Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
25.09.20 12:37

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22234

Viimati registreerus: KDPArlie0
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: [1]
1  Varustus / Tee ise / Re: vaakum lakipurki, värvipurki postitatud: 07.10.08 16:37
Ei ole nali. Nn. sodi tekitavad peened osakesed. Seetõttu soovitasingi kasutada klaaskuule, kuulaagrikuule või graniiditükikesi. Tänu oma suurusele ei riku nad laki omadusi sest ei satu lakitud esemete pinnale.
2  Varustus / Tee ise / Re: vaakum lakipurki, värvipurki postitatud: 06.10.08 11:55
Lihtsam kui vaakumiga jamamine on purgis gaasiruumi minimaalsena hoidmine. Selleks tuleb purki lisada vajalikul hulgal inertseid tahkeid osakesi näit. klaasist või terasest kuulid, graniitkillustik jne. Teraskuulide korral on neid võimalik purgist magnetiga kätte saada, kuid osade lakkidega teras reageerib ja pikemaajalisel kontaktil võib laki värvi muuta.
3  Varustus / Tee ise / Re: Kala nahk kui landikaunistuse materjal postitatud: 29.12.07 23:44
Idee ei ole tõesti ainulaadne. Soomlaste foorumites ( http://www.kalastus.com/keskustelu/  ,  http://www.kalassa.net/keskustelut/index.php?board=18.0 ) võib näha lante, mida on värvimise asemel kujundatud  kalanahaga, linnusulega jne. Lõik need katted on esmalt peale liimitud ja siis kaetud 5 kuni 10 kordse lakikihiga.
4  Varustus / Püügivarustus / Re: Pambusridva jätkude remont postitatud: 01.06.07 10:06
Jätkud hakkavad loksuma, kuna on saanud niiskust. Niiskunud pambus paisub ja kuna teda ümbritseb metall, deformeerub. Kuivades hakkab niisugune liides loksuma. Sama viga on kõigis liidetes, kus paisuvat ja pehmemat materjali ümbritseb kõva mittepaisuv materjal. Vea likvideerimise võimalik taktika sõltub pilu laiusest. Parim materjal tihendamiseks on epo. Kui on võimalik, siis riputada loksuva toruga jätk üles nii, et toru oleks all. Tõmmata toru ridvapoolsele otsale paar keerdu plastikteipi nii, et ta ulatuks üle toru serva 1-1,5 mm. Tekkivasse pilusse valada vedelat epot, ritva kergelt koputades soodustada õhumullide eemaldumist ja epo paremat valgumist pilusse. Pärast epo kõvenemist eemaldada teip ja puhastada liitekoht lligsest epost. Epoga tuleks tihendada samamoodi ka ridva-toru teine ots. Kindlast tuleks jäjgida, et vähemalt jätkude ümbruses oleks pambus veekindla lakiga kaetud.
Üheks tihendamise võimaluseks oleks veel toru seina mõne mm avade puurimine ja nende vedela epoga täitmine.
Igal juhul tuleb jälgida, et torude kinnitamisel säiliks ridva sirgus.
Lehed: [1]

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi