Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
19.09.20 15:42

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22213

Viimati registreerus: DADSol5925
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: 1 2 [3] 4 5 6 ... 8
31  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 18.02.15 15:33
Käesoleva aasta algusest oleme tänu jääolude paranemisele saanud jälle alustada trennidega Anne kanalil. Kuna päevad on veel lühikesed, siis saame seda teha vaid 1 kord nädalas laupäeva hommikuti. Koolist tulles on juba pime. Veebruari keskel hakkavad trennid toimuma 2 X nädalas, so. laupäeviti kell 11 ja kolmapäeviti kell 16.00. Konsultatsioonid kalastustarvete kaupluses turuhallis jooksvalt kõikidel tööpäevadel kuni k.16.00, kui pole instruktoriga teisiti kokku lepitud.

Võistlushooaeg algas Tamula Talvega 17. jaanuaril, kust võtsime osa 10 lapsega. Parim tulemus oli Art Villem Adojaanil IV ja Tauri Tähel VI koht.

31.jaanuaril käisime Võrtsjärve Karikal 7 poisi ja 2 võistkonnaga. Siin olid meie 3 paremat Renaldo Kibildas III, Sander Jaska IV ja Marcos-Ervin Helmik V koht. Üllatajaks oli algaja Rivo Prilling, kes tuli oma elu esimesel võistlusel VII kohale noorte- arvestuses. Tõsi küll,ta on kunagi varem isaga püüdmas käinud. Aga instruktori sõnul on tal annet. Loodame parimat!
32  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 07.01.15 13:45
Traditsiooniliselt oleme alati kasutanud nn.hapukurgihooaega, mil kala ei võta, selleks, et harida kalakratte teoreetiliselt. Nii ka sel aastal. Soovime, et Noorte Kalameeste Klubi Kalakratid liikmed oleksid mitte ainult ägedad kalamehed, vaid ka targad loodusmehed, kes ei pea end maailma nabaks, vaid võtavad lugupidavalt mütsi peast emakese looduse ees, on keskkonnasäästlikud ja loodushoidlikud. Igal laupäeval õppisid poisid midagi juurde. Esimesel õppusel oli teemaks jääalune püük. Pavel Margulis näitas vastavasisulist filmi ja rääkis oma talvise püügi kogemustest. Teisel laupäeval olime Tartu Loodusmajas kalamehe, jahimehe, loodusmehe Vahur Sepa väga huvitaval ja südantsoojendaval esitlusel metsloomade elust-olust. Peale seda loengut oli mul lausa piinlik, et ma olen inimene - nii rumal ja väetikene loomariigi kõrval. Kolmandaks laupäevaks tuli Tallinnast vabatahtlikuna kohale ohvitser Anatoli Kravtsuk. Temal oli kaks teemat: uppuja päästmine jääaugust ja uppuja enda õige käitumine ning lõkked, nende liigid ja millal millist lõket kasutada. Mul polnud aimugi, et lõkkeid on 5 liiki, oleme harjunud koonusekujulise lõkkega teadmata, et see pole suurem asi soojaandja. Neljandaks oli Kalle Krooni loeng forellipüügist, kes juhtis tähelepanu kalavarude kaitsmise ja taastamise vajadusele ning jagas oma püügi salanippe. Viiendal nädalal kinkis klubi poistele Emajõe Lodja õppepäeva, mille alguses käidi metsloomade puuskulptuuride näitusel ja kuuldi palju huvitavat loomade kohta, seejärel meisterdati endale puust laevukesi ning päev päädis filmi vaatamise ja teejoomisega lodja romantilises trümmis. Kuues nädal on ette nähtud talviste püügivahendite korrastamiseks, et olla stardivalmis jää tulekuks.
33  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 20.12.14 22:34
Kalakratid soovivad kõigile imelisi jõule ja sädelevat uut aastat!
34  Täika / Muud kuulutused / Kalakratid otsivad vabatahtlikku postitatud: 28.11.14 16:23
Otsime vabatahtlikku Tartus, kes viiks 1 kord nädalas (laupäeva hommikul) kalastusringi asenduskodu kasvandiku Rivo. Trennid toimuvad Sadamateatri lähedal Emajõe kaldal. Poiss on 10-aastane, ei tunne Tartu linna ja me ei julge teda seetõttu veel üksi rändama lasta. Ta on varem isaga kalastanud, kuid kahjuks ei ole see enam võimalik. Rivo on armas poiss ja suvises kalastuslaagris näitas ta end kõige paremast küljest. Kalastusinstruktori sõnul on tegemist kalamehe hingelaadiga ja loodushoidliku noorega. Kahju oleks, kui personali vähesuse tõttu ei saaks ta oma hobiga edasi tegeleda.
35  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 28.11.14 16:18
9.novembril toimus LEKK`i korraldusel Anne kanalil Isadepäeva püük. Kuigi saak oli nigel, oleme rõõmsad rohkearvulise osavõtu üle. Meilt oli 11 last, sh. 1 tüdruk, ja 3 isa. Kõrvuti ``vanade kalakrattidega`` võistlesid alles sel sügisel meiega liitunud uued noored. VÕISTLUS ON PARIM TRENN!
36  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 05.11.14 15:51
Ajakirja ``Kalastaja`` sügiseses numbris ilmus 2 Anne Schotteri artiklit. Esimene räägib Oiu laagrist, teine Soomes- käigust. Saadetud fotodest tegi toimetus valiku.

12.oktoobril osalesime 5 poisiga Eesti Feederdajate Klubi korraldatud spinningupüügi võistlusel Aheru Karikas. Noortearvestuses jagasid II kohta vennad Jaskad ja III-le kohale tuli Tauri Täht.
37  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 06.10.14 12:18
27.09 osalesime spinninguvõistlusel Saadjärve Röövik kolme meeskonnaga. Vendade Põldude meeskond tuli noortearvestuses esikohale. Olgu see innustuseks uutele saavutustele!
38  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 06.10.14 12:15
Hea inimene, kes sa armastad lapsi ja kalapüüki. Vajame ühele väikesele lastekodu poisile sõpra, kes viiks ta Tartus pühapäeviti trenni ja tooks peale seda koju Koidu tänavale tagasi. Ta on isaga kala püüdnud, kuid kahjuks see pole enam võimalik. Aga ta tahaks käia kalastamas, kuid me ei julge teda üksi linnapeale lasta, ta ei tunne Tartut. Laagris oli ta päris tubli kalamees, näha, et tunneb asja. Täpsem info minu telefonil 522 0963.
39  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 06.10.14 12:14
20.09 Kärevere Karikal osales ainult 2 poissi, kuna sel nädalavahetusel oli veel võistlusi, millest mõned võtsid osa. Meie uus poiss Daniel-Simon Trussov tuli noortes II kohale ja Edgar Kure meestes 16-st IX kohale, mida võib äsja noorte klassis võistelnule pidada päris rahuldavaks tulemuseks.

Augusti lõpus käisid poisid Soomes kalastamas. Kutsujaks oli Soome Sinipaelaliidu Pirkanmaa ühing. Elati ja kalastati Tampere lähikonnas. Saak oli hea. Täpsemalt ``Kalastaja`` sügisnumbris.
40  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 26.08.14 16:12
Kasari Karikas 10.08.14, korraldaja Jaanus Luks. Tulemused: Sander Jaska I koht, David Pedossar II, Kender Pallase III, Tauri Täht IV, Marcos-Ervin Helmik V, Renaldo Kibildas VI. Kahjuks noorte grupis puudusid konkurendid, kujunes oma klubisiseseks võistlemiseks. Aga tore oli ja heameel, et poisid välja tulid, kuigi alles oli laager ja Oiu Kala ning peatselt Soome sõit.
Emajõe Festivalil LEKK-i ja Emajõe Nupuklubi korraldatud õngitsemisvõistlusel Heade Võtete Jõgi osalesime kolme võistkonnaga, igas 4 poissi (vabandust, üks vanaisa!). Suur rõõm suurearvulisest osavõtust ja muidugi ka põlvkondade koostööst! Neljas koht pole ka paha, kui võtta arvesse, et võistelda tuli ühes arvestuses täiskasvanutega.
41  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 04.08.14 11:59
20. juunil võtsime osa spinningupüügi võistlusest Oiu Kala ühe paatkonna ja kahe individuaalvõistlejaga.
42  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 04.08.14 11:52
Lõppes 8-päevane laager Oiu sadamas. Osales 22 last ja 4 kasvatajat. Laagris pandi kalapüügi kõrval erilist rõhku keskkonnaharidusele. Iga päev algas mingi hariva loengu või tegevusega. Lektoriteks olid Arvo Tuvikene, Kalle Kroon, Marily Jaska koos kolleegiga keskkonnainspektsioonist, meie kasvandik Laur Tammeorg. Saadi palju teadmisi kaladest, söötadest, kalavarude kaitsest ja käidi paatidega Võrtsjärvel ebaseaduslikke võrke otsimas. Laagris olid ka lastekodu kasvandikud, kellele püüti kalapüügipisikut süstida. Loota võib, et 2-3 nakatusid. Rahastajateks olid KIK, Tartu LV, Eesti Noorsootöö Keskus, Tartu Koidu Keskus. Augusti lõpuks oleme kutsutud Soome kalastama. Sinna saavad need, kes on korralikult trennides ja võistlustel käinud ning hästi käitunud.
43  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 18.06.14 11:49
31.mail võtsime osa Karksi-Nuias toimunud noorte EM-l õngitsemises. Vanuserühmas kuni 12 aastat tuli Kaspar Jaska II kohale võites seega elu esimese karika. 12-16-aastate grupis sai parima tulemuse Renaldo Kibildas, kes tuli IV-le kohale.

7.juunil Põlvas väistlusel ``Linnakala``, mida korraldas LEKK, käisid Edgar Kure ja David Pedossar. David tuli noorteklassis II kohale. Edgaril oli raskem,kuna ta peab nüüd võistlema täiskasvanutega. Старость не радость!
44  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 20.05.14 11:33
3.mail 2014 toimus selle hooaja esimene õngitsemisvõistlus noortele. See oli Igor Kelti korraldatud Tamula Kevadkalake. 12-15-aastaste vanusegrupis võitsime kõik 3 auhinnalist kohta: Sander Jaska I, Marcos-Ervin Helmik II, Renaldo Kibildas III koht. Kaspar Jaskale, kes osales nooremas vanusegrupis, oli see esimene kord sõita võistlustele ilma vanemateta.

17.mail osalesime kahe paatkonnaga spinningupüügi võistlusel Saadjärve Haug.
45  Täika / Muud kuulutused / Re: Kalastusring lastele postitatud: 26.03.14 10:24
Jääaluse püügi hooaeg on nüüdseks läbi saanud. Siinkohal aruanne jaan., veebr., märtsi kohta.
Osaletud 7 võistlusel - Paunküla, Võrtsjärve, Rõuge, Voore, Rapla mk. MV, Tamula, Kasepää.
Auhinnalised kohad - 5 I (Helmik, Pallase, Kure,Sander Jaska, Tammeorg),3 II (Kibildas, Rosenthal, Tammeorg), 2 III ( Kure, Adojaan) kohta. !võistkondlik III koht.Meie kõige noorem -Kaspar Jaska tuli 1 kord IV kohale. Tubli!
Osavõtusageduse poolest võistlustest on esikohal Sander Jaska, teisel kohal Marcos Ervin Helmik, kolmandat kohta jagavad Renaldo Kibildas, Edgar Kure, Kender Pallase ja Tauri Täht.

Lisaks võistlustele on vaadatud õppefilme, kuulatud loenguid, tegeletud püügivahendite korrastamisega ja käidud loodushariduslikul õppepäeval Tartu Loodusmajas.
Lehed: 1 2 [3] 4 5 6 ... 8

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi