Emajõe Nupuklubi

Varustus => Elektroonika => Teema algatas: pandiit kirjutas 17.02.08 19:12Pealkiri: Elektroonilised merekaardid
Postitas: pandiit kirjutas 17.02.08 19:12
Plaanis soetada elektrooniline merekaart eesti vete kohta. Ehk oskab keegi soovitada oma kogemuste põhjal (võrdlusi tuua).


Pealkiri: Re: Elektroonilised merekaardid
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 17.02.08 22:25
Kipperi foorumis on praegu just asjakohane teema (http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=2560&postdays=0&postorder=asc&start=30) pooleli.

Iseenesest oleneb kõik sellest, et milleks sul seda merekaarti vaja on. Sügavuste info on ka Garmini BlueChardi ja Lowrance elektroonilise kaardi peal olemas, kuid ohutuks navigeerimiseks tuleks kasutada Navionicsi või C-Map kaarti.


Pealkiri: Re: Elektroonilised merekaardid
Postitas: pandiit kirjutas 18.02.08 10:01
ohutu navigeerimine ennekõike


Pealkiri: Re: Elektroonilised merekaardid
Postitas: sepaonu kirjutas 18.02.08 10:30
Ma ei ole garmini blue chartil ühtegi viga leidnud. Kipri foorumis illustreeriv näide garmini info vähesuse kohta ei avalda muljet mulle isiklikult. Mind paadiomanikuna jätab täiesti külmaks märgitud kivide rohkus teistel kaartidel nii 3m sügavuses kui ka 0,5 m sügavusel. Esimeses mäinud sügavuses peaks huvitama neid, kellel on ca 2m süvisega alus ja poolemeetrises vees ei sõida keegi kaardi järgi.


Pealkiri: Re: Elektroonilised merekaardid
Postitas: moiva kirjutas 19.02.08 12:06
Olen ühe hooaja kasutanud Navionics'i kaarti ja üldiselt olen rahul, ka kividega ei ole probleeme olnud. Pakri saarte juures näitas 5m sügavuses vees, et paadi kõrval on kivi ja oligi selline mölakas, mis peaaegu veepinnani ulatus. Sarnaseid kive oli ka Vormsi ümbruses  2-3 meetrises vees. Navionics'i puuduseks võib pidada kohanimede tähistamist meres, väga palju esineb venekeelseid nimetusi.
Kuna võrdlusmoment teiste kaartidega puudub, ei oska ühte teisele eelistada, profid ja tõsisemad meresõitjad eelistavad millegipärast C-Map'i.
Navionics oli minuteada esimese elektroonilise merekaardi autor ja C-Map on kunagi Navoinics'ist välja kasvanud firma. Blue Chartist ei tea ma eriti midagi.


Pealkiri: Re: Elektroonilised merekaardid
Postitas: mereblog kirjutas 06.04.12 13:12
C-MAP merekaartide uuendused jõudsid just Eestisse. Kaardialade kohta leiab informatsiooni siit: http://seamaps.ee/blog/kaardid/. Peipsi kaart koos Emajõega Tartuni on kaartidel EN-M607 (MAX) ja EN-MC607 (NT+).
© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi