Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
11.07.20 05:15

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14076
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 21901

Viimati registreerus: earleneau60
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: [1] 2 3
1  Kalapüük / Koos kalale / Re: Pakkuda 2-3 kohta kalastusreisile Ahvenamaale augusti viimane nädal - KIIRE! postitatud: 03.09.08 02:16
Nii ja naa. Kala oli kõvasti. Paar esimest päeva läks luure peale, leidmaks kohti ja lante, mis toimivad. Siis oli ahvenakoht ja toimiv püügimeetod leitud. Ülejäänd päevad rebiti 20-30 kg ahvent päevas paatkonna peale. Probla selles, et kala polnud kuigi suur. Suurimadki kuskil 400 - 450 gr kanti. kuigi selliste duubleidki oli tore tõmmata. Ja neid oli palju. Paar paati jahtisid haugi, suurimaks jäi 4.8 kg. Paar kolli tõmbasid trosside lõkse sirgeks. Lisaks sain ühe väiksema koha ja silikooniga ka paar suurt räime. Ussiga püüdjad said lisaks ahvenale ka särge ja vimba.
Huvitav oli see, et ahven võttis kõige paremini, kui tuule tõttu oli tekkinud tugev vool. Ja võttis otse voolu sees. Vahepeal tuli rakendus lihtsalt üle paadiääre alla lasta, ja kala kargas ise kallale. Püügisügavus oli 8 - 12 meetrit. Haug tuli muidugi madalamalt.
Nähti ka lõhesid või merikaid veest välja hüppamas. Üldiselt jäid kõik rahule. Enda eesmärk - suure ahvena püüdmine jäi siiski täitmata, sest sealkandis seda lihtsalt polnud.
2  Kalapüük / Koos kalale / Re: Pakkuda 2-3 kohta kalastusreisile Ahvenamaale augusti viimane nädal - KIIRE! postitatud: 13.08.08 00:33
To enni: kui suuri ahvenaid jms saite? Mis mökkides ööbisite? Tahtsime ise ka Fögöle sel aastal, aga ei saand kogu jõugule ööbimist sobivaks nädalaks.
3  Kalapüük / Koos kalale / Pakkuda 2-3 kohta kalastusreisile Ahvenamaale augusti viimane nädal - KIIRE! postitatud: 12.08.08 12:43
Tere!

Ühe pere alt ära hüppamise tõttu vabanes ootamatult 2-3 kohta Ahvenamaa kalastusreisile.
Reisi algus on 24.augustil (väljasõit õhtuse Rootsi laevaga) ja tagasi jõuame 1.sept hommikupoolikul. Seega terve nädal hea seltskonnaga ilusas looduses ja kalarikastel vetel.
Seltskonda on ilma Teieta 14 suurt ja 2 väikest, vanuses 1 kuni 48 aastat (enamik 35 ja 45 vahel), nii naisi kui mehi. Pundis on nii paadunud ja kogenud kalamehi kui neid, keda kalapüük ei huvita. Kalastajad veedavad suure osa ajast ilmselt püügivetel, ülejäänud matkavad, sõidavad ratast ja naudivad rahu, vaikust ja mõnusat seltskonda.
Ööbimine mugavates 4* kämpingutes, seekord Hammarlandi piirkonnas. Hind on 7000 kr (kokku 2-3 inimese puhul).
Hinna sisse kuuluvad kohad autos, laevapiletid (kajutikohad 4-ses kajutis) ja ööbimine kämpades, aerupaat (mootor tuleb kaasa võtta või juurde üürida).
Kalastuse seisukohast jahime peamiselt suurt ahvenat ja koha, sest haugi tuleb nagunii igast asendist kaaspüügina. Aga püüda on võimalik ka õngede ja tonkadega, näiteks siiga.
Kuna sõit juba 1,5 nädala pärast, siis on asjaga KIIRE.
Kel huvi või soovib lisainfot, võtku ühendust tel.5029783, koit@praiston.ee

4  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Majutusasutused Peipsi kaldal postitatud: 10.07.08 12:22
Kui ostad kaubanduskeskustes ja osades bensukates saadaoleva punakasoranzhi kaanega raamatukese "puhkus 2008" (hind veidi alla 30 krooksu), siis seal oli peipsi veeres mitu majutuskohta, mis ka paadirenti pakkusid. Lisaks muid põnevaid veeäärseid majutuskohti kogu Eestis.
5  Jutupaun / Muud jutud / Re: Söömisest kalal. postitatud: 09.07.08 15:22
Seda lugedes jääb mulje, nagu mehed käiks kõrgmäestikumatkadel. Mul kalapüük primaarne, söömisest pole rituaali kujunend. Kui pikaks päevaks minek, siis mõned liitrid vett või kalja, paar pudelit õlut ja mõned võileivad. Kui ööseks jäämine, siis rohkem võileibu ja termosega kuum kohv või tee, ja mingit lihalist snäkki - basturmat, keelelõike, seakõrvu vms. Talvel jää peale kuum kohv ja seapõse singiga võileivad. Mõni shokolaadikomm ka energiavarude taastamiseks. Väike Larseni konjak oli ka kogu eelmise hooaja paadis. Hooaja lõpuks kulus enam-vähem ära kah :).
Miskeid spets söögiriistu kaasa ei vea, kuigi noad on alati kaasas loomulikult. Suvel soojaga vahel külmakast jookidele ja kaladele kaasas.
Üldiselt kipub nii olema, et söömise peale ei raatsi aega raisata eriti. Kui juba vee peal olla (käin 100% paadiga, öösiti tonkatan paadist), siis tuleks aeg maksimaalselt ära kasutada. Mine muidu tea, äkki võtab Suur Kala just sel ajal, kui lõkke ääres istun ja uhaaga jagelen.
6  Kalapüük / Koos kalale / Re: Ahvenamaa 2008 kevad postitatud: 17.05.08 10:32
Enni, mis piirkonnas olite? Ja mis kämpas peatusite? Me oleme sügisepoole ahvenat sügavalt (ca 8 m) raskete jigidega jahtinud. Kaljuseinte ääres ja kivistel veealustel madalikel. Enamik rahvast seda tehnikat ei kasuta. Aga tegelikult väga produktiivne, just suurema ahvena saamiseks. Kindlasti on vajalik kajalood sügavuste määramiseks. Ja hea kaart ei tee ka paha.
Ahvenapüügiks parim aeg ikka august kuni oktoober. Eelmise aasta juunis vaid üksikuid saime samadest kohtadest, kus augustis ahvenat väga palju oli.
7  Kalapüük / Koos kalale / Re: Ahvenamaa 2008 kevad postitatud: 15.05.08 22:20
Meil plaan augusti lõpus Föglöt külastada. Seni oleme 2 eelmisel aastal käinud, natuke teises kohas. Kala alati kõvasti rohkem olnud, kui ära süüa jaksame. Rohkem oleme rõhunud ahvenale ja kohale. Haugi tuleb kaaspüügina niigi pidevalt, seda igav püüda. Sel aastal plaanis üle-kilo ahvenaid jahtida.
8  Varustus / Paadid / Re: Vana- Ihaste paadisadama eskiislahenduse avalik arutelu postitatud: 29.01.08 11:20
Niikaua kui jõel norm tankimisvõimalust pole, niikaua ka kõik käsitsi kanistreid vedivad. Ja nõudlus justkui puudub. Kui selline võimalus tekib, siis mingi aja jooksul leitakse, et mugavam ju jõe peal tankida. Ja hakataksegi seda tegema. Loomulikult ei juhtu see üleöö. Aga sadamavahile võiks selline asi ju natuke lisatulu anda küll. Mõnetonnine plastmahuti koos ühe tankuriga ei tohiks väga kallis olla.
Kui on sadamal hea peremees, küll ta leiab, mis teenuseid pakkuda ja kuidas lisatulu teenida.
Sihuke pisisadam oleks paras pereäri. Kuigi isegi selleks vist veidi väiksevõitu. Koos kämpingu ja poekesega ehk majandaks ära.
9  Kalapüük / Võistlused / Re: Viljandi järve püügivõistlus 23 veebruaril 2008 postitatud: 15.01.08 19:42
Kui armee aastapäev ei sobi, tee siis naistepäeval, st 8.märts... Naistele eritingimused ja eriauhinnad, seda ju hea promoda kah. Saaks ehk tavalisest rohkemgi peresid jääle, muidu igav koduses joomalauas istumine... siis aga võimalik tervislikul üritusel osaleda...
10  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Emajõe sügavaimad kalastus kohad .e. hauakohad ?? postitatud: 14.09.07 13:51
Nu Sulle tuttava Sadamateatri juures ju on selliseid üle 5 m auke. Kabina karjääri suudmes kah, Luunja sillast alla esimese käänu juures. Tegelt praegu vesi nii madal, et Tartust allapoole pääseb jõeääri mööda pea igale poole ligi. Iseasi, kui palju kõndida viitsid.
11  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Emajõe sügavaimad kalastus kohad .e. hauakohad ?? postitatud: 14.09.07 13:00
A2-st vähendamisega värvikoopia tegemist suutsin leida Tartust vaid ühes kohas. Alati on võimalik muidugi suuremat formaati kopeerida mitlmele väiksemale, aga uskuge, see pilt läheb siis väga kirjuks. Te ei saa enam aru, mis lõik millele järgneb, jne.

Ise olen teinud järgmiselt: otsin kodus huvipakkuvad kohad välja, ja märgin kodus nende ligikaudse asukoha (jõe kuju järgi) GPS-s olevale Regio kaardile (kasutan Magellan Sporttrak Colorit), kus on jõe looked väga täpselt olemas. Kohapeal juba mõned korrad edasi-tagasi üle sõidan, ja kajaloodiga täpsest profiilist pildi saan. Siis paat sobivasse paika, ja püüdma. Siiani on edu toond.
12  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Emajõe sügavaimad kalastus kohad .e. hauakohad ?? postitatud: 13.09.07 00:22
Nii suurt formaati (A2) on ikka väga nadi kaasas kanda. Sestap lasksin vähendatud (A3) formaadis värvikoopiad teha. Originaal maksis Veeteede Ametist ostes ca 600 kr, koopia läks maksma üle 1000 kr :). Mustvalge oleks muidugi tunduvalt odavam tulnud, aga värvlilist hulga parem uurida. Kiletand teist ei ole.
13  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Emajõe sügavaimad kalastus kohad .e. hauakohad ?? postitatud: 10.09.07 23:01
Emajõe atlas ja kajalood on abiks. Allpool Kavastut on sügavaid üle 5 m alasid pea pidevalt. Sügavaimad augud (10 m) on Kavastu sadamast ca 500 m allavoolu parema kalda ääres mõrra kõrval, Otissaare kõrval samuti 10 m. Ahja suudmes 7-8 m auk. Aga neid on palju, ja iga auk isesugune... Paremad on need, kus järsemad üleminekud ja ebatasasem põhi. Muidugi kui koha jahid.
14  Varustus / Püügivarustus / Re: Jerkbait landid, ridvad, rullid postitatud: 05.09.07 03:06
Sepa, kuidas esimesed kogemused on? Ma suvel paar korda proovisin, aga edutult. Kevadeti olen vahel normaalselt saand. Samas ühtki korralikumat elukat seni jerkiga mitte. Nüüd ca kuu aja jooksul peaks jerki aeg algama, kui taimestik laguneb ja suurem kala vabasse vette tuleb.
15  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Säina püük landiga. postitatud: 05.09.07 03:01
Emajõe alamjooksult, Pedaspea lahelt ja Kalli jõelt on aeg-ajalt pöörlevaga ahvenapüügil trehvand, enamasti väiksepoolsed isendid - 0.3-0,5 kg. 2005.a. sügisel naisega pöörlevatega Ahja alamjooksul havi jahtisime, ja naisel Mepps Aglia Long nr 4 otsa tuli 1.6 kg-ne säinas.
Nädal tagasi varahommikul latakupüügil tonkaga 1.2 kg-se säina sain Emajõest.
Kõige sagedamini ikka kevadisel õngepüügil Emajõelt särjeaja lõpupoole olen saand, kui peibutussööta kasutada. Vahel isegi 3-4 isendit (kilo kanti või veidi alla) ühe püügikorraga kahepeale trehvab.

Aga merest ikka kobedamad pöörlevad peaks teda tooma, või miski spinningukärbes näituseks? Hiiumaal vanasti hauepüügil aeg-ajalt ka suure pleki otsa tuli, sihukseid 1.5 - 2 kg säinaid.
Lehed: [1] 2 3

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi