Esileht arrow Sõnastik
 
 
Navigatsioon
Esileht
Kalamehetarkus
Väikelaevad
Galerii
Foorum
Jututuba
Sõnastik
Kaardid
Lingid
Tere Külaline.
Kasutajanimi:

Salasõna:

Jäta meelde

Unustasid salasõna?
Registreeru
Pisinipid
Kui sa ei raatsi matkatarvete poodidest endale veekindlat mobiilikotti osta, siis kasuta selleks kondoomi. Pane telefon kondoomi sisse ning tee otsa palomari sõlm. Eelnevast lähtuvalt hoidke alati kondoome landikastis või taskus.
 
Sõnastik

A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   P   R   S   T   U   V   W   1   

variatsioon
Kuna maakera magnetpoolused ja geograafilised poolused ei ühti, siis ei näita kompass ka geograafilise pooluse suunas. Variatsioon on nurk, mille võrra eksib kompass suunast geograafilisele poolusele.
vedel
Paadi järel vedamiseks mõeldud püügivahend, koosneb õngenöörist, landist ja võib olla varustatud vahetrossi või lisaraskusega.
veeliin
Mõtteline joon paadil, mis moodustub paadikere ja veepinna kokkupuutekohal. Veeliini pikkus on oluline parameeter määramaks paadi mereomadusi ja kiirust.
veeväljasurve
Paadi või laeva kere poolt välja tõrjutava vee mass. Magedas vees on paadi mass (kaal) ja veeväljasurve arvuliselt võrdsed.
VHF
Very High Frequency – ultralühilaine (mereside sagedusribas 156–174 MHz).
vint
Vint ehk sõukruvi on seade, mis muundab paadimootori töö paadi liikumiseks. Suured sõukruvid on terasest või pronksist, kiiretel glisseerivatel paatidel alumiiniumist või roostevabast terasest ning väikestel päramootoritel plastist. Sõukruvisid iseloomustavad olulisemad parameetrid on läbimõõt ja kruvisamm ning vähemolulisemad - labade arv, pöörlemissuund, ketassuhe, kasutegur ja libisemine.
võdik
Silikoonist, PVC-st vms valmistatud kalamaimu, konna või vihmaussi (sirpsaba) jäljendav peibutis (landi kere), kasutatakse koos võdikupeaga.
võdikupea
Võdiklandi e võdiku eesotsas asuv raskus (enamasti tinakuul), millele kinnitub jäigalt üheharuline konks, võimalikud erinevad kujud ja värvid.
voobler
Laensõna ingliskeelsest sõnast wobbler. Voobler (vobler) on vabinalant, mis enamasti on valmistatud puidust ja võib olla vees ujuv, hõljuv või uppuv. Lant mängib vees tänu oma kujule ja/või landi eesmises osas asuvale keelele.
võrgujada
Kaks või enam omavahel ühendatud nakkevõrku.

<< Esimene < Eelmine 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Järgmine > Viimane >>

Foorum