Emajõe Nupuklubi

Varustus => Paadid => Teema algatas: Rain kirjutas 11.01.07 12:23Pealkiri: ankur 4m paadile
Postitas: Rain kirjutas 11.01.07 12:23
kui raske ja millist tüüpi ankur hoiab 4m plastikpaati ilusasti paigal.


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 11.01.07 12:54
Esiteks pead teadma, kus oma paati soovid ankurdada. Ankru pidavust mõjutavad ankru kaal, tuule kiirus, otsa pikkus, veekogu põhi ja paadi parameetrid. Kui on tegu sisevetega, siis ilmselt piisab 3-4 kilosest ja enamasti saab hakkama ühe ankruga. Kui on tegu merega, siis võiks ankur olla 6-8 kg, kuid savisel või ühtlasel liivapõhjal hakkab tugevam tuul sind ikkagi lohistama.

Ankru pidavust suurendab tuntavalt, kui rakendada ~1 m enne ankrut poolekilone raskus - tänu sellele kaevab ankur paremini maasse. Tuules pendeldamise vastu aitab see, kui kasutada kahte ankrut. Lahtisele paadile sobib kõige paremini kokkukäiv ankur. Ankru seekli poldile on soovitatav korra või paar haamriga poldipea pihta lüüa, et see iseseisvalt end lahti ei keeraks. Ankruga kasutatav ots peab olema piisavalt pikk, et sa üldse saaksid paati korralikult ankurdada ehk siis tasub teada, kui sügav on ankrupaigas vesi.


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: zero kirjutas 11.01.07 15:16
Paadile sobiliku ankru kaal peaks olema vähemalt -
paadi maksimumpikkus (meetrites) + paadi maksimumlaius (meetrites) + paadi veeväljasurve (kandevõime tonnides).


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: moiva kirjutas 11.01.07 15:39
Tere siis ka siitpere rahvale!

Zero antud valemis viimane number peaks olema paadi kaal tonnides, mitte kandevõime. Liites need numbrid kokku saad sobiva ankru kaalu kg-des.
Ankru pidamisega on nii, et mida horisontaalsemalt jääb akruots põhja suhtes seda parem pidamine. Aldo soovitus on hea, aga minu meelest on parem panna ankruotsa ja ankru vahele mõni meeter ketti - annab sama efekti, aga on mugavam.

Ankruotsa pikkuseks soovitatakse 5-7 kordset veesügavust (erinevad allikad annavad erinevad andmed).


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: sepaonu kirjutas 11.01.07 19:59
See kokkukäiva ankruga kaasaolev seekel ja selle polt on ehe pa_sk. Mingi totakas polt laiakslitsutud peaga, sit_tad rullitud keermed. Sinna poldi pea peale koputamine midagi ei anna. Kui poldi keere on ulatab seekli keermest vähemalt 2mm välja, siis võib sinna väljaulatava osa peale lüüa kergema haamriga ringikujuliselt, neetides väljaulatava osa ära. Kui keere välja ei ulata, siis mõistlik uus polt panna ja siis neetida. Mul see enne ankrut lisaraskus otsa peal vast kilo pluss, oluliselt parandab pidamist.


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: Janno kirjutas 11.01.07 20:39
kokkuk2iv ankur on kummipaadiv2rk rohkem. sahkankur peab paremini. ja meeter ketti ankru ja otsa vahele + kolmekordne sygavusem66t otsa.


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: Rain kirjutas 11.01.07 21:05
mis sellist tüüpi ankrust arvata? kas kaks 7,5 kg ankrut peavad kiili paati lainetusega järvel ja emajõel paigal? http://www.kpg.ee/?c=7&t=96&g=LISATARVIKUD&p=Ankur#


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: moiva kirjutas 11.01.07 21:12
Uurisin täna seda vajalikku ankruotsa pikkust merekooli pedagoogide käest ja see on jah varieeruv. Pidi olema nii, et madalas vees pannakse pikem ja sügavas lühem - alates 2,5 kordsest sügavusest.

Janno: kus kohast seda sahkankrut osta saab, enamus paadipoode Tallinnas pakub kokkupandavat. Järgmiseks hooajaks vaja ka ankrut.


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 11.01.07 21:54
Rain> 7,5 on ilmselt liialt palju, seda enam kui kavatsed kasutada 2 ankrut. Kui kasutada eelpool soovitatud ketti või lisaraskust, siis mina võtaks ühe 3,5 kg ja teise 5,5 kg.

moiva> Maritimi kataloogist (www.maritim.fi) saab tellida just sellise nagu soovid, kuid tavalisele lahtisele paadile ma ei näe küll ühtegi mõistlikku põhjust osta sahk-tüüpi ankur. Maritimi vidinaid müüvad Tallinas mitmed paadipoed, kuid neid katalooge, millest tellida, on veel teisigi.


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: Rain kirjutas 11.01.07 22:05
tänud asjalike soovituste eest


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: nagel kirjutas 11.01.07 22:34
Laiade labadega kokkupandav ankur püsib pareminu mudases põhvas, kõvale põhjale parem pikkade peenikeste harudega.


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: Arx kirjutas 12.01.07 00:34
Tekkis üks selline mõte, et kui millegipärast vaja välja vahetada selle seekli polt(krt seda teb, äkki vaja kett vahetada) siis pole mõtet hakata kohe seda nn. seeklipolti neetima vaid piisab sellest, et sellesama orig. seklipoldilabamisiganespeajne august/avast läbi tõmmata vasktraat ja see omakorda ümber seekli keerata, siis pole ka kartust et lahti ennast keerutab..või kuidas?


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: priit kirjutas 12.01.07 11:43
Ise kasutan admiraliteedi ankrut olen väga rahul,suur paat ca`400 kg ankur 7-9kg. Ei ole poest ostetud ,sain kunagi saarest vana külasepa tehtud.
Siit sepaonulele äriidee eksklusiiv toote jaoks. Sa Rain määri sepaonule mett mokapeale ehk lööb valmis,saad hea ja haruldase asja.Ainuke miinus asjal,et kui väike paat siis palju ruumi võtab,ei saa kokkupakkida.Ja kett vahele kindlasti.


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: Rain kirjutas 12.01.07 12:27
sellise ankru valmis tagumine pole mingi kunst, mõni tunnike töökojas nokitseda ja gatova. olen uurinud erinevaid tüüpi ankruid ja lihtsalt huvi, mida keegi kasutab ja kuidas pidamisomadustelt on.


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: sepaonu kirjutas 12.01.07 12:46
Pane Rain pilt ja kaal, mis ankru sa paari tunniga valmis taod.


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: Rain kirjutas 12.01.07 13:02
mina kasutan moodsamaid vahendeid gaasipits, giljotiin, keevitus. Traditsiooniliselt sepistades läheb loomulikult kauem ja hind ka soolasem. Sellise tavalise lihtsa klassikalise ankru valmistamine ei võta küll rohkem aega.


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: priit kirjutas 12.01.07 13:20
Jutt oli sepistatud ankrust see oleks haruldane.Olen ka sepatööd eluaeg kõrvalt näinud ja mõne vidinagi valmis teinud (isa mul ametilt sepp oli 30a.) Paari tunniga paraja käkerdise valmis teeb,mis sepa tööst erineb kui siga ja kägu


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: Rain kirjutas 12.01.07 13:32
mõni aasta tagasi tegime sõbrale analoogse ankru ja aega ei kulunud küll üle kahe tunni, muidugi ei viimistlenud nii siledaks et oleks võinud galvaanikasse saata


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: retti kirjutas 12.01.07 15:51
4 m paadile 2 kg sahkankur + 1m ketti (lüli materjali diam 10-12mm )  + vastavalt süvisele ankruotsa pikkus
ajab asja täista ära.Nendes tuuleoludes kui kalapüüki üldse teostada on võimalik.
Minu 4,4 m paadis (Nupuklubi rahvas ju teab seda Yamarin 4410- t) kasutan põhiankruna 2kg + kett + 8m ots.
Ja see pole mind hätta jätnud isegi Saaristomere ega Ahvenamaa kaljusel merepõhjal.
Tagavara-ankruna kasutan 3kg ankrut + 1,5m ketti + 25m ankruots.Kalapüügil seda veel vaja läinud ei ole.
Roostevabad ankrud maksavad Soome Motonetis 2kg u. 30¤ ja 3kg 50¤.
Aga neid ostetakse ju ainult kord elus
See kokkukäiv ankur sobib minu kogemuste põhjal ainult mutta uputada.Aga siis pole ju vahet - on see ankur või telliskivi


Pealkiri: Re: ankur 4m paadile
Postitas: moiva kirjutas 04.02.07 13:55
Vaatasin seda Maritime'i kataloogi, hiljem juhtusin aga Promarine Trade'i kodukale http://www.promarine.ee/kataloog.php?tootja=2 ja seal paadikama oma 30% odavam. Ma ei tea muidugi, kas seal soome kataloogis on hinnad maksudega, aga isegi siis on siinsed hinnad odavamad ja enamus kaupasid samad.© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi