendite geneetika siirduks järglastele. Oh ajad, oh kombed.
Kui kalastajatelt küsida milliseid kalu nad püüda tahavad siis vastus on ilmselge: suuri kalu. kuid mõeldes viisidele kuidas sellist tulemust saavutada, hüppab mõnigi alt ära, sest sellega kaasneb oma püügitavade ja harjumuste muutmine. Peene monofiiliga nakkevõrgud, mootorsaan, mootorpaat, navigaatorid jms liikumist hõlbustavad ja kalapüügi efektiivsust tõstvad seadmed, võimaldavad endisest tõhusamat püüki, mis aga ei väljendu kalade arvukuse ja isendisuuruse kasvus. Tendents on hoopis allamäge.
Mõnes piirkonnas on harrastus ja võrgupüük kasvanud nii, et suured isendid püütakse välja, kui p&v-mist (p&v- püüa ja vabasta, inglise keeles catch & release) ei harrastataks. Ja enamus seda ka ei tee. Soome kalapüügi kultuuri eripära on see, et mida rohkem kala saadakse, seda enam kalal käiakse. Ja kogu saak fileeritakse, isegi kui sellega midagi teha pole.

Võrk või lant

Pürgides kalastuse ja kalavete parandamisele liigub jutt ikkagi võrgupüügi piirangute suunas. Mispeale veekogu haldajal tõusevad kuklakarvad püsti. Teema tõstatab vastakaid tundeid, mis ei vii sihile. Mitmed uuringud näitavad, et võrgu silmasuuruse ja kala alammõõdu tõstmine, tooks kaasa kutseliste ja harrastuskalastajate saagi tõusu. Sellegipoolest levib vana "vahetpole" mõtteviis. Ühe kurva näitena võib tuua rannikumere territooriumi, kus püütakse kala 41mm võrgusilmaga koha. Ligi pool saagist on seetõttu alamõõduline.
Ajad muutuvad ja kalapüügiseadust tuleb vaadelda ehk teise pilgu alt, kui ajal mil se kirjutati. Seaduse mõte on kindlustada kalade võimalikult suur arvukus ja tootlikkus.
Suurimat ohtu kujutavad need kalastajad, kes pikkade võrgujadadega suunavad püügi kindlale kalaliigile. Nende püügivahendite asetamisel ei tunta piire- kiirelt raha nüüd ja kohe, kui ametnikud ei sekkuks.
Kui keegi väidab, et küll kutselised kalurid teavad kuidas veekogusi hallata ja millist püügikoormust nad taluvad, siis mitmed kaitsealused liigid ja vähenev kalade arvukus ümber maakera räägib millestki muust. Kui jutt on oma vorstiviilu paksusest võileival, ununeb kalakarja jätkusuutlikkus kiiresti."
12  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 08.12.08 23:13
ERR.ee: looduskaitsjad tahavad Narva koske osaliselt taastada

http://www.postimees.ee/?id=56305
13  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 12.11.08 19:33
Hülged viisid siiauurijate kalad võrgust minema

http://www.ilmajaam.ee/?id=48436

14  Varustus / Muu varustus / Re: Alusriietus postitatud: 26.10.08 00:42
ise kasutan viimased paar aastat Brynje Arctic seeria pesu. Arcticul on võrk all ja peal merino villast kangas peal. Talvel piisab kui kombinesoon peale panna, fliisi oleks vahele vaja äärmiselt külma ilma korral (sama lugu Norras viimased aastad). Seljas on mugav ja intensiivsele kasutamisele on hästi vastu pidanud. Ainaks miinuseks võib pidada hinda, kuid ma pean seda pesu oma hinna vääriliseks.
15  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 11.06.08 02:15

samal teemal KUKU raadio saates Äripäev eetris: http://akamai.tehnokratt.net/podvaar/aripaeveetris/aripaeveetris20080610.mp3

Lehed: [1] 2 3 4

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi