Emajõe Nupuklubi

Kalapüük => Koos kalale => Teema algatas: Janno kirjutas 11.10.06 21:43Pealkiri: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Janno kirjutas 11.10.06 21:43
aga mina tahaks heas seltskonnas kevadel Ahvenamaale minna. ent töösti - suvaliste viinaninadega ei söandaks reisu ette võtta. kui kellegi mõtted samas suunas liiguvad, siis edasi privaatsõnumid ja/või uue teemalõime arendus?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 11.10.06 22:43
Pole kunagi käinud Ahvenamaal. Naine käis, vaatasin pilte, ilus. Olen ikka kõrvalt kuuland igasugu jutte. Vahet pole ju, kus nullitada. Mulle sobiks alla nädalane püügimats(3-5 päeva paikas) ja paadis tahaks olla kellegiga, kes vähemalt ühe päeva oleks nõus midagi muud proovima, kui landi peksmine. Näiteks siia vms tonkatamine, õngitsemine või sikupüük.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: spinner kirjutas 12.10.06 02:07
Augusti lõpus sai käidud esna ja veel mõnede huvilistega. Mingi pilt tekkis. Jahtisime peamiselt ahvenat ja koha. Ilusat ahvenat tuli palju, püüdsime 5-10 m sügavuselt silikooniga. Suurimad ahvunnid siiski vaid 660 gr kanti küündisid. Samas alla 250-300 gr kalu ka ei tulnud eriti. Kohasid saime kokku 5, millest 4 konna ja 1 korralik (2.35 kg) - polnud hooaeg. Hauge tuli hulgana, suurimad olid 5.1, 4.4, 3.8 kg. Üle 3 kg hauge oli kokku vist 8, samas hulga ka suurte äraminekuid, kuna silikooniga püüdsime.
Tahaks sinnakanti minna talvel ahvenat-koha jahtima, aga miks mitte ka kevadel.
Lätlased, kes olid ahvenamaal juba 4.ndat korda, pidasid seda üheks paremaks piirkonnaks, kui just lõhet-merikat ei jahi.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: tsuks kirjutas 17.10.06 23:24

 Mnjah...
Sepaonule ma oma universaalsusega ehk sobikski, kuid Janno kindla kriteeriumipärast võtan kandidatuuri maha.

ps. sepa- lämme parem Gotlandile?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 17.10.06 23:52
Gotland on oluliselt kallim ahvenamaast ja punasepüüdjate eldoraado. Ma ei viitsi tegelikult päev otsa merepoole lanti pilduda.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Jüri 'juret' Pukk kirjutas 18.10.06 07:40
Panen oma kandidatuuri üles ahvenamaa asjus. Minagi ei viitsi kolm päeva jutti lanti pilduda. Õng kuidagi südamelähedasem. Kuidas aga minu, kui suvalise viinaninaga jääb, ei teagi. Kui võtate kampa katsun tulla, kuigi kevad on kaugel ja igasuguseid üllatusi elu täis.
Palju võiks normaalne ürituse eelarve olla?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Janno kirjutas 18.10.06 11:54
ehh, Juret, loetagu mu sissekannet täpsemalt. suvaline viinanina, rõhuga sõnal - suvaline...

aga ikkagi oleks vaja mõne kohalikke olusid ja kontakte tundva kodanikuga konsulteerida.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 18.10.06 13:31
Ma ise loodab briidu käest igasugu infi saada, ta viimastel aastatel regulaarselt käinud.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Adolf kirjutas 22.10.06 20:51
Oleks ka huvitet, kuid peaks vist kohe mainima, et praegu oleks paras aeg koht paika panna ja igalt mehelt kasvõi 100.- EEKu sümboolset sissemaksu kasseerida. Vastasel juhul vahetult enne reisi on vaja ju igalepoole mujale minna.
Käisin sept töökaaslastega 4-päevasel tripil, lasime kogu saarestiku läbi omnibussiga. Kalavärke ei võtnud nimelt kaasa, kuna arvan, et kahte head asja korraga ei saa. Ööbisime kämpides, mille juures igas kohas olid norm paadisadam ja hulka paate.
Kohalikel kalameestel olid ägedad liiklusvahendid - mopi mootoriga kärud, ees kaks ratast ja sellel kalakast.
Hea, kui kampa satuks mõni, kes on  varemgi Ahvenas käinud. Vastasel juhul võiks soome kolleegidelt matka küsida. Nimelt on meil abikaasaga kahasse väike turismibüroo. Isiklik arvamus on, et metsikult - otse minnes on veits odavam.
Orgunni enda peale ei võta kogemuse puudumisel, kuid kui kamp koos,hüppaks ka peale.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: viljakuivati kirjutas 22.10.06 23:40
Kevadeks endal ka otsad lahti. Plaanin kahte reisi - üks merele, teine lapimaale.  Siiamaani käinud ainult nn soome sisevetel. Seal jääb tavaliselt 3-st päevast väheseks sest kala tuleb üles leida. Et, käigud on olnud kevadel und sügisel siis veetemperatuurist oleneb palju kas kala tulnud söögijärele üles võid pead meelitama august. Augud kuni 100m. Käimise kohad on otsitud meelepäraselt privaatsed. Viiimati sai siis süvääjäd ära proovitud. Kuigi kasutatakse trollingul sai ka loobitud. Peab nentima, et nimetatud vidina põhieelis on eelärritus, ehk põhja vedav raskus köidab kala tähelepanu ja võtt järele lohisevale landile on ca poole parem. Eriti hästi töötas ca 1,5-2,5 m vees(sic!) ; mis omakorda põhjustas landikadu.
Ise katsun sättida ühe reisi kevadel Turu saarestikku. Vähem rahvuskaaslasi - rohkem kohalikku eksootikat.
Tuttav palju käinud, temalt kontaktid, näpunäited. Kevadel haug, säinas, siig jm nipet-näpet.
Põnevam lapimaa - Ivalost 30 km . Onni mahub 3 inimest, puuduvad kõik mugavused v.a.saun. Lähim naaber 5km. Auto jääb sadamasse, sadamas paat mootoriga(5hp), sealt 11km onnini. Onn 360 euri nädal, paat+mootor hinna sees.
Kellele eelnev kirjeldus sobib võib helistada 56 45 15 95 Mehis(36).


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: JAN kirjutas 23.10.06 11:27
Ahvenamaa kalaretkedest on varasemates Klastaja ajakirjades juttu päris pikalt olnud. Ei tea peast öelda mis numbrid ned olid, aga võin mimgi aeg välja otsida.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 23.10.06 17:53
Olemas u. 300 tunnine püügikogemus Ahvenamaal Brändö aluel. Midagi ikka kõrvataha pandud. Kala on pea alati väga hästi saadud. Neljapäeval selle aasta viimane reis sinna plaanis. Ja siis varakevadel. Kui on huvi võin jõudumööda aidata(kontaktid, hinnad, landidmis toimivad jms. inff olemas).


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 24.10.06 09:17
Tere tulemast foorumisse piibu
Sa võiksid ju kogemusi jagada algajatele. Äkki teed ühe kokkuvõtva jutukese Ahvenamaa kohta?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: JAN kirjutas 24.10.06 09:27
Teretulemast piibu. Toetan Sepaonu ettepanekut pisikese ahvenamaa konspekti asjus. Teemad just need, mis sa ise nagu välja käisid: kontaktid, hinnad, tingimused, majutus, paadid-kütused, põhilised lantitüübid jms.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 24.10.06 09:48
Ma pigem näeksin seda juttu selles valguses, et kuidas üldiselt käituda sellises saarestikus kevadel ja sügisel. Sellised andmed, nagu**kontaktid, hinnad, tingimused, majutus, paadid-kütused** on erinevad, kuna majutuskohti on palju ja ka need andmed on erinevad.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: consa kirjutas 24.10.06 19:47
Väike plaan omalgi kevadel paari kalastajaga Ahvenamaal esmakordselt ära käia.Mind huvitaks väga **kontaktid, hinnad, tingimused, majutus, paadid-kütused** .Saaks mingi aimduse palju u.4-5 päevane lugu maskma läheb.Praegu ei oma mingit ettekujutustki.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Jüri 'juret' Pukk kirjutas 24.10.06 20:58
Mul sama küssa. Kas või suurusjärku rahanumbri osas.
Ning veel üks asi. Mis kuupäevaks peaks oma ettemkasu või registreerimistasu ära kandma ja kellele.
Mis kaasa peale mõne landi-spinna-õnge ja kuiva pesu. Ning kes on pealik kui on juba keegi.
Uudishimu teadagi.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 24.10.06 21:15
Ülehomme siis minek. Ilm üritab küll vingerpussi mängida, aga loodan et tiiburid neljapäeva hommikul liiguvad. Eks siis kui üle saame annan tulemustest teada.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: henriico kirjutas 25.10.06 10:22
Endlagi plaan ahvenamaale minna kevadel, eelmine aasta sai käidud 3 kesi Heikki juures. Kalasaagi kohapealt ylinadi oli(vihjeks - haugi rekord 1,8 ja see jäi purustamata), asi kogemuste taga kinni oli.
Olenemata sellest, et kalasaak nadiks jäi, sai otsustatud, et kindlasti tagasi lähme ja üritame seda iga aasta seal ära käia.
7 püügipäevane täislaks yritus läks 3 kilo per nägu maksma.Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Rebaseonu kirjutas 30.10.06 13:08
käisin kevadel heikki juures (brändo/korsö) (kokku 7 päeva) ja nüüd sügisel järgmisel saarel - kumlingel (kokku 6 päeva). reisi maksumus mõlemil korral 3 tuh./per feiss. sisaldas peale alkoholi kõike.

heikki juures oli püügikohtade leidmisega keeruline. vähemalt esialgu. parimad kohad leidsin viimasel päeval. suurimaks kalaks jäi 3,5 kg havi. 2-2,5 oli põhimõõt ja neid tuli minul isiklikult tagasi lasta ca 30 tk päevas.

kumlingel oli asi lõbusam: suurim saadud oli 7 kg. ära läks paar palktüüpikala millest üks äraminek õnnestus ka videole saada. ise arvan et suurim äramineja oli julgelt üle 10 kg. keskmine kaal oli tunduvalt tõsisem kui heikki juures. ja kala oli tunduvalt rohkem. võimalik et asi oli lihtsalt aastaajas...

kuna püügipiirkond on suht lai mõlemas kohas siis ise eelistan oma paadi kaasa võtmist (4m kummar 18hj mootoriga). saab kiirelt liikuda ja avastada.

kõige olulisem ja saagi suuruse alus on kodutöö ära tegemine. vajalikud "töövahendid": kohalik paberkandjal püügipiirkonna kaart mis nagunii antakse kohapeal (seal ka sügavused peal) ja gps. tuleb hoolega välja vaadata võimalikud madalikud kus püük teha ning gpsi kiire liikumisrada ära märkida. sama tuleb teha ka paberkaardile sest silmad tuleb koguaeg lahti hoida ja napilt veepiiril olevaid kaljusid vältida ja gpsi koguaeg jälgida ei jõua. merekaart läpparis on abiks radade tegemisel.

esimesed kaks päeva tuleks hoolega avastada ja ülejäänud aja minna kindlatesse avastatud püügikohtadesse. parimad kohad olid reeglina avamere vahetus läheduses.

kes kodutööd korralikult ära ei tee - võib vabalt erilise saagita jääda.

Heikki juures on hea siiapüügi koht. Kumlingel jäi see kahjuks leidmata.

ise lähen sinnakanti igaljuhul ikka ja jälle. loodus on lihtsalt lummavalt ilus ning selline nädalane stressivaba üritus ei ole kohalike tingimustega (sõida, paki, püüa, paki, sõida...rampväsinud) võrreldav. jätad paadi koos mootoriga sadamasse, roogid paati jäetud räime ära ja paned nt suitsuahju...istud aiatoolile, avad õlle ja tunned et elu ongi ilus...


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 03.11.06 19:10
Nii, tagasi Ahvenamaalt saagiks külmetus. Kuna sattusime sinna kõige kehvema võimaliku ilmaga
(29 m/s põhjatuult), siis suured kalad jäid saamata. Kuna tuul oli ülitugev ja laine kõrge siis
sai püüda ainult madalast ja tuulevaiksematest kohtadest, kust maksimumiks jäi 3,2 kg. Paatkonnna peale
päevane saak u.15-20 haugi.Kui püüda ei saanud siis nautisime ahvenamaa ilusat loodust.

Natuke siis kakohalikest tingimustest:

Mökkis on kaks magamistuba ja üks suur kööktuba külmkapi, kööginõude, sooja vee,
mikrouuni, kohvimasina ja muu vajalikuga (mökki suurus 36 m2).
Suitsuahju kasutamise võimalus.
Saun asub mere ääres(u.50m).See on ka ainuke koht kus saab du¨¨i all käia.
Kuivkäimlad.

Paadisadam on mökkist u.50m kaugusel. Paadid on päevinäinud, aga ajavad asja ilusasti ära.
Mootorid on 4hj nii kahe- kui neljataktilised.
Päästevestid tuleks küll endal võimaluse korral kaasa võtta, kuna kohapeal pakutavad on väga viletsad.

Normaalsed püügikohad on kusagil 20 min. sõidu kaugusel Brando alal(haug, ahven).
Korsö ala paistab suht tagasihoidlik olevat.
See, et Ahvenamaal tuleb haug misiganes landiga kehtib ainult kõige parematel võtupäevadel,
tavaliselt on ta ikka üsna valiv. Häid tulemusi on andnud sinine Bete Krokodil, Professor GR/G/S-S, BLU/R-S, Räsänen BL/Ye-S, GR-B, Nilsu kiirabi, Mepps Lusox 3 jne.
Parimad ahvenasaagid on augustis. Enda rekordahven 1,2kg.
Varakevadel püütakse seal kaldalt tonkadega siiga. Ise pole viitsinud sellega jamada.

Kes tahab suurt haugi saada see peaks sammud Ahvenamaale seadma kohe peale jääminekut.
Suurt haugi on võimalik madalast püüda kolm neli nädalat peale jääminekut, kus nad ootavad kudele minekut. Siis tulekski neid otsida kudealade lähedalt. Püük peaks toimuma u. 3m veest, kus kogunevad kudemist ootavad ja sealt naasvad haugid.
 
Sel kevadel õnnestus mul endalgi 9kg haug välja sikutada, mis peale kaalumist ja pildistamist tagasi kosuma läks.  Haugi pilt Nupuklubi galeriis (http://www.Nupuklubi.ee/index.php?option=com_datsogallery&Itemid=60&func=detail&id=35)
 
Hinnad:

Mökki 4-6 in 60¤/ööpäev sisaldab ühte paati ilma mootorita
Lisapaat 10¤/ööpäev
Mootor 17¤/öp
püüügiluba 20¤/2päeva; 25¤/nädal
Bensiin 1,5¤/l kulu u. 7l päevas
Saun 10¤/h

Kontakt:
tel. +358 18 56258, [0]40 500 8204, [0]40 500 8361
email:  tootsie@pp.inet.fi

Kuidas minna:

Hommikul 7.50 Silja tiiburiga Helsinkisse
siis maanteele nr.1 ehk Turu mnt.
ennem Turkut keerad paremale Raisio peale mnt.40/8/E18
siis keerad mnt.8/E8
ja siis Kustavisse mööda 192 mnt.(59km)
Kustavist trosspraamiga üle(käib iga poole tunni tagant ja on tasuta)
7km pärast jõuad Vuosnaisten sadamasse, kust praam väljub 13.55(maksab 14¤ edasi-tagasi)
14.30 oled Avas
sealt 10km sõitu ja keerad vasakule Korsö poole paar kilti veel ja oledki kohal.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 09.12.06 16:58
Piibu kirjutas kalapüügist Ahvenamaal järgneva artikli: Ahvenamaa kalaveed - kas ainult unelm? (http://www.Nupuklubi.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=141&Itemid=28)
Soovitan kõigil, kes huvituvad kalastusreisist Ahvenamaale, seda artiklit lugeda.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Toivo Voit kirjutas 13.12.06 18:55
Suurt kudemale valmistuvat haugi tahaks küll, võtaks isegi kaks tükki. Et siis läheks ka. Aga see kodutöö tegemine madalike ja õigete püügikohtade kaardile märkimisega jäi veidi segaseks. Ja veel oht, et kui õigeid madalikke õiges järjekorras kaardile ei märgi, jääd nupuks.

Meil Tsuksiga on siiamaani Peipsil niimoodi asja ära ajanud et ei võta, ei võta, ei võta ja siis kui teed järgmise Rocki purgi lahti ja ta seda sutsu kuuleb, siis hakkab kohe võtma.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 13.12.06 19:01
Et kes siis võtab Tsuks või haug?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: tsuks kirjutas 13.12.06 21:36
 Sa Toivov- mine käi Kiliman¸arol ära!

Seesuvi Rock ei ruulind!
Vähemalt Peipsil

 Äbi oli toksida küsitlusse: Teie suurim püütud kala sel hooajal?
1-3

Tu Piibu:
  Haugialla võtab tsuks igailmaga kuid kas igailmaga tsuksi lanti havivõtab?


ps. piibuinf tundub aus.
Asja võiks isegi kontrollida.Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: retti kirjutas 14.12.06 20:26
Selleks,et kudemaminevast haugist ennast täis püüda,ei pea mitte kohe Ahvenamaale minema(kuigi ka seda võib).
Saab seda haugikala poolel lähemaltki.Ja kindlasti mitte POOLE vähem(aid).
On muidugi paiku Ahvenamaal kus haugid poolest veelgi poole suuremad,nt Björkö idakallas.
Oma paat treilaga kaasa  29.50 ¤ sinna-tagasi.
j.n.e


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: tsuks kirjutas 19.01.07 17:39
 Lp. Janno.

Vaese vallarotina olen sunnitud asju täpsustama- konkreetselt küsitakse puhkuse graafikut- eelarvelised nigu me oleme- seega tahaks teada kuud- mai? juuni? aprill? august?

Kuhu minek kama2- peaasi, et saaks siit ullumajast äste kaugele minna ja kõik äraunustada. kasvõi nädalaks.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Janno kirjutas 22.01.07 22:15
Ingeborg kirjutas mulle sedasi:

Tsitaat
Hello Janno,

Thank you for your mail.

We have cottages available for fishing, one cottage has 5 beds, and
there can be put in a 6th bed.  Price for one week is 350 euro, and that
price includes one boat (without engine).  The cottage has 2 bedrooms,
and one living room where there is place for 1-2 persons.  Bed linen is
not included in price, but can be rent for 6 eruo per person.
There is a fully equipped kithcen in the house.

Additional  boats are 10 euro per day,
Out board engines can be rent for 18 euro a day + about 9 euro per day
for fuel  (6 liters)
Fishing license cost 25 euro per person for a week.

Best regards, Ingeborg


millal härrad minna tahavad? ja kui palju härrasid(prouasid)? siis teaksin Ingeborgiga edasi suhelda.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 23.01.07 07:33
Ma vaatan, et mootori rendihind on 1¤ võrra tõusnud:))


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 23.01.07 19:05
Meil stugorid 23-28. aprilliks bronnitud:)


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Janno kirjutas 24.01.07 10:17
paistab, et nuplaste seas huvilisi ei ole.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Olavi kirjutas 24.01.07 15:14
Janno, mina äkki siiski oleksin... St mul on olnud plaan seda Ahvenamaa asja see kevad esimest korda proovida, aga ei ole osanud konkreetseks ajada. Et äkki arutaks privas seda edasi, mis ja kuidas, võibolla tuleksin punti, kui võetaks.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: priit kirjutas 24.01.07 19:44
Kui punti võtad olen käsi,ehk ka kolm.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Janno kirjutas 24.01.07 20:42
viimane sõnum Ingeborgilt:
Tsitaat
Date: Wed, 24 Jan 2007 19:36:45 +0100
From: Ingeborg Henriksson
To: Janno <janno@haldjas.folklore.ee>
Subject: Re: fishing in Aland: info needed

Hello Janno,

Thank you for your letter.  One boat is big enough for 3 fishermen.   
End of April to beginning of June is good time to fish big pikes,
beginning of May also for angling white fish.  It is very difficult to
tell the best time.  Last year we had a really good time in the
beginning of May, dry and air was warm, and fishes were moving a lot,
but you never now from one year to another.

You have to choose a time taht suits you well.
By the way, in april and may you are not allowed to fish from land, only
from boats,  because of birds nesting time.

Best regards, Ingeborg


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Janno kirjutas 25.01.07 12:05
pakun, et läheks kuuekesi, s.t. 1 majakesetäis.  suurema jõugu logistika oleks ehk mõnevõrra keerulisem.  palju neil seal fiskestuga'sid üldse on, piibu?Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 25.01.07 17:47
pakun, et läheks kuuekesi, s.t. 1 majakesetäis.  suurema jõugu logistika oleks ehk mõnevõrra keerulisem.  palju neil seal fiskestuga'sid üldse on, piibu?

 Ma nüüd täpselt ei mäleta, aga minu arust oli 10.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Tiit 'lovi' Tamme kirjutas 26.01.07 13:44
Janno, ära siis mind unusta - olen kindel tulija. Aeg pole minu jaoks eriti oluline.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: tsuks kirjutas 27.01.07 06:46


   Kummaline.
Algatajana kandid kõikseasja võõramakeelekasutajatekasuks.
tsuks tuleks aprilli lõpul, mai algusel, juuns, juulis- a ju
 


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: paberistplika kirjutas 27.01.07 09:10
Et, kui härradele kõlbab siis tuleksin ka.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 27.01.07 11:04
**Sa kõlbad minulee, kui suhkur kohvissee**.....kui minusugust ahnikut ennast keegi tahab.
Tegelt ma täna plikaga juba kudrutasin msn-s. Rehkendasin läbi ka lõpuks selle reisi. Suurusjärk kogu komplektil on 3,5k oma mootoritega viiekesi ja ühe pakkariga. Kuuekesi hinnavahe olematu aga pakkarisse äramahtumisega lahendatav peavalu.
Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 27.01.07 16:46
Kes aprilli viimasel nädalal tahab Heiki juurde minna soovitan bronni peale mõelda. Meil on selleks ajaks 5 mökkit kinni pandud. Kokku seal kümme neid ainult on.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Janno kirjutas 29.01.07 10:14
esialgu saatsin Ingeborgile meili ühe mökki bronni asjus.  pole veel vastatud. nähes huviliste suurt arvu, peaks vist teisegi bronnima?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 29.01.07 12:22
Ma Ralfiga pikalt rääkisin ahvenamaa teemal, praeguse seisuga Korsole minna ei taha, üks viletsamaid püügipiirkondi tundub olevat.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 29.01.07 16:59
Korsö on tõesti vilets, aga kes käsib sul Korsö alal püüda. Mine Brändo alale, see pidavat jälle ahvenamaa kalarikkamaid püügialasid olema.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: paberistplika kirjutas 29.01.07 19:32
23-29 aprill thorsholmas lammutavad plika, ii, aer, sepa, üks molu mahub veel , kel huvi  tel nr 5118655


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: priit kirjutas 30.01.07 17:10
Hei Janno,mis ajaks bronni tegid.Teaks kalendri punaseks värvida,juhul muidugi kui ikka kaasa võetakse.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 30.01.07 18:03
Ma Ralfiga pikalt rääkisin ahvenamaa teemal.
Sepaonu räägi mida Ralf ka huvitavat rääkis? Ma sain aru, et te Torsholma alal püüate.
Me oleme teie pundiga täpselt samal ajal Ahvenamaal, aga me möllame Brändo vetes. Nii et, võib olla trehvame püügialade piiril.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 30.01.07 19:09
Kuna  Ralf on "kalastajaga" palju käinud Ahvenamaal  erinevates kohtades, siis minu jaoks ainuke tuttav expert (ju neid teisi ka on, kes palju käinud), kes laiemas laastus oskab erinevaid alasi võrrelda, üldistada, soovitada taktikat kala otsingul jms. Tema soovitaski seda Thorsholmat, samas ka hoiatades, et kuum koht, üsna bronnitud. Õngitsesime Plikaga kahepeale netist infi ja palusin ralfil kommenteerida seda. Tegime võimalikest parima valiku (vähemalt ise arvame nii :) ja plika konkreetse ja asjaliku inimesena tegi paar kõnet ja olime viie viimase koha omanikud.
Mina pole kunagi Ahvenamaal käinud ja tegelikult ma õngepede rohkem kui lantija, eelmine aasta käisin natuke rohkem meres. Võtan kõike minuga jagatud landijuttu väga tänulikult vastu. Meie pundis on vast kõige tõsisem landija on  i1, kes on ka käinud Ahvenamaal.
Vahemaad vast jah sellised, et trehvata võiks. No vähemalt telefoni teel saab infi uurida, et mis landid ruulivad.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: paberistplika kirjutas 31.01.07 00:10
Sepa buss on  täis.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 31.01.07 09:37
Ühe kevadise ahvenamaa video saab tõmmata siit (http://koti.mbnet.fi/rosnell/hokahvenanmaallanetti.wmv) silma nuumamiseks. Leht ise siin (http://koti.mbnet.fi/rosnell/HoK2006/html/body_ahvenanmaa_-06.html)


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: tsuks kirjutas 31.01.07 14:29
Plika on totsna tegija.

23-29 aprill minek a tal Sepapussikomka juba täis!
Sepa- a sul konksu pole? me miski treilaga sleppi ehk?Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 31.01.07 15:14
Plika jälle kõva orgunni teinud ja seis siis selline, et peale meie bussitäie - plika, ii, aer, wrz, sepa kauples suurema maja ja viis kohta juurde, kus ma saan aru, et kindlalt on - Olavi, janno, Tarmo(plika tuttav), ülejäänd kahte kohta ma ei tea. Mul janno jutust jäigi natuke selgusetuks, et kes selles teises autos on "kindlad" ja kes kindlad tulejad/minejad. Kas ülejäänud kaks kohta on tsukts ja lovi? Tore oleks näha järgmist kommi - Olavi auto täis, siis õigil oleks asi selge.
Ja väike puterdamine käib asja juurde.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Olavi kirjutas 31.01.07 15:24
Mul janno jutust jäigi natuke selgusetuks, et kes selles teises autos on "kindlad" ja kes kindlad tulejad/minejad. Kas ülejäänud kaks kohta on tsukts ja lovi? Tore oleks näha järgmist kommi - Olavi auto täis, siis õigil oleks asi selge.
Ja väike puterdamine käib asja juurde.
Esialgse plaani kohaselt tsukts ja lovi jah, aga ootame lõplikke kinnitusi, siis raporteerime.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: tsuks kirjutas 02.02.07 19:02

 tsuks käsi


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: kuits kirjutas 04.02.07 13:50
Kas keegi härrastest on ööbinud selles kämpingus, kõige ülemises majas? Plaan aprilli lõpus minna. Kuidas seal ruumiga on ja mitmele inimesele oleks  see paras paik. http://www.visitaland.com/fi/granbergsstugor


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Olavi kirjutas 02.03.07 11:49
... ma saan aru, et kindlalt on - Olavi, janno, Tarmo(plika tuttav), ülejäänd kahte kohta ma ei tea. Mul janno jutust jäigi natuke selgusetuks, et kes selles teises autos on "kindlad" ja kes kindlad tulejad/minejad. Kas ülejäänud kaks kohta on tsukts ja lovi? Tore oleks näha järgmist kommi - Olavi auto täis, siis õigil oleks asi selge.

Teema värskendamiseks siis, et Olavi auto on 23.-29.04 retkele täis järgmisi: Janno, Tarmo, Tsuks, Lovi, Olavi.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: erkixyz kirjutas 03.03.07 13:31
Hei,

kui teil on reisil keegi, kes viimasel hetkel alt hüppab või on lihtsalt vaba koht, siis oleksin käsi. Olen korra Ahvenamaal käinud (eelmine sügis) ning seekord tahaks kevadel minna. Reis sobiks, kui ta oleks aprilli lõpus.

Minu tel number: +372 52 97 989 (Erki)


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Olavi kirjutas 03.03.07 13:42
kui teil on reisil keegi, kes viimasel hetkel alt hüppab või on lihtsalt vaba koht, siis oleksin käsi. Olen korra Ahvenamaal käinud (eelmine sügis) ning seekord tahaks kevadel minna. Reis sobiks, kui ta oleks aprilli lõpus.

Üks varumees on juba nimekirjas, aga jätame meelde.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 05.03.07 15:51
Tuletan kevadistele Ahvenamaale minejatele veel meelde, et kellel kohaliku praami peale auto koht bronnimata, võiks seda lähiajal teha.
Tel. +3581825155
Saarestikupraamide sõidugraafik  (http://www.visitaland.com/files/skargardsguide_07.pdf)


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: paberistplika kirjutas 06.03.07 07:14
Tänan Piibut meeldetuletuse eest. Raporteerin,et Olavi ja Sepa autodel bronnid olemas.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: enni kirjutas 06.03.07 15:36
Tänan Piibut meeldetuletuse eest. Raporteerin,et Olavi ja Sepa autodel bronnid olemas.


Kõikide saarte vahel ei pea bronnima, vähemalt Svinö ja Degerby vahel.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: kalastajapood kirjutas 09.03.07 10:22
Kui keegi soovib veel sel kevadel Ahvenamaale minna, kuid antud gruppidesse ei mahu, siis soovitan vaadata seda linki (http://www.kalastaja.ee/media/ad/Ahvenamaale.php). Paar kohta on veel sellesse reisi jäänud.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 09.03.07 11:11
Kuhu kohta see kalastaja reis on Ahvenamaal ?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: kalastajapood kirjutas 09.03.07 11:29
Mariehamnist 10-15 km. välja.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 09.03.07 11:35
Kas sa täpset kohta ei tea ? Kui ei tea, siis äkki ilmakaart tead?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: kalastajapood kirjutas 09.03.07 11:53
Ekströms Strugor


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 09.03.07 12:08
Tänan kalastajapood.
Mõistlik oleks ju sellest alustada, et paned lingi http://www.aland.net/ekstroms.stugor/ , siis asi selge, millega tegemist.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: enni kirjutas 09.03.07 12:45
Ekströms Strugor

Eelmisel kevadel olime kalastajapoega seal. Koht ilus, elamine viimase peal, haug ja säinas. Ei ole pikka tüütut sõitmist. Laevast maha ja kalale.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 09.03.07 13:51
Ahvenamaal sõitmine ei olegi nii tüütu, sest maa on ilus ja on mida vaadata.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: enni kirjutas 09.03.07 14:39
Ahvenamaal sõitmine ei olegi nii tüütu, sest maa on ilus ja on mida vaadata.
Ei vaidle sugugi vastu. Iga kord on seda nauditud ja filmi ning pilti võetud. Olen Ahvenamaal ka nii käinud, et  ridvakott on kodus. Kalaleminekul jääb ikka värin keresse ja mõtted rohkem rullikeeramise peal. Seltskond, kellega mina kalal käin, on ka õnneks selline, et ei tassi kõik väljapüütud koju. Kahe-kolmekilone kala tahab ka veel kasvada.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: vananats kirjutas 10.03.07 08:04
Kuna pole kunagi käinud Ahvenamaal kalastamas ja puudub vähimgi aimdus hindadest sealkandis, siis palun teadjamate abi- kas reisi eest küsitud hind on normaalne?  http://www.kalastaja.ee/media/ad/Ahvenamaale.php
NB. Küsimusel pole mingit tagmõtet- lihtsalt infot vajaks.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: retti kirjutas 10.03.07 10:06
Minu arvestus näitab sellist tulemust ¤  - des (kolm meest paadis ilma koerata)
3 meest + auto(paki/buss)+treiler  Viking Line'i Tallinn - Helsinki - Tallinn

Reisijapiletid 120.-
Autoi + treiler paadiga 120.-
Bensiin autole ja paaadile 100.-
Praamipilet sinna-tagasi auto+treiler paadiga 37.-
Elamine 4päeva=1 nädal 266.-
Kalapüügiload nädalaks  3x25= 75.-

KOKKU      718 ¤ = 11 236 eek  jagatud 3 mehe peale 3745 eek nägu
+ söögid-joogid oma rahakoti/fantaasia piires
Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: enni kirjutas 10.03.07 10:37
Minu arvestus näitab sellist tulemust ¤  - des (kolm meest paadis ilma koerata)
3 meest + auto(paki/buss)+treiler  Viking Line'i Tallinn - Helsinki - Tallinn

Reisijapiletid 120.-
Autoi + treiler paadiga 120.-
Bensiin autole ja paaadile 100.-
Praamipilet sinna-tagasi auto+treiler paadiga 37.-
Elamine 4päeva=1 nädal 266.-
Kalapüügiload nädalaks  3x25= 75.-

KOKKU      718 ¤ = 11 236 eek  jagatud 3 mehe peale 3745 eek nägu
+ söögid-joogid oma rahakoti/fantaasia piires

Üks asi jäi arvestamata. Rahasse ümber ei löö aga .... Kalastajapoega oled nagu lasteaia laps nööri otsas. Kõik on sulle ette-taha ära tehtud. Söögid on nende poolt kaasas. Ise võtad lisa kaasa, kui eri soovid on. Kes mugavust arvestab.... Omal käel saab alati odavamalt, aga on ka siblimist.
Üks asi veel. Kõik korrad, millal oleme käinud Kalastajaga, ei ole juhtunud, et seltskond oleks kehv olnud. See ka tähtis asi.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: vananats kirjutas 10.03.07 10:51
Ma tänan vastuse eest.  Peab vist ühinema seltskonnaga(kui veel kohti on). Kui aga mõnel  oma käel minejatest tuleb meestest puudu, oleks huvi ühineda. Kuna omal paat liiga suur kaasavedamiseks,  siis oleks nõus pakkuma kas transporti või ainult finantskoormuse kandmist.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 10.03.07 15:41
Kui soodsalt tahad minna, siis 3 ööd Ahvenamaal ja 3 püügipäeva, 4 inimest autos, 4 inimest mökkis ja 2 paati  koos mootoriga on võimalik 2600.-'ga ära käia(plus söök, jook):

autopakett 3-5 reisijat(super Seacat edasi-tagasi)2210EEK/4
bensiin autolekui auto võtab 8l/100km(600km edasi-tagasi)650EEK/4
praamipilet14¤ /auto220EEK/4
püügiluba25¤ /nädal390EEK
elamine kolm ööd3*15¤ = 45¤702EEK
mootor3*18¤ = 54¤840EEK /2
päramootori bensiin3*9¤ = 27¤421EEK /2
lisapaat3*10¤ = 30¤
Kui oma mootori kaasa võtad saad veel odavamalt.

                                                                                 


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: enni kirjutas 10.03.07 19:19
Ma tänan vastuse eest.  Peab vist ühinema seltskonnaga(kui veel kohti on). Kui aga mõnel  oma käel minejatest tuleb meestest puudu, oleks huvi ühineda. Kuna omal paat liiga suur kaasavedamiseks,  siis oleks nõus pakkuma kas transporti või ainult finantskoormuse kandmist.

Kalastajapood sõidab Ekströmsi. Sinna on teised hinnad kui Brändö saarele.
Meie kolme käigu numbrid on:
Reisijad:       3 inimest  Talllinki 50%-lise  soodustusega         750.00
Kajut:             4-kohaline  3 reisijat                                                1,126.80
Sõiduk:          H-2,3m  L-5m                                                           1,359.00
Kokku:           edasi ja tagasi                                                                 6471.60
Talllinki soodustuseta oleks see number                                         8305.20
Kui ei saa Talllinki 100%-list soodustust, siis see number on nagu ta on.
Minu soovitus, kui rahaliselt kannatab, sõida. Kogemused tulevad kiiresti ja varsti jagad neid teistele. Esimese korra eest tuleb ikka rohkem välja käia. Kui grupijuhiks tuleb Hanno, siis oled eriti heasse seltskonda sattunud. Ta võib kogemusi jagada alates tamiili sõlmimisest konksu külge kuni kalakotlettide tegemiseni.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: kuits kirjutas 11.03.07 15:02
Kalastajapood sõidab Ekströmsi. Sinna on teised hinnad kui Brändö saarele.
Meie kolme käigu numbrid on:
Reisijad:       3 inimest  Talllinki 50%-lise  soodustusega         750.00
Kajut:             4-kohaline  3 reisijat                                                1,126.80
Sõiduk:          H-2,3m  L-5m                                                           1,359.00
Kokku:           edasi ja tagasi                                                                 6471.60
Talllinki soodustuseta oleks see number                                         8305.20
Kui ei saa Talllinki 100%-list soodustust, siis see number on nagu ta on.
Minu soovitus, kui rahaliselt kannatab, sõida. Kogemused tulevad kiiresti ja varsti jagad neid teistele. Esimese korra eest tuleb ikka rohkem välja käia. Kui grupijuhiks tuleb Hanno, siis oled eriti heasse seltskonda sattunud. Ta võib kogemusi jagada alates tamiili sõlmimisest konksu külge kuni kalakotlettide tegemiseni.

Kui sinna on teised hinnad siis tuleks esitada üldse selline küsimus, et miks siis sinna minna, mis on seal parem?  Juhul kui omad vähemalt nelja sõpra kellega koos sõit ette võtta, suudad soome või inglise keeles ennast mökki omanikule arusaadavaks teha siis tasub asja igaljuhul ise ajada. Ise käisime eelmine aasta 4000 eelarvega sai mehe moodi söödud ja joodud ja isegi koju tagasi sööki toodud. Ja kala saime ka muidugi piisavalt.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 11.03.07 16:31
Ma leian ka, et Kalastaja reisid on vajalikud. Inimesed on erinevad ja mõnes ei ole seda ettevõtlikkust, et omal käel minna või ei ole tuttavaid kamraade kellega koos minna. Kalastusreis ja ise omal käel minek on eri asjad ja kes tahab korraldatuse ja mugavuse eest rohkem maksta, see seda tehku. Kes soovib ise avastada ja orgunnida, see hoiab ka raha kokku.

Nupuleht on üks koht, kust leida kalastussõpru ning avastada enda jaoks uusi kalapüügiviise ja kalastuskohti. Samuti saab siin rahulikult asjassepuutuvat infot vahetada.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: enni kirjutas 11.03.07 18:00
Ma leian ka, et Kalastaja reisid on vajalikud. Inimesed on erinevad ja mõnes ei ole seda ettevõtlikkust, et omal käel minna või ei ole tuttavaid kamraade kellega koos minna. Kalastusreis ja ise omal käel minek on eri asjad ja kes tahab korraldatuse ja mugavuse eest rohkem maksta, see seda tehku. Kes soovib ise avastada ja orgunnida, see hoiab ka raha kokku.

Nupuleht on üks koht, kust leida kalastussõpru ning avastada enda jaoks uusi kalapüügiviise ja kalastuskohti. Samuti saab siin rahulikult asjassepuutuvat infot vahetada.

Copy ja paste ja oma nimi alla. Asi pole mitte ainult kalapüügis.  Samas on ka huvitav vaadata kuidas inimesed mujal elavad. Ja nagu Piibu ütles, et  ilus loodus, õigus tal. Seda tasub kogeda.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: talupoeg kirjutas 11.03.07 21:42
ehk tundub loll küsimus,aga kas seal telkida ei saa


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: retti kirjutas 11.03.07 22:26
ehk tundub loll küsimus,aga kas seal telkida ei saa
Miks loll - asjalik küsimus aga vastus Sind kindlasti ei rahulda.
Ahvenamaal on keelatud ilma maaomaniku luba nii telkimine kui ka ööbimine matkaautos või -haagissuvilas, muidugi ka tuletegemine.
Ka on kevadisel lindude pesitsemisajal keelatud randuda nendel saartel ja laidudel kus puudub inimasustus.
Samas on küll vist ainsana EU- s ahvenamaalastel õigus kevadisele linnujahile


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: ami kirjutas 15.03.07 15:18
Endal oleks kuri plaan minna 18.-21. mai Ahvenamaale. Piibu jutu põhjal sai arvutatud ja tundub tõesti soodne. Praegu oleks vist ka viimane aeg bronne teha. Siit mõned lollid küsimused mis ootavad asjalikke vastuseid:
- mida paadis püütud kalaga teed (säilitamine õhtuni),
- kas päästevestid saab koos paadiga või peab ise kaasa vedama,
- kas mökis on tavaline külmik või ka sügavkülm,
- ega sealsetele mootoriga paatidele sõiduluba pole vaja,
- ega keegi sellel ajal ise ei plaani minna mõne suurema autoga kui Nissan Almera - kutsuks seltskonda.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 15.03.07 17:20
1. mida paadis püütud kalaga teed (säilitamine õhtuni)?
Ega seda püütud kala vägapalju paati ei jää. Tavaliselt kaasa võtame õhtupoole saadud kalad, mille võib kohe kuskil kaldal kivide peal ära puhastada.

2. kas päästevestid saab koos paadiga või peab ise kaasa vedama?
Kohalikud päästevestid on enamus kohtades igavesed uunikumid, võimalusel võta ise kaasa.

3.kas mökis on tavaline külmik või ka sügavkülm?
Tavaline külmik, kus on väike sügavkülm.

4.ega sealsetele mootoriga paatidele sõiduluba pole vaja?
Ei.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: retti kirjutas 15.03.07 23:09
Soomes ja Ahvenamaal ei ole  päästevest sic! kohustuslik.
Seal lepitakse ka ohutusvesti e. kelluntaliivi ( 50N) olemasoluga.Ja hea tava on,et see vest  ka ilmtingimatta seljas on.
Ka kaldalt püüdes. Kuigi kordan veel - kevadisel lindude pesitsemisajal asustamata saartele ja laidudele minna ei tohi.Kevadised suurimad haugid enne kudu tulevad ikkagi kaldalt sügavalt püüdes suure silikooniga.

Paadijuhi lube küll vaja ei ole aga paadijuht peab vähemalt 15 aastane olema.
Ise soovitan kindlasti kompass kaasa võtta

Ja usse,ärge neid unustage.Kui mujalt ahvenat ei saa,siis Ava või Torsholma  sadama kailt kindlasti.
Omaette väärt ettevõtmine on ka kevadine räimepüük.Kui lausa räimeõnge ei ole,käivad kõik käepärased landikastis olevad kolmikud,sikud,landid ja kõik selline üksteise järgi 40-50 cm vahedega nööri otsa tinajunn või mida iganes raskuseks.

Ahvenamaa hea tava järgi võib kala välja püüda(kaldale tuua) vaid oma tarbeks.
Ja haugi alammõõt  Ahvenamaal on 50cm.Soomes haugi alammõõtu ei ole.

Kahv.Vähemalt 0,5m läbimõõduga( parem kui veel suurem) ja võimalikult suure silmaga.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: ami kirjutas 16.03.07 16:36
Tänan lahkeid vastajaid!


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 17.03.07 19:08
Ma hakkasin vaatama tasapisi, et mis lante kaasa võtta. Plekid võtan kaasa varuga, professor, toby jms. Voblerid tahaks välja valida. Otsisin välja sellised naturaalsemate värvidega.
Vasakult paremale 1270v - neli huskit, kaks blue foxi, junn, rapala long cast, väiksem huski.
Vasakult paremale 1277v - junn, kuusamo puukala, huski, yozuri, rapala long cast, kaks soome käsitööd, rsk nime ei mäleta, stormi subwart, poola salmo turbo jack.
i1 käest saan kaks pruuni junni lisaks, kaks salmo sliderit ostan pastelse särje värvides.
Kommenteerige.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 17.03.07 19:14
teine pilt


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Johannes *jurss* Kiik kirjutas 18.03.07 11:59
Sepa, minu kahe aasta tagune kogemus oli selline: Ilm keeras erakordselt külmaks Maikuu alguse kohta(öökülmad) ja madalas kala peaaegu, et polnudki! Õigeid sügavapüügi lante polnd ja saak kokkuvõttes kesine. Naabermökki mehed (igaastased samas kohas käijad)ütlesid, et nii vähest kala ja nii kehva võttu pole nad enne näinud!!!     
Suure tõenäosusega nüüd kevadel sellist ilma ei tule, aga soovitaks siiski ka sügavast püügi lante kaasa võtta.

Üks odavaim ja mõistlikuim variant hetkeoludele parim lant saada on see kohapealt osta! Võõrustaja pakkus ,aga meie pundis olime kõik  veendunud, et oma landikarbis midagi vähemalt samahead on!(suht kallid kaa 10-15 euri tk.) Hiljem selgus, et ega ikka ei ole küll, a ego ei lubanud järgnevatel päevadel minna peremehelt "töötajat" ostma...
Pakutavad "töötajad" olid sel hetkel SUURED voblerid. Sellised pool-läbipaistvad,milliseid(isegi mitte analoogseid) Eestis müügil pole näinud.  Kõik kes neid ostsid, need enam muude lantidega suurt ei püüdnudki. Saagid erinesid kordades.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 18.03.07 12:09
Minul on kõige paremini toiminud need landid:


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: tsuks kirjutas 18.03.07 15:39
 Mõnest on lausa silmaga näha, et hambad on küljeskäind.
Küsin kohe ära- kui sügavalt otsida? Retti väidab, et kumm ruulib- sinul plekk ja pinnavobler(puutumatu).
Sügavalt ronija vobler siis liiast?
tsuks miks küsib- autu pakaasnikul on omad mõõdud- liigset kola edasi-tagasi oleks...

ps. Kas tagurpidi Professor töötab tõesti paremini?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 18.03.07 15:52
Ma arvan, et need poolläbipaistvad olid Bomberid (http://www.opm.fi/showpage.asp?id=3464) mis on soomes haugipüügil üsna topis, milline seeria/long/longA jne pikkus ja värv, see teadmata.
Mul sügava jaoks ikka lante ka, plekid(räsakad ja professorid) ja vobleritest nilsud DR. Üks projekt (http://www.sepikoda.ee/?5,357,367,1) ka veel pooleli, värvin mittepüüdjad soojad värvid külmemaks, mõne juurde saan sealt. Voblerite mäkerdamise käigus arstin plekkide värve ka. Praega kraabin nilssu, on ikka raibe hästi värvitud.
Mis need sinised plekid on piibu ?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 18.03.07 16:21
To sepaonu: sinised Bete Krokodil'id, nendega mul eelmine kevad suurim haug välja võetud.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 18.03.07 16:47
Nilsu tuunimine külma vee jaoks (http://www.suomenhaukiseura.com/valineet/uistimet/nilsu_kylmiin_vesiin.html)


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Johannes *jurss* Kiik kirjutas 18.03.07 18:37
Võibolla tõesti Bomberid need olid. Kirjeldada kuju muud moodi ei oska, kui et ca 20-25cm pikad ja umbes nii särje/teibi vahepealse kehaehitusega.Värv oli sinine. (veetemperatuur väga külm. Esimestel päevadel 6-7 kraadi, pärast 7-8 kraadi)


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 18.03.07 20:23
See piibu pandud link peenem töö, eesti keeles võiks olla suspimine ve? Et Tartu mehed ei viriseks (nimesi ei hakka otseselt nimetama aga Tsukts) panin ühe üldisema voobleri artikli maakeelseks, tuleb vist kasuks kõigile läbi lugeda. Kuna ma nupukale laadimisega hakkama ei saanud, muljusin mingit salvesta nuppu ja kõik kadus, siis kuni vares või sprott asja jonksu ajavad võib seda lugeda niikaua          siit (http://www.sepikoda.ee/media/dokumendid/MjAwNzAzMTgyMDA2MTk=.doc)


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 18.03.07 20:50
Jurss kas lant midagi sellist oli?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: tsuks kirjutas 18.03.07 21:07
 Kõik on tore- Sepa- a havipuhul Ahvenamaal trossi ei kasutatagi?
Lihtsalt 0,2 Rabalanöör aasaga ja kõk? Kes neid siduda viitsib!
Või Ahvenamaal saab kobedama haviga mõne landi kaasagi?
Et uurida sidumissõlme ja keelepainet?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 18.03.07 22:03
Tsitaat
Või Ahvenamaal saab kobedama haviga mõne landi kaasagi?

Sa ära hakka siin tsukts mingit saamise jura ajama, presitondina pead lippu kõrgel hoida ja oma ahvenamaa kogusaagi numbrit vaata avatari pildi paadi tuuleklaasilt. Trossi ära kasuta, kui saatan eksitab ja mõni kala jääbki otsa, siis vaatad taevast, ämmamammat  vilistad, ootad, kuni tamiili läbi kulutab.
See piibu viimane pilt vist suspending pro long A 15cm?
Ma arvan, et sellepärast huskidki popid, et suspid, saab pause teha ja siis lajatabki.. Pole raatsind osta muid lante suspisi, vedamisel parem, kui ujuv, nats koperdad, sassi läheb, paarimehel kala vms, siis muretu, võib olla seal, kus jäi, miskit ei juhtu. Mõtlen, kas annan mõnele tina või mitte. Landile.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: i1 kirjutas 19.03.07 08:58
Vähemalt Heikki igastahes müüs Bombereid. Osa mehi enne kala ei saanudki, kui temalt landi ostis, küsis 10 EUR-i tol ajal.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Johannes *jurss* Kiik kirjutas 19.03.07 19:48
Midagi sarnast jah Piibu. Isegi veel massiivsemad, jämedamad, suuremad pooid olid...


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: enni kirjutas 20.03.07 13:43
2005 kevadel Thorsholmas sai viimasel päeval kõiki oma lante proovida. Kümme viset , uus otsa jne.
See lant, ostetud Küti ärist Tartu mnt., hakkas järsku hullusti  haugi võtma.Kõige suurem tuli 4.7kg. Teisel kahel mehel paadis ei midagi.2006 aastal  ei tulnud selle peale midagi.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: ami kirjutas 20.03.07 15:18
Piibu, kas Heiki ja Ingeborg on sama asutuse pidajad või tegemist erinevate mökki üürijatega?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: piibu kirjutas 20.03.07 16:31
Sama jah.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 21.03.07 08:17
Bomberi kiidulaulu ja mudelivaliku leidsin ühest netipoest (http://www.trumman.com/bomber/bomber.htm)


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: margus leetma kirjutas 23.03.07 15:07
Lahen isegi aprilli lopul Ahvenamaale. Naabimees kes aastaid Ahvenamaal ehitusel on olnud, pyyab seal koige edukamalt Lucky John Rolling Minnow 16, varv  T21 ja T6 (16cm, 40gr, aeglaselt uppuv). Tal on priske landikogu ja ta oli yllatunud, et see lätis tehud lant nii hasti tootab. Ostsin omale ka 3tk neid kaasa.

Lugupidamisega
M.L


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: moiva kirjutas 23.03.07 15:21
Bomberid ka kodumaises kaubandusvõrgus (http://www.trapper.ee/webshop/products.php?page=1&sort=0&menu=LANTVOBLER) täitsa olemas ja odavamalt, kui 10¤


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: kuits kirjutas 01.04.07 23:58
Vaadates praeguseid suht suviseid ilmasi ja varast kevadet siis äkki aprilli lõpus suurem pidu juba läbi? Mida teadjamad arvavad?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: enni kirjutas 02.04.07 07:55
Vaadates praeguseid suht suviseid ilmasi ja varast kevadet siis äkki aprilli lõpus suurem pidu juba läbi? Mida teadjamad arvavad?

Tundub küll nii olevat.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: ami kirjutas 02.04.07 12:37
No ma ei tea, Ahvenamaal näitas veel hiljuti ilmateade -7 ja lund.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: doc kirjutas 07.04.07 11:46
29.04.07-06.05.07  ahvenamaale minek planeeritud.Olen maksnud 2700- (mökk,paat,mootor jms.)+1420-(piletite ja transa raha).Aga nüüd selgub,et äkki polgi võimalik minna.On mõni varumees asjast huvitatud?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: margus leetma kirjutas 10.04.07 12:31
Kas Ahvenamaal paadis kalastades on vaja teha vaga pikki heiteid  ? Olemas on 5-20gr 2.4m Shimano Technium ritv ja plaanis jaada testi piiresse voi paar grammi yletada. Voi oleks otstarbekas muretseda pikem kahekae ritv ? Ei tahaks oma eeldatavalt aasta parimat kalareisi rikkuda .

Lugupidamisega
Margus Leetma


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 11.04.07 08:18
Minu meelest pole mitte kuskil vaja teha ülipikki viskeid. Enamus mereplekke ja voblereid jäävad ju 15-22gr piiridesse. Kas sul selle 5-20gr testiga techniumiga neid hea pilduda on, see sisetunde küsimus. Sama jutt ju haakimise ja kala ujutamisega.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: i1 kirjutas 11.04.07 09:16
Ise meres päris palju püüdnud ja võib öelda, et pikast viskest olulisem on töötav lant. Muidugi on ka pikem vise veidi eelistatum, kuna kala poole pealt potensiaalne võtja näeb siis su lanti ju teistest püüdjatest varem, kui mitmekesi ühest paadist püük. 5-20 grammi testiga ja 22 grammise landiga püük pole mingi probleem, kuid veidi nõrgaks võib jääda haakimine, sellepärast võiks veidi jäigem ritv olla.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Olavi kirjutas 12.04.07 10:49
Lantidest on juba juttu olnud, kas keegi kogemustega käija võiks esmakordsetele tulijatele anda väikseid vihjeid ka, mis on mõistlik kaasa võtta:

a) muu kalavarustuse koha pealt, et missugused ridvad ja mis lisavidinad (sh kas kahv või kongits) ära kuluvad, kas lisaks spinningule on ka põhjust tonkatamise (siig) peale mõelda või õngitsemisele jne

b) rõivastusest, et mismoodi kõige mugavam ja õigem toimetada on, mis jalatsid praktilised (et kas näiteks kummikul on mõtet, kuimingeid poriseid kaldaid seal vist ju pole) jne

c) mis asjad veel kindlasti kaasas peaks olema või kasulikud (oli juttu nt kompassist), mis toidunõud-riistad, kas mingi mugavusvarustus oleks abiks jne


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: enni kirjutas 12.04.07 13:03
Lantidest on juba juttu olnud, kas keegi kogemustega käija võiks esmakordsetele tulijatele anda väikseid vihjeid ka, mis on mõistlik kaasa võtta:

a) muu kalavarustuse koha pealt, et missugused ridvad ja mis lisavidinad (sh kas kahv või kongits) ära kuluvad, kas lisaks spinningule on ka põhjust tonkatamise (siig) peale mõelda või õngitsemisele jne

b) rõivastusest, et mismoodi kõige mugavam ja õigem toimetada on, mis jalatsid praktilised (et kas näiteks kummikul on mõtet, kuimingeid poriseid kaldaid seal vist ju pole) jne

c) mis asjad veel kindlasti kaasas peaks olema või kasulikud (oli juttu nt kompassist), mis toidunõud-riistad, kas mingi mugavusvarustus oleks abiks jne
Riideid, et ikka soe oleks. Vähemaks saab alati võtta. Päikeseprillid.  Tavaline vihmakeep on ka kasuks. Kui on soe ja võid T-särgi väel olla ja hakkab vihma sadama, siis kulub ära. Kummikud olid esimene kord kaasas, aga vaja pole neid olnud. Kompass või GPS kindlasti. Vihmausse sealt ka ei leia. Õngitsetud on iga kord.Paar aastat tagasi jäime kergelt hätta, kui purunes tiiviku stoppertihvt. Tavaliselt on varutükid mootori kaane all aga siis neid ei olnud. Nüüd on taskus varuks kaasas. Köögitarbed on siiamaani kõikjal ja kõik olemas olnud. Kui marja tegemiseks läheb, siis ühes kohas ei leidnud köögist sõela. Fileerimisnuga ja noateritaja.Termos ka kaasa. Hetkel ei tule rohkem meelde.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 13.04.07 07:35
kuue päeva sees 8 ülekümpist konna ja üks alla 15 konn  :)
http://www.mapafishingteam.com/rapporter/news.asp?ID=1311


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Juut kirjutas 13.04.07 15:13
Hei Ahvenamaale minejad!
Mul kodus üks Põrr kes Rootsi keelt väänab ja lasin vähe tõlkida:

Täiesti haige värk! Mõni tund tagasi helistas giidi kolleeg PS ja raporteeris 14,6kg havist. Ma kordan - 14,6kg!!!

Igavesti tige havi ükskõik millise veekogu kohta, kuid Ahvenaamaalt pole minu andmetel küll ühtki suuremat kui 15 kilost kätte saadud. Seega ilmselt on see üks suurimaid havisid mis eales Ahvenamaal välja “õngitsetud”. Tegelane oli 121cm pikk ja ümbermõõduga 59cm kogu pikkuses. PS ja JKon  veel kalal, seega loodan õhtul pilte saada. See kõik juhtus siis kui nad vahetasid vedamiselt loopimisele ja JK peatas paadi ning PS keris spinningut välja.

Siis ta neelaski PS-i rohe-valge-oranzi Rapala Super Shad Rap'i alla. Mõni minut hiljem lebas 14,6kg havi juba kahvas ning loomulikult ei suutnud kutid omi silmi uskuda. Aga see ei ole veel kõik. Mõned tunnid varem sai JK 10,05kg tegelase ja samuti Shad Rap'iga. Siiski, kaks monsterhavi on ka ära läinud. Lihtsalt uskumatu, et just praegu on Ahvenamaal selline haigelt hea võtt.

Havid on ebanormaalsed, kuue päevaga on välja võetud 8 üle kümnekilost seitsmest erinevast kohast. Pean nüüd vähe puhkama ja raporteerin homme jälle. Suur au ja kiitus PS ja JK, me kõik ülejäänud oleme vait kui sukad, kummardame ja lipitseme.Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Janno kirjutas 13.04.07 16:13
Edu ahvenamaaleminejatele. ise pean, paraku, ida-Timoris olema sel ajal, nii jääb minu sõit seekord ära ehk järgmisel aastal on rohkem võimalusi.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: tsuks kirjutas 13.04.07 20:04
 Lp. Hr. Juut.

Olge pliispo¸alusta rahulikud.
Selle 10.kiloste ja ca 15. saamiste seeria lõpetab Nupuklubi juba oma kohalviibimisega päevapealt!

Lovi varus näiteks 60 kilo kartuleid, 5 kilo sibulaid ja landikohver on sääne, et autupääle tsuks ei mahu.
Tulen praamile rongiga.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Tiit 'lovi' Tamme kirjutas 13.04.07 22:35
Nuuuuujahhh! Tsuks pani nüüd küll kihu nihu- kartuleid pole mul õieti ollagi, vot sibulaid on küll 60,2kg ja landid ei ole mitte landikastis, neid on mul ainult üks saapakarbitäis - nii umbes 2,5 - 3,0 kg. Nii et tsuks ei pea mette seepärast rongile tõttama.
Ah jaa, tsuks, ega sa suitsupaki ümbert kilekotti kala jaoks kaasa võtta ei unusta!?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: tsuks kirjutas 14.04.07 15:27
Nii, Kilu arvas, et vahet pole kus jõekat ei saa.
Ahvenamaa pidavat sellessuhtes 100% garanteeritud.
Eks näis...


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: ragulka kirjutas 20.04.07 10:02
ega ahvenamaalt uudiseid pole ?:) kuidas võtuga võiks olla, et endal järgmise nädala lõpp minek.....;)


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: briit kirjutas 20.04.07 13:00
Lisaks ka  viimase kuue aasta Brändö maakonna kalastusüritustega  seonduvaid märkmeid.
Olen alati väljunud Tallinnast kell 10 Nordic Jet Line laevaga (http://www.njl.ee/vehicles.html) (siiani sel kellajal auto soodus olnud). pühapäeva hommikul, siis majutusega  lahedam  ja kalapüügiga  privaatsem kui nädallõppudel. Trassil nr1 ära maga maha  (Piiko kandis) mahapööret teele nr 40 (Naantali). Juba Turu äärelinnas pööre Pori teele nr 8 ja üsa varsti vasakule Kustavi suunas tee nr 192   Peale Kustavit  tasuta praam (tee pikendus) väljub iga pool ta täistund. sealt veel mõni km ja oledki Vuosinainen sadamas.Kus võtad koha sisse eelnevalt broneeritud autode ritta. Kogu ahvenamaa laevaliikluse broneerimine (tasuta) tel. 358 18 25155  Vuosinainen - Ava(Brändö) Maksab ainult auto 14 euri, hoia alles ka tagasisõiduks. uuri siit lisa (http://www.visitaland.com/ee/detail.con?iPage=84)
Kui mandripoolses sadamas on turismiinfo avatud oleks hea  sealt küsida Brändö kommuni kaarti, hea ülevaatlik. Täpsema püügipiirkonna kaardi saad majutajalt koos kalastusloaga nädalaks (25 euri)  Majutuskohti vaata siit (http://www.brandoaland.fi/docs/inkvartering.html).
Aval olen olnud  siin (http://www.visitaland.com/granbergsstugor). Seal peremees, Gosta; räägib soome keelt. Tal üks mökki eradi saarel (eksootika otsijatele), 12 volti päiksepatareid, külmik, pliit gaasiga, saun, puuküte. See kollane tema koduõuel ka plnud viga. Adam ja Eva 30 m paadisadamast. Kaladega polnud viga, haugi normaalselt. Aga üldse kalad ikka oma valitud aegadel aplust üles näitavad. Ihaldatud suur ahven lanti ikka augustis tahab.
Ussid võtke kaasa. Õnge ja tonkaga saartevahelistel sildadeläheduses (sillalt püük keelatud) voolavas vees on alati saadud. Kui keskksuvel lepiskalad liiga teevad, olen ahvenatükiga meeliskalad välja sorteerinud.
Veel kohtadest: Eestlastele tuntud Korsö saarlel Heikki (kohalik jääger ja kalastusspets) ja abikaasa Ingeborg majutavad Fagelviki puhkekülas (http://www.visitaland.com/fi/fagelvikstugby). Pildil saun puhkeküla rannas.  Paremad uued kaks mökki on aga Heikki kodulähedal sadamas (saun ikkagi eraldi tasu eest Fagelviki sadamas)
Püügipiirkonnaks olen valinud Brändö (tudub nagu kalarikkam olema), siis nagu iseenesest Korsö ka poollubatud.
Brändö piirkonnas olen elanud Hotell Gullvivanis (http://www.gullvivan.aland.fi/frames.html) (puhas  ja eurostandarditele vastav) ja  Brändö Stugbys (http://home.aland.net/lameta/) (vanemad palkmajad, meeldis, sadam lähedal). Torsholmas ka mitmel korral. Ja Lappo saarel (http://www.pellas.aland.fi/index_fi.htm) oli külstajale väga püüdlikult sisustatud  toad, ja hoolitsev vatuvõtja.  Sealt tuli ka järelvedades lõhet, kaks ühest kohast N60°19.842' E20°59.959'  pildil ka lant (http://beta.album.ee/album/16846922/16896964)
Paadid enamus kohtades sarnased meie Cursusele, Heikki juures ka muid mitte nii häid variante. Mootorit olen kaasa vedanud (odavam) 
Kalad fileerinud iga õhtu üksikul saarel.
Seltskonnas kolm nägu, lahedam elamine, vähem erimeelsusi. Tulekuõhtul alati värket sakummi püüdnud, mis praetult maitset ja meeleolu üleval hoiab. Kolmest täispüügipävast on jätkunud. 
Et vältida veealuste kividega kokkupõrget, kasutan Magellan Color GPS-i koos euroopa merede kaardiga (seda tarkvara saab suvalises läpakas vaadata, /ega ma kade pole/ sügavuseinfo jne. Teise GPSiga ei ole SD-kaart loetav).
Lahkumishommikul soovitan tõeliselt vara koristamisega  ja kola kokkupanekuga alustada, et pererahvas sind järgmisel korral jälle ootaks.  Kalad autokülmikus koju toonud, marinaadis purgid mitu aega lähedasi rõõmustavad.
Linad olen kaasa võtnud, hind odavam. 

Rohkem ei viitsi kirjutaja. Neid mälestusi võiks  lõputult heietada.  Soovin eredaid elamusi!

Priit


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: retti kirjutas 20.04.07 15:54
Briidu juttt korrigeerimist vajab
- Juba Turu äärelinnas pööre Pori teele nr 8 ja üsa varsti vasakule Kustavi suunas tee nr 192 -

Tegemist ei ole Turu äärelinnaga vaid RAISIOga  ja sealt PORI suunas on ristmik KUSTAVIsse ümber ehitatud. Mahasõit teele 192 on paremale ! ja siis kaarega üle PORI tee.
Trossiga tasuta praam peale KUSTAVIst ei välju mitte alati iga pool/täistund vaid http://www.tieliikelaitos.fi/lautat/Aikataulut/Vartsala.htmPealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 21.04.07 08:58
Sõitke nööri mööda, eriti järgmine nädal,         sest (http://www.kaleva.fi/plus/juttu652669_page0.htm)
Ma oma lantidega mängimise ahvenamaa jaoks lõpetasin. Korrastasin, konksud ja rõngad enamusel vahetasin, umbes 10 lanti tegin suspiks/inv, jumbo, slider, zalt, peaaegu kõik soojad imalad toonid hävitasin, värvisin külmemaks, lakkisin kõik landid. Nikerdamine ja kaasatulejad        siin (http://sepikoda.ee/?5,357,367,1)Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: sepaonu kirjutas 21.04.07 22:24
Kas umbestäpselt niive http://www.sepikoda.ee/media/dokumendid/MjAwNzA0MjEyMjE0MTA=.doc tuleb sõita ?
Kuni Piikioni pole vaja midagi mõelda, sinnani on 18 tee timm ?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: retti kirjutas 22.04.07 08:40
OK.
Kirjutan siis legendi korra veel
Helsinki Katajanokka sadam - Länsiväyla- Kehä II - Turunväyla ( E18 rohelise märgiga/ valtatie 1punase märgiga) ca 46 km -
!! mahasõit paremale (valtatie 1) TURKU.  Kiirtee E18 Läheb sealt edasi LOHJALE kuhu teil ei ole asja - siis edasi 1 teed pid MUURALA kus on mingi ajutine nn ringtee taoline asi,sealt paremale kus jälle  algab kiirtee E18 PIIKKIÖni sealt -  paremale E 18 / 40 NAANTALI/PORI  TURKU ringtee kuni RAISIOni kus (E18 läheb NAANTALI) hoidke paremale valtatie 8 PORI kilomeeter-poolteist mahasõit paremale teele 192 KUSTAVI ja kaarega üle PORI tee sirgelt edasi.See on kõige aeglasem teelõik -70 km liikluspiiranguid kuni VARTSALA praamini kus peaksite olema 1,5 tundi enne laeva väljumist


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: vares kirjutas 22.04.07 10:37
Näiteks mina, kes ma soomes sõitnud pole, ühtki soome kaarti ei oma, ei saa siit kottigi aru. Äkki saad mõne kaardi peale punase juti joonistada ja kasvõi nummerdada olulised kohad? Sellest oleks küll abi.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: retti kirjutas 22.04.07 12:12
Vares - Sepaonu pani ju kaardi üles,vaata.
Parandan ühte oma lauset - Kiirtee E18 Läheb sealt edasi LOHJALE
õige on
kiirtee läheb sealt vasakut rida pidi edasi LOHJA / HANKO kuhu teil ei ole asja


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: enni kirjutas 22.04.07 15:23
Näiteks mina, kes ma soomes sõitnud pole, ühtki soome kaarti ei oma, ei saa siit kottigi aru. Äkki saad mõne kaardi peale punase juti joonistada ja kasvõi nummerdada olulised kohad? Sellest oleks küll abi.

http://alk.tiehallinto.fi/www2/kartta/kartta.htmPealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: enni kirjutas 22.04.07 15:29
http://alk.tiehallinto.fi/www2/kartta/kartta.htm
Üks veel (http://kansalaisen.karttapaikka.fi/palaute/palaute.html?cx=3135895&cy=6713137&scale=12000000&tool=lahin_osoite&lang=FI)Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: yann kirjutas 22.04.07 19:16
mis pabereid piiripeal vaja kui  ahvenamaale oma paadi kaasa võtan


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: kalatus kirjutas 26.04.07 16:03
Lugesin huviga postitusi sel teemal ja jään ootama kalastajapoe dessandi tulemusi Ahvenamaale. Endal ka plaanis minna, kuid alles juuni algul ja peaaegu sinna samasse - Marienhamnist 12 km läände.  Kuda Ahvenamaale söögi ja joogikraami kaasa vedamisega on? Kas nagu Norra, et 2 liitrit õlut jne?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: enni kirjutas 27.04.07 12:31
Lugesin huviga postitusi sel teemal ja jään ootama kalastajapoe dessandi tulemusi Ahvenamaale. Endal ka plaanis minna, kuid alles juuni algul ja peaaegu sinna samasse - Marienhamnist 12 km läände.  Kuda Ahvenamaale söögi ja joogikraami kaasa vedamisega on? Kas nagu Norra, et 2 liitrit õlut jne?
Kontrollinud ei ole siiamaani keegi. Helistasin ühele mitmendat aastat käijale, tema ka ei osanud öelda.Kui keegi teab, siis oleks endalgi huvitav teada.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 29.04.07 13:29
Lugesin huviga postitusi sel teemal ja jään ootama kalastajapoe dessandi tulemusi Ahvenamaale. Endal ka plaanis minna, kuid alles juuni algul ja peaaegu sinna samasse - Marienhamnist 12 km läände.  Kuda Ahvenamaale söögi ja joogikraami kaasa vedamisega on? Kas nagu Norra, et 2 liitrit õlut jne?

Tere tulemast foorumisse kalatus! Kuna keegi ei vasta, siis pakun oma versiooni. Mina pakun, et kehtivad üldised Euroopa nõuded (http://ec.europa.eu/taxation_customs/common/travellers/within_eu/index_en.htm) ehk siis kangeid jooke 10 liitrit, õlut kuni 110 liitrit. Samas võib olla Ahvenamaa kohta ka mõni erisus, mille kohta peaks infot leidma Soome tolli veebilehelt (http://www.tulli.fi/fi/02_Yritykset/01_Yhteison_veroalue/index.jsp).

Mind jällegi huvitab, kuidas seekordne kevadine Ahvenamaa vallutamine läks. Mingit infot pole miskipärast lekkinud. Ei tea kas häbitundest?


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: konnajuss kirjutas 29.04.07 13:52
Mingisugune piirang on võrreldes Soomega. Kusagilt lugesin, aga juba unustatud, kuna pole mingit kontrolli olnud. Aga infot tulemuste, vee temp. jne. kohta sooviks minagi.


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: enni kirjutas 30.04.07 07:28
Tere tulemast foorumisse kalatus! Kuna keegi ei vasta, siis pakun oma versiooni. Mina pakun, et kehtivad üldised Euroopa nõuded (http://ec.europa.eu/taxation_customs/common/travellers/within_eu/index_en.htm) ehk siis kangeid jooke 10 liitrit, õlut kuni 110 liitrit. Samas võib olla Ahvenamaa kohta ka mõni erisus, mille kohta peaks infot leidma Soome tolli veebilehelt (http://www.tulli.fi/fi/02_Yritykset/01_Yhteison_veroalue/index.jsp).

Mind jällegi huvitab, kuidas seekordne kevadine Ahvenamaa vallutamine läks. Mingit infot pole miskipärast lekkinud. Ei tea kas häbitundest?
 

Vist pilt selge.

Veroton tuonti toisesta EU-maasta
Matkustaja saa tuoda toisesta EU-maasta verollisina hankkimiaan alkoholijuomia ja tupakkatuotteita verovapaasti omaan käyttöönsä ilman määrällisiä rajoituksia. Verottoman tuonnin ehtona on, että matkustaja tuo tuotteet mukanaan, ja tuotteet tulevat matkustajan tai hänen perheensä henkilökohtaiseen käyttöön tai annetaan lahjaksi.


Pealkiri: Re: Muljeid Ahvenamaalt
Postitas: vares kirjutas 30.04.07 12:17
Mõned esmakäinu muljed...

Täitsa kena koht, siin harjunud loodusest erinev. väikesed kivisaared, madal meri, palju potensiaalseid püügikohti. Aga liiga popp - paate oli vahepeal rohkem liiklemas kui pärnulahel kohapüügi ajal. igasugu nahhaale kah, kes küljealla ronivad või ninaall triivi ette lõikavad ja end ankrusse panevad >:|

Kala nägi palju, aga vist tormide tagajärjel eriti näljaselt lanti ei haaranud. vägapalju kala kudemas või kudema hakkamas, kaldaroos trall ja lobin käis koguaeg, kaldaääres veealused roopuhmad koetud marja tais. ahvenal niisk lahti, särjel ja haugil veel kinni, üksikud haugid olid kudenud.

Kui landiloopimisest siiber sai, siis õngitsemine oli mõnus vaheldus. Kala näris ahnelt, kena kala. poolekilosed särjed ja ahvenad olid täiesti tavalised, vahele lõi ka üksikuid säinaid. Siiatonkatamiseni ise ei jõudnud, aga kuulda oli, et saadakse siiga kah tonkadega.

Meie seltskonna poolt püütud suurimad kalad liigiti:
haug 7.5kg
ahven 1.3kg
vikerforell 2.1kg
meriforell 1.9kg
säinas 1.7kg
särg ~700-800gr (silmajärgi, samalajal püütud ahvenatega võrreldes, ei kaalund ühtki)
merihärg (ei tea mis kaaluga, äkki tsuks kaalus)

Kui midagi mainimata jäi või tahab keegi midagi lisada või mu juttu parandada, siis andku tulla


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: tsuks kirjutas 30.04.07 13:56
 Merisütt (-nõel? nuh - siuke ästepikaks ja sirgeks tiritud meriobuke) pikkusega ca 20 cm.


Pealkiri: Re: ahvenamaale 23-04-29.04
Postitas: tsuks kirjutas 05.05.07 02:22


 Ahnikute ahnitsemine
Aprilli 23-29. 2007.aastal Ahvenamaal.See legend kehtib ainult teatud Ahnikute kohta.


Kunagi oktoobrikuus algatas Janno teema- et Ahvenamaa on avastamatta.
Läks aega, võeti vedu- uusaastal juba tekkis tung. Plika& Sepp oma paksu rahakotiga bronnisid mökke ja lõpuks jäeti ENK-le võimalus tulla slepis sinna Sannikovimaale.
Esimesena nigu alati – üppas alt ära Janno. Demokraatia Ida poolkeral kutsus omi.
Teiseks – tundub- et prohvetlikuks tegijaks – osutus kindel käsi transpordiosakonnateenistusest.

Sügasime nina, kukalt ja mune ning Lovi, kilu ja Tarmo kaasmelitamisel minek oli otsustatud lausa kvartetina- a võta näpust- Plika viimasereisipiletina sokutas Antsu.
 Selgus, et 150 kilo ei kaalund teine (sellevõrra oli varustust kaasavõetu ja L.Tolstoi „Sõda ja rahu”) ning peale mõningast logistilist kammajjaad minek oli raudne.

Niisiis stardipauk käis kell 02:00 st edaspidi on tsuksa logiraamat 1:1.


Kell 02:48- spidakanäit 0!
 Spi 720
110 kilti- 3 vastutulnud autut!
Kell on 04.04.
4,33 kohvid, salatid, võileivad- (Tarmo magas ambad seinapoole-kalamees?)
-05:50- Tallinnapoole!
05:52 Statoil 141540 paak täis
06:10 sadamas!
07:06 tollist läbi järjekorras!
Lovi jälle magab
07:20 Sepa saabus
07:36 Sepa sai laevale
07:36 Kilu, Lovi, tsuks & co ootame sadamas
07:57 Lovi kõnepeale oleme
07:59 peal!
08:26 wrz, kilu magavad.
Lovi ei maga. Laev liigub.
10:57 – skäärid. Mait magab silmad lahti.
Sepa kadunud
Ivika loeb Postimeest.
11.30- Retti autus! Ootame kilu
…………………………………………………………………………….
13:00 Retti lasi jalga!
13:45 opastus (tsuks pakis)
15:30 Jõudsime köiepraamile!
15:36 Randusime ja põrutame edasi. Spidokanäit 141779
16:00 tuli Banduura
12- tsuks euri
     Mökid litud???
18:20 Lovi, Tarmojuut kilu tsuks said asjad enamvähem ropule! -? Lõpule??
Lovi tahab ahnitsema minna!
Tsuks sauna ei jõudnudki.

24.04 kell 04.20 tsuks ärkab võõras kohas! Jummala pime väljas!
Algas päeva ettevalmistus.(sh. mälumäng)
06:16 akkab looma- söödud-joodud-riided seljas- minek! (Linnud siristasid muideks ja meri oli klaassile ning igati udupeenevineläbiüllatusterohke.)
13: 30 kilu sai käe valgeks!
Teiseltpoolsaart- 60`22.991N: 021.04.409E

Ants Ahnitses ülbelt- viskas esimese kala ülbelt üleparda, teise- marjaga- kiisk oli ca 150gr kõtus- jäi paati.
60.&acute;22.124 N:021.04.409E
16:30 Kilu väikse spinna pani kotti ära- laiab 2,40sega- et kõik alla 5kilo lähevad tagasi(vist)!

Tõsi on- et i1, Aer, + Plika keeldusid suuri kalu näitamas
ca 10 väidetavalt.
Vares Sepaga- 3 kg- 10 kätte- 3 silmast.
…………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………….
Pealkiri: Re: ahvenamaale 23-04-29.04
Postitas: tsuks kirjutas 08.05.07 18:57
Ahnitsevad Ahnikud vol.2.


Jätkan sealt kus pooleli jäi:

…vares sepaga- 3 kg- 10 kätte- 3 silmast.

Kell: debiil kadund-?
Ca 01:30 ehk saunas käidud kuid mootori tõin paadipealt tuppa rõdule…
Tormab merel, kuid mehed ei usu…

Retti kaardid on Rootsiaegsed! Absull ei kattu mökist saadutega ja märjakssamisel sulavad kokku! Sõjavärk!
Uutel kalaalammõõt: Havi 42, siig 35, lohe 60, merikas 50, koha 37, merihärg 42.
Mis muu saab veel seal vetes elutseda? Lahna-Bream-der Brachsen-?.

09:00 Äratus
Lovi tegi pannkooke moosiga!
9:46 juhtus ime- tsuksa sai kala!
1,0-Ants vaidles- et 1,5.
Aga ümbernuka oli haviparadiis!
Õnneks esimese viskega said Ants ja kilu üks 2. ja teine 3. kilosed otsa ja tsuks viskas landi võssa.
Tulem- koos kahvaga 7.96.
Emane. Papagoi mõttetu lant.
Husky Yerk Deep Runner

Lovi- 4 tk söömiseks!
Tarmo- 3 tk. Käed valged kõigil.
………………………………………………………………………………………………….
WRZ-l vikker salmo kiirabiga 2,1.
I1 merikas BlueFox truubikohal???

NELJAPÄEV
8:00- Äratus. Täna ahnikud punast luurama lähevad (vist). Kohtumispaik on enne Brändo silda!!!
9:30 tsuks ja lovi- siiga kakkuma!


00:40.  Sannas käidud, ambad pestud…

OAEH- uni on

Päevasaak- Lovi 4 merihärga, 4 havi.
Tsuks- 1 merihärg ööussiga.
3 triivi saare lõinapoolses otsas ca 1,5-2km- tuul lõunaks külmaks muutus- tulime tulema.

Ahnikud olid ahnitsenud kaardist väljas. Ahvenat oldi saadud- Plikal olivat koppa etteviskand
Kilu tõi Antsu ja Tarmoga ulka marjakala- sai puhastet ja soolatet ja purki pistetud.

Ühes Maarjamõisapalatis pooleaastapärast kohtume ehk.
Päevapeale tuleb poes käia, pensu ka juurdevõtta.
Unekas 120 kraadi. AEEEH isegi õlut ei taha!

Reede: Tallinnas olevat sõda käimas- vabariigivalitsus saadab SMS-e.
Ju tuleb Ahvenamaale varjupaika jääda.

17:30- Loviga läänepoolsem kant läbikäidud- üks räimerakendus põhjas, ussiga merihärg- havi tundub istub põhjas hambad risti!

Kilul üks ahven, kaks havi, plikal korkõngega mõned ahvenad- põhjatuul- või õigemp N-NW- külm…
Eks näis, mis õhtu toob?!

Tarmo sai ulka ilusat ahvenat (ca 30), kilul 860 gr eluahven, teine 700. WRZ-1,3, korkõnge ja ussiga. Ants sai samast kohast pöörlevaga 2,6 havi. Lovi kakkus särge ja ahvenaid. Tsuks sai ühe merihärja ja solvus!

Laupäev- viimane püügipäev.
Mehed seovad usinasti ahvenarakendusi, havile ei mõtle enam keegi.
Tuul merel 12m/s, päevapeale tõusis veelgi- laine ca 1m- vastutuult oli probleem tsuksal ja Lovil- vahepeal tuul oli kõvem kui meie 4hj Evinrude päravurr. Laevateel punasealajuures külglaine pritsis ka munad märjaks. Lovi ühe ahvena siiski sai- kõkatsi küll, kuid käsi valge.
Õhtal enamp sillalla trügima ei hakkand- mõttetu.

Antsul 200gr ahven pörlaga
Kilu-2 kilost tagasi
Tarmo-1 kilone
2 kolmest ei õnnestunud paati tõsta- näpud konksudest/hammastest/külmast kanged…

Nii see 5 päeva püüki lõppeski.
Ees on kodusõit- Tallinnast läbisõit ka olevat suisa ohtlik!
Eestis kehtestati kuiv seadus- viina tuleb laevapealt osta!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------


Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: vares kirjutas 09.05.07 09:43
siin (http://vares.ircnet.ee/kalale/gallery2/v/aland07/) on mõningad pildid ahvenamaa reisist


Pealkiri: Re: ahvenamaale 23-04-29.04
Postitas: tsuks kirjutas 11.05.07 00:36
Ahnikud Ahnitsemas Ahnelt vol 3.

Pühapäev-peale möki korrastamist kell 11:28 lahkusime.
Ilm Fantast- kuid kahjuks peame lahkuma
Mehed tegelt sigarahul- vahivad silmad punnis soppe ja ohkavad- no küll siin oleks mõnus triivi teha ja kakkuda…
Ants leidis viimasel päeval viimasel tunnil tsuksa kadunud kilekoti sõnnikuusse, mee, hambapasta ja muukraamiga!

13:17 ootame köieparve – 2km Kustavi-ni.
Köieparvel jõi tsuks elu kallimat õlut Karjala 4.6 volti 0,5l- 4,5 EUR-i. vot.
Ei tea, kas sellemõjul, kuid nägime kõik meres vigrit ujumas.
19:40- Lähim viinapood on meist 200m kaugusel- just randus Rosella!
Plaan on pood tühjaksosta!
…………………………………………………………………………………………..

20:43- oleme laeval. Naudime Helsniki vaadet päikseloojangul. Tekkist tunne, et laev paneb mättasse- aga väljakeeras!
Kilu rabas laua karaokebaaris- lubas laulmise kinnipanna.
Lovil vunts särab- sai putla Viru Valget!
Trehvasime Wuudit mänguautumaatel raha tagasiteenimas.
Plika kurbusega teatas, et Sepp- see vana ahnik- äsas demokraatoriga plika püütud havile säärase littri- et havi lendas suurekaarega üleparda tagasi.
…………………………………………………………………………………………..

24:00 jõudsime Tallinna.
Loviga kahepeale pudel ViruValget joodud, 1 teele kaasa.

Spidokanäit 142135- 600km kütet läks 42,7l- 555,1 : 5 -111,2 krooksu nägu Tallinn-Tormsho-Tallinn.
Pealinn võttis meid lume ja tormiga vastu- 0 kraadi!

01:11 Jõudis ühestükis koju! (Tarmo?)

KÄRKNARISTIST TARTU POOLE OLEKS ZORKAL ESISILLA EESTSÕITNUD!
Nädalaga oli asfalt mahafreesitud ning kõkatsid märgid lumised 100%
Linnapiires tegime fotosüüdistuse- Tere Tulemast Kodulinn!
Lovi sai tavaari maha 03:25.
…………………………………………………………………………………………

04:00- tsuka kodus, Kilu kodus, Ants ka lõpuks kodus- ainult akupealt Pärnu sõita- ilma vuntlaatori, kojamehe, soojuse- talvekombes nigu Ahvenamaal paadis, gabariidituledega- aga siiski…

Lõpp hea- kõik hea!
………………………………………………………………………………………..

Selgus, et tsuks ikka tsuks- nüüd debiililaadijad kadunud!

   Veidi kohustuslikest kulutustest.

Seltskond nimelt Ants, Kilu, Lovi, Tarmo, tsuks.
VW Passatdiiselturbouniversaal + laisuusaboks. Tangitud triikitäis enne laevale minekut Tallinnas. Kaasas:
6hj Mercury 4takti + 12l bensiini; 4hj Evinrude 2takti + 20l bensiini+ 2takiõli 0,5l.


Kõrgem matemaatika pikajagamisepeale muutus tavaliseks aritmeetikaks ja kuna kilu integraale võtta ei olnd suuteline momendil- käskis kõik kõverad nurgad ruutjuurevõrra sirgemaks siluda.

1:1

Kulud jagamisele:

1.Kohalik praam                          12 eur tsuks:5 = 2,4e
2.Laupä õlled                  25 eur  tsuks:4 = 6e
3. Toidukraam reede               12,5eur lovi :5 = 2,5e
4. Bensiin 13,5+24=38 tarmo : arvestus jooksis rappa.
5. Toidukraam Lovi 1000 EEK: 5 nägu =200 EEK
6. Küte autule- 111EEK per nos (vaata eespool)
7. Mökk                  105 eur morda
8. Kalapilet                   25 eur
9. Pesu st linad, püürid, rätekätid-          10- kes tahtis!!!
10. Suurlaev                   366 EEK edasi-tagasi.
11. Kohalik kallis paadibensiin (muideks- sepal jäi ulka üle- a meil jäi puudu ca 5 l)
…………………………………………………………………………………………..

Võtsime asja loogiliselt ning tulem oli:

1. keskmine inime meie mökis kohustuslikult pidi väljakäima 2903+111,02 krooksu.
…………………………………………………………………………………………….

Lisakulud (individuaalsed):

Tallinnasadamasse jõudmine.
Vikingline ommikujaõhtusöök.
Erisoovidele vastavalt jook, söök.
Kummaline, kuid ärasaijoodud:
2 Geminit
3 resti AleCogi
1 rest Karhu III
4 Lauast viina
1 piimaviin
2 Virust Valgani
+ üks 80 volti
2 veini
Aramis
Tetravein
Ja lõpuks oli ikka nigu ikka.

Päriskokkuvõte oleks täiuslikum, kui asjaosalised tretti veidi omavaatevinklist viitsiksid kommida.Pealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: ami kirjutas 30.05.07 17:24
Sai isegi Ahvenamaalt saabutud ja kae 5 "vana kalameest" kel kogemusi 10-st 20-ne aastani jäid nulliks. Otsast minekuid oli, kuid vähe. Kala paigal ja ussid seljas, võttis vaid siis kui nina eest landi ime aeglaselt läbi kerisid. Lätlased olid edukamad kuid needki kirusid, et nii kehva käiku pole veel olnud. Lantidest olid tegijad punamustad ja pruunid soojad toonid. See ikka üks imelik kevad. Aga loodus imeliselt kaunis ja pole see Heiki juures elamine midagi nii hull - veits kallis ainult. Soovitan kahtlejatel retk igatahes ette võtta ja oma silmaga kaeda! Muuseas tänud Piibule hea Ahvenamaa jutukese eest !


Pealkiri: Ahvenamaa
Postitas: enni kirjutas 13.06.07 15:21
Kerge hilinemisega eelmise kuu pilte kalastamisest Föglö saarel. Kolmekesi, seitse päeva. Paadist käis läbi pannile ja vette tagasi 75 haugi, suurim 3.7kg. 21 ahvenat, suurim 0.6kg.Kaks säinast, suurim 2.5kg. Viis siiga suurim 1.0kg. Kaldalt  sellel ajal spinninguga püüda ei tohtinud. Säinad-siiad tonkaga, lisaks mõned ahvenad ja haug ning meile lamatised. Suurt kala ei saanud. Ei olnud ka teistel, kes seal kandis püüki tegid. Haugid kõik 1-2.5kg piires.
M.Vares:
Kaardi sain ära proovida, toimis hästi.


http://picasaweb.google.com/enn.illaru/2007?authkey=lhzmrfg24QEPealkiri: Re: Kevadel Ahvenamaale
Postitas: spinner kirjutas 01.07.07 13:48
Olime Ahvenamaal Godby lähedal Hjörtös 22-29 juuni. Samas kohas kus eelmise aasta augusti lõpus. Seega veed suht tuttavad. Ei saa öelda, et kala poleks olnud, aga oluliselt kehvem kui augustis oli siiski.
Peamine erinevus - väikest koha (0.3-0.6 kg) oli tihedalt. Neid püüdsime välja vast 100-150 tk. Enamikus läksid tagasi ka. Mõned napilt mõõdulised (37 cm) sai toiduks võetud vaid. Tundus, et tegemist oli isakohadega, kes pesi valvasid. Eelmine kord saime vaid mõned kohad, suurim oli 2.5 kg, ülejäänud olid konnad.
Augustis oli kaljude all 6-8 m peal hulgana suurt ahvenat, mis hästi silikooni rabas. Seekord vaid üksikuid saime, ja needki väiksemad. Suurimad vaid 300-400 gr kanti. Haugi oli ka vähem, eriti suuremat. 1-2 kiloseid oli rohus küllalt, samas sügaval polnud nagu kedagi.
Suuremad haugid olid seekord 4.75 kg, 4.05 kg, 2.8 kg, 2.5 kg ja 2.4 kg. Eelmisel aastal olid suurimad 5.1 ja 4.4 kg, ja üle 3 kg-seid oli üle 10-ne. Aga muidu oli kena olla, ilm enamasti ilus, loodus samuti.
Kes kalaretke plaanib, soovitaks minna augusti teises pooles, septembris või isegi oktoobri esimesel poolel. Siis ilusat kala hulga rohkem, mökke vabalt saada ja hinnad tunduvalt soodsamad.
Eks vaata, ehk järgmine aasta jälle... Või juba talvel.
By the way, kas keegi on Ahvenamaal talipüüki käinud tegemas, millal, kus kandis ja millised muljed on?© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi