Emajõe Nupuklubi

Nupuklubi => Üritused => Teema algatas: Toivo Voit kirjutas 17.04.07 17:10Pealkiri: veini kah!
Postitas: Toivo Voit kirjutas 17.04.07 17:10
Nädala lõpul toimub Tallinnas veiniüritus nimega Sommeljeede veinimess. Ei maksa lasta end nimest heidutada, tegemist on väga vahva üritusega kuhu laupäeval on kõik teretulnud, nii et julgen kõigile veinisõpradele ja –huvilistele soovitada. Eelteadmised ei ole vajalikud, v.a. alkoholi üldtuntud mõju närvisüsteemile.

Süsteem käib nii, et ostad 150 krooni eest pileti, sisened saali ja sinu ees avaneb vaade sadade avatud veinipudelitega. Iga pudeli tagant leiad selle veini maaletooja esindaja, kes tutvustab oma veinivalikut ning loodab, et sa just nimelt tema laua juurde astud, tema veinide vastu huvi tunned ning lubad seda endale kallata. Kõik küsimused viinamarjasortide, veinipiirkondade, veinitüüpide jne. jne. kohta on teretulnud (hindadest rääkides arvestage, et maaletooja nimetab tavaliselt teile peast enda väljamüügihinna kauplustele ilma käibemaksuta, nii et väike juurdearvutus on vajalik).

Millal jälle saab käigult välja selgitada, mis vahe on Rioja Crianzal, Reserval ja Gran Reserval ning milline neist sulle rohkem meele järele on, võrrelda Prantsuse, Tsiili ja Uus-Meremaa Sauvignon Blanc e, avastada tammevaadis hoitud ja mittehoitud Chardonnay vahe jne. jne..

Aeg ja ruum siin: http://www.sommeljee.ee/user_upload//veinimess_web_copy.pdf
Tähelepanu väärivad veel huvitavad loengud ja degustatsioonid, sealhulgas oliivõlid ning juustud http://www.sommeljee.ee/index.php?page=51&lang=est&news=86

Ise olen Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni liikmena mõlemal päeval kohal, rõõmuga valmis igaüht otsa peale aitama. Autod koju, sõbrannad kaaasa ning kalale – pühapäeval.

Toivo – 5011966.


Pealkiri: Re: veini kah!
Postitas: JAN kirjutas 19.04.07 16:03
Ilma kisubki na sandiks jälle. Saabki rahus maitsemeeli treenida ja veintsi mekkida. Lauba võtan siis naase näpuotsa ja lään head-paremat mekkima ja tarkade inimeste juttu kuulama.
Ega siis kalamees vaid vett-viina-õlut ei pea jooma ja voblat-seljodkat pääle haukama.© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi