Emajõe Nupuklubi

Varustus => Püügivarustus => Teema algatas: tony kirjutas 25.11.08 07:58Pealkiri: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: tony kirjutas 25.11.08 07:58
Tervist.
Väike abipalve teadjatele.Paltusele soovitate harpuuni aga kust seda saada?Oskab keegi soovitada.Ise meistrimees pole,seega jääb üle ost.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: sepaonu kirjutas 25.11.08 09:41
Ehitusmehega priva, see on just sihkesest kohast tellimas kalamudru, kus on 55 jurtsu + saatmine harpuuni hinnaks.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: millimeeter kirjutas 25.11.08 15:38
Tony,
Kui mingigi ettekujutus rauatööst olemas ja/või on mõni tuttav kellel olemas käi, keevitus, vana suusakepp ja jupp ümarat rauda siis võid meisterdada harpuuni millise meie tiim eelmisel sügisel kaasa haaras ja mis kohe ka kasutust leidis. Vaata: http://toru.ee/view/70dfa6ee8a83Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: Ago kirjutas 25.11.08 21:39
Harpuuni ja muud norra staffi saab tellida siit (http://www.meeresprogramm.com/hp426772/Heilbuttharpune.htm).  saadavad ka eestisse, väga viisakas teenindamine.Kambaga tellimuste puhul teevad ka allahindlust ja soodsamad saatmiskulud.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: ehitusmees kirjutas 26.11.08 08:38
Ma samast kohast 4 korda tellind ja ka seekord koos sõprade-tuttavatega tellimas. Teenindus on jah euroopalikult viisakas. Tähtis, et kaup kohale jõuab. Vahel mõni asi tellimusest maha jäänud, aga siis eurod ilusti ümbrikusse kaasa pandud. Vbl Ago sealt suuremaid koguseid võtnud, kuid minu kogemusel ühe korra on tehtud tasuta transport tingimusel, et tellimus on üle 1000 euri. Samas, kui mõni tellimus üle 1000 euri on tulnud ikka transpordi kuluga - muidugi tühised 10 euri.
Ühe korra on tehtud ka 3 % allahindlust, aga väidetavalt kellegi eksimuse tõttu: Normal we have no skonto in our Internet-Shop
(We only have sometimes skonto 3 % in our retailer shop in Germany for cash payment). Ma pole ümbrikus sularaha pakkunud:).
Pole muidugi Saksamaa mõistes teab mis suuri koguseid võtnud ka. Ma pigem eelarveliselt arvestaks selle hinnaga, mis seal väljas on - mõned hinnad  seal juba 40-50% all, aga võib alati juurde küsida :).
Pigem oluline, et oleks valikut. Meil poeletid puudulikud  või kirved norrakola (ka meievete kola) osas. Kokkuvõttes ikkagi soovitav üle vaadata, pusida veits saksa keelt. Igast huvitavaid väikseid vidinaid seal rakenduste tegemiseks. Kui keegi saksa keelest aru ei saa, olen paarile sõpsile meilile saatnudmeilile huvitavamate asjade väljavõtted - landikastid, rakenduste taskud, paltuse-espetsjellid jms. Huvi korral võite meilida, võin panna listi vastu ntx, olen selle lehe üpris läbi töötanud..
Aga vaadake ikka mõistusega, mida tellida ja mida vaja on ja kust saab odavamalt. Mitmed asjad ntx sepaonu lehel www.sepikoda.ee odavamad. Alternatiiviks ka põhjanaabrite poed.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: Ago kirjutas 26.11.08 09:57
Ma sealt miki 20 korda tellind.Ja kogused erinevad.Listi ja selgituste saatmine ju tore aga soovitada võiks kah midagi oma kogemustest millist varustust kasutada. Sest mitte kõik eiole norras korduvalt käinud ja kogemustevahetamise korras võiks jägada oma teadmisi ka teistega.Landid ja nende värv,kaal.Ridvad,rullid,nöörid.Rakendused ja nende ehitus(millistest käebärastest materjalidest mida oleks võimalik teha)Ja kui väga palju küsimusi tekkib siis lugege need tekstid kõigepealt läbi: http://www.sepikoda.ee/sisu/NSwzMzMsMzM1LDE/Yldine-info-Norra-Ookeanipyygi-kohta/  http://www.sepikoda.ee/sisu/NSwzMzMsMzQ1LDE/norra-kola/


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: kolviku kirjutas 26.11.08 10:30
räiged kirved ju.Soomest sain oma downriggeri 1000 eek odavamalt


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: sepaonu kirjutas 26.11.08 11:09
Kuna kokkutuleku teemas läks sujuvalt arutelu varustuse peale, siis jätkaks eraldi teemas.
viimane lõpp oli sihke:
Kas keegi mode saaks kenasti enne minu mulli esinejate mulli siia kenasti panna?

sepa:
Sujuvalt on läinud kokkutuleku teema varustuse peale. Kuna see norrapedede kamp suhteliselt väike, ei oskagi öelda,kas targem oleks eraldi teema varustuse kohta teha või mitte. Mis arvate ?
Ago pandud linke mu kodukale kommiks nii, et seoses vahepealse koduka renoveerimisega enamuse piltide küljes olevad kommentaarid kadund, asi pole lõpuni viidud olnudki,sry, a nomiskit ikka.
Ma kunagi kribasin miski üldise mulli norra ookeanipüügist. Sellega on selline asi, et kõik me ju õpime ja areneme ja muutume. Ühest tõde varustuses pole. Kui ma näiteks kunagi arvasin, et rull peab olema jõhker, vastupidav , aeglase ülekandega, tõsine tugev vints, siis nüüd ma olen täitsa teist meelt, tunnen mõnu kiiremast rullist, väiksemast kaalust, nööri megamahtuvus on taandunud tagaplaanile. Samasugust suhtumise muutumist olen ka mujal märganud. Arvatavasti annavad tooni selleks igast sihkesed väljendid, nagu speed jig, shad jig jms. Otsitakse uusi sportlikumaid püügiviise, katsetatakse uusi vidinaid. Keegi kuskil miskit uut välja mõtleb, kohe kalasodi tootjad pakuvad ka.
See on üsna kindel, et kõige rohkem kala saab norras traditsioonilise sikuga või siku+rakendus kombinatsiooniga. Ometi üha enam popimaks muutub jigipüük. Niipalju, kui mina olen tuttavate norraskäijate eestlastega suhtlenud, pole kuulnud küll,et keegi oleks edukalt ja järjest suuuurt kummi ujutand ja saand. Väikse kummilutiga teine asi. Ma ise sain ristsed väikse kummiga püügil üle 10 aasta tagasi oslo fjordis ja olen seda püüki jõudumööda pasundand ja propageerind ja paljudele on see ka meeldima hakanud. Kena vaheldus suht nüridale ja raskele sikutõmbamisele ja hea püügiviis, kui ilm kuri ja ei kannata mujal olla,kui kuskilkaljuserva lähedal madalas. Ma juhiks teie kõigitähelepanu ühele asjale,nagu ka minutähelepanu sai juhitud skjervoj ässa,juhi ja õpetaja dr. Ole Petter Pedersen , et klemees, vaata, millega püütakse suuri kalu. Ma vaatasin ja soovitan teil kõigil ka vaadata, tehke lahti  s e e  (http://www.nordic-sea-angling.se/index1.html) koht, valige 2007 või 2008 aasta(teistel aastatel lihtsalt pole märgitud, et millega saadud), valige kalaliik, uurige millega need kalad püütud on. Täitsa shokk. Kummkummkummkumm praktiliselt. Püügirajooni vaadates ja madalike nimesi uurides näete, et praktiliselt meie vetes rsk käivad vargil. Kaabakad.
Ilmselt tuleb see püük omale selgeks teha katseeksitusmeetodil.
Eelmine aasta katsetasime vedamist. Tervelt 20 min vist vedasime suuri voblereid. Sittagi. Samas Kolviku vedas miskit kummi ja oli kohati edukas. Müstika.
Tegelt tahaks selle varustuse teemal ikka veel jahuda. Teen ikka extra teema.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: kolviku kirjutas 26.11.08 13:42
kummi 100g vist sai veetud alguses sadamast paremal 500m ca.0,5h ja 5kg ja paar 2kg tursadKusjuures lood näitas 18-40 m seal
.Järgmine õhtu paltus vedamise peal otsas käis


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: ehitusmees kirjutas 28.11.08 09:31
Mu meelest suurem osa püüki käib ikka põhjast, üle paadi serva. Igal juhul jääb mul põhitegijateks rootevaba kolmnurk, fosfor, tinakärakad. Muu on alternatiiv. Plaanis katsetada eripudinaid selle ümber, et püüki mitmekesistada. Ntx 1 mõte katsetada tonkakulinaid landi lähedal, ideepoolest võiks ju 60 m vaikses sügavuses ärevust tekitada. Samuti on müügil valguspulgad ja isegi valguslambid, mida samuti rakendada võiks. Eks tulemused näitavad, mis õige.
Samas plaanin ka ise panna suuremat rõhku silikoonimisele. Seda nii landi loopimisel, kui põhjast püügil. Avastasin jigipead, mille kaal on 400 g, sellega peaks põhja kätte saama. Samuti saab silikooni kasutada tiluliludena peperoonide asemel, mõni rakendus mul ka juba tehtud selline.
Enne minekut plaanis kõik püütavad kalaliigid läbi töötada, äkki õnnestub eristada ühe kala püüki teisest.

P.S. sepaonu võiks oma kirjutised praeguse arengu juures ära korrigeerida. Saaks enne vaielda, pärast parastada, ümber lükata, nõustuda. Esmakordsetele on see semi-piibli eest.Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: sepaonu kirjutas 28.11.08 10:05
Minul on kummipildumisega asi klaar, nagu ka paljudel teistel, kes kasvõi korra või paar proovind. Võtad 5-35m vett alla laias laastus(meie paatkonnal on olnud keskmiselt 10m paadi all vett) ja pillud midavaid, kala tuleb aga kala on suures enamuses sihkest väiksemat või keskmist mõõtu, kolle madalast ikka lajatab harva.
Minul kummiga tirgutamisega on kõike muud, kui asi klaar. Ma pean silmas suuremat sorti kumme, mis siis asendaks tirgu. Ise kogu seda kummiga püügi kättesaadavat juttu närides olen seda meelt, et jigipea ei pea olema miski 400. Mu meelest kui keskmine kolmnurga kaal on 250-300gr, siis vabalt võiks olla jigi kaaluks 250-280gr, nagu neid ka pakutakse praegu turul, sihksed raskus kohe sees või komplektis pea+raskus. Vahetades aeglase rulli kiire vastu ja nöör peenemaks ei tohiks probleemi olla põhja leidmisega. Seda Petri kummiujutamisjuttu lugedes selgub ikkagi see, et võidumees kummiga tirgutamises on see, kes ujutab aktiivselt ja kerib rohkem. Isegi tirguga püügi juures on palju juhuseid, kus kollid on pooles vees, mitte põhjas. Mul kaks eriti eredat juhust tuleb meelde. Ükskord saime seenekaga haledalt lutti rex+otse+vaints käest ellis, kollid olid lennus. Teine kord oli üks viimane päev ja üks saksmann rebis kolle ja meie ei saand sttagi, pärast kaldal imestas, et kuda te ei saand, püük käib nii, et 20 keerdu sisse, paar tõmmet , 20 keerdu sisse, paar tõmmet, simpel. vakk.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: ehitusmees kirjutas 28.11.08 10:15
Ma seda (vt pilti) silmas pidasin. Kaalud 40, 60, 80, 100, 130, 200, 300, 400.
Sill otsa ja igatahes, põhja. Juutuubiklippides ka sellistega püüki näinud. Proovin igatahes.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: JAN kirjutas 28.11.08 10:26
Ärge hakake nüüd Norrapüügi mõnu kah ää rikkuma oma 1000+n arvu koguse varustusega. Mul on kõikse paremad saagid olnud ikka siis kui vähem kola oli. Mida rohkem igatsorti janti (LOE: moodsad "superpüüdjad") kaasas seda nirum tulem oli. Igatahes ma selle kolasoetamisega ei soovita küll lolliks minna. Põhiline on ikka kala ülesse leida...ülejäänud on juba delo tehniki....


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: ehitusmees kirjutas 28.11.08 10:27
mõ i gavarimsja ot delo tehniki :)


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: Andres "naaskel" kirjutas 28.11.08 10:31
See Giant JigHead oli Torsvaagis põhiasi, millega paltust püüti ja ka saadi. Sinna aetakse kas 20-25cm silikoon või aretatakse väike saida otsa. Ise ei saanud, kuid suurim, mida nägime, oli sakslaste 95kg. Seekord nähtud ca 15-20-st paltusest saadi enamus kummiga. Ka kevadel tehtud uus rekord (194 kg)  tuli kummiga. Püük ise lihtne ja äärmiselt igav. Lased põhja, kerid nii umbes 3-5m põhjast ja lased triivil kanda. Ja nii triivid tunde, ei mingit mängu ja ootad millas pauk pannakse. Aegajalt kontrollid sügavust. Nii soovitasid kohalikud ässad kui ka sakslased kes 95-e said.  See aasta ise ei taht aega raisata, kuid plaan ikka järgmine aasta vähemalt 1 päev molutamistriivi teha.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: ehitusmees kirjutas 28.11.08 10:39
Väga hea info.
Seda, et paltust kummiga saadakse, olen ka palju välja lugenud. Samuti on eelistatud igast molluskid ja kalmaarilised.
Arvestades, et paltuse lemmikkalaks heeringas on, peaks 10 kg heeringat kaasa vedama? Muidugi võib arvata, et see enne tursaplönnide poolt pintslisse pannakse. Veel, söödastamisest, 2008 kõlas jutt, et krvett otsas, kõige parem - meil ei töötanud.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: Andres "naaskel" kirjutas 28.11.08 10:53
Need molluskite ja kalmaaride rakendused soovitati meil küll põlema panna. Proovisime neid ka, kuid ainuke kes meil neid tahtis, oli väike uss. Isegi ühtki saidat ei saanud nendega. Seal olid põhiasjad kumm, suured tirgud ning pipra/väikse tirgu rakendused, millel lipsuga suur kolmik veel järgi juhuks kui saidat mõni suur koll ihaldab.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: sepaonu kirjutas 28.11.08 10:56
Ma olen ise sealmaal, et mind ei huvita enam kala ülesleidmine, kui selline ja head saagid. Mind huvitab praegu see, et kuidas sellest tonnist kalast, mis paadi all, saada kätte need kolm suurt, mis mind huvitavad.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: ehitusmees kirjutas 28.11.08 11:01
Kalmaaridest ja octopussidest niipalju, et nendega õnnestus kolmest korrast kahel näha paltust järele ujumas (sõber ühe konna ka kätte sai - rst kolmnurgaga). Eks see mingit huvi näitab, aga järeleujunud kala pole äraläinud kala ega ka kotis kala. Mina neid rakendusi väga maha ei kannaks, igal juhul mingi sedasorti takendus peaks kohvris olema. Muide klamaarikummid kolmikute küljes samamoodi võiks mingi lisamomendi tekitada.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: Arx kirjutas 28.11.08 11:19
ehitusmees, sellise peaga rakendusega ma kevadel püüdsin, saagiks vaid ussid ja kassid, ei ühtegi tursaplönni sellega aga eks see kevad oli ka selline nagu oli. igaljuhul tasub uuesti proovimist, mul vist 300g sed need pead olid


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: Ago kirjutas 28.11.08 11:43
Olen kasutand selliseid .Värvid olid punane mustaga ja punane kollasega.Ühel aastal töötasid hästi nii kevadel kui sügisel käies.Järgmisel aastal ag oli tulemus kehvakene.Kas oli se tingitud vee temperatuurist,ilmast päikeses või veel miskist muust.....


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: Ago kirjutas 28.11.08 11:50
Teine varjant oli selline helendav punase ninaga millega edukalt pilvise ilmaga ja suht hämaras kah kala tuli,kuid ei töötand päiksega ja valges,Sarnased helendavad ja roostevabaga kaetud kolmnurgad olid kah suht head,kuid vahelduva eduga.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: JAN kirjutas 29.11.08 18:39
Vot sindrid! vehite siin oma kolaga...mul kah nüüd tekkis nüüd mõte soetada mõned "raskustega lusikad". Mis nende hinnaks tuleks? Ei viitsi kõiki diilereid läbi helistama hakata, seega kel sellist kola on pakkuda andke teada.
Kas viimasel ajal keegi üldse veel isetehtud torulantidega püüab? Ma viimati kasutasin neid vaid ussipüügil raskuseks..pole sitast kahju kui kinni jääb.

PS. shoppamine on haigus! Kalakola soetamine on neist üks hullemaid :-)


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: Arx kirjutas 29.11.08 19:23
Jan, sul Ago nummert polevä? helista talle, tal peaks seda veel üksjagu varuks olema. Teine võimalus see, et ta varsti niikuinii uue tellimuse teeb ja siis ka sinu kola tellida võib, kambaga soodsam ju


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: Ago kirjutas 30.11.08 22:27
Pilt pärit netiavarustest Et saab küll kummikalaga kui . . . . .


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: Ago kirjutas 30.11.08 22:37
Ja sin kalake ka suuremalt kaalud:200,300.400.500.600 pikkus 30cm


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: ehitusmees kirjutas 03.12.08 16:59
Sepaonu, kust siuke info, et kalatükiga ookeaanil püüda ei või?
Väga palju infot just kala, kala rümba või tükiga püüdmisel. Hea, kui saaks lühikokkuvõtte muudestki püügipiirangutest.
Sisuliselt ju konn-tüüpi kalu saab tunde järgi üle parda tagasi loobitud, aga meie kaupluste lettidel jube konnad kassid ja tursaplönnid - ju siis pole alamõõte?
Ülemistest kommentaaridest  - mina eriti nendesse spetsialiseeritud värvikombinatsioonidesse ei usu, et poolpilvise ilmaga punane roheliste täppidega ja pilvise ilmaga sinine roosade elevantidega). Oleks tore, kui kala seal sügavikus üldse mingit värvi eristab - norra kalad ju ise jube tuhmi värvigammaga. Pigem on ikka nii, et  kui kala on, siis saab, kui ei ole, siis saab vähem.
Üks asi ainult vaevab mu loogikat. Kas fosfor mängiks vetesügavuses rolli? Igasuguseid vilkuvaid lampe ka müüakse liini külge riputamiseks.
Aga mulle tundub, et keskmise suurusega silikoon ruulib. Sellele panen rõhku.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: otse kirjutas 03.12.08 17:17
Mina arvan et kui see suur kala söödakala parve all on siis jummala pajepenn mis asja alla lased.Kõige lollikindlamaks ise pean legendaarset kolmnurka.Kummiga vahelduseks timm jebida ja äge kui otsa ka hakkab a kui rauda kaasas pole siis mina  merele ei lähe.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: sepaonu kirjutas 03.12.08 17:39
Sepaonu, kust siuke info, et kalatükiga ookeaanil püüda ei või?
Väga palju infot just kala, kala rümba või tükiga püüdmisel. Hea, kui saaks lühikokkuvõtte muudestki püügipiirangutest.

Ära puterda, vaata uuesti järgi, kus ja mida ma öelnud olen.

Otse, ma olen aru saanud, et koguseliselt kummiga tirku üle ei püüa. Küsimus pigem selles, et kummiga saadakse oluliselt suuremat kala, kui rauaga. Ma olen aru saand, et see ongi filter. Rauda lööb iga konn,suurt  kummi iga konn ei löö.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: Arx kirjutas 03.12.08 18:10
Kala tükiga, fileega ja rümbaga ei ole keelatud aga ELUSAGA on keelatud püüda. Samuti on lubatud muude mereandidega püüda, näiteks krevett ja kalmaar aga samuti mitte ELUSAGA.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: Ago kirjutas 03.12.08 18:47
Värvid ja landid olid näiteks toodud ja millega ise püüdsin ja millised tingimused valitsesid Mis silikoni puudutab siis pole endal positiivseid kogemusi olnud kuigi olen katsetand. Kusjuures ARX võib selle lusika kohta üht teist lisada kuidas töötas.Ja värv on ikka oluline sest ka sügavamas on ju mingisugune valgus siiski olemas.Ja vastuse saad kui vaatad värvilisi lante uv valguses siis näed mis värvid kuidas näha on.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: Arx kirjutas 03.12.08 20:56
Mis mul seal ikka lisada.... Vaatasin nukra näoga pealt kuidas Ago rebestas ilusaid kalu suht madalast veest ja kaasas oli tal veepeal ainult üks lusikas, me ... ei mäleta enam kellega me tookord olime... kahekesi muu kolaga "konnasi" püüdsime.
Samas igal aastaajal ei pruugi need töötada. On olnud juhuseid, kui see lant ei tööta ja töötab muu.
See minu vaatenurgast, kes ma olen seal ookeanil umbkaudu 60 päeva peal käinud.
Siiani ei julge veel väita et vot just see koht või see lant ainuõige on, katsetamise asi.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus, püügiviisid jms 2009
Postitas: JAN kirjutas 04.12.08 10:10
Sorri, aga tibake musta huumorit ei tee paha. Vaadake kuda kena kassikonks leiab kuival maal rakendust, püüdes teistsorti kassi. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/paevapilt/article.php?id=20527421&pictureID=20527474

Uuuhhh....© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi