Esileht arrow Kalamehetarkus arrow Väikelaevad arrow Lateraalmärgid
 
 
Navigatsioon
Esileht
Kalamehetarkus
Väikelaevad
Galerii
Foorum
Jututuba
Sõnastik
Kaardid
Lingid
Tere Külaline.
Kasutajanimi:

Salasõna:

Jäta meelde

Unustasid salasõna?
Registreeru
Lateraalmärgid Trüki E-mail
kolmapäev, 14 detsember 2005

Faarvaatri või kanali märgid:

Image

Need poid näitavad kanali või faarvaatri asetust laeva kursi suhtes. Nool näitab liikumise suunda suunaga sadamasse või "suuremast veest väiksemasse vette" ning vastavalt suunale peab märk jääma laevast sellele poolele nagu joonisel. Nummerdatakse mere poolt - punased on paarisnumbrid ja rohelised on paaritud numbrid.

Faarvaatri või kanali hargnemise märgid:

Image

Need poid näitavad kanali või faarvaatri hargnemist. Nool näitab liikumise suunda peakanalil ning peakanal asub poist "punane-roheline-punane" paremal ning poist "roheline-punane-roheline" vasakul.

Eraldi asuva ohu märk:

Image

See poi tähistab üksikut ja väikesegabariidilist (mõõtmed alla 1 kaabeltau = 0,158m) ohtu merepõhjas. Sellest poist võib mööduda igaltpoolt, kuid ei soovitata läheneda lähemale kui pool miili. Topimärk on kaks teineteise kohal asuvat kera ja tulekarakteristik on Fl(2).

Ohutu vee märk:

Image

See poi näitab ohutu veetee telge, kasutatakse näiteks faarvaatri alguse või pöördepunktide tähistamiseks. Nummerdatakse mere poolt, topimärk on üks kera ja tulekarakterisik on Iso.

Kõik eelnev kehtib IALA A regiooni kohta (so Euroopa, Austraalia, Uusmeremaa, Aafrika ja mõned aasia maad ). Riikides, mis kuuluvad IALA B regiooni (so Põhja- ja Lõuna-Ameerika, Jaapan, Korea ja Filipiinid) on faarvaatri tähiste värvid vastupidiselt (punane --> roheline; roheline --> punane) A regiooni faarvaatri tähistele.

Spetsiaalmärk:

Image

See poi tähistab pinnasepuiste alasid, sõjalisi polügoone, torujuhtmeid või kaablite asukohta. Seega ei ole see poi navigeerimise seisukohast väga olulise tähtsusega, kuid sellegipoolest on targem nendest poidest kaugemale hoida. Spetsiaalmärgi värv on kollane, topimärk on rist X-asendis ja tulekarakteristik on Fl Y.

Viimati uuendatud ( teisipäev, 02 oktoober 2007 )
 
< Eelmine   Järgmine >
Foorum