Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
21.09.20 21:58

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22220

Viimati registreerus: fotosBlilk
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: [1]
1  Varustus / Paadid / Re: kummipaat? postitatud: 30.10.09 09:35
Kummipaat on väga ideaalne, sa võid sellega väga julmades lainetes ka rallida kuna see on nigu kork veepeal isegi siis kui on täiesti vett täis paat ja põhja see ka ei tohiks isegi siis minna kui on üks balloon katki läinud kuna need on eri kambritega.
Endal on 15HP 4 taktiline selva mootor taga ja max kiirus gpsi järgi on 31 km/h mis on täiesti paras kiirus. Kütusekulu on sel niiet paned 12L paagi täis ja see on terve nv. Ise ma arvan et 15-20 HP mootor on täiesti paras sinna. neljakesi sõites on kummipaat veel selles hea et kui tahad kuskilt väga madalalt üle minna siis neljakesi saab selle üle vedada.
Ise olen käinud selllega Peipsil, Soomes Pühajärvel, kaks korda merel, Emajõel ja mujal.
Selle paadiga pole ma veel kunagi hirmu tundnud vaid on päris mõnus suurtel lainetel kihutada.
Ise soovitan võtta nii pikk paat kui vähegi võimalik kuna siis mahub ka rohkem asju ja on püüda ka mõnusam.
MA loodan et ma hiljaks ei jäänud oma vastusega aga vahepeal ei olnud aega seda kohta külastada.
2  Täika / Müük / M:kummipaat+15hp 4 takt mootor postitatud: 19.10.09 14:47
mõõdud 4.29x2.02m. lubatud inimeste arv 8. Süvis 0.4m. Paat on alumiiniumiumist jäiga põhjaline. Mootor veab paati hästi edasi ja kütusekulu on ka väike. Paat ja mootor ostetud 2008. Sõidetud on 8-9 korda. Paati ja mootorit on korralikult hooldatud. Kaasa tuleb veel spetsiaalne pump autoaku pealt pumpamiseks ja muidugi tavaline jalgpump ja varuvint. Mootorile on tehtud ratastel jalg, lihtsustades selle hoidmist. Paat kokkupakkides on väikest ruumi võttev. Vahetada suurema paadi vastu+komp.
Paadi ja mootori mark on selva.   HINNAKS SIIS 49500 KROONI
Lisainfo djmutter@msn.com või telefonil 56469242
pilte:
http://www.kuldnebors.ee/kuulutused/kuulutused.mec?pob_action=show_post&pob_post_id=7388848&pob_cat_id=10719&pob_link_type=mypost
3  Varustus / Paadid / Re: kummipaat? postitatud: 17.03.09 11:10
Ahjaa kui läksime paadile järgi selgus veel tõsiasi et see on ikkagi päris pirakas kokkupakituna ja pidime ostma järelhaagise kondliga.
4  Varustus / Paadid / Re: kummipaat? postitatud: 17.03.09 11:08
Ma alustasin seda teemat, et saada infomatsiooni enne paadiostu ja nüüd mõtlesin oma muljeid ja ja rõõme jagadaseaoses paadiga mis sai soetatud käiest meremessil ja sealt välja valides see õige.
Niisiis omanud kummipaati ühe hooaja ja oodates teist hooaega avaldan arvamusi paadi kohta.
Paadi mark siis SELVA ja mõõdud 4.30 x 2.02 jäiga alumiinium põhjaga.
Kõige rohkem on alati vaeva põhja kokkupanekuga eriti siis kui pole teatud aeg paati kokku pannud. Tihti kokkupanekul higi lendab kahte lehte:D. Iga korraga olen aga õppinud kokkupanemis lihtsamaks, niisiis paat tuleks pool täis lasta esmalt ja siis hakata põhja sisse panema.
Kuna baloonid on paadil suuremad kui tavalistel paatidel siis sai ka ostetud auto aku pealt töötav pump BRAVO BST 12 HP SUPERTURBO. VÄLJA ANNAB 450/150 L/MIN. Tänu sellele läheb asi palju lihtsamalt.
Soovitan sõiduaeg aga raskuse ära jaga paadis mitte nii et üks ninas teised tagaotsas vaid et keegi keskel ka oleks kuna suuremate lainetega võib see alumiinium põhjale haiget teha või painata neid niiet järgimine kord põhjale siine paigaldades ei lähe need lihtsalt.
Paar ise on mõnus oma suuruselt ja kummipaadiga on see hea et saab kaasa igalepoole tarida sai sellega näiteks soomeski käidud nädal aega ringi uhatud pühajärvel aga sellest räägin mõni teine kord. Midagi negatiivset pole avastanud hetkel ja olen ostuga rahul.
Mootoriks on sammuti selva 15hp. ainus miinus on see et raske on ja paadini tassimiseks peab alati kahekesi seda tegema.Tööle läheb hästi ja kütusekulu ka normaalne.Sai võrreldud seda mootorit 20 hp yamahaga ja tsipa oli kiirem 20 hp yamaha aga see oli väga vähe.
Kajalood sai ka ostetud eagle cuda 168 portable. TÄiesti selge veel pole aga küll õpin ja soomes olles juhtus seda tihti et kui kajalood kala ei näidanud sain mina kala;D.
Ühekorra olen tutvunud juba inspektoritega pakri saarte vahel, hea jutuga olid, lubasid isegi autosse jäänud loa järgi minna. Ühesõnaga positiivne kogemus.
Olen proovinud ka suurte lainetega paadiga sõita kahekesi veab mootor ülihästi edasi ja paat püsib kindlalt nagu õige kummipaat olema peab. Eks see hooaeg näitab mis tuleb aga ootan juba pingsalt.
Kui ma kummipaate alles valisin siis oli suur info puudus ja nüüd mõtlesingi, et oleks hea kui kirjutatakse oma paadist mootorist ja muust, head vead jne, et hakkaks informatsiooni ikkakgi liikuma.
Jäädes suve ootama.

5  Jutupaun / Muud jutud / Re: aeg-ajalt kalal käijatele (ankeet) postitatud: 17.03.09 09:48
sammuti vastatud. Pange ametiks töötu nagunii varsti niimoodi kui sama värk jätkub:D
6  Varustus / Paadid / Re: Ridvahoidja kummipaadile postitatud: 27.03.08 21:23
mere messil nägin päris head ridvahoidjat ja minumäletamist mööda oli see bush kummipaatidel ja hind oli ka mingi üle 200 eegi vist.
7  Varustus / Paadid / Re: kummipaat? postitatud: 24.03.08 12:03
need pumbad juba on midagi aga tahaks teada, et kas mingi firma müüb ka neid siin eestis?
8  Varustus / Paadid / Re: kummipaat? postitatud: 23.03.08 17:32
olen ka kuulnud et mõni kasutab autot pumbana aga jah kui osta 20 tuhhine kummikas ja siis niimoodi pumbata siis peab küll raha peale väga tige olema.
9  Varustus / Paadid / Re: kummipaat? postitatud: 22.03.08 10:06
Kui ise otsisin leidsin sellise http://www.aircom.ee/tooted.php?lang=1&m1=&m2=1&s1=2&s2=89&ps=42&p=452
aga tootlikus on ka sellel suht väike.kummipaadi ballooni läbimõõt on mul 50 cm ja paat ise 4.30 pikk. Garaasis kompressoriga täis lastes läks ka ikka päris kaua aega ja kui mõne nõrgukese kompressori osta siis jääbki kaldale pumpama
10  Varustus / Paadid / Re: kummipaat? postitatud: 21.03.08 14:50
Sai siis omale kummipaat ja mootor ära ostetud. Paat on Pa.430alu ja mootor 15hj mõlemad selva omad (mootor ise on yamaha sisuga).Minnes paati ära tooma selgus tõsiasi, et paat ei mahu kokkupakitult autosse niiet keegi saaks taga istuda. Tuli osta lisaks veel järelhaagis 75l pealt plastik gondliga. Kokku võttes läks asi palju kallimaks maksma aga asi on see eest vägev. Sellise käru kasuks sai siiski sellepärast otsutatud kuna kui paat on lihtsalt kärul siis see autotaga lendav mustus on päris jube eriti kui sõidad kuskile mereäärde ja avastad et paat on jumala must. Üks probleem on ka veel.....keegi ei viitsi sellist paati täispumbata ja peab muretsema mingi kompressori autoakupealt(ma mõtlen ikka neid kallimaid) või kohe bensiini mootoriga kompresori. On kellegil nede asjadega kogemusi? Lõppude lõpuks tahaks  varsti merel ära ka proovida
11  Varustus / Paadid / Re: kummipaat? postitatud: 14.03.08 19:33
sellele vastaks siis nii, et senikaua kui istud ei ole viga aga kui tahad püsti tõusta siis parem mõtle kiiresti ümber kuna selline tunne on et pole kindlat pinda all, sobib rohkem niisama lõbusõiduks, et istud koguaeg aga kalastades on vaja kindlalt kõvat põhja kuna alati on mugavam lanti loopida püsti olles.
12  Varustus / Paadid / Re: kummipaat? postitatud: 14.03.08 10:11
kummipaat on selle eelisega, et saad hästi kokkupakkida ja autosse panna aga juba "päris" paati saad vedada ainult treileriga. Muidugi ei hakka vastu  vaidlema, et õige paat on parem aga lihtsalt transpordi väk on nirum. Praegu on olemas üks veneaegne kummikas millele on tehtud vineer põhi, on hea paat küll aga ühe veaga nimelt väikseks jääb(ei saa normaalsest kalastada). Homme minek meremessile, et tahaks teada milline on hea paadi mootor et mida ise kasutate ja kaua juba?plaanis mingi 8hp osta(täpsemalt ei tea veel).
13  Varustus / Paadid / Re: kummipaat? postitatud: 01.03.08 23:52
eks küsime siis vähe teisiti, et kas kellegil on kogemusi Orion 25 S.http://www.paadipood.ee/paadid_kummipaadid.php

14  Varustus / Paadid / kummipaat? postitatud: 01.03.08 22:17
tere, tahaks muretseda omale uus kummipaat aga ei tea täpselt mis oleks parim. äkki kuuleb siit kellegi head soovitust. No hind võiks jääda nii 14-20 tuhat krooni. peaks olema piisavalt suur ka kuna väiksem olemas, et see jääks nagu kitsamatesse veekogudesse.
Lehed: [1]

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi