Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
05.12.20 14:29

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: [1] 2 3 4 ... 8
1  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 28.09.17 09:16
Ma numbrit täpselt ei mäleta, aga selle maja kütmise kulu oli ikka suht üüratu. Suured pinnad kahekordse klaaspaketiga ja maakivist seinad paremat tulemust ei lubagi. Eks lodjalased unistavad, et vald võtaks halduskulu enda kanda, aga unustavad ära, et esiteks pole see hoone isegi mitte valla bilansis, et sinna võiks kulutusi teha ja ilmselt pole Luunja vald ka nii rikas, et sponsoreerida lillelaste tegevust, mis otseselt vallaelanikke ei puuduta. Jah, mõne koolilastele "looduskoolis" läbiviidud tunni eest võivad nad ju natuke maksta, aga selle rahaga kaugele ei seila. Iga vähekeni reaalselt mõtlev inimene saab aru, et kui juba RMK-l ei kannatanud nii kulukat projekti pidada, siis mingil MTÜ-l on see veel raskem. Ainult siit-sealt väljamangutud toetuste peal suurt siga ei tapa.
Jõudu lodjakodalastele, aga mina nendele ei panustaks. Muidugi äärmiselt kahju, et maja tühjana ja kasutuna seisab. Mina näen, et seda kohta suudab pidada ainult kas riik (millest ta hetkel loobunud on) või keski filantroop. Niiet hakakem Kantsi kõrtsu kõrvuti soojamaamerede privaatsaarte kõrval promoma, ehk soovib mõni saudi sheik omada miskit temajaoks nii eksklusiivset kui on seda tükike Emajõe-Suursood:)
2  Jutupaun / Muud jutud / Re: Tselluloositehas Nupujõele? postitatud: 16.02.17 08:34
Noh, asi siiski alles lapsekingades, kuigi meestel on tõsi taga. Suure kella külge läks tööstuse rajamise plaan mitte tegijate enda soovil, aga keegi oli kusagilt midagi kuulnud ja lekitas info ajakirjandusele. Sellest johtuvalt oli ka tegijate pressikas väga toores, kus täpset vastust ei osatud ühelegi küsimusele anda ja kõrvaltvaatajale jättis kogu asi mittetõsiseltvõetava mulje.

Aga nagu öeldud, on asi väga algstaadiumis. Ees ootab palju keerulisi ja ekstentsiaalseid küsimusi, mis lahendamist vajavad. Esiteks - keskkonnamõjud ja enne, kui keskkonnamõjusid saab hindama hakata, peavad asjaosalised kõigepealt tehnoloogia välja valima, mida pole veel minuteada otsustatud, milline see olema saab.  Teiseks - toorme küsimus on ka väga lahtine. Egas kõik metsaomanikud torma ummisjalu oma puitu vaid nendele müüma, suurtel metsaomanikel on omad pikaajalised partnerid ja lepingud ja huvid, mida tselluloosivabriku tegemisel kõrvale ei heideta. Metsatöösturitena on neil ilmselt küll kompetents ja info selles suhtes olemas, aga üllatusi tekib alati. Kolmandaks - võtmeinvestori leidmine. Miljard eurot on väga suur raha ja kuigi raha pole ilmast otsa saanud ning hiinlased on eriti maiad euroopas ja mikihiiremaal osalusi soetama, tuleb projekt investorile siiski maha müüa ja ega see kerge pole. Miljardit omaval ettevõttel on maailmas valikuid küll ja veel.

Seega elame-näeme.
3  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastuslaager lastele ja noortele postitatud: 13.01.17 20:20
Väga tublid!
4  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 07.02.16 12:57
Kindlasti tore ja tubli mees, aga harrastuspüüdjate kohapealt võiks ikka natuke oma peaga mõelda, enne kui suu lahti teeb.

5  Jutupaun / Muud jutud / Re: Solli-vana toetuseks postitatud: 18.12.15 11:12
Reformierakonna jüngrid on tööle pandud, et EKS nii palju toetust kogunud? Mitte et mul lõhejõgede valvamise vastu midagi oleks.
6  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 09.06.15 09:58
Võib ju olla, et mõnes veekogus kehvade toitumis- või kudemistingimuste tõttu on mõne kalaliigi populatsioon võib-olla mõningal määral langenud, mis on täiesti normaalne protsess ka näiteks metsaelukate hulgas. Sellepärast ei tasu veel häirekella lüüa.
See, et mõnel võistlusel jäid enamus nupuks, ei pruugi kalade puhul aga tingimata seda tähendada, et kala poleks. Haugil võis olla käsil hammastevahetus näiteks. Või oli sel päeval suu lihtsalt lukus. Vähegi kogenumad kalamehed peaksid kõik teadma, et mõnel päeval lihtsalt kala ei võta ja kõik, pinguta palju tahad. Ega kala ikka vägisi sundida saa, treeni sa palju tahad.
7  Täika / Müük / Re: Linaski maimud postitatud: 26.09.13 20:32
Soovitan! Maimud nagu ponksid. Kui ise kaugel ära poleks, võtaksin need veel lisaks.
8  Varustus / Muu varustus / Re: Savusampo postitatud: 04.09.13 08:37
Pole ka soome keeles väga kodus, aga lugeda võib veel, et kümne poolekilose kalafilee suitsutamiseks (et nad tuleksid eriti mõnusad) kulub 4-5 lepapuu tükki ning umbes 10 tundi. Sealiha suitsutamisega läheb muidugi hoopis kauem aega. Ühe klotsi normaalseks põlemisajaks antaksegi 2 tundi (õunapuu klots põleb arvatavasti kauem kui lepp) ja soovitatakse keskele puurida veel 5 mm auk, annab parema suitsu. Samuti ei soovitata kala asetada otse selle karbi kohale, saab liiga palju sooja. Tuleks üleüldse jälgida, et temperatuur suitsutamisnõus ei tõuseks üle 32 kraadi, kala liha läheb siis juba liiga pehmeks. Liha suitsutamisel võib temperatuur olla ka üle 50 kraadi. Sobivaks peetakse 50-200 liitrist nõud suitsutamiseks. Ja et seda karbi ei asetataks süttimisohtlikule pinnale (paber näiteks:))
9  Varustus / Muu varustus / Re: Savusampo postitatud: 03.09.13 09:57
Ma loen küll välja, et neid edasimüüjaid on sutike rohkem, kui Puuilo. Ja tootja saadab oma kaupa ka postiga. Võib-olla on nõus ka Eestisse saatma? Peaks ikka odavam tulema, kui ise põtra järele minna. Sa Jan osta ära ja anna teada, kuidas toimib, hakkas ennastki huvitama.
10  Täika / Müük / Re: M: Kajalood Condor F-238 postitatud: 14.06.13 10:16
Ja mis see poehinnast odavam hind on?
11  Varustus / Paadid / Re: elektri trimm postitatud: 15.03.13 07:18
Nüüd saan vist pihta, millest jutt käib. Arvatavasti soovid sa osta Honda 20 hj mootorit, millel tegelikult ei ole tegemist elektritrimmiga, vaid lihtsalt elektrilise mootorijala tõstmise funktsiooniga. Seda funktsiooni saab jah elektritrimmina kasutada vaid teatud pööreteni, aga mitte täisgaasiga sõites. Ju on tegemist lihtsalt elektrilise ajamiga, mis on piisavalt nõrk, et ei jõua suurtel pööretel sõukruvi survele vastu hakata. Suurematel mootoritel asi lahendatud hüdrosilindriga.
Et kui see Honda nö elektritrimm on selline poolkõva lahendus ja raha kah just puu otsas ei kasva, siis võta tõesti manuaalne variant.
12  Varustus / Paadid / Re: elektri trimm postitatud: 11.03.13 11:18
Niipalju kui mina trimmiga mootoritega sõitnud olen, siis see madala vee asend on ainult üks väike hea omadus trimmi puhul. Põhikasu seisneb ikka võimaluses sõidu ajal leida kõige optimaasem trimminurk, mille omakorda saab taandada parima kiiruse/küttekulu suhtele vms. Või siis täislastis paadi puhul kergem glissiminek jne. Minurust väga väärt asi, last jaotub paadis tavaliselt iga kord natuke erinevalt.
Ise pole 20hj mootoril trimmi kasutanud, aga ma ei saa eriti hästi aru müüja jutust, et 20hj on liiga nõrk, et kiiremal sõidul saaks trimmi kasutada?!?! Ta mõtles äkki suurtes lainetes sõites trimmiga mängimist? Või on paat selline, mis 20 hj-ga ei taha hästi glissigi minna? Äkki polegi glisseeriv paat?
13  Varustus / Paadid / Re: 2T mootor ja trollimine postitatud: 04.03.13 09:02
Tohatsul vist (või oli kellelgi teisel) on olemas kohe spetsiaalne seadistus madalatel pööretel töötamiseks ehk siis trollimiseks. Aga üldiselt kehtib jah eelpool nimetet häda, et puterdab ja tahmab küünlad ära. Ta ikka loodud suurematel pööretel töötamiseks.
Kütusekulud on nii ja naa - tühikäigul ei oska küll midagi pakkuda, aga täispööretel peaks 15 hj 2T ja 30 hj 4T võtma enam-vähem ühepalju kütust. no nii 10 L/h. 15 hj võtab tegelikult vähem, aga väga palju oleneb paadi koormatusest, kerekujust, vastutuulest jne, jne. Kui see 15 hj on mingile konkreetsele paadile selline jeeli-jeeli alumine piir ehk et mootor suudab paati liigutada oma võimete piiril, siis isegi ainult küttekulust lähtuvalt oleks 30 hj 4T kindlasti parem valik.
14  Varustus / Muu varustus / Re: Uppumatud või ujuvad tööriistad postitatud: 14.12.12 19:23
Pole vist näinud kunagi ühtegi uppumatut tööriista. Eks mõni neist ikka tänu oma konstruktsioonile veepeal püsib, aga nimme uppumatuks toodetud riistu pole trehvanud. Või pole osanud vaadata. Aga milleks säänseid niiväga tarvis on? Kui töö seisneb pidevalt veepeal tööriistadega jahmerdamises(sillaehitus jms), siis on arusaadav, kuid isiklikult pole küll kunagi nende järgi vajadust tundnud. Ei meenu ka, et oleksin veepeal paadimootorit remontides vms tööd tehes midagi vette pillanud. Ahjaa, ükskord suutsin tellingu pealt  akudrelli tiiki pillata, aga  seal poleks ujuvus iseenesest midagi päästnud, vaid drell oleks pidanud olema veekindel.
15  Nupuklubi / Üritused / Re: talgud Emajõe Suursoos, 18. mail postitatud: 19.05.12 00:25
Resümee: 1 osaleja Nupuklubi poolt rohkem kui möödunud aastal (kokku 3) - edasiminek!

A muidu vist ca 20 inimest oli kohal, valdavalt RMK töötajad vist. Tegeleti ainult jõekallastelt prügi korjamisega, mida oli tegelikult vähem kui mina ootasin. Kella kahest seljanka ja vaarikakook kohviga ning jõele lanti loopima. Ilma klaaris ära ja kala natuke võttis kah, aga enamus allamõõdu poisid. Kõik said 2-3 kala, kokku vaid 2 isendit leidsid tee kalakotti.  Igatahes väga mõnus olemine oli - sõbrad, kalapüük, Emajõgi. Praegu söön värskelt praetud haugi ja mõmisen naudingust.
Lehed: [1] 2 3 4 ... 8

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi