Emajõe Nupuklubi

Jutupaun => Muud jutud => Teema algatas: Aldo Tatter kirjutas 18.05.07 21:41Pealkiri: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 18.05.07 21:41
Paadimehed võiksid tutvuda ka eelnõuga väikelaeva nõutava varustatuse kohta.

http://eoigus.just.ee/?act=10&subact=1&ESILEHT_W=183855


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: sepaonu kirjutas 18.05.07 23:55
Minu meelest väga mõistlik eelnõu.
Mulle õudsalt meeldib, kui mu paadis on peale mõistlike asjade veel:
päästerõngas(lausa õnnistus 4,4 m plastpaadis)
pootshaak(mida ma sellega võiksin teha? )
Iga meeskonnaliikme jaoks täiendavalt üks ohutusvöö/jooksutrossid (P)   (kuhu ja milleks joosta)
Peale kohustuslikuks muutunud GPS ja tagavaraks kohustusliku kompassi on mõnus veel omada -Navigatsioonikaart/kaarditööriistad - kaart kaardiks aga mall ja sirkel on timmid asjad, ilmselt lükandjoonlaud vajab ka sertifikaati tulevikus

Kõige idiootlikum point selles eelnõus on see, et kui mootor on alla 10kw, siis sama kategooria C juures tema päästerõngast ei vaja, läheb tormiks, pohui, abimootoriga sõudepaat , aerutab.


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: Johannes *jurss* Kiik kirjutas 19.05.07 10:28
Sepaonu, alla 10kw mootorit kasutades võib ilma kustutustekita merele minna.Kogu eelis võimsama mootori ees.  Päästerõngast/pootshaagist pääsu niivõinaa ei ole.
Muidu jah üks hästi läbimõeldud eelnõu:-)


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: sepaonu kirjutas 19.05.07 13:47
Puterdasin jah, vanast asjast oli meeles see, et päästerõngas oli seotud sellega, et kas mootorpaat või abimootoriga sõudepaat, a tegemist hoopis statoili stardipaketiga, priviligeeritud saavad ennast maha põletada.
Selline tunne jääb, et seaduse koostajad ei tea või pole näinud, milline on eesti keskmine rannapüügipaat. Kuhu [piiks] pannakse see kola kasselaadsetes plastpaatides. Täiesti kaine mõistuse vastane nõudmine.
Saatsin Gerlile sihkese kirja
Tere Gerli
Lugesin läbi seaduse eelnõu - Nõuded väikelaeva varustusele, väikelaeva tehnilise ülevaatuse kord ja kontrollakti vormid väikelaeva registreerimiseks ning väikelaeva või jeti pisteliseks kontrollimiseks - mille üheks koostajaks olete Teie.
Allpool olevad arutlevad küsimused on esitatud, et paremini aru saada, selgitada ja anda oma mikroskoopiline osa, et seadus saaks parem.
 
Kõige levinumad eesti rannapüügipaatide kategooriad on C ja D. Nende kategooriate all on registreeritud väikelaevad keskmise pikkusega 2,51m - 4,40m. Need on nii plastikpaadid kui ka kummipaadid. Kõige levinumad kummipaadid eestis on Orion ja Bush, kõige levinumad plastikpaadid on Kasse440, Kiili 440, Cursus 440, C-440(Folkboat) Loomulikult on peale nende palju erinevaid väikelaevu.
 
1.Seaduse eelnõus on C ja D kategooria päästevarustuses päästerõngas. Kuhu sellistes paatides see päästerõngas panna ? Reaalset ja normaalset kinnituskohta sellele pole, poolviltu paadipõhja ? Kõigil paadisviibijatel on 100N päästevesti seljas olemine ju kohustuslik erinevalt tekiga A ja B kategooriast. Kõigil on vestid seljas, kellele seda rõngast visata ? Pealegi pole vestiga ümmarguse rõngaga midagi teha, hobuseraua kujulise päästerõnga sisse saab veel vestiga mees, ümmarguse mitte.
Väga mõistlik oleks piirduda C ja D kategooriate puhul päästevesti nõudmisega. Rõngas tuleks ära jätta või määratleda kindlamalt, kellel see olema peab/ suuremad alused, kus seda panna on kuskile või kus on lubatud olla päästevestita sõidu ajal.
Ka siiani oli päästerõnga nõudmine. Helistasin VTA väikelaevade spetsialistile (vist Mõtlik oli nimi) ja pärisin, et miks keegi trahvi ei saa, kuna kellegil ju pole kaasas. Vastus oli, et me lähtume seadusest ja headest meretavadest. Milleks siis uude seadusesse panna mõtetuid nõudmisi?
 
2.C-kat nõutud - Iga meeskonnaliikme jaoks täiendavalt üks ohutusvöö/jooksutrossid (P)  Kuhu need trossid kinnitatakse väiksel plast või kummipaadil?
Milleks sellist jama vaja panna seadusesse? Jääb mulje, et keegi on kuulnud, et sellised asjad on olemas, paneme ka igaks juhuks.
 
3.Millest tulenevad erinevused C ja D kategooria tuleohutusvahendite nõudmised? Kui paat läheb põlema 0,3 lainekõrgusega/neli palli tuult või 2m lainekõrgusega/6palli tuult, mis vahet on ?
 
4.Erinevus GPS-i nõudmises C ja D kategoorial? Milline on vahe liiklemises GPS-i järgi, näiteks udus ? Sõidukauguses ju kategooriatel piirangut pole, on ainult laine kõrguses ja tuule tugevuses. Mida see vaene D kategooria mees siis udus teeb ?
 
5.Miks on kolmekordne nõudmine navigatsiooniseadmetele - GPS, kompass, kaart ja kaardiriistad. Kui Gps järgi navigeerida ja see läheb rikki ja asukoht teadmata, siis ju hilja hakata kaardi järgi navigeerima. Mõistlik nõudmine oleks GPS ja kompass / kompass, kaart ja riistad.
 
6.Esmaabivahendid peavad igas paadis olema. Täitsa kummaline, et C kategoorial seda nõudmist pole (eriti veel nende jooksutrosside nõudmise taustal)
 
7.Mida teha paadis pootshaagiga? Ainuke mõistlik kasutusala pootshaagil on abivahend sildumisel või teise paadi pardasse minekul. Enamus rannapüügipaate läheb vee peale looduslikust rannast. Täiesti tarbetu kola paadis.
 
8. Käigutuled on nõutavad ju ainult pimedal ajal. See ei tohiks olla kohustusliku varustuse nimekirjas, kui väikelaeva kasutatakse valgel ajal. Suur osa väikelaevnikest ei oma paadijuhi lube ja kasutavadki oma väikelaevu ainult valgel ajal, milleks neile käigutuled.
 
Kas Te Gerli võiksite kommenteerida neid tekkinud küsimusi ja vastata nii kiirelt kui võimalik.
Lugupidamisega alvar heiste
 
 
 Kas keegi(nimesi ei hakka nimetama aga taat) teab, kuidas saaks mingeid ettepanekuid teha selle eelnõu kohta.


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: Janno kirjutas 19.05.07 15:21
minu kogemust mööda on Gerli Koppel asjalik naisterahvas. suhtlesime mõne aasta telefonitsi, kui veeteede ameti tegelased mulle kipperitunnistust kätte anda ei tahtnud ja pärnu vta ametnik ühtäkki laevale hoburaud-päästerõnga asemel ümmargust nõudma asus... ning muhu väina regatt oli just-just algamas.  mõlemad probleemid said toona posiiivse lahenduse.  mulle jäi mulje, et Gerlil on ajud õige koha peal, tuleb vaid korralikult ära seletada, mismoodi asjad reaalses mere-elus toimivad - või ei toimi.


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: retti kirjutas 19.05.07 15:32
Bravo !
Sellise seaduseprojekti saab kirjutada küll ainult vett ja meresõitu .... inimene.
Hämmastav on,et jätkub endise CCCP seaduste vaim - päästevahenditel peab olema väikelaeva nimi / number.
Kõige rohkem aga solvab see,et nii käitutakse ainult Eesti kodaniku ja Eesti väikelaeva registris oleva väikelaeva ja selle kipriga.

 EV Meresõiduohutuse seadus
. § 1. Seaduse reguleerimisala

(1) Käesolev seadus reguleerib laevade ja väikelaevade ning muude veesõidukite meresõiduohutust ja laevatatavatel sisevetel sõidu ohutust ning laevade turvalisust ja laevaliikluse ohutuse tagamist veeteedel.

(2) Eesti riigilippu kandvatele väikelaevadele ning välisriigi lippu kandvatele laevadele ja väikelaevadele kohaldatakse käesolevat seadust juhul, kui see on käesolevas seaduses sätestatud.


S.t et Eesti VTA  on oma kodulehel ametlikult kinnitanud,et välisriigi väikelaevadelt nõutakse ainult lipuriigis nõutavat varustust ja  dokumente.
Kuna mul praegu puudub ligipääs Eesti VTA kodulehele olen oma jutu tõestuseks sunnitud lisama siia http://www.fma.fi/palvelut/tietopalvelut/tiedotteet/show.php?id=326

Resümee - seaduseelnõu võetakse vastu niikuinii - lahenduseks -  väikelaevad Panama lipu alla !


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: sepaonu kirjutas 19.05.07 17:56
Kas keegi leiab üles soomes ja rootsis kehtivad seadused, kus on need turvavarustuse nõuded C ja D kategooriale või sarnastele väikelaevadele, võrdleks, et mis mujal nõutakse.


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: retti kirjutas 19.05.07 19:07
Soomes
Paadi registreerimist puudutav
http://www.maistraatti.fi/
Paadi varustus
http://veps.fma.fi/portal/page/portal/veneily/rakenne_varusteet/varusteet


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: retti kirjutas 19.05.07 20:18
Sai enne kiiruga linke visatud,nüüd täpsustan ja tõlgin

Rekisteröitävän veneen omistajan on ennen veneen käyttöönottoa tehtävä veneestä rekisteri-ilmoitus kotikuntansa maistraattiin. Rekisteri-ilmoituksen voi jättää myös mille tahansa maistraatille tai sen palveluyksikölle.

Moottorivene pitää rekisteröidä, kun sen teho ylittää 15 kilowattia, tai sisä- tai sisäperämoottorin teho ylittää 37 kilowattia. Vene, jossa on tätä pienempitehoinen moottori, voidaan myös rekisteröidä. Rekisteröintivelvollisuus koskee myös muita koneellisia vesikulkuneuvoja, mm. vesiskoottereita joissa rekisteröintiraja on sisämoottoreiden 37 kilowattia.

Apumoottorilla varustettua purjevenettä sekä moottoripurjevenettä ei tarvitse rekisteröidä.

Rekisteröidyn veneen kuljettajan tulee olla viisitoista vuotta täyttänyt.
Tõlge

Registreeritava paadi omanik peab enne paadi kasutuselevõttu tegema registreerimisilmutuse kodukoha "maistraatti"
Ilmutuse võib jätta ka muu piirkonna maistraadile või selle teeninduspunkti.
Mootorpaat tuleb registreerida,kui selle mootori võimsus ületab 15kw,või sise- /sisepäramootori võimsus ületab 37kw.Paati,kus on eelpoolmainituist väiksem mootor,võib samuti registreerida. (NB - ei sõnagi paadi pikkusest)
Registreerimiskohustuslikud on ka muud veesõidukid,nende hulgas skooterid millede registreerimispiir on 37kw.
Abimootoriga varustatud purjepaati ja mootorpurjekat ei ole vaja registreerida.
Registreeritud (sic !!!) paadi juht peab olema 15 aastat vana.

Mootorpaadi (sic!!!) varustusse kuulub ( pilt lingil on eksitav)
-päästevest või päästeülikond igale paadis olevale (ei pea olema seljas ega määratleta kandevõimet,see peab olema piisav.)
-tühjenduspump või muu vahend vee eemaldamiseks
- aer,mõla või ankur kõiega
- 2kg tulekustuti kui paadis on 25kw või võimsam mootor või kui paadis kasutatakse lahtise leegiga pliit,kõttekeha või külmkapp

Ja selliselt võivad soomlased seilata kogu Läänemerel.Rootsi kohta olen vaid kuulnud,et seal ei olevat neidki nõudmisi mis Soomes.


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: Jüri 'juret' Pukk kirjutas 20.05.07 20:22
Mina teeksin ühe pildi, kus kogu see seaduses nõutud kraam (pootshaak, päästerõngas, pardatuled....) oleksid ühele pisikesele D-paadile pildistamise ajaks külge pandud. Ilmselt saaks midagi sellist nagu Jaan Tatika imelaev kuulsuse narride raamatus. Selle pildi võiks siis sedusekirjutajale läkitada. Las siis kaeb kuidas peaks välja nägema seadusekuulekas paadiomanik.
Huvitav kas sama mant on nõutud ka mõnel pisikesel siseveekogul.


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: sepaonu kirjutas 22.05.07 06:33
Räägi retti kuidas näeb reaalselt välja mootorpaadi registreerimine soomes ja mis see maksab.
Kas mina saaksin oma paadi soome registrisse panna, et jooksutrossidest jms idiootsusest vabaneda?
Ausalt öeldes peale eilset retti telefonikõnet, et kui rahuloleva häälega oli see pipi olnud, et suur töö jooksutrosside osas tehtud ja paari päeva sees kirjutab minister alla jms blabla, paneks protesti märgiks soome lipu ahtrisse.


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: Heigo 'niru' Kraav kirjutas 22.05.07 07:58
On see nüüd mõni nali või tõsijutt, millest siin räägitakse? Einoh igal juhul tasub siis hakata paate soome möllima, kui seda seaduslikku lauslollust kannatada. Saan aru, et alla 15 kw päravurriga paate ei pea Soomes registreerima. Et kuidas oleks võimalik kohalikele jupijumalatele oma paarihobuselise päravurriga paati serveerida kui Soome väikelaeva, millel puudub regamise kohustus?


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: miku kirjutas 22.05.07 08:13
To Sepa mo meelest need jooksuotsad on puhtalt purjekate teema niipalju kui mina asjast aru saan. Sinul aga mo teada purje lotja põle nii,et asjatu paanika. Päästerõngas pootshaak jah lauslollus .


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: retti kirjutas 22.05.07 09:28
Sepa nüüd natuke valesti ennast väljendab.
Konkreetselt oli jutt viskelingust.Ja minu küsimuse peale, et kas D kat väikelaevas st. SÕUDEPAADIS  peavad tõesti olema kolm eri otstarbega otsa(ankruköis,puksiirots ja viskeling) + käigutuled ja C kat väikelaevas GPS -  vastas Gerli Koppel nördinuna,et kui ära nullida ma siis endaarvates seda nimekirja tahan.Et esialgne VTA poolt koostatud nimekiri olnud palju pikem.
Gpsu kohta oli Gerli Koppeli vastuseks,et see on meil kõigil !!!   ju naguinii  juba olemas.Irw.
Kogu selle määruse ekspertideks väitis G.Koppel olevat Tallinna Jahtklubi ja MTÜ Eesti Paat.
Kas keegi teist on enne sellisest MTÜst kuulnud?
Mina igatahes mitte.Otsing andis sellise lingi
http://www.estboat.ee/index.php?main=3&sess=8ce38475489f1933571e77183d6df881
Kommentaarid on liigsed, võib ainult arvata,kui huvitatud  see kaupmeeste seltskond paadivarustuse maksimaalsusest on .
Kui ma siis lõpuks küsisin,et kuidas siis seda seadust  Tallinna lahel rakendama hakatakse,kus seilab 20 paati,kes seda täitma ei pea ja 2 paati kes peavad, arvas G.Koppel et küll soomlastel ka see aeg kätte jõub.(Riigis kus on tuhat järve ja miljon D kat väikelaeva, 15 aasta jooksul ei ole ma Soomes kohtanud seda isikut kes kalastuslubagi küsiks)
Rohkem ma ei viitsinud temaga vaielda

Paadi regamisest Soome registrisse on mul isiklikud kogemused olemas.Sellest ajast kui seal hingekirjas olin.
Küsisin igaks juhuks Helsinki maistraatist asja üle sellis legendiga,et olen eestlane ,tahan Soomes kalal käia ja paati üle lahe autos vedada.
Vastus oli - ei mingit probleemi,kaasa võtta täidetud blankett  https://lomake.fi/a/ec/index.cgi/mqm?id=BEL986AF9BC2E53459B89806E532877F2CC&type=statics
paadi ostukviitung ning isikut tõendav dokument.
Hind 27 ¤    -  422 eek
Paati pole vaja
Kui registreerija ei ole Soome alaline elanik saab seda tehingut teha ainult Helsinki maistraadis  Albertinkatu 25


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: vares kirjutas 22.05.07 09:39
To Sepa mo meelest need jooksuotsad on puhtalt purjekate teema niipalju kui mina asjast aru saan. Sinul aga mo teada purje lotja põle nii,et asjatu paanika. Päästerõngas pootshaak jah lauslollus .

jooksutrossid on purjekatele, C-kategoorial peab jooksutrosside asemel olema "Iga meeskonnaliikme jaoks täiendavalt üks ohutusvöö"


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: Heigo 'niru' Kraav kirjutas 22.05.07 12:45
Mis puudutab sõidupiirkonda, siis see on kah segane ja lahtine värk. Kategooriad määrab ära kõnealune määrus, aga sõidupiirkonna miilides määrab ära VTA ametnik. Millest ta lähtub selle määramisel, on ebaselge.

Vares, millest sa järeldad, et ohutusvöö laieneb ka mittepurjekale?


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: vares kirjutas 22.05.07 12:58
Vares, millest sa järeldad, et ohutusvöö laieneb ka mittepurjekale?

minu viga. nyyd yle kontrollides nägin, et murrupeal olev käib samuti purjejahi kohta.


igatahes annab paralleele tõmmata selle systeemiadministraatorite valvepaketiga (http://www.webpark.ru/uploads32/adminnabor.jpg), mis peab kaasas olema VTA kontrolliks


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: Heigo 'niru' Kraav kirjutas 22.05.07 13:03
Igatahes kui ma hakkan endale uut alust muretsema, siis regan selle soome. Vaat et regan ka juba olmeasolevad alused. Nagunii vaja aeg-ajalt üle lahe käia ja kui paati pole kah vaja kaasa haarata, siis mis saab veel lihtsam olla? Pole mul soome lipu vastu midagi, et ma ei võiks seda paadi ahtris kanda.

Suures laevanduses on mugavuslipu kasutamine väga laialt levinud, eks nüüd tuleb seda ka väikelaevanduses teha. Ja Eesti ARK (loe:riik) lakkugu oma 700 krooni ning poole tonni varustuse asemel p****t! Mitte et ma ohutust millekski ei pea, aga nupujõel sõitmiseks ning mõnes väikeses lahes (mida tunnen paremini kui oma naist) võrkudega sahmerdamiseks ma tõesti GPS-i, kajaloodi, kompassi, binoklit ja kaarditöötarvikuid ei vaja.


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 04.06.07 17:21
Et siis tänasest kehtib ametlikult jällegi nõutava väikelaevade varustuse nimekiri. Kuna selle määruse täitmine on kohustuslik, siis palun kõigil paadiomanikel see määruse tekst ka läbi lugeda: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12834292Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: tsuks kirjutas 04.06.07 22:03
 Tu Sprott:
Elu päästsid
Terveks tegid
Anna naine kah!

nimelt D katile otsi "Tuled vastavalt...(COLREG)  ja sisevetel liiklemise eeskirjale." (?)

teine asi- 2. kilone kustuti ple kohustuslik- aga Tulekustutustekk- kuipikk ja lai ja materjal ja kus ta tohib olla.

kolmandaks- mainitakse aint pürotehnikat. möödaminnes.

neljandaks- kõik see tekst kehtib samkompunnpaatidele.?

viiendaks- kui mul on regatud paat, tehase plämbaga- siis võin ju keelduda kontrollaktile allakirjutamast? Viidates määruse paragrahv 12 p.1. lõige 1), 2) ja 3).


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: retti kirjutas 04.06.07 22:20
Noh,seda oli ju oodata.
Et GPSi kohustuslik nõudmine D kat väikelaevas minu resoluutse lubaduse peale minna õiguskantsleri ja kasvõi EU kohtuteni, ära kaotati -  on isegi üllatus.Kellele meeldiv kellele ei. Sama ka C kat (aerupaadi) käigutulede kohustuslikkuse kohta.
Kuid ikkagi ei suudetud loobuda igasuguste otsade nõudmistest ,olgu nad siis veelkord üles loetud
v.a A ja B väikelaevad
- päästeling
- ankruots D 12 mm 30m  C 10mm 15 m
- pukseerimisots 12 mm X kolm paadipikkust
- viskeliin 15 - 25 m

niisiis ühes 5 m paadis peab olema max  70 meetrit !!!! köiematerjali. Tule taev.....
ja 4 m aerupaadis min 42 m

Navigatsioonikaart. Ok saan aru et mitte telefonikataloogist väljarebitud lehekülg.Kuigi ka see on palju rohkem kui mitte midagi.
Mis asjad on kaarditööriistad ? Kas mõõdulint millega kala pikkust mõõdan on või ei ole ?
Või peab mul paadis leiduma ka Captainś fields pattern?

Kuhu aga panna isetühjenevas väikelaevas pilsipump,ei tea.Küll aga tean,et sellises paadis hädaolukorras hauskarist küll kasu ei ole.Ämber ikkagi.

Ja lõpuks.Loe seda seadust eest taha või tagant ette

AERUD ei ole ka sõudepaadis kohustuslikud.
MOTT


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: tsuks kirjutas 04.06.07 22:53
 ministrimäärus siiski teine.


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 05.06.07 08:20
nimelt D katile otsi "Tuled vastavalt...(COLREG)  ja sisevetel liiklemise eeskirjale." (?)
teine asi- 2. kilone kustuti ple kohustuslik- aga Tulekustutustekk- kuipikk ja lai ja materjal ja kus ta tohib olla.
kolmandaks- mainitakse aint pürotehnikat. möödaminnes.
neljandaks- kõik see tekst kehtib samkompunnpaatidele.?
viiendaks- kui mul on regatud paat, tehase plämbaga- siis võin ju keelduda kontrollaktile allakirjutamast? Viidates määruse paragrahv 12 p.1. lõige 1), 2) ja 3).

1) COLREG ütleb nii:
Reegel 23. Käigus olevate jõuajamiga laevade tuled
a) Käigus olev jõuajamiga laev peab kandma järgmisi tulesid:
  i) topituld eesosas;
  ii) teist topituld eesmisest tagapool ja kõrgemal; alla 50 meetri pikkune laev ei ole kohustatud seda tuld kandma, kuid võib seda teha;
  iii) pardatulesid;
  iv) ahtrituld.
d) i) Alla 12 meetri pikkune jõuajamiga laev võib käesoleva reegli punktis a ettenähtud tulede asemel kanda valget ringtuld ja pardatulesid;
ii) alla 7 meetri pikkune jõuajamiga laev, mille suurim kiirus ei ületa 7 sõlme, võib käesoleva reegli punktis a ettenähtud tulede asemel kanda valget ringtuld ja võimalusel ka pardatulesid;

Reegel 25. Käigus olevad purjelaevad ja sõudepaadid
d) i) Purjelaev pikkusega alla 7 meetri peab võimalusel kandma käesoleva reegli punktis a või b ettenähtud tulesid, kuid kui ta neid ei kanna, peab laeval olema käepärast taskulamp või süüdatud valge tulega latern, mida tuleb kokkupõrke vältimiseks aegsasti näidata.
ii) Sõudepaat võib kanda käesolevas reeglis purjelaevade jaoks ettenähtud tulesid, kuid kui ta neid ei kanna, peab paadis olema käepärast taskulamp või süüdatud valge tulega latern, mida tuleb kokkupõrke vältimiseks aegsasti näidata.

2) Minu teada on tulekustutustekki saadaval ainult ühes mõõdus. Hmm, vaatasin järgi ja selgub, et erinevad mõõdud on siiski olemas http://tamrex.struktuur.ee/263. Eks igaüks valib siis ise endale sobiva.

3) A, B ja C kategooria väikelaevadelt nõutakse 3 säratud (tõrvikut) ja 3 langevarjuraketti.

4)  § 1. Reguleerimisala
Käesolevate nõuete eesmärk on kehtestada väikelaeva ohutuse tagamiseks ühtsed minimaalse varustuse nõuded, mis on kõigile Eestis registreeritud väikelaevadele kohustuslikud, samuti tehnilise ülevaatuse kord ja kontrollakti vormid väikelaeva registreerimiseks ning väikelaeva või jeti pisteliseks kontrollimiseks.

5) Endiselt ei ole vajadust oma väikelaevaga käia igaaastaselt ülevaatusel, välja arvatud juhul, kui väikelaeva kasutatakse majandustegevusel.

Ahjaa - kuna päästerõngas on mõttetu kobakas, siis tuleb poodi päästelingu otsima minna. Päästeling peab olema koti sisse pakitud ja selle mõõtmed on tunduvamalt sobivamad kui päästerõngal. Kui keegi kuskil müügil näeb, siis võiks kohast ja hinnast teada anda. Viking Life-Saving Equipment päästelingu ei müü.


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: sepaonu kirjutas 07.06.07 10:45
vta kodulehel on küsimuste ja vastuste rubriik

pistsin sihkse küsimise sinna :
Vastavalt uuele kehtivale määrusele Nõuded väikelaeva varustusele, väikelaeva tehnilise ülevaatuse kord ja kontrollakti vormid väikelaeva registreerimiseks ning väikelaeva või jeti pisteliseks kontrollimiseks
Majandus- ja kommunikatsiooniministri 28. mai 2007. a määrus nr 37

paluks vastuseid mõnedele tekkinud küsimustele(omal C kat väikelaev ja selle kategooria päästevaruse kohta ka küsin) :
1. Kust kohast oleks võimalik hetkel osta sertifikaadiga päästelingu ?
(jääb täiesti arusaamatuks, kellele seda päästerõngast visata, kui tekita väikelaeval on kohustus kanda päästevesti)
2. Millega on põhjendatud c kat nõue 1 tulekustuti** ja 1 tulekustutustekk**  versus d kat tulekustutustekk ja allahindlus et tulekustutustekki pole vaja kui mootori võimsus jääb alla 10kw ?
Erinevad tulekustutusvahendid on erinevate tulekollete kustutamiseks, näiteks paadis tulevad kõne alla elektrisüsteemi, mootori, kütuse ja paadi enda kustutamine.
Millega see kahe tulekustutusvahendi omamine on põhjendatud ?
3. Tuled vastavalt rahvusvahelisele laevakokkupõrgete vältimise eeskirjale (COLREG) või sisevetel liiklemise eeskirjale
Kas see nõue kehtib ainult pimedal ajal liiklemisel või olenematta sellest, et paadijuhi lubadetta ja seadusest tulenevalt ainult valgel ajal liigelda tohtiv c-kat väikelaev peab ka varustatud olema?
4. c-kat peab olema 30m 12mm ankruotsa, 4,5m paadi puhul 13,5m 12mm pukseerimisotsa, Viskeliin pikkusega 15–25 m, päästeling (mis on arvatavasti ka hulga meetreid pikk ots mis lõppeb mitte kokkujooksva aasaga vms, mis teeb laias laastus 70-80m
Kas sellise meetrite puhul võiks seadust tõlgendada nii, et sobiva diameetri ja pikkusega otsad võiksid olla mitmeks otstarbeks?
5.(4) Väikelaeva päästevarustusel peab olema väikelaeva registreerimisnumber või väikelaeva nimi.  Kas võib päästevarustusele kanda mitme väikelaeva nimed, juhul, kui omanik on sama ? Omades mitmeid väikelaevu ja kasutades nendest ühte korraga on ju mõistlik omada ühte komplekti päästevarustust.

Kas määruse punkti
§ 5. Põhinõuded väikelaeva varustusele

Kogu väikelaeva varustus peab olema töökorras, hõlpsasti kättesaadav ning vastama oma tüübi, mõõtude ja suutvuse poolest väikelaeva kategooriale, sõidupiirkonnale ja suurusele.

võib tõlgendada ka nii, et pistelise kontrolli käigus lähtutakse seadusest, headest meretavadest ja ka kainest mõistusest, kui neljameetrises lahtises paadis pole 80m otsi pardasse valmis pandud ?

Tänud ette seaduse tõlgendamisel ja selgitamisel.


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: anders kirjutas 15.03.08 12:38
lugesin seda asja ja huvitaks ,et kas sepaonu on saanud ka mingi vastuse sellel kirjale mis ta viimati saatis.


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: pomo kirjutas 15.03.08 21:11
ma olen lihtsalt juhm ja tahaks puust ja punaseks.
Kui mul on C kategooria paat 4.50m ja 15HP mootor. Siis mis mul peab seal paadis olema?
Kas siseveekogudel ja merel on nõudmised erinevad?
Tänan


Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: Meelis 'HrKala' kirjutas 15.03.08 22:05
VTA lehel on olemas kogu info tabelina mis peab C kati paadis olemas olema.
Vaata. https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12834292Pealkiri: Re: Nõuded väikelaeva varustusele
Postitas: piibu kirjutas 29.10.12 08:25
Tahtsin juhtida tähelepanu sellele, et avalehel, rubriigis: Kalamehetarkus>Väikelaeva nõutava varustuse nimekiri on andmed tänaseks muutunud. Keegi võiks need ära muuta, muidu tekitab ainult segadust.
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1130/5201/1003/MKM32_lisa.pdf#© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi