Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
24.09.20 23:11

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22232

Viimati registreerus: lozilBlilk
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: [1] 2 3 4 5
1  Täika / Müük / Re: Müüa kalastustarbeid postitatud: 11.06.09 19:00
Ega ma ei ole seda spinna peal proovinud, kuid pigem kaldun arvama, et üldse ei sobi. Lennukal seda backing'ut välja ei heideta, selle mõte on pigem kala väsitamiseks pikema varu andmises (suurem kala tõmbaks muidu heitenööri lõpuni välja ja siis on jokk) ja pooli põhja täitmises. Täpsemalt oskavad ehk lennukamehed kommenteerida.
2  Täika / Müük / Re: Müüa kalastustarbeid postitatud: 11.06.09 02:00
See Grey's nöör on tegelikult lennuka backing line, spinna nööriks hästi ei sobi.
3  Jutupaun / Nalja / Re: Anektuut postitatud: 25.11.08 16:36
Populaarne telesaade Austraalias on jõudnud finaali.

Kogu maa vaatab! Finaalis on televaatajate lemmik pastor ja siis mingi kohalik aborigeen. Antakse ülesanne - teha luuletus, kus on sees sõna "timbuktu"

Pastor:

I was walking in the dark
I was looking in my heart
I was reading bible through
On my way to Timbuktu

Rahvas rõkkab, et nüüd on võit pastoril!

Aborigeen kannab oma luuletuse ette:

When Tim and I to Brisbane went
We saw some ladies there for rent
As them were 3 and us were 2
I booked one and Tim booked two
4  Jutupaun / Muud jutud / Re: Salavõrk kui selline postitatud: 23.10.08 16:43
Ei lugenud kogu eelnevat teemat korralikult läbi seega kommisin natuke valest vaatenurgast. Püügivahendi ostmise seisukohast ei ole spinnal ja võrgul vahet. Elektripüügivahendi müüki saab keelata, kuna sellega püük on seadusega keelatud, võrk on aga seaduslik püügivahend mõningate piirangutega nagu ka spinning.
Üks võimalik vahend Hiina võrkude müügi piiramiseks oleks nende sissetoomise maksustamine kõrgemate impordimaksudega, nagu nt dumpinguvastane maks. Sellisel juhul kujuneks Hiina võrgu hind sarnaseks korraliku võrgu hinnaga ja seda lihtsalt ei osteta enam.
Ühest küljest ei keelata midagi ära, keelamine tekitab alati trotsi ja vastuseisu, teisest küljest paneb turg asjad paika. Lisaväärtusena kaitseme kohalikku võrgutootjat turusolkijate eest.
5  Jutupaun / Muud jutud / Re: Salavõrk kui selline postitatud: 22.10.08 21:21
No ikka ei ole sama, spinninguga püüdmiseks eraldi luba ei ole, maksad harrastuspüügi õiguse eest 180.- kr/aastas ja püüad, igal pool, kus see on lubatud. Võrgule ostad eraldi litsentsi (minuteada enampakkumisel) ja võrgule on kindlaksmääratud püügipiirkond või veekogu, kus sa seda kasutada tohid. Lisaks peab võrk olema veel nõuetekohaselt tähistatud.
6  Varustus / Muu varustus / Re: Alusriietus postitatud: 22.10.08 21:11
Soovitan küll, ise olen kasutanud särki kevadest ja kogu komplekti nüüd sügisel wader'ite all, koos pikkade wader'i sokkidega väga head. Kombeka alla veel ei ole proovinud, kuid järgmine nädal katsetan ära.
USA'st tellimine ainult väga kulukaks läinud, esiteks tõstis cabelas saatekulu ja meie kõigi poolt armastatud toksu ja malliamet väänab ka täiega igasugu makse otsa. Viimase tellimuse puhul moodustas kauba maksumus kogukuludest vaid 53%.
7  Varustus / Muu varustus / Re: Alusriietus postitatud: 23.09.08 10:43
Mina ei julgeks, pikad alukad on täielik saast. See sooniline särk on veidi parem, kuid tõmbab ka ennast korralikult vett täis vaatamata sellele, et peal on hingav riietus. Vahet teed siis, kui oled normaalset hingavat pesu proovinud.
8  Jutupaun / Nalja / Re: Anektuut postitatud: 12.09.08 23:50
Vassili Ivanovit¨ ja Petka on saunas, T¨apajev on leiliruumis ja Petka peseb. Astub siis T¨apajev leiliruumist välja saunalina kenasti kunstipäraselt ümber keeratud.
Petka vaatab ja ütleb: "Nu Vassili Ivanovit¨ tõ kak Javaharlal Nehru".
Sellepeale kostab T¨apajev: "Vo pervõh ne Nehru a Anku i vtorõh eto ne tvojo delo kavo ja javaharlal."

9  Kalapüük / Koos kalale / Re: Seenele?! postitatud: 12.09.08 19:43
Käisin paar nädalat tagasi Läänemaal Nõva kandis, tahtsin Nõva randa sõita aga panin natuke puusse ja jõudsin ühe eamaja juude välja. Seal kasvasid ca 20-25 cm läbimõõduga suured simikud maja juures muuplatsil, miks siis mitte õunapuuaias.
10  Kalapüük / Küsi nõu / Re: vindi taastamine postitatud: 12.09.08 19:37
Kui sitas seisus vint on? Ma oma esimese kivissesõiduga (tegelikult üldse esimese sõiduga paeguse alusega) ise hakkama sain. Õnneks tükke väljas ei olnud, labad veits kõverad ainult. Väikese haamriga ettevaatlikult pinnisin laba kuju endiseks ja siis liivapaberiga viimistlesin. Sõian sama vindiga teist hooaega, ei mingit vibrat ega ka kiiruse vahet ei ole esialgsega.
11  Kalapüük / Küsi nõu / Re: kuidas ja kus merel kaatriga sõita? postitatud: 01.09.08 20:34
Eks ikka sadamatest, kus olemas slipid paadi vettelaskmiseks. Tallinnas Pirita jahisadam kõik (vettelaskmine, auto hoidmine paadi hoidmine) raha eest ja suht kallis, Harjumaal Tilgu sadam, tasuta (valveta ja kai äärde mahub paar paati), Lohusalu sadam, samuti tasuline aga oluliselt odavam, kui Pirital, Kurkse sadam, ka suht kallis. Tallinnast idapoolseid sadamaid ei ole ise kasutanud, aga seal on neid ka päris palju - Leppneeme, Neeme, Salmistu, Vergi jne. Siis on muidugi ka looduslikke kohti paadi vettelaskmiseks ja ööbimiseks, aga suurema paadiga see reeglina ei õnnestu.
Siit saab ehk abi.

12  Varustus / Paadid / Re: Kuidas kummikat registrisse kanda postitatud: 05.08.08 11:10
Nagu Aldo ütles, kui tahad laevatatavatel veekogudel sõita, peab olema registris. Ja täpsemalt oli selle CE-ga vist nii, et peale 2004 toodetud paate ei saa ilma CE-ta registreerida.
13  Varustus / Paadid / Re: Kuidas kummikat registrisse kanda postitatud: 04.08.08 19:28
Ma 100% kindel ei ole, aga praegu vist enam ilma CE tähiseta/serdita registreerida ei saa.
14  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Ul rull postitatud: 06.07.08 19:26
Ma olen Daiwa Tierra'le silma visanud, aga pole raatsinud veel tellida, käin UL'iga suhteliselt vähe kalal ka. Rull ise tundub hea tasub võtta 2000 mudel, sest kaal ja suurus tunduvad 1500-sega samad. Teisest küljest 1500-sele mahub vähem tamiili peale, mis tähendab, et tal on madalam pool ja see peaks UL rulli puhul isegi parem olla.
Link kah

15  Varustus / Paadid / Re: Plastikpaadi puhastus postitatud: 18.06.08 14:18
Selline näiline puhtus võib hoopis vastupidise tulemuse anda. Selle vaiba alla koguneb liiva ja kivikesi, mis siis vaiba peal liikumisel toimivad paremal juhul liivapaberina ja rikuvad põhja viimistluse sootuks. Konkreetne briidu vaip muidugi ei toetu kogu pinnaga paadi põhja vastu ja seetõttu parem. Ise eelistaksin puidust resti, eriti sellise kumera põhjaga paadi puhul, eeldab muidugi kvaliteetset puitu ja korraliku töötlust (nt õlitamist).
Lehed: [1] 2 3 4 5

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi