Emajõe Nupuklubi

Kalapüük => Küsi nõu => Teema algatas: raivo kirjutas 28.12.07 15:27Pealkiri: Landi valik
Postitas: raivo kirjutas 28.12.07 15:27
Vahel päris keeruline.
Kindlasti on paljudel olemas omad põhimõtted, millest lähtuda, kuid kas jääb ka midagi sõelale kui arvamused kokku panna.On ju huvitav teada, kuidas keegi talitab, eriti algajatele. Et teema on väga lai, siis teen ettepaneku esialgu keskenduda haugile, kui meie vete populaarseimale röövikule ja teeks vahet sisevetel ja merel. Konkreetseid veekogusid ehk ei hakka välja tooma, see ajaks teema väga laiaks, vaid püüaks kriteeriumid paika panna vastavalt aastaajale/vee temperatuurile, läbipaistvusele, ilmastikuoludele-päike, pilvitus, vihm ja kala aktiivsusele: aktiivne / passiivne. Vastused püüaks leida siis küsimusele-milline lant ehk suurus, värv, mäng mis ilmaga ja aastaajal töötab teie arvates kõige paremini. Selguse mõttes võiks  ka konkreetse mudeli/soosiku kirja panna.
 Kui siit midagi asjalikku välja peaks kasvama, siis hiljem võiks Nupuklubi sest ühe kokkuvõtliku jutu teha.


Pealkiri: Re: Landi valik
Postitas: velde kirjutas 28.12.07 16:44
Mina kasutan kevadeti enamus ajast plekklante(suures osas suuri pöörlevaid). Suvel jälle on minu lemmikuks saanud veepealne stormi sub wart e. põmmu või varblane, kuidas keegi nimetab. Mida sügise poole, seda rohkem hakkan kasutama kummilutusid ja sügavama vee ja aeglasema mänguga voblereid. Eks kindlasti ole igalühel väljakujunenud lemmiklandid. Endalgi kohvris selliseid küll, mis vaid korra vees käinud. Vaatan ja ostan, et ilus lant, aga veeääres topin ikka "vana-hea "otsa. Tuleb vist ikka vaadata, mis kalale meeldib, mitte endale:)


Pealkiri: Re: Landi valik
Postitas: raivo kirjutas 10.01.08 14:20
Kribasin ühe jutu landi valikuks merepüügil (http://www.Nupuklubi.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=199&Itemid=28). Ehk annate tagasisidet ja jagate ka omi kogemusi.


Pealkiri: Re: Landi valik
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 10.01.08 14:40
Mul on see artikkel läbi loetud ja oma tagasihoidlike kogemustega ma ei oska kirjutatule vastu küll vaielda. Ise kasutan meres peamiselt Nils Masteri Invinciblesid, Rapala Jointedit ja Husky Jerki ning plekklantidest on kasutusel Kuusamo Räsanenid ja Professorid. Värvivalikut ei oska ses mõttes kommenteerida, et ise pean ma landi mängu ja ujumiskõrgust värvist olulisemaks.

Ja üldsegi: "Püüab see lant, mis on spinningunööri otsa seotud. Nööri otsa seob kalamees selle landi, millese tal on usku. Seega - kui tõsimeelselt usutakse ükskõik millisesse landi headusesse ning ei lööda mitmetunnilise nullitamisega verest välja, siis saab kala iga landiga!"


Pealkiri: Re: Landi valik
Postitas: raivo kirjutas 10.01.08 16:02
Eks ikka püüab, aga kas on alati mõtet asja endale nii valulikuks teha, kui kõrvalt sõber kangutab järjest ja endal pole vahet, millega kala ei saa :))


Pealkiri: Re: Landi valik
Postitas: ulluba kirjutas 18.03.08 21:41
Mulgi on plaanis sellel aastal põhirõhk panna haugi püügile merest. Varustuse panen kokku just raivo artikli põhjal. Siiani olen haugi tabanud ahvena püügiks mõeldud varustusega millele on otsa rakendatud mõni suurem lant.Kui varustus kokku pandud ja haug kudenud siis annan teada kuidas ja millega.


Pealkiri: Re: Landi valik
Postitas: Kroon kirjutas 06.04.08 18:59
Kribasin ühe jutu landi valikuks merepüügil (http://www.Nupuklubi .ee/index.php?option=com_content&task=view&id=199&Itemid=28). Ehk annate tagasisidet ja jagate ka omi kogemusi.

Kahjuks ei avane see jutt. Oleksin tänulik, kui saaksid selle "landi valikuks merepüügil" mulle maili peale saata.


Pealkiri: Re: Landi valik
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 06.04.08 20:53
 Landi valik haugipüügil meres (http://www.Nupuklubi.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=199&Itemid=28)
© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi