Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
15.07.20 06:59

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14077
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 21958

Viimati registreerus: Cxqflbx
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: 1 [2] 3 4
16  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 13.06.07 09:58
Mind viltused horisondid antud juhul ei häiri. Teine asi, kui paberile trükkida. Pildid on ainult väga nirud selle progega üles laadides ja ainuke versioon mis võimaldas kommentaare. Kiiruga tehtud. Peab tegema mingi muu versiooni, kus pildid suurelt välja tulevad.
17  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 12.06.07 22:51
nii, mõned pildid siis siin. http://nobelium.planet.ee/norra.htm
Võttis aega mis ta võttis. Piltidel all ka mõned kommentaarid.
18  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 31.05.07 17:42
Mu arust oli väiksem, kui 3kg tursk.  Eks ta sai eelnevalt ikka ülekoormust ka, kui vahel hakkasid põhjast lanti lahti kakkuma. See muidugi pole vabandus. Muidu tundus hea rull olevat. Natuke konstrueerimist ja jälle nagu uus. :)
19  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 16.05.07 23:55
Nii. Kah tagasi kodus õnnelikult. Laevas, Eesti poole loksudes jõudis isegi tülpimus sõidust tekkida. Skjervoy´st tagasisõit võttis 18h aega nagu ka sinna sõit. Tagasitulles nägi väga palju põhjapõtru tee peal. Mitu korda tuli pea täielikult seisma jääda ja ühes kohas ka tavalised põdrad sattusid täpselt teepeale ette.
Reisiga vägagi rahul ja hr. Seppale suured tänud!
Kala sortiment oli päris korralik. Suurused ehk pole just eriti kiita aga peaasi, et ise megarahul.
Kõige rohkem keda kätte lootsin saada oli kasskala ja mille skoor kujuneski lõpuks tosinaks. Suurim kass teisel päeval "Ellist" 6,1kg. Suurimad tursad jäid 4-5 kg kanti. Neljandal päeval üks ca 4kg paltus. Soliidne kogus ussi, millest suurim viimasel ööl 3,3kg. Sain isegi ühe kobeda lestakala kätte. Suurel kolmnurgal konksu ots ilusasti suhu võetud. Täpiturska ja saidat tilkus ka, mis sai kõik tagasi lastud. Nulkuks jäin meriahvenaga, mida ei saa Velde ja Meelise kohta öelda, kes olid minuga ühes paadis. Suurim meriahven oli vist 1,6kg.
 Paltus käis 2x pinnal ulpivaid tursalapsi nokkimas. Üks paltus tuli sealsamas landile järgi, välja kerides. Hetkeks vaatasin kõrvale ja kui hakkasin jälle vaatama, kaugel kerimisega olen, hakkas lant juba pinnale lähenema, mida jälitas mingi tume kogu. Mis tuli täitsa pinda välja ja lõi veel sabaga kerge laksu mööda vett- nagu kobras.  Kõik käis nii kiiresti, et ehmatusest võttis korraks põlved nõrgaks. Paistis kuni 5kg paltus olevat. Viimasel ööl tulid ka pringlid meid saatma sadama poole sõites. Üks pringlitest näitas korraks selga 1,5m paadist. Edasi saime neid jälgida kaugemalt.
Oli mitmeid ära minekuid ja nagu alati ikka suuremad läksid ära. :) Sai sikutada ka ca 15 kg kivi põhjast üles ja üks meeletult pikk ja raske jäme nöör. Millel otrossi jupp isgi küljes ja teine ots millegi raske otsas põhjas. See nööri projekt kestis vähemalt pool tundi ja pidi seda teostama kolmekesi, kuna ühe jõud ei käinud üle. Pärast lõikasime nööri läbi ja viisime ca 3m sügavusse vette.
Soomest tellitud rulli kinnitused purunesid ca 3kg turska venitades. Hea oli , et Agolt sai uue soetada ja merel sai Velde tagavararulli ekspluateerida. Tagasitulles sai Neste tanklat sponsoreerida. Sisestasin 200 NOK`i (automaadil oli kirjas, et saab kasutada niia NOK`e ja EUR`osid). Sõi NOK´id ära nii, et silm ka ei pilkunud. EUR´id sobisid rohkem, need fikseeriti ära ja sai isegi kütust. :).  Pilte ca 230, millest enamus maastikust ja loojangutest.
Tahaks tagasi!
20  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 05.05.07 22:55
Vaadates ilmateadet, tundub ainuõige otsus, et talverehvid alla jätsin- naelad ainult välja kakutud. Pikkisoonega suverehvidega võib tiba nutuseks asi minna.
Iga kamp paistab iseajal minna laevadega.  Meil laev 13:30. Kõtu sööme süva täis laeval, et ei peaks kohe Soome maabumisel söögi kohti otsima hakkama. Äkki veel keegi samal ajal?
Kuulda on, et paljud kavatsevad Soomes mingisse kalastuspoodi minna poolel teel. Ca paarisaja km ring. Saaks täpsemad koordinaadid, ehk suudame ka marsruuti sisse kirjutada?!
21  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 04.05.07 00:01
Täna hommikul olid "poed" lahti ja ehk ka homme (reedel) ennelõunat. Keegi täpselt ei tea.
22  Varustus / Püügivarustus / Re: norra rakendused postitatud: 19.04.07 23:24
Mul ka üks küsimus tekkis nende rakendustega.
Nimelt vedamisrakendus http://www.sepikoda.ee/?5,333,345,1. Pildi peal on näha raskust ja 2x liidetud toru (lühem ja pikem) , mille liitumiskohas on karabin pöörlaga. Ja ülevalpool veel traadijupp. Arusaamatuks jääb kuidas see püügiasendis välja näeb. Nagu aru olen saanud, peab sööt mööda põhja lohisema. Torudest konstruktsioon on nn. lahendus tamiili sassi minemise vastu. Milleks see üleval olev traat on ja kui pikalt peab sööt tamiiliga raskusest eemal lohisema? Kui palju peab raskus kaaluma?
Oled sa Sepa ise sööta lohistanud?
Mul paar konksu ja 2mm tamiil (ehk liiga jäme?) olemas ja raskuse leiab ka kuni 400g. Traadist meisterdab ise mingi konstruktsiooni valmis.
Tamiili müüakse meetrikaupa Romadas 3EEK/jm. 1mm-ne on ainult rullikaupa.
23  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 02.04.07 22:51
Krt ma ei jõua juba ära oodata. Ma tahan sõita. Nii põhjas Norras pole käinud, kahjuks.
See loodus ikka on meeletult ilus seal!
24  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 31.03.07 22:16
Sellist ei taha ka surnd peast konksu otsa. Pole oluline, et pärastkuulus oled. :)
25  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 26.03.07 21:57
Kuna oma pundis kõik esimest korda minejad, siis küsimus varem käinutele: Kas potid- pannid ja pliit tuleb endal kaasa võtta?
26  Kalapüük / Võistlused / Re: Kalapüügi võistlus Viljandi järvel postitatud: 13.03.07 21:55
Tänud minu poolt kah Juretile. Tore võistlus oli. Sai nii mõnegi inimese lives ära näha ja kuulda. :)
Minu puhul oli see täitsa esimene võistlusest osavõtt. Kindlasti lisab see entusiasmi ka järgnevatel üritustel osalemiseks. Kala sain samuti üüratus koguses (oli vist mingi 163g).
27  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 07.03.07 22:56
Tundub, et venitaks ühe majatäie rahvast veel välja.
28  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 19.02.07 23:08
Nii, rull käes. Üllatavalt ruttu käis see asi. 9 päevaga. Esmamulje, kogu oma kogenematuse peale ja võrreldes nüüd nende rullidega mida õnnestus poes näppida on väga hea. Vaikne, puudub see enamuse rullide iseloomulik kõrin kerimisel ja suurus tundub ka see õige olema- võrdluseks Sepa lemmikrull. Eks ekpluatatsiooni käigus saab näha kas tegelt ka nii hea on. Ja loomulikult läigib hästi, naisele isegi meeldis :)
29  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 08.02.07 21:35
Mis te sellisest rullist oskate arvata? Ma soomekeelt ei puhu eriti ja kogemused ka kahjuks puudvad. :)
http://rialinna.entecore.fi/index.jsp?pid=77&productid=1370
30  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra varustuse tellimine ja ise tegemine postitatud: 07.02.07 23:23
Ma oletan ka ikka et jutt tinalantidest oli. Roostevabasid peab ka mõne võtma igaksjuhuks juurde.  Tea kas Eestist saabki roostevabasid?!
See lantide isetegemine on küsitav, minu puhul. Nokitseda viitsiks isegi, kui oleks tööruum. Aga korteris kuidagi jääb võimalustest puudu. Voblerite jaoks on, kõikvõimalikud materjalid muretsetud (landi katmis lahus, konksud, värvid, ümara otsaga näpitsad, traat, mingi eriti pehme puit jne). ca 5tk tegin valmis ja ostan poest edasi. :)
Lehed: 1 [2] 3 4

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi