Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
10.07.20 00:26

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14076
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 21883

Viimati registreerus: Mbzrdlq
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: 1 [2] 3 4 5 ... 8
16  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Küsimus algajalt: milline on suhe ritv-tross-lant ? postitatud: 09.05.12 14:21
Spetsialist ma ei ole, aga ridva pikkus ei mängi trossivalikul küll mingit rolli. No võib-olla juhul, kui tross ületaks 50 cm, aga nii see ju pole. Tross tuleks valida siiski selle järgi, millist lanti soovitakse kasutada. Liiga pikk ja /või jäik tross hakkab väiksema landi mängu takistama. Ise vaatan trossivalikul selle läbimõõtu, materjali ja pöörlate kvaliteeti. Kehvade pöörlate tõttu nii mitmestki landist ilma jäänud. UL varustusega ahvena või vorelli püügil on tross üldse saatanast:)
17  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 25.01.12 08:57
Lugupeetud härra Urmas Margus peaks ülihästi teadma, et ühed suuremad kokkuostjad olid Pärnu laheäärsed kutselised kalurid ise. Kuulu järgi pidavat kutselised ka praegu olema peamised põrandaaluse kokkuostu subjektid, kes lätlaste püütud kala legaliseerivad ja siis kokkuostu edasi müüvad. On ju igati mugavam ja tulusam kala vahendada, kui ise muttidega jää all toimetada. Härra Margusel oleks mõistlikum oma ametivendade südametunnistusele koputada, mitte jääda jäävabadele talvedele lootma, kui mure kalavarude pärast nii suur on. Poleks nõudlust, puuduks ka pakkumine.
18  Varustus / Paadid / Re: kerge mootorpaat - sooviks nõuannet postitatud: 24.01.12 08:02
Pole ise sedasi proovinud lamedapõhjalist ja ujuvat kere. Lamedapõhjaline on kreeni suhtes kindlasti stabiilsem, aga mootoriga sõidu osas ei oska ma midagi eriti head leida. Vaevalt, et 2,5 või 4 hj seda paati glissi ajab, poolglissi võib-olla saab. Lamedapõhjaline ei lõika nii hästi lainet ja raputab laines selletõttu rohkem. See nina püstiajamine tuleneb tavaliselt valest kaalujaotusest või siis sellest, et liiga võimas/raske mootor sappa pandud. Mõningal määral saab seda mootoritrimmiga parandada.
No igatahes pead tegema oma valikute vahel kompromissi. Ideaalset paati pole olemas ja kui sa otsid alust, mida jõuaks üksi liigutada, siis ei saa loota sellelt parvlaeva stabiilsust ning merekindlust.
19  Varustus / Paadid / Re: kerge mootorpaat - sooviks nõuannet postitatud: 23.01.12 13:37
Vaata ka Pella Mini või Lighti http://www.kuldnebors.ee/search/veesoidukid/soudepaadid/pella-mini-light-pella-mini/search.mec?pob_post_id=7053777&pob_action=show_post&pob_cat_id=10721&pob_browser_offset=0&pob_view_language_id=et
Müüja www.paadirent.ee
Sellel CE sert olemas ja paras üksi-kaksi kasutamiseks.

Terhil on veel selline paat nagu 385, aga tolle hind ja kaal lähevad juba vist sutike soovitust välja.

Rakvere Viiking toodab sellist paati http://www.rakvereviiking.ee/tooted.php?tid=viiking380 Hinda ei tea kahjuks.

Liu Paat toodab Robust 13 paati, mis kah igati sinu soovitud piiridesse mahub http://www.hot.ee/l/liupaat/002_1.html

Need eeltoodud peaksid kõik olema sellised paadid, mis poolemeetrist lainet kannatavad ja ka püsti püüdmist võimaldavad. Janno pakutud variant koos mootoriga suht taskukohane komplekt minuarust.
20  Kalapüük / Küsi nõu / Õhkjahutusega diiselmootor postitatud: 04.01.12 15:15
Oleks vaja õhkjahutusega 1- või 2-silindrilist diiselmootorit a la 5 kuni 20 hj, elektristarteriga soovitatavalt.
Asi selles, et äi istus jälle paar päeva pimedas, kui torm möllas. Kuna ehitasin ta maja keskkütte peale, siis kippus ta elektrikatkestuse tõttu ka külma jääma. Nüüd on tal kinnisidee ehitada endale generaator. Tal on olemas vene ajast miski generaator, mida käitati tema mäletamist mööda tundmatut tõugu väiksema diisli pealt. Seda diiselmootorit muidugi enam pole ja nüüd vaja leida sellele aseaine. Midagi on müügikuulutustest ka silma jäänud, aga mõtlesin siinse rahva käest üle küsida, et ehk on kellelgi juhtumisi infot taolise väikse ja soovitavalt õhkjahutusega mootori olemasolu kohta kas siis endal kuuriall või mõnel tuttaval, kes sellest hingehinda ei küsiks. Tegemist ikkagi pensionäriga:D
21  Jutupaun / Muud jutud / Re: Türi ujula postitatud: 02.01.12 21:16
Allkirjad tuleks anda ikka iga mees eraldi, MTÜ eest läheb kirja vaid üks hääl ja keegi ei tea, palju seal taga inimesi on. Isiklikult olen selle aktsiooni tulemuslikkuse suhtes skeptiline, aga meelsust võib alati avaldada.
22  Nupuklubi / Üritused / Infotund väikelaevnikele postitatud: 05.07.11 10:40
10.-ndal juulil 2011 toimub Emajõe Nupuklubi korraldamisel väike infotund väikelaevnikele, kus Veeteede Ameti väike- ja sisevetelaevade osakonna vaneminspektor hr Enn Soovik annab ülevaate seadusandluse muudatustest ning räägib muudestki olulistest asjadest, mida väikelaevnikud peaksid kindlasti teadma. Saab esitada ka küsimusi.

Infopäev leiab aset Emajõe Suursoo looduskeskuse saalis 10.-ndal juulil 2011 kell 12.00. Infopäevast osavõtt on tasuta.

Looduskeskusesse pääseb nii autoga kui ka mööda Emajõge paadiga. On olemas paadisillad randumiseks. Looduskeskuse koduleht http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liikujale/looduskeskused/emajoe-suursoo-looduskeskus
Asukoht regio kaardil http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php?id=1&bbox=656572.65625,6467738.125,683877.34375,6484050.625&e=681310.9375&n=6475566.25&name=Looduskeskus&symbol=home&color=ff3300&alpha=80&search=%7B%22page%22:0,%22query%22:%7B%22text%22:%22Mere%20pst%204%22%7D%7D#tc3

Kõik huvilised on oodatud kuulama ja küsimusi esitama!

Emajõe Nupuklubi nimel,

Heigo Kraav
+3725263675
23  Varustus / Paadid / Re: Väikelaeva varustatus postitatud: 20.05.11 10:37
Lisaks on seadus muutunud niipalju, et enam ei pea väikelaevajuhi tunnistust kaasas kandma, kui sul on ette näidata mingi muu isikut tõendav dokument. Samuti ei pea kaasas olema väikelaeva registreerimistunnistust, kui selles väikelaevas viibib aluse registrijärgne  omanik või vastutav kasutaja. Isikuttõendav dokustaat peab muidugi ka sellel juhul kaasas olema.
24  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Aidake vaest lollikest! postitatud: 08.12.10 07:48
Foorumi lehekülgedel on kogu püüki ikka väga raske edasi anda. Seetõttu katsu ennast mõne ahvenakütiga koos kalale möllida või vaata ja küsi jääpeal oleva kalamehe käest, ehk juhtub olema hea inimene ja näitab.

Põhimõtteliselt toimub püük jääaugust:) Sikuska imiteerib väikest kala, kirptirk aga vesikirpu vms putukat.

Sikuskale tavaliselt mingit sööta ei lisata, see halvab landi mängu. Sikuskaid on erinevaid, jagunevad piki-ja põiklantideks. Mängitatakse jämedalt öeldes nii, et tõstetakse lanti 10-50 cm järsu tõmbega ja lastakse landil vabalt alla kukkuda, nii et tamiil on lõdva - siis lant liugleb ja jätab ujuva maimu mulje. Neid mängitamise viise on väga erinevaid. Lisaks ahvenale on sikuskaga ka haug arvestatav püügikala, seda siis suuremate sikudega.

Kirptirgu puhul on aga vaja reeglina sööta kasutada. Ahvena puhul on siis parim sääsevastne, mida tihti aetakse kirptirgu konksule kuni kolm tükki. Mängitamine seisneb kirptirgu nö "võdistamises" nooguti kaasabil, tirku samal ajal vaikselt tõstes või langetades. Mänguviise samuti väga erinevaid, sõltub ka kala võtuaktiivsusest jne.

Mõlema püügi puhul tuleb kala otsida erinevatest kohtadest ja sügavustest, kasutada erinevaid mänguviise ja rakendusi, et saada aru, mida kala hetkel eelistab.

Kui kodus kirjandust pole, mine raamatukokku ja laenuta kalastaja käsiraamat vms, seal püügiviisid ja -vahendid kenasti kirjas. Ja nagu öeldud - teise kalamehe pealt on kõige parem õppida.

Kivi kotti! Talvine kalapüük jääaugust on väga mõnus ja vahetu kalapüük ning hakkab sulle raudselt meeldima. Lihtsalt kannatust ja kogemuste omandamist ning küll ta tuleb, kus ta pääseb. Esimese jääga poolekiloseid ahvenaid püüdes ei suuda kuidagi mõista, kuidas paljud kalamehed ei pea talvisest püügist midagi.
25  Jutupaun / Nalja / Re: Dr Noormanni nõuandetuba postitatud: 15.11.10 08:17
Mina oleks vastamisega ettevaatlik - alles ükspäev läbis lennujaama turvakontrolli minu ees üks vene naisterahvas, kes oli kah arvatavasti oma lubadusele vastanud ja resultaadiks oli siuke kaheaastane krässus peaga mooramaa poiss, kes vist isa vaatama sõitis:D

See google translaator on saatanast - enam ei ole nii lihtne neegreid lollitada. Muidu ma vanasti ikka saatsin ajaviiteks mõnele taolisele business proposalile või lottery win´ile vastuse oma isikuandmetega, kus nimeks "Olen Petis" vms natuke ropumat, aga nüüd nad raisad kohe guugeldavad ja saavad pettusest aru:)
26  Kalapüük / Küsi nõu / Re: spinningurull postitatud: 16.08.10 19:18
See, kui palju pool nööri-tamiili mahutab, oli vanasti pooli peal kirjas. Pole ammu rulli ostnud, aga ehk on see info jätkuvalt seal peal. Ka on paljude rullidega kaasas veel üks pool, mis üldjuhul on kas väiksema või suurema mahutavusega kui rulliküljes olev pool. Kõige õigem on kaupluses ise vaadata ja müüjalt nõu küsida. Nagu vareski ütles, ei osteta rulli pooli mahutavuse järgi.
27  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Miks ei saa vaadata kalastusteemalisi filme . postitatud: 21.07.10 13:55
Milline link ei avane? Kus see link asub? See haugi fileerimise link?
28  Varustus / Paadid / Re: Soovin muretseda päramootorit. postitatud: 19.06.10 11:09
Eksid, Sepa! Andes teistest rohkem garantiid, annad ostjale rohkem usaldust, et tegemist ikka kvaliteetse toodanguga.:) Ainuke häda on see, et pead siis kõik need 5 aastat käima teda kusagil paadimootorite hooldusega tegelevas ettevõttes hooldamas. Sellisel 4 hj päravurril pole raske ise õlisid ja küünlaid vahetada.
29  Varustus / Paadid / Re: Soovin muretseda päramootorit. postitatud: 17.06.10 10:12
Soomes praegu 2,5 yamaha ja 2,5 suzuki hinnavahe ainult 10 ¤.
Aga  - Suzuki annab Soomes sellele mootorile  5 aastase garantii.

Vaatasin eile Korzetsi saadet "Kalamehejutud" ja seal vahepeal jooksis Honda Marine reklaam, kust selgus, et ka Honda pakub 5-aastast garantiid. Eestis siis.
30  Varustus / Paadid / Re: Soovin muretseda päramootorit. postitatud: 16.06.10 11:24
Kas mootor läheb kummarile? Kui sõudepaadile, siis vaata pigem 4 hj mootoreid. Need vast kõige optimaalsemad, 2,3 jääb veidi lahjaks. Ise soovitaksin Hondat ja Yamahat, aga eks nad töötavad kõik, kui korralikult hooldada ja sihipäraselt kasutada. Suzuki kohta liiguvad jutud, et varuosadega on probleeme, õigemini nende tarnega - olla võtnud aega kogunisti 3 kuud. Tänaseks ehk olukord muutunud.
Yamul praegu 2,5 hj hind sama, mis eelmisel 4 hj mudelil. Neid eelmisi mudeleid on ehk veel kusagilt leida.
Lehed: 1 [2] 3 4 5 ... 8

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi