Emajõe Nupuklubi

Varustus => Püügivarustus => Teema algatas: sepaonu kirjutas 22.01.08 15:10Pealkiri: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 22.01.08 15:10
Eelmine aasta oli ka selline teema.
 Kes millega püüab, kust mida saab, mis maksab, uued püügiviisid, landid jms Teema on varustus aga ilmselt offtopicut raske vältida. Kui käest ära läheb teema, küll moded aitavad.
Paneks alustuseks ühe ookeanipüügi video lingi http://youtube.com/watch?v=DsgTK-fm380Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: ehitusmees kirjutas 22.01.08 15:55
Mina võin oma paati võetava põhivarustuse lihtsalt ülesse lugeda:

Nr1 (bottomfishing)
rull - Penn GTI 321 (vasaku käe oma)
ritv - Penn Oceanic Tidecutter 2,7 m
nöör - Berckley Whiplash pro 0,28

Nr2 (bottomfishing)
rull - Abu 7001 (vasak käsi)
ritv - Fladen mingi Maxxx 1,8
nöör - Berckley Whiplash pro 0,28

Nr3 (casting)
rull - Ryobi ProSkyer statsrull,
Ritv - Penn Nevercrack ... 2,7 m
nöör - Berckley Whiplash pro 0,28

landid - põhiosa fladeni rst-kolmnurk, osaliselt ise tehtud kaunikesed, mõni värviline tinaplönn,
tilulilud - jõuluehted, piprakaunad jms
muu jura - kongits, näpparid, karedad kummikindad, vöö, nuga, käsi gps, pläsku, termos,

Riietuse osas soovitan lisaks kombele hankida tormiülikond - kombe kuivem, uneajal kuivab kiiremini ja hoiab ka soolavaba. Kohmakas, aga harjub ruttu, oluline just sõidu ajal. Hea ka soe nokamüts, prillid (koos puhastuslapiga), lisakindad,..

Ostnud olen neid igalt poolt mujalt, kui meie kalastustarvete poodidest - sõpradelt, netist, välismaal käies, ...Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 23.01.08 11:13
Mingi vanem pildimaterjal norra kola näidest on   siin (http://www.sepikoda.ee/?5,333,345,1)
Mul on kasutuses tirgutamiseks:
komplekt 1
ritv - mingi ürgvana ja odav trabucco 2,4
rullina oli algselt mingi lambist ostetud shakespeare, mis pidas väha hästi vastu neli aastat, nüüd läks üks pronkshammakas, nüüd on rulliks penn 321gt2
Seda komplekti hindan just kerguse poolest. Päev otsa raske varustusega pumbata on raske töö.
komplekt 2
(tagavaraks, proovimiseks)
ritv - Maxximus Offshore 225cm 30-50lbs
rull - warbird T10L
Kokku sobitatud täpselt samamoodi, kerge, jäik.
komplekt 3
Jigitamiseks
eelmine aasta oli selleks 20-50 testiga ca 2,9m vana mereritv, rulliks 6000 punane ambassadeur ja põhiliselt pildusin 50gr peaga. Kümpialla kalu oli sellega paadi juures juhtida väga lahja, ritv rõngas, kala paigal. Pilduda ok.
Sellel aastal tahan üle minna 60 ja 90gr peadele ja otsin uut komplekti. Kõigerohkem peavalu valmistab ridva otsing, ise ka ei tea. Rull klaarib ära aga häirib parema käe kerimine ja kiirpäästiku puudumine. Kaalun ka haspli kasutamist, Warbird Big Water GAF70 8 laagrit.
komplekt 3
on kaalumisel ja tuleb kõne alla, kui ühe paatkonna saab täis sellise püügi jaoks, Arxil olemas, mina nihelen, Rex niheleb.
ritv - täisrullikritv Euro Gold
rull - maxximus elektric
komplekt 4, vedamiseks
rull ja ritv komplekt 1 või 2
landiks conrad big dive 21cm, soolona läheb ca 10m peale, rapala magnum, tahaks proovida ka x-rap magnum 30, kui saaks kuskilt.
Kalalihaga tonkatamise komplekt 5
Sisuliselt pole selleks muud vaja kui, kui libiseva tina rakendust, jämut tamiilijuppi ja parajalt suurt konksu. Ritv ja rull suva.
Vahest tore niisama pingi peal istuda.
Vedamist ja sügavalt kerimispüüki tahaks proovida, et kuidas välja näeb, kuidas meeldib. Põhirõhku paneks jigitamisele kui sobiv sügavus ja traditsioonilises tirgutamises tahaks rohkem proovida selliseid tirkePealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 23.01.08 11:14
ja järg piltidele


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: jou kirjutas 30.01.08 21:35
Fladenil väga hea varustus Norra kala püügiks ja hinnad väga head. Asub Tallinnas Paljassaare teel


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: vares kirjutas 30.01.08 21:49
Fladenil väga hea varustus Norra kala püügiks ja hinnad väga head. Asub Tallinnas Paljassaare teel
täpsemat aadressi kah saaks?


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: jou kirjutas 30.01.08 21:59
Revali merekool


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 30.01.08 22:03
Fladen on üks võimalikest variantidest, see on lihtsalt üks kaubamärk. Sobivat ookeanivarustust tootvaid firmasi on palju. Igaüks teeb oma valikud ise, mis meelepärane kaubamärk, kust keegi ostab.
Ma võtan kokkutulekule palju fladeni asju kaasa, nendega saab tutvuda kohapeal, kellel huvi. Kuna paljudel on  Penni ja teiste firmade toodangut, saab ka võrrelda.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: vares kirjutas 30.01.08 22:05
kaarti vaadates tundub endine romada aadress olevat. on see ikka värske info voi tahtsid öelda, et romada myyb seda fladeni kraami?


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: jou kirjutas 30.01.08 22:40
Müüja nimi Madis per nime ei tea


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: Habe kirjutas 31.01.08 08:30
Fladeni asjadega tegeleb OÜ Aorest, tel 681 70 30.
Asub Koplis, Maleva 1.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 31.01.08 09:08
Fladeni asjadega tegeleb Archer AS / Küti Äri  / OÜ Alores / Sepikoda OÜ
Madise perekonna nimi on Lembit.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: JAN kirjutas 19.02.08 13:19
Üritasin vaadata piltidelt, aga ei saanud aru mismoodi need solgitorust landikorvid kokku on pandud.

Kas teete miski raami ümber või võtta miski suur megalõdviku klamber ja tõmmata sellega kokku kogu krempel. Kas panna torude vahele ka liimsi või miskit mastiksit, et nad ei nihkuks?
Praegust kaldun viimase variandi +  liim kasuks.

Ei soovi nagu jalgratta leiutamisega tegeleda: kui keegi viitsib pangu pilt või oma kogemuse kirjeldus seie ülesse.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 19.02.08 13:31
Ma pole vist oma valmistootest pilti teinudki.
Ma tegin ise niimoodi. Tükeldasin solgitoru parajateks juppideks, arvestades, kui palju mul reaalselt lante võiks kaasas olla paadis, mõistlik on ka vaadata, et landid mahuksid torusse. Nüüd oli vaja fikseerida need torud omavahel, kasutasin mingit liimimöga. Kui liim oli tahenenud, siis võtsin akudrelli ja puurisin miljon auku igasse kohta, kus torud omavahel kokku puutusid nii, et auk tuli sinna kokkupuutekohta. Sealt aukudest tõmbasin kogu krempli kaablikinnitusplastrihmadegavõimisiganesnendenimikapoleksagateevadkrõkkrõkhäältkokkutõmmates. Need pakiga ostes maksavad mittemidagit. Lähtusin põhimõttest, et mehhaaniline kinnitus ikka targem, kui keemia.
Ilmselt on neid torude ühendamise viise mitmeid.
Pakuks teiseks variandiks nn ämbrivariandi. Võtad s i l i n d r i l i s e ämbri, mitte koonuse. Tükeldad torud, paned kas terve ämbri täis või ainult pool näiteks, jättes näiteks ruumi kure, näpitsate jma jaoks. Ämri saad jagada pooleks või 2/3 näiteks vineerijupiga. Üks lihtsamaid viise logisevaid torusi erekteerida on torude vahele makrot lasta.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: velde kirjutas 19.02.08 16:39
mul on ämbri serva sisse lihtsalt augud puuritud ja konksu üks aru selles augus. toimib ilusti.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: ehitusmees kirjutas 19.02.08 16:57
Mina tegin selle landihoidmise "Katju¨a" väga lihtsalt. 32 mm kanalitoru lõikasin juppideks, erineva pikkusega - pikemad keskele lühemad ümberringi. Tükki 14-15. Seejärel tõmbasin kolmest kohast nippudega (sepa leiutatud nime lühem versioon) tugevalt kokku ja kõik. Aga - paadis on soovitav see veel kuskile kinni siduda. Kui see pole tehtud ca 30 landi jaoks, siis on see suht lihtne ümber kukkuma. Ehk nippusid võiks võtta peoga kaasa. Või siis venditeipi, millega võib ka hoidiku enda lisaks kinni tõmmata.  Kui see on kuskile kinni seotud, võiks mõni nendest torudest olla 50 mm läbimõõduga - saab kasutada vajadusel ridvahoidjana.
Ridvahoidjaid on paadis kindlasti vähem kui ritvu, või on nende asukoht liiga kaugel. Kui kellelgi on kodus paadireelingu külge kinnitatavad ridvahoidjad, pole palju need kaasa võtta.
Esmaminejatele veel, võtta võiks kaasa küttetoru isolatsiooni, mille saab ümber reelingu panna ja nippudega kinni tõmmata. Palju parem ritva sellele toetada kui mööda metelli kolksutada.
Veel - väga hea abivahend, mille kohapelat ostsin - kaanega suletav kast. Kuhu saab sisse toppida kõik vajaliku: termos, pläsku, eine, näpparid, varukindad, misiganes kellelgi kaasas on. Mugav ja kuiv.

em


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: Arx kirjutas 19.02.08 20:09
Kui nüüd kasutada ämbreid landihoidjateks, siis ei ole hea kasutada makroflexi või muud sarnast ainet, kuna vaht imeb niiskust ja niiskus teadgi lühendab metalli e. konksude eluiga. Teine soovitus oleks, kui kasutada Velde sooovitud auke kasutada, siis ikka nii et "nippukas" läbi aukude ja konksud nippuka külge, see väldib konksude kõverdumist ja haakumist riietesse. Ise tegin endale landihoidja tööriista kastist kuhu lõikasin vastava pikkusega laineplastikkatusekattest ribad ja kui need omavahe kokku panna, siis moodustuvad kärjetaolised avaused. äkki veidi segane aga loodan et saite aru.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: kolviku kirjutas 19.02.08 21:36
tõesti segane


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: millimeeter kirjutas 20.02.08 09:58
Kas lantide vahetamiksega on tõesti nii kiire ja seda on vaja teha nii sageli, et ei kannata rahulikult kuskilt "tavalisest" landikastist lant võtta ja ära vahetada ? Milleks isegi kitsast ruumi paadis ja autos raisata ? Kas sellesse mitmes kohas soovitatud musta segukasti kus kala hoitakse ei võiks paar auku serva lasta ja sinna ühte haru pidi paar armsamat lanti väljapoole rippuma panna ? Ega see pole laskevõistlus kaevikrajal, kus kettad muudkui lendavad ja aega laadimiseks napilt...


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: otse kirjutas 20.02.08 10:21
Mul on lantide ja muu siukse jaoks tavaline keskmise suurusega stanley tööriista kast.Ise võtan kindlasti kaasa veel nö laotõstuki rooli nupu mille rooli külge keevitan.Viimane kord meie paadi roolil oli siuke vidin peal ja tunduvalt etem oli ringi küpsetada.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: millimeeter kirjutas 20.02.08 10:24
Otse - siis keevitusaparaat ka kaasa vaja ju ?


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 20.02.08 10:27
Kas lantide vahetamiksega on tõesti nii kiire ja seda on vaja teha nii sageli, et ei kannata rahulikult kuskilt "tavalisest" landikastist lant võtta ja ära vahetada ? Milleks isegi kitsast ruumi paadis ja autos raisata ? Kas sellesse mitmes kohas soovitatud musta segukasti kus kala hoitakse ei võiks paar auku serva lasta ja sinna ühte haru pidi paar armsamat lanti väljapoole rippuma panna ? Ega see pole laskevõistlus kaevikrajal, kus kettad muudkui lendavad ja aega laadimiseks napilt...

Point on selles mm, et ``tavalisse`` landikarpi ei mahu lihtsalt norra sikud ära gabariitidelt. Paadis pole ruumipuudust. See katjuushavärk või ämbrivärk on kõige optimaalsem, saad rahulikult võtta ja panna suuri lante, selline süsteem võtab vähem ruumi kui tavalandikast. Selliseid lahendusi pakuvad ka tootjad, nagu siin juttu, et tee ise torudest või ämbrist


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 20.02.08 10:28
ja kolmas pilt


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: ehitusmees kirjutas 20.02.08 10:39
Tahtsin sepal piltidel näidatud kaste isegi netist tellida. Tuli vastus, et otsas. ooteaeg 2 kuud. Nüüd ei teagi, mis teen. Aega nagu on aga oodata eriti ei viitsi.
Millimmeetrile kommentaariks, et sisuliselt võib ju lante ka kilekotiga kaasa võtta, küsimus on mugavuses. Ma arvan, et pole vahet, kui on 4 lanti, siis saab vabalt toppida tavalisse kasti. Igaüks otsustab ise.
Tegelt pole Arxi pakutud variant ka halb, saab isegi kombineerida - torud panna mõnda odavasse tööriistakasti (millel sang kindlasti pihku jääb, kui lante täis toppida).


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: millimeeter kirjutas 20.02.08 10:45
Igatahes tänud vanadelt tegijatelt igasuguste soovituste eest algajatele norrapededele. Ei hakka esimeseks korraks liiga üle pingutama. Tänaseks soetatud ca 15 sikut ja mõned kummikalad mahuvad ilusti kasti ära ja eks näis. Mai lõpus võib juba öelda kuidas oli.
Jääbki filee jaoks rohkem ruumi :)


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 20.02.08 10:48
Selle isetegemisega saab igaüks hakkama, otsene eelis isetegemise juures on see, et teed nii suure nagu tahad. Sellisel torudest landihoidjal on norras see pluss, et lante pesta on väga lihtne, lased mageda veega üle ja korras, vesi jookseb torudest läbi. Kinnisese landikarbi puhul tuleb see rauahunnik välja võtta, üle lasta mageda veega ja siis landid tagasi. See torude või ämbrisüsteemi olemasolu ei ole kindlasti kohustus, klaarib vabalt ükskõikmismoodi ära.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: millimeeter kirjutas 20.02.08 10:54
Sepa - kas teil harpuun ka kaasas oli ?
Paltuse teema on vist tundlik Sulle aga kui ikka tuleb selline paras purjelaua suurune otsa - mis teete siis ?
Ma kardan, et omatehtud saarepuust varrega roostevaba kongits ei ole sellisel juhul abiks ...


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: ehitusmees kirjutas 20.02.08 10:58
Ära muretse, see tõenäosus, et nii juhtub on kaduvväike. Ja kui juhtubki, siis selle sündmuse nimel võib see elukaspärast paativinnamise luhtunud katset ka edasi ujuda :). Saabki rääkida kalamehe juttu, mida keegi ei usu.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: JAN kirjutas 20.02.08 10:59
Tänud meistritele. Sätin end toru ostma. Ex kaen perra kuda mulle paremini tundub neid puntrasse panna.
Veel 1 küssa: kas karbipüügi ritv (ca 3m ja test 60-100g) sobiks jigitamiseks kasutada. Tugevust peaks jaguma küll ju.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: millimeeter kirjutas 20.02.08 11:04
ei kurat - juhuse hooleks me küll midagi ei jäta.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: ehitusmees kirjutas 20.02.08 11:06
http://www.Nupuklubi.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=193&Itemid=28


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 20.02.08 11:20
Mul on harpuun olemas ja sihke, et vabalt võin ka pringlit lüüa sellega, a üldiselt jah ma pikemalt ei taha sellel paltuseteemal peatuda.
Vabalt peaks kõlbama JAN. Mul oli eelmine aasta 20-50gr testiga spinna, pilduda sai kenasti, aga kala pumpamiseks paadi juurde muidugi õnnetu teine. See aasta miski 3medrane uptider ritv välja valitud selleks püügiks.
Ma tellisin jigipäid 28,40,60, 120gr osad pika konksuga, osad lühikese konksuga ja kalajigisi 15 ja 20cm ja sirpsabasi 15 ja 20cm, peaks saama päris laia valiku jigisi nendest igale maitsele. Ükskord panen pildid üles.
Ma püüdsin eelmine aasta 50gr peaga ja tundsin, et vajan raskemat, et see avardaks oluliselt püügipiirkonda. Kes selliste 25-28gr peadega on püüdnud norras, siis teab, et ega paati üle 10m sügavuse pole mõtet hoida ja pilduma peab kalda poole sellise raskusega, sügavamal lihtsalt vajub jube kaua ja tunnetus kaob ära.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: ehitusmees kirjutas 20.02.08 12:14
Muuseas, 10 m peal on jigiga väga fann püüda. Näed kui kala järgi ujub, näed, kui võtab, tunned ka kohe.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: Ago kirjutas 20.02.08 12:56
kui keegi arvab et vajab harpuuni ja korraliku kongitsat siis elline komplekt sobib norra.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: Ago kirjutas 20.02.08 13:02
ühed paremad ja vastupidavamad kindad


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: Ago kirjutas 20.02.08 13:27
eriti extreem kongits suurtele kaladele


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: Ago kirjutas 20.02.08 14:53
Veel on selliseid landikaste


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: Arx kirjutas 20.02.08 21:46
Khm, khm, peksin ka vast paar sõna juurde kribama....
Ehitusmees, sa peaks ju <Stanley> firma kastidega kokku puutunud olema, sellel firmal on kaste, mida mitte ainult sina vaid ka mina oma keharaskusega katki ei suuda teha nii peal seistes, kui ka käeotsas tassides, seega pole vast rentaabel soetada seda kõigeodavamat vaid vastupidi vastupidavat e. kallimat....      kui aega tekib, siis tee pilte ka aga(seda ma olen juba pikka aega lubanud) enne peaks asjad ära sorteerima.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: JAN kirjutas 28.02.08 21:21
Mida arvata sellisest ridvast http://www.egtt.ee/index.php?lang=est&main_id=2&cat_id=18&product_id=1282 jigitamiseks. Testi peaks jaguma. On keegi sellist ka käes hoidnud. Üks asi on text ja pilt, teine asi aga roots reaalselt. Hind on kah OK.
 On ka veel teine...veelgi võimsasm: http://www.egtt.ee/index.php?lang=est&main_id=2&cat_id=18&product_id=1285Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 28.02.08 22:01
Ma arvan, et tegemist on kuuejalaste ü h e s t  tükist spets jergiritvadega multirullile.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: ehitusmees kirjutas 29.02.08 07:44
Kas hind on ikka normaalne? Minu arust veidi kallipoolne. Penni ridva norrasse testiga 20-100 g (küll ehk veidi liiga pehme) sain, kui ei eksi, 39 euriga.
Oleneb jah, milleks keegi plaanib seda ritva veel kasutada peale Norra jigitamise.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: piibu kirjutas 29.02.08 07:49
Need ei ole ''Norra'' , vaid jerkamise ridvad. Hind on normaalne jerkamise ridva kohta.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: JAN kirjutas 29.02.08 10:04
Noh oli plaan neid hiljem karbipüügil kasutada. 6jalga, see siis 1,8 meetrit. Krt ma panin pikkusega totaalselt mööda. Selline  ühes tükis roots ei sobi teps mitte.
Kuidas on muu rahvas oma jigitamiseks ridva leidnud. Oleks huvi teada mis testiga ja hinnaga rootsusd kellelgi on. Ise tahaks kuskil 60-120g rootsu leida. pikkusega 2,0 - 3,0 meetrit.

PS. Kas see nn jerkimine on trollingupüük vai mida?


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: piibu kirjutas 29.02.08 13:25
Nii näeb välja ''jerkamine'' (http://www.youtube.com/watch?v=nSDtkWHDWfY)


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: JAN kirjutas 29.02.08 13:29
Iseenesest täitsa huvitav "voblerdamine". See on siis see ilma keeleta vobleriga püük, selge. Jäelikult see ridva tüüp ei sobi eriti, kui arvestada seda, et hiljem leiaks ta rakendamist kui karbi roots.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: enni kirjutas 29.02.08 15:51
Noh oli plaan neid hiljem karbipüügil kasutada. 6jalga, see siis 1,8 meetrit. Krt ma panin pikkusega totaalselt mööda. Selline  ühes tükis roots ei sobi teps mitte.
Kuidas on muu rahvas oma jigitamiseks ridva leidnud. Oleks huvi teada mis testiga ja hinnaga rootsusd kellelgi on. Ise tahaks kuskil 60-120g rootsu leida. pikkusega 2,0 - 3,0 meetrit.

PS. Kas see nn jerkimine on trollingupüük vai mida?

juttu lisaks (http://www.suomenhaukiseura.com/hauenkalastus/kalastustavat/jerkkaus.html)Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 10.04.08 19:37
Lugesin kokku, et meie pundil on 39 päeva veel praadida omas mahlas, närvid läbi rsk.
Ma ei mäleta, kelledele ma kongitsad pidin tegema, hr.kala 4tk mäletan ja doc oli Rexi kaudu mainind, et tahab. Rapla kaagid saavad Jahikalast kätte. Kes veel kongitsat tahab, saadab maili ja adre ka, kuhu saata või kuhu jätta.
Kellel veel varustuses augud sees, saab mingit abi s i i t (http://www.sepikoda.ee/sisu/NywwLDAsMQ/E-pood-/)Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: millimeeter kirjutas 11.04.08 09:41
Sepa, lubasid mulle saata ühe kaardi.
Peksan juba mitu päeva postiljoni aga tulemuseta...Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: doc kirjutas 11.04.08 15:55
Tänud Sepaonu!
Rex lubas varre ka taha orgunnida.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: otse kirjutas 12.04.08 16:54
Kui Rex ise juba varre taha teeb ,siis on paltuse hang.
a mis siin ikka keerutada, tahaks kolmnurga juba alla lasta.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: kolviku kirjutas 07.05.08 12:50
teab ehk keegi kus Ryobit müüakse ,tallinnas


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: kolviku kirjutas 08.05.08 12:59
soovitage palun stats rulli, loopimiseks ,norra jaoks.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: ehitusmees kirjutas 09.05.08 08:46
Küsi sepalt Fladenit. Tundub ok.
Meie pundist kolmel vanal need - üldine häving :)

em


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: kolviku kirjutas 09.05.08 09:26
mis tähendab üldine häving?


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 09.05.08 09:28
Vat homme ma seal skjervojs olla e i   t a h a k s (http://www.sepikoda.ee/sisu/NSwzMzMsNjE0LDE/skjervoj-ilm-jooksvalt/)
Jigitamise rulliks kõlbab suvaline haspel 4000 mõõdus rull ja selline ritv, millega saab jigi ära visatud. Eks üks variant ongi võtta oma 4000 rull ja üks jäigemat tõugu tokk. Sina kolviku oled ju algaja multirullimees ja võid vabalt ka multi ridva peale panna. Ma ise püüan ka multiga. Küll sa visatud ka saad.
Suurem haspelrull avardab muidugi võimalusi koos raskema jigiga aga on ka samas raskem. Tellisin juurde 70 mõõdus haspleid, a pead pakule ei pane, et need käes on enne minekut.
Igal juhul soovitan kõigile, kellel spets norra jaoks jigitamisvarustust pole, võtke vähemalt eesti varustus kaasa, jigitamine madalas on fun. Eesti kumm ja kõige raskemad pead kaasa, kes võimalusi tahab avardada, võtab oma kummi ja pea saab minu käest. Eesti kummiga (silikoon kuni ca 100mm, kas sirpsaba või kalajigi) sobivaid päid on mul 30, 50, 70, 90 gr.
Ultrapopi jigi saate ka ise teha, lõigates minikalmaaridel nibud maha ja tõmmates üks või kaks minikalmaari jigipea otsa. Arvatavasti kõlbavad ka kõiksugu muud versioonid, nagu lõngatuust, suled, kuusekard jms.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: ehitusmees kirjutas 09.05.08 15:05
Üldine häving selles mõttes, et kui rull ei pea, siis pooltel ... küll ta peab, suur haspel ju.
Muide, kellel huvi, mul peaks olema üle mõned tilulilud ja tinalandid. Võtan Norrasse kaasa. Hinnad head, aga mitte palju neid pole.
em


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: kolviku kirjutas 11.05.08 17:21
ehitusmees-sul oli mingi 6000 või suurem ryobi rull.Kas eestist ostsid,palju maksis?Peab seal norras just 8000 line olema.Üldse mis vahe on kas 4000 või 8000(pooli suuruse vahe ,tean)tugevam pidur?üldse suurem ja tugevam?Pole poes saanud kuskil võrrelda neid omavahel.

kui valida 4000 suurust,millist rulli soovitaksite(firma,mudel)Hinnaklass võiks jääda 1500-2000 kanti.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: ehitusmees kirjutas 11.05.08 20:18
Selle Ryobi  (http://www.angelverleih.de/product_info.php?manufacturers_id=15&products_id=3641&osCsid=35ce4b90e3e1a0cc1b284ab7db7bfb1)ostsin Lauteri Leigivist, letikas oli vist ca 1500.-, nats kauplesin alla, kuna võtsime 2 tk. Hea suur jurakas rull, kaks al-pooli komplektis lisaks.
Norra koormus üldiselt suur, suurem rull vähemalt tundub õigem. Aga, eelmine aasta püüdsin oma 4000 Shimano Spirexiga ja kõik väga tip-top, siiamaani. Selles mõttes, kui casting-püüki põhpüügiks ei arvesta, siis saab 4000 rulliga väga hästi hakkama. Soovitav lihtsalt mageda veega rull pärast püüki üle loputada ja enne-pärast õlitada ja määrida.
Mul raske soovitada 4000 suurusega rulli. Ise olen Shimano kasutaja, soovitaks Spirexit, aga seda pole minuteada Eestis müügil -  võib Normarkist üle küsida. Spirex jääb selle hinnaklassi alumisse serva. Selles hinnaklassis peaks igatahes ok Shimano rulli saama.

em


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: kolviku kirjutas 11.05.08 21:09
oskab keegi seletada mis vahe on shimano twin power xt ja lihtsalt twin power.Peale hinnavahe muidugi.See vist ajab ka norras asjaära ja saab ka siin kasutada.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: ehitusmees kirjutas 12.05.08 07:37
Äkki XT tähendab tagasidurit?


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 12.05.08 08:00
XT on üks tagasiduriga kereseeria, mida see seeria sisaldab, ei tea. Esi ja tagasiduri vahe on ikka markeeringus F ja R.
Arvatavasti see rull Twinpower XT-RB, kui normargist vaatasid.
Ma isiklikult twinni ei võtaks norra lõhkuda.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: kolviku kirjutas 12.05.08 09:52
no aga hinnavahe neil pea 2000eeki?vt e- poest


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: piibu kirjutas 12.05.08 15:09
Üks vist made in Japan, teine ´´hiinakas´´


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: uitaja kirjutas 12.05.08 20:07
XT -l on pooli sisu valmistatus mingist süsiniku segust ja välimine osa Al. See peaks bähendama kaalu ja tugevdama pooli.
 Ilma XT- ta tava AL pooliga .


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: sepaonu kirjutas 12.05.08 21:42
Ka mina lugesin sama asja täna hommikul normark.fi lehelt ja peaaegu oleks targutama hakand samas suunas, kummaline oli aga see, et kaalusi kontrollides avastasin, et supherkerge kerega rull polegi kerge, ehk
TP4000XTRB 395 g 5.0:1  0.30mm/180 1 6 + 1 Roller Bearing 
AS4000RA 390 g  5.0:1 0.30/180 m  2 7 + 1 Roller Bearing 
SD4000RA 380 5.2:1 0,30 / 180 m 5 + 1 81 cm
ehk kõrgema hinna küsimine kergema kere eest pole põhjendatud, kuigi seda seda XT-d reklaamitakse nii, mingi muu konks siin.


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: kolviku kirjutas 13.05.08 09:30
Sõpakalt Vladimir seletas et hinnavahe tuleb sidurikonstruktsiooni erinevusest,paremusest.Sain aru et siis esisiduril mingi vinge teh.aretatud


Pealkiri: Re: Norra ookeanipüügi varustus 2008 kevad
Postitas: doc kirjutas 15.05.08 21:51
On üle Trabucco Blackfin AFCT 30 L (Aluminium Frame Concept) rull.Oli Norras kaasas tagavara rulliks.Täiesti tutikas,karbis.Poes müüakse ca 1800 eegiga.Annaks 1500 ga ära.© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi