Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
09.07.20 23:50

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14076
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 21882

Viimati registreerus: carolehn2
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: 1 2 [3] 4 5 6 ... 8
31  Jutupaun / Muud jutud / Re: ÕNNE Jürto! postitatud: 31.05.10 09:28
Mehetegu, Jürto! Õnne ja tervist asjaosalistele! Nii jätkata!:D
32  Jutupaun / Muud jutud / Re: Teema lukus? postitatud: 13.05.10 09:16
Teemad ikka konkreetsed - varastatud paat ja lihtkäsiõng  algajale. Viimane läks lukku suisa poole arutelu pealt minuarust. Ma ei oska küll kuidagi õigeks pidada soovitust, et tee uus teema ja küsi selle vana lukkuläinud teema kohta, kui algteemas on heal juhul paar postitust ja see teema on kuu aega vana olnud.
Ja jejee-d ära siia sega - see on peldikusein, mitte foorum:D
33  Jutupaun / Muud jutud / Re: Teema lukus? postitatud: 12.05.10 23:30
No millal saab öelda, et teema on ammendunud? Alati võib kellelgi olla küsimusi.
34  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Paadimatk Emajõel postitatud: 11.05.10 14:28
Mõnele mehele jääb nädalavahetusest kah kalapüügil väheseks, kusjuures üldse kuhugi liikumata:) Selge see, et kui tahad nupujõel koha ja ussi tonkatada, koosal havi kiusata ja peipsil ahunat otsida, siis jääb loomulikult aega väheks. Aga kui teemaalgataja juttu tähelepanelikult lugeda, siis minnakse ikkagi eelkõige paadimatkale, mitte kalale. Kalapüük on kõrvaltegevus, milega tegeletakse siis, kui aega jagub:)
35  Jutupaun / Muud jutud / Teema lukus? postitatud: 11.05.10 09:16
Ma olen mõne foorumi teema puhul (näiteks varastatud paat ja lihtkäsiõng algajale) puhul märganud, et mingist hetkest seal teemas enam vastata ei saa. Puudub suisa vastav nupp. Seoses sellega küsimus, et kas antud juhtudel on moded teema lukku löönud või on see mingi IT-alane tehniline rike?
36  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Paadimatk Emajõel postitatud: 10.05.10 09:16
Olge nüüd mehed - RIB on tavaliselt üsna nobe paat, sõltub muidugi pajast, mis päras ripub. Võrtsu - Peipsi vahemaa on ca 100 km, selle katab sõtluvalt sõidukiirusest kahe kuni nelja tunniga. Päevad on pikad, aega jagub ka muuks kui ainult kimamiseks.
37  Täika / Müük / Re: M: Porta-Bote kokkuvolditav aeru/mootorpaat postitatud: 15.04.10 10:27
Iseenesest ju tore paat, aga hind on kindlasti see, mis asja levikule kõva piduri peale tõmbab. See treileri pealt kokkuhoiu jutt ei päde väga, sest senised kummikamehed (keda tootja poolt peamise sihtgrupina nähakse) ei vaja treilerit nagunii. 3-meetrist plastikjullat saab samamoodi autokatusel väga edukalt transportida ja ei vaja kokkupanemiseks üldse aega. Julla maksab 7000 krooni, voltpaat 33 000...Kui võtta aluseks kõige suurema, üle 4-meetrise paadi hind, siis selle 46 000 krooni eest saab uue samasuure (või isegi pool meetrit pikema) plastikpaadi, treileri, 4 hp päramootori, päästevestid ja muu nõutud varustuse veel pealekauba. Paneb mõtlema.

Ei tea, kuidas see paat kokkuvoldituna auto katusel kiirusel 90 km/h käitub? Väga laperadama ei hakka tuule käes? Enamusel autodel on katuseraamide vahe umbes 1 m, mis tähendab, et 4,28 m paadi puhul jääb mõlemast kautseraamist 1,6 m üle ääre.

Üks kivi ka eesti edasimüüja kapsaaeda - kodukal on paadi kohta küll kõvasti kiidulaulu, aga selline oluline info nagu paatide kategooriad, lubatud max mootorivõimsus ja kandejõud/inimeste arv pardal on sootuks puudu.

Aga et mu jutt nüüd ainult selle paadi mahategemisena ei tunduks, siis netist leitava info põhjal täitsa äge riist - väiksematel järvedel ja jõgedel elektrimootoriga või lubatud kohtades sisepõlemismootoriga kalapüügiks minu seisukohtadest lähtudes kindlasti palju parem alus kui kummipaat. Nagu eelpool mainitud, siis väiksema paadi puhul pole vahet kas vedada autokatusel plastjullat või seda voltpaati (OK, tuuletakistus on ehk erinev), aga voldiku eelis on kindlasti see, et võtab ladustamisel vähem ruumi. Pane või puukuuri pennidele seisma talveks:)

Ainult jah, minu isiklikust seisukohast võttes ei kaalu tema eelised seda kordades kõrgemat hinda üle.
38  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 10.03.10 12:44
Ringiga alguses tagasi.

Ei ole ringiga alguses tagasi, vaid täpselt seal, kuhu jõuda taheti - Põlvamaa inspektoritele peaks nüüd selge olema, et nad on käitunud seadusevastaselt. Mis muidugi ei tähenda, et nad ei võiks vanaviisi edasi käituda. Kuniks leidub oma õigusi mitteteadvaid kalamehi, kes ebaseaduslikke trahve kõrvad lontis ära maksavad.

Peaks kirjutama projekti ja küsima raha voldikute trükkimiseks, kus oleks põhirõhk kalameeste õiguste tutvustamisel, mida siis igas poes ja postkontoris levitada. Neid kohustusi meeldetuletavaid kampaaniaid on juba olnud, õiguste pool on aga jäänud vaeslapse rolli.
39  Varustus / Muu varustus / Re: ostmine netipoest postitatud: 08.03.10 10:06
http://www.bhphotovideo.com/

Äkki leiad sealt omale sobiva kaamera? Väga laia valikuga pood igatahes ja kogemused positiivsed. Aasta tagasi tellisin sealt sõbra palvel talle fotonänni ja ühte Canoni ilma stabilisaatorita zuumobjektiivi polnud neil laos kohe olemas. Lahendusena saadeti 200 USD kallim stabilisaatoriga obje ilma selle eest lisaraha kasseerimata. Vot on teenindus!
40  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 04.03.10 08:55
Wuudi, selle elad ehk üle, kui sulle käib mingi seadusesäte vastu karva, kuid vähemalt te mõistate seda paragrahvi inspektoriga ühtemoodi.
Sepaonu lootust, et defineeritaks ära püügikorras püügivahendi mõiste, ei tasu loota. Erinevaid püügivahendeid on palju ja spekuleerimisvõimalusi samuti hulga. Näiteks, kas muidu töökorda seatud spinning, millel on rulli vänt küljepeale keeratud (nö transpordiasendisse), on püügivalmis? Või kui landil puuduvad konksud? Aluseks saab mingil määral võtta seaduses olevaid harrastuspüügivahendite kirjeldusi, et kui üks komponent puudub (näiteks sööt õnge puhul), siis püügiriist pole püügikorras. Aga las need küsimused jäävad kohtu otsustada. Samas, kui sa tead, et lähed kalapüügiks keelatud alale või kasvõi läbid selle korraks, siis pole ju raske oma ridvad lahti võtta või kotti panna. Ühesõnaga muuta nad kindlapeale mittepüügikorras olevateks, et sekeldusi vältida.
Peamine, et ei kohtaks enam sellist meelevaldset seadusetõlgendust riigiametnike poolt, nagu praegusel juhul on toimunud. Need Põlvamaa KKI mehed, kes "terve elu" on Wuudi õiguskantsleri paberi alusel kalamehi trahvinud, võiksid nüüd need trahvid omast taskust kinni plekkida. Oleks paras koolirahaks, et teinekord prooviksid vennad ka oma aju erinevaid pabereid lugedes kasutada.

PS.  Ralf, hea pilt :) Umbes selline ma võisingi välja näha, kui sain teada, millise õiguskantsleri arvamuse alusel kalamehi trahvitud on.:)
41  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 03.03.10 14:14
Ema, anna padruneid!
42  Varustus / Muu varustus / Re: ostmine netipoest postitatud: 03.03.10 14:03
Asi toimib nii, nagu Loru kirjeldas. Aga igasuguste käibekapettuste vältimiseks peaksid müüjad üldjuhul kontrollima, kas sa oled ikka käibemaksukohuslane ja seda teinekord ei viitsita teha eriti.
Eestis kohapeal toimib see asi siis sedasi, et tehakse pöördmaksustamine - kui sa selle kaamera ostu deklareerid, tekib sul käibemaksu tasumise kohustus. Kuna sul on aga õigus sisendkäibekas tagasi küsida, siis tehakse nö tasaarveldust ja käibemaksu reaalselt tasuma ei pea. Küll pead sa seda tegema siis, kui selle kaamera ära müüd kunagi. Kui üldse.
43  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 02.03.10 22:03
Heh Papsik, maksuamet lasi Sylvesteri omanikega kohtus vaidlemise tõttu sadu miljoneid tuulde ja mitte üks koer ei köhinud. Vist isegi näppu ei viibutatud kellegi poole. Ajakirjandus natuke piksus, aga vastutasid selle jama eest maksumaksjad.
44  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 02.03.10 18:54
Nojah, see viimane oli nüüd küll vaid vastus vastuse pärast. Aga ootame siis ministeeriumi seisukoha ära. Kui seda üldse tuleb. Kes on ministeeriumis see jumal, kes ütleb, et asi on nii ja mitte teisiti? Pole seal ühelgi mune, et julgeks hiljem oma sõnade eest vastutada. Seega tuleb samasugune ümmargune jutt, mida võid mäluda ühest ja teisest otsast ning ikka sotti ei saa, millega tegu.
Aga võib ka nii juhtuda, et antud probleemi suhtes reageeritakse üle, hakatakse koheselt seadust muutma (mis on praegu väga popp) ja pannaksegi seadusesse sisse, et üle 3-e püügiriista ei või isegi mitte kaasas olla, olgu siis püügikorras või mitte.

See trahv oleks tulnud otsejoones kohtus vaidlustada. Oleks tulnud seisukoht institutsioonilt, kelle sõna midagi ka maksab.
45  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 02.03.10 10:12
Eks anna siis kirjadest teada. Kui siia on liiga mahukas uploadida, paneksid ehk meilile heigokraav@hot.ee

Lehed: 1 2 [3] 4 5 6 ... 8

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi