Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
05.12.20 11:26

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: [1]
1  Varustus / Püügivarustus / Re: ABU inertsivabad rullid postitatud: 06.04.08 12:24
Ostsin just abu garcia cardinal rulli. Karbi peal oli kiri engineered in sveden. Kodus vaatasin karbi all peenelt kirjas made in china. Seda svenskat oli veel mitmel pool suuremalt kirjas ja isegi canadat mainitud. Eks need kirjad kõik lolli püüdmiseks, kuna inglist ei oska olen vanem mees. Nüüd olen veendunud, et sain viletsa rulli, kuigi pealt on väga kena. On ka loksud mida poes ei saanud aru. Rulli peal polnud mingit chinat märgitud. Selline asi head meeleolu ei tekita aga ise ostsin.
2  Kalapüük / Küsi nõu / Re: number plastik paadile postitatud: 31.03.08 10:10
Tahtsin ka paati registreerida ja nummert saada aga jätsin võtmata, kuna ei käi laevatavatel kohtades kuigi paadil on D katekooria. Harilikul järvel nagu Viljandi järv pole vaja registreerida. Sain sellest teada just enne 600 kr maksu maksmist. Vanal puupaadil on nummer olemas seda ikka vahel värvin. Kirja panin selle pärast, et mõni teine sama tark kui mina ei registreeriks paati väiksel järvel ja maksaks 600 eek. Kui ise ei tea siis ARK is keegi ei ütle.
3  Kalapüük / Küsi nõu / Re: paadi tõrvamine. postitatud: 06.03.08 19:43
Olen ikka korrektne kalamees ja ei lähe keeluajal haugi püüdma.  Lihtsalt selle kamaka pigi liigud läksid natuke liiale kuna olin lootuse kaotanud õigel ajal pigi saada siis rõõm oli suur. Vabandan kõigi ees  keda see minu üllitis häiris. . Mis puutub nendesse 800g haugidesse siis tõesti möödunul hooajal nad muudkui otsa ronisid ja muidugi viskasin nad tagasi.  Ikkagi arvan haugi tuleks lubada püüda natuke varem kuna loodus on muutunud soojemaks ja  ega haug kuupäeva järgi koe.
4  Kalapüük / Küsi nõu / Re: paadi tõrvamine. postitatud: 05.03.08 19:38
Saingi kamaka pigi. Tuleb sisse panna  õli või midagi muud muidu  praguneb nagu klaas. Ootan parajat ilma. Märtsi lõpus käib paat järve ja spinning hakkab tööle.OLgugi õiget latti pole veel leidnud ,sest suve kaubad alles tulematta. Ah et keeluaeg, Mind see ei loksuta. Olen olnud kuulekas mees aga see aasta enam pole. Lugesin vana kala raamatut, seal algas püük hoopis varem. Miks ma pean neid lolle eeskirju järgima. Kliima soojeneb aga kalakaitsjate pea pehmeneb. Uue paadi ajan järve õigeks ajaks . Võin arvata vana paadiga saagikus 20 korda suurem kui uue paadiga seaduslikul ajal.  Katsun teises järves mitte vahele jääda aga kui jäängi siis kuu aega tikagi ei võta. Ainuke mure mida otsa panna. Paistab silikon haugile liiga tuttav, 800g tuleb nagu muda ainult üks väike viga ei anna mõõtu välja.
5  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Kuidas ehitada puupaati? postitatud: 26.02.08 11:56
Võin oma kogemustest nõu anda. ylo691@hot.ee   Tean üks vanem mees ehitas endale haavalaudadest  paadi Õisu järvele. Tema jutu järgi peavad haava lauad väga kuivad olema ja kuivanud haava puu ei pidanud enam üldse vettima. Paat oli väga kerge.  Aga kui see vettimise asi ei pea paika siis on pärast jama küllaga. Viljandi järvel olen näinud kahte paati mis olid tehtud veekindlast vineerist. Kas oled selle peale mõelnud? Mida mina nende paatide juures tähele panin, et see vineer ei anna ennast hästi väänata ja küljed tulevad natuke küna moodi. Vineer oli 9mm.Veekindel vineer on ka küllaltki kallis. Nägin ka kolmandat paati mis oli väga kena. Põhi oli veekindlast vineerist ja küljed harilikust vineerist. 
6  Kalapüük / Küsi nõu / Re: paadi tõrvamine. postitatud: 26.02.08 11:17
Esimene paat oli mul vana paadimeistri tehtud keda enam ammu ei ole. Paadi tõrvamiseks andis ta mulle kaasa pütsiku männi vaiku. Tema tegi väikseid paate jõele. Kahjuks väike hooletus ja see pütsik sai jalad alla ja kadus. Kuna aega oli vähe sain töö juurest vedeleva vana pigi kamaka ja see ajas väga hästi asja ära. Ise tõrva ajamisest tean niipalju, et  võib saada vankri ratta määret ehk tökatit  ja kaks meest kunagi telekas rääkisid, ajavad tõrva. Aga see tõrv on väga hea, kallis ja defitsiit.  Kurat nüüd on pigi, tõrvatakk ja nöör kõik defitsiidid. Ühte tahan nendele öelda kes tahavad paati ehitada, pragu ei ole paadiehituse juures pahe eriti kui tahad teha küna moodi. On olemas silikoon ja kõik see muu värk. Häda on selles kui kedagi kogemustega õpetamas pole siis ei oska puu paisumist arvestada. Ise jätsin põhjal praod väikesed ja paisudes lükkab laua servad ülesse nagu katuse harja ja hakkabki paadil servast vett sisse laskma. Siiani oli kõik ok. sai tihendatud ja paat pidas. Aga näe neljandal aastal laskis juba 5 tunniga pange vett sisse. Ühel teisel mehel ol ka sama viga. Päris paadimoodi puupaati ei tasu enam ise ehitada selleks on vaja häid laudu ja kogemusi. Kes soovib võib lameda põhjaga paadi ise teha ja selleks ei kulu palju aega. Edasi läheb ta ka hästi.

Tahtsin natuke selgitada. Paadi tõrvamine ja immutamine on kaks ise asja . Ma mõtlen nagu katustki tõrvatakse. Miks ei võiks katuse bituumen olla ka paadi tõrvamiseks. Immutus vahendeid on küllaga ja see peaks väga hea paat olema mida immutada ja pärast lakkida. Tõrvamine on häda olukord ja see asi on juba ammu ajast ja arust, seepärast see asi on nüüd keeruline, et pigi ei vedele iga ehitusplatsi nurgas. Kanalisatsooni torud käivad kummi tihenditega ja ei temmita enam tõrvatakuga, ventiilid ei vaja ka enam rasvanööri.
7  Kalapüük / Küsi nõu / Re: paadi tõrvamine. postitatud: 25.02.08 09:55
Paadi vetteviskamine pole mingi uudis, kuna see mul juba teine puupaat siis pole mulle puu paisumine vees uudis. Kuna ehitasin paadi ise ja see oli esimene paat mille ehitasin siis see puu paisumine ongi kogu kurja juur. Tegin vea ja seda on teinud ka teised paadiehitajad. Hea, et see esimene vasikas aiataha ei läinud. Küsimus on ikka õhus, Kas see katusele mõeldud bituumen sobiks ka paadi tõrvamiseks. Bituumeni pütsik poes on päris suur, ostaks teise ära aga kui ei kõlba siis maksa veel ohtliku jäätme utiliseerimise eest. Arvan, et ta kõlbaks aga ei tea kui vedel ta on, müüja ka ei tea.
8  Kalapüük / Küsi nõu / paadi tõrvamine. postitatud: 24.02.08 11:01
Minu  esimene paat oli puust ja vajas tõrvamist. Teise paadi tegin ise 5a tagasi ja seda tihendasin ja värvisin. Kuna see puust paat on hakanud aastatega vett sisse laskma aga pole üldsegi kõdunenud, vist mootor on põhja loksutanud ja puu on ka kokku kõvasti tõmbunud.. Ostsin detsembris uue plastik paadi ja tahaks selle puust paadi viia hoopis teisele järvele aga enam ei viitsi teda tihendada, siis tuli mõte teda  tõrvata. Vat nüüd on siis nõu vaja, pole poes pigi ega mingit tõrva. On mingit katuse tihendamise bituumenit. Küsimus selline, et mis sobiks paadi tõrvamiseks, ja kust seda saada?
9  Kalapüük / Küsi nõu / Süsinik spinningu latt postitatud: 04.02.08 12:24
     Olen kogu aeg pildunud lanti ülepea ja muul viisil  ja ikka jõuga. Suvel nägin kuidas mehed viskasid lanti latti ainult vähe randmega vibutades ja lant lendas päris ilusti ja kaugele. Segama pole mehi läinud ja nüüd ei teagi milline see latt peab olema. Kuna viimastel sügispäevadel oskasin oma spinna ära uputada siis ongi lati valik käsil. Latidest tean ainult, et on keskpaindega ja mingite muude painetega. Püüan ainult järvedel ja lati sobiv pikkus oleks 1.80 cm. Kes annaks nõu milline see latt peaks olema, ise arvan, et süsinikust aga mis paindega seda ei tea. Katsetama hakata oleks natuke kallis lõbu.
Lehed: [1]

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi