Emajõe Nupuklubi

Varustus => Paadid => Teema algatas: Alo kirjutas 27.12.06 02:37Pealkiri: Sõudepaat-windy
Postitas: Alo kirjutas 27.12.06 02:37
http://www.sharkline.ee/?soudepaat-windy
Kas kellegil on selle paadiga mingeid kogemusi???
Oleks nagu soov sellist endalegi soetada kuid ei tea millised mugavused või ebamugavused võivad paadil olla.


Pealkiri: Re: Sõudepaat-windy
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 27.12.06 08:17
Plussid: kõik lamedapõhjalised on sisevetel mõnusad ja ruumikad - seda nii spinnatamiseks kui õnglemiseks. Mootorilt palju hobujõude ei taha, et normaalselt liikuda.  Transportida on lihtne, sest kaalu vähe - pole vaja paadihaagist soetada, saab kasutada tavalist haagist või visata kasvõi ämmakorvi.

Miinused: merel liikumiseks ei julge sellist kerget ja lamedapõhjalist paati küll soovitada, siis vaata parem Kasse vms poole.


Pealkiri: Re: Sõudepaat-windy
Postitas: sepaonu kirjutas 27.12.06 09:36
Mul on olemas see windy. Olen käinud sellega sisevetel umbes 15 korda ja merel 5. Ostsin kasutatud peast umbes 3 aastat tagasi selle mõttega, et mahub mulle pakikasse sisse ja on lohistatav mööda kallast ehk lähen vee peale ka sealt, kust treilat vette ei aja.
Toote tutvustus sharkline kodukal vastab kõik tõele. Paat on seest suht kantis, lame, jätab selle 3 meetrise pikkuse juures väga ruumika mulje. Istme asemel kasutan sellist kalakolakasti, mille peal saab istuda või õngitsemistooli. Stabiilne, kaks meest võivad siledal veel püsti seistes lanti pilduda, midagi ei juhtu. Merel oli üksi sitem olla, kui kaksi. Mootori juures istudes oli paadi nina ankrus olles üsna kerge ja loperdas ja mölises lainetaktis. Sama on ka üksi mootoriga sõites, lühike, raskus kõik taga, ajab nina üles, vaatad kahtlustavalt ahtripeeglit, üksi sõites mõistlik kõik võimalik kola ettepoole panna, rumplipikendusega ettepoole ise minna. Merepaat see kindlasti pole aga ilusa ilmaga võib merel käia küll. Ise pakuks mõistlikuks mootorivõimsuseks 2-4hp või kui kindel plaan emajõel kiiremini edasi saada, siis võibolla 6hp 2 takti. Küsimus polegi niivõrd mootorivõimsuses, kui kaalus. Kuuene neli takti kaalub umbes 37kg + kaks sadaplussvõimiinus meest ja kola ja paat on raskelt lastis ja sellist lastis lühikest junni hobujõududega veest välja ei aja, künnab niikuinii. Pigem kergem väiksem mootor, kola ja meestega rohkem tasakaalustada ja veereb kergemalt vee peal. Seda tegelikult väga raske ennustada, et kas suuremast mootorist on tolku või pole, kõik paadisolevast kaalust oleneb. Emakal olen näinud korra sellist, üks mees kolaga paadi ninas, pika rumpliga tüüris, üsna kahtlane tundus sihke afäär, edasi läks küll hästi.Pole proovinud aga ei usu, et pikemad maad selle paadiga tore sõuda oleks.
 See ilus jutt auto katusel vedamise kohta tähendab ikka seda, et juhul kui - auto on sobiva suurusega, autol on korralik pakiraam, üksi kalale minnes jõuad ikka selle paadi katusele lükata, ilmselt peavad raamid sellised olema, et saaks sinna külge käristiga koormarihmaga kõvasti kinni tõmmata, selline paat katusel on ju kõva tuulepüüdja.


Pealkiri: Re: Sõudepaat-windy
Postitas: priit kirjutas 27.12.06 13:49
Sepa jutt peab paika,autol vajalik korralik katuseraam,või risti talad pikkusega vähemalt 1.4m.
paat tuleb katusele panna põhi ülespidi siis tuuletakistus suht väike.
Kinnitada tuleb korralike koormarihmadega siis seisab hästi kinni. Suuremast mootorist palju kasu pole peksab niisama vett vahtu,ise olen proovinud 2;4;6;8;hp.parim tulemus oli 2hp-4tkt. või 4hp-2tkt. Paat on mõeldud puhtalt siseveekogudele (ei ole kihutamiseks mõeldud )muidugi kannatab ka merel olla ilusa ilmaga.
Kui on kellelgi huvi võin anda proovida oma paati (raha ei küsi ),kes siis ikka põrsast kotis ostab.
Mootor tuleb küll omal muretseda,mootorit välja ei laena.
Loodan,et lõpp väga kommertslikuks ei läinud.


Pealkiri: Re: Sõudepaat-windy
Postitas: Alo kirjutas 27.12.06 14:19
Omal plaanis soetada Yamaha:
    
Mootor:    4-takti, 1-silinder
Kubatuur:    112cc
Võimsus:    4hj
Jahutus:    vedelik
Käigud:    edasi / vaba / tagasi
Starter:    manuaalne
Juhtimine:    rumpel
Kütusepaak:    1L
Netokaal:    22kg

Pidavat päris hea olema.


Pealkiri: Re: Sõudepaat-windy
Postitas: sepaonu kirjutas 31.12.06 12:11
Mul on sihke 4ne yamu pellal järgi, windyga pole käind sellega. Poiss ühe hooaja käind selle neljasega, ei oska miskit kommenteerida, kõik töötab, kütet närib vähe, a ju kõik uued mootorid nii käituksid.  Niipalju, et tal peale selle mootori küljes oleva lidrase paagi ka kiirotsik suure paagiga toitmiseks, kuigi reaalne vajadus puudub, 2-3ltr vist selline päevanorm, kui palju sõidad. Poiss sõitis pellaga võrtsust peipsi ja  tuterdas seal ka veits, 12ltr läks pensa umbes.© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi